Войти на сайт

или
Регистрация

Навигация


Дослідження асортименту пральних машин

41884
знака
6
таблиц
1
изображение
ЗМІСТ

Вступ

1. Стан виробництва торгівлі та споживання пральних машин

2. Класифікація та характеристика асортименту

3. Класифікація та характеристика споживчих властивостей

4. Стисла характеристика магазину

5. Аналіз асортименту товарів на даному підприємстві

Висновки та рекомендації

Перелік літературних джерел

Додаток А

Додаток В

Додаток С

Додаток D


Вступ

Загальний кризовий стан економіки України позначився на розвитку споживчого ринку та призвів до значного скорочення виробництва і споживання. В сучасних умовах досягнення ефективної збалансованості кон’юнктури споживчого ринку обмежується незадовільними умовами формування попиту та пропозиції. Така ситуація склалася в наслідок зниження до мінімуму соціальних гарантій життєдіяльності населення, яке стримує рух реінвестицій у виробництво товарів народного вжитку та зумовлює скорочення матеріальної бази відтворення підприємств, за рахунок незадовільних умов формування пропозиції в зв’язку з низькою ефективністю використання ресурсів в національному виробництві та обтяжливим податковим навантаженням.

Фахівці в один голос стверджують: пральні машини - найпопулярніша продукція на вітчизняному ринку побутової техніки. Навіть холодильники приблизно в півтора раза поступаються пральним машинам за обсягами продажів. Наразі майже половина всієї "білої" техніки, що її реалізують в Україні, припадає на прально-сушильні агрегати. Ще б пак: якщо холодильник є майже у кожній сім'ї, то пральні автомати - лише у близько 2-5%. Майже п'ята частина сімей взагалі не має будь-якої пральної техніки, а близько 80% з них користуються морально застарілими машинами активаторного типу. Втім, зростаюча зацікавленість українців сучасною, але дорогою імпортною технікою значно охолола за час фінансової кризи. Навіть добре розкручені марки, за найобережнішими оцінками, втратили понад 20% обсягу продажів. Натомість вітчизняні виробники пральних машин, чи не єдиною перевагою яких є більш-менш "доступна" ціна, отримали слабеньку надію зачепитися на перспективному ринку.

Мета роботи провести дослідження асортименту та споживчих властивостей пральних машин.

Завдання роботи:

1)         проаналізувати стан виробництва торгівлі та споживання пральних машин;

2)         провести класифікацію асортименту та споживчих властивостей пральних машин;

3)         охарактеризувати магазин та його асортимент.


1. Стан виробництва торгівлі та споживання пральних машин

Україна за часів Союзу була потужним виробником пральних машин. У 1990 році понад 20 підприємств продукували близько 800 тис. агрегатів. Згодом налагодили випуск пральних напівавтоматів "Ауріка" на базі молдавських комплектуючих. А в 1996 році на Івано-Франківському підприємстві "Карпатпресмаш" за технологією італійського заводу Siltal було випущено 2,6 тис. машин-автоматів. Але загальна економічна криза в країні не дозволила вчасно модернізувати вітчизняне виробництво, та й щойно запроваджені закордонні технології теж були вже не першої "свіжості". Крім того, в магазинах з'явилися сучасні пральні агрегати з Італії, Швеції, Німеччини, Південної Кореї тощо. Внаслідок цього випуск вітчизняних машин активаторного типу знизився до 147 тис. Натомість пропозиція імпортної техніки за останні 5 років зросла у 8 разів. За відсутності потужного вітчизняного виробника закордонна продукція почала опановувати широкі простори ринку. Імпортери знають, що зі 100 українських сімей 19 взагалі не мають жодної пральної техніки, а 70 користуються машинами, вік яких перевищує 6 років (явно не автомати). Єдине, що стримує безмежний збут (потенційними покупцями вважають 13 млн сімей), - горезвісна низька купівельна спроможність населення.

 

Кількість пральних машин, що припадає на 100 домогосподарок (в середньому по Україні)

Загальна кількість агрегатів У тому числі зі строком служби:
до 5 років від 6 до 10 років від 11 до 15 років від 16 до 20 років понад 20 років
81 10 30 25 11 5

Сьогодні ринок пральних машин достатньо широкий, вони можуть задовольнити різні потреби споживачів. Всі пральні машини можна об'єднати за функціональними ознаками, габаритами (повногабаритні, вузькі і компактні), дизайном. Немаловажливим фактором є цінова група, яка визначається функціональними можливостями і престижністю виробника. Поділ пральних машин за ціновою групою досить умовний, так як один і то й же виробник змушений виготовляти як дешеві, так і дорогі машини.

До низькоцінової групи відносяться всі пральні машини вітчизняного виробництва, а також країн співдружності. Більш дорогі машини італійських фірм Ardo, Candi, частина моделей Indesit, a також турецької фірми Веко.

До середньоцінової групи можна віднести: італійські марки Zanusi, Ariston, словенську Gorenja, корейські LG, Samsung, американську Whirlpool, французьку Brand, німецьку Kaiser.

Наступну цінову групу складають німецька Bosch, шведська Electrolux, англійська Hoower.

До високоцінової групи можна віднести також німецькі Simens, AEG, шведському Asko, французькому Miele.

Асортимент пральних машин які є на українському ринку, приведений в додатках А-С.

Італійські виробники автоматичних пральних машин на українському ринку представлені такими торговими марками, як: Ardo, Ariston, Candi, Indesit. Фірма Candi — лідер у виробництві пральних машин. Вона вперше запровадила бак овальної форми для зменшення витрат води, а для виготовлення бака використовує композиційний матеріал силітек і нержавіючу сталь. Більшість машин цієї фірми обладнані спеціальним пристроєм, який визначає кількість (масу) білизни в барабані і заливає відповідну кількість води, що дозволяє економити до 30 % витрати води і електроенергії. А система "Уотерконтрол" захищає від протікання води, при цьому спеціальні датчики виявляють протікання води і перекривають впускний клапан. Для забезпечення бездоганного автоматичного прання в машинах цих фірм застосовують систему Fyzzy Logic, яка оптимізує процес прання, витрату води, електроенергії, а для покращання процесу прання застосовують систему активного зрошування Activa.

Спеціально для країн СНД була розроблена нова модель пральної машини глибиною 35 см з надзвичайно малим рівнем споживання води і електроенергії: всього лише 0,78 кВ/год і 59 літрів води для прання 4 кг білизни.

Фірма Axdo пропонує вдосконалені пральні машини і пральні машини з сушкою білизни. Для досконалого прання використовують систему дощування, при цьому забезпечується регулювання температури миючого розчину і плавне регулювання швидкості обертання барабана при віджимі, що дозволяє прати всі типи тканин.

Фірма Indesit вперше запровадила програму Special Shoes для прання спортивного взуття. Програма Special Sport дозволяє випрати спортивну форму за 45 хв., особливо така програма рекомендується для прання спортивного одягу із синтетичних тканин (вони після прання не потребують прасування).

Словенська фірма Gorenje на українському ринку побутової техніки з'явилась порівняно недавно, але встигла завоювати симпатії споживачів завдяки надійності і привабливому дизайну. Ця фірма випускає три лінії пральних автоматичних машин: Premium, Exlusive і Clasic.

Лінія Premium Touch — це найкращі машини цієї фірми. Вони мають 29 програм і частоту обертання барабана 400—2000 об/хв, що забезпечує клас прання, віджиму і енергоспоживання А, А, А. В машинах цього класу застосовується освітлення барабана, а також вмонтовано датчик "Чиста вода", що забезпечує бездоганне полоскання. Для кращого прання застосовується "душ-система", де гребні барабана оббризкують білизну миючим розчином, створюючи ефект душу. Завдяки цьому досягається краще змочування при меншій кількості води. Машини цього типу обладнані дисплеєм, де відтворюється процес прання і віджиму.

Машини лінії Exlusive мають 19 програм прання білизни і частоту обертання барабана 400—1000 об/хв з інтервалом 200 обертів, що забезпечує клас прання і енергоспоживання А, А, а віджиму— С. Для цих машин використовуються рідкокристалічні дисплеї, де відтворюються етапи прання. Для машин цих двох типів пральні баки виготовляють із нержавіючої сталі, а для машин Clasic — з композиційного матеріалу політенакс. Усі пральні машини фірми Gorenje .обладнані електронною системою управління Use Logic, а також системою контролю стабільності (SCS) і системою Aqua Stop, що забезпечує захист від протікання води.

Компанія Samsung має багаторічний досвід виробництва побутової електротехніки. Завдяки розробкам конструкторів цієї фірми електропобутова техніка відрізняється найновішими впровадженнями науки і техніки. Так, тут вперше оснастили пральні машини функцією Fuzzy Logic, яка визначає спроможність пральної машини оцінювати отримані дані від датчиків і на їх основі приймати правильні рішення. Ця фірма також вперше розробила і впровадила дезінфекцію білизни іонами срібла (технологія Silver Nano).

Для забезпечення подачі чистої води у пральну машину вони оснащуються чотириступеневим фільтром з керамічними кульками.

Нові пральні машини мають спеціальні програми для прання дитячої білизни. Так, програма "Пелюшки" нагріває воду до температури 95°С, при якій гинуть мікроби, а додаткове полоскання знижує ризик виникнення алергічних подразнень.

Марка пральної машини Samsung носить смисловий характер, де:

1 — буква означає тип машини: В — Big Wash;

М—М Series (псевдомеханічне управління);

Р — Sensor Quick (інтелектуальне управління);

F— Sensor Compact (компактний розмір 40 см);

J— Bio Compact (компактний розмір 34 см).

2 — максимальна швидкість віджиму: 6 — 600 об/хв; 8 — 800 об/хв; 10—1000 об/хв; 12 — 1200 об/хв; 14—1400 об/хв.

3 — стиль дизайну

4— тип управління:

j — поворотний, програма тор

5 — колір корпуса:

W — білий;

В — голубий;

Р — перламутрово-білий;

S — сріблястий;

Е— золотистий;

L — ліловий;

G — зелений.

Фірма Whirpool, заснована в 1911 p., має багатий досвід у виробництві побутових електроприладів. Всі пральні машини цієї фірми оснащені електронною системою управління 6th sense (шосте відчуття). Ця система регулює споживання води і електроенергії відповідно до фактичної кількості білизни і типу тканини, що дає можливість економити воду і електроенергію.

Пральні машини розраховані на прання білизни до 8 кг, для цього вони оснащені новими барабанами з нержавіючої сталі. їх конструкція максимально забезпечує додаткові можливості при експлуатації пральної машини. Вони мають об'єм 53,48 дм і 53 дм й оснащені накладками для зачерпування води, які піднімають миючий розчин з дна бака і подають його на білизну. Це дозволяє краще змочувати білизну й покращити прання і полоскання.

Усі машини цієї фірми оснащені системою захисту від надмірного піноутворення. Машина AWM 800 встановлюється на підставці з висувною шухлядою, що дозволяє завантажувати і вивантажувати білизну не нагинаючись.

Останнім часом на ринку побутової техніки з'явились пральні машини з ультразвуковою активацією миючого розчину, які забезпечують економне використання води і енергії. Це швидше не машини, а ультразвукові пристрої для прання.

Ультразвуковий пристрій для прання складається з двох блоків: блок генератора ультразвукових коливань і блок випромінювача звукових коливань. Між собою блоки з'єднані гнучким шнуром.

У генераторі формуються електричні імпульси ультразвукової частоти, які подаються на п'єзовипромінювач. У п'єзовипромінювачі електричні імпульси генератора перетворюються в ультразвукові хвилі певної форми і інтенсивності, які створюють у миючому розчині ультразвукові коливання. Ультразвукові коливання, у свою чергу, сприяють видаленню бруду від волокон тканини на молекулярному рівні, додатково очищуючи тканину зсередини.

Такі пристрої для прання зараз активно рекламуються, визначаються такі їх переваги:

— компактність;

— для прання можна використовувати будь-який посуд;

— невеликі енергозатрати;

— відносно низька ціна.

Ці пристрої вважаються ідеальними для дачників і сільських жителів.

Ультразвукові пристрої для прання мають деякі особливості при їх використанні:

— в процесі прання рекомендується 2—3 рази перевертати білизну;

— час прання 1—10 год.;

— для прання можна використовувати будь-який посуд. Вони мають деякі переваги в порівнянні з пральними машинами:

— відсутнє механічне зношування білизни;

— не деформують і не псує формують білизни;

— білизна набуває антибактеріального і антигрибкового ефекту;

— економні в енергоспоживанні;

— можливість використання будь-якого посуду для прання. Поряд з позитивними властивостями такі пристрої мають і недоліки:

— довготривалість прання (1—10 год.);

— не пристосованість для прання великих речей;

— не пристосованість для відпирання сильно забруднених речей без додаткових затрат;

— температура миючого розчину не регулюється;

— у процесі роботи створюється певний шум.

Асортимент ультразвукових пральних машин наведені у додатоку D.

2. Класифікація та характеристика асортименту

Усім добре відомо, як багато сили і часу забирає ручне прання. Через це цей трудомісткий процес люди переклали на залізні "плечі" пральних машин. Перша модель пральної машини в Україні була створена в 1939 р. на Харківському електромеханічному заводі, але масовий випуск цієї продукції розпочався в 60-х pp. Які вимоги висуваються сьогодні до пральних машин? 4 Перш за все, високий ступінь відпирання, мінімальне пошкодження (зношування) тканини при будь-якому режимі прання, забезпечення високої якості полоскання білизни з повним видаленням миючих засобів і високим ступенем віджиму. Головна вимога — значне зниження частки ручної праці при пранні.

Основною функцією пральних машин є відпирання. Цей процес залежить від способу активації миючого розчину, тому весь асортимент сучасних пральних машин можна розділити на чотири класи:

1) пральні машини з дисковим активатором;

2) пральні машини барабанного типу;

3) пральні машини з ультразвуковою активацією миючого розчину;

4) пральні вакуумні машини, де активація здійснюється за допомогою вакууму.

Щоправда, в літературі з'явились повідомлення про створення машин з ультразвуковою активацією миючого розчину і вакуумних машин, де активація здійснюється за допомогою вакууму.

Оскільки головною вимогою є зниження частки ручної праці при пранні, то всі пральні машини згідно з ДСТУ 272-94 можна розділити на:

-        ПМ — пральні машини без віджимання білизни;

-        ПМР — пральні машини з ручним віджиманням білизни;

-        ПМЦ— пральні машини з виконанням операцій прання в одному баці шляхом поперемінного встановлення активатора або центрифуги на вал приводу;

-        ПМЦ-В — пральні машини з вкладною автономною центрифугою, яка входить до комплекту машини;

-        ПМН— пральні машини напівавтоматичні, в яких оператор керує окремими процесами;

-        ПМА— пральні машини автоматичні, в яких керування процесами обробки білизни відбувається автоматично відповідно до заданої програми;

-        ПМС— пральні машини автоматичні з додатковим сушінням виробів гарячим повітрям.

Залежно від конструктивних особливостей правильні машини розрізняють за:

-        номінальним завантаженням — 1—5 кг;

-        кількістю баків — однобакові і двобакові — Д;

-        способом завантаження — з верхнім завантаженням, з фронтальним завантаженням — Ф;

-        способом активації миючого розчину— з дисковим активатором і барабанні — Б;

-        способом управління — електромеханічним, електронним — Е;

-        наявністю підігріву миючого розчину— без підігріву, з підігрівом — П.


3. Класифікація та характеристика споживчих властивостей

Основні технічні параметрами пральних машин:

— номінальне завантаження;

— споживна потужність машини;

— водний модуль;

— питома ємність пральної машини.

Під номінальним завантаженням машини розуміють кількість білизни в кілограмах, яку можна випрати за один цикл.

Сучасні пральні машини з дисковим активатором: Малютка, Либідь, Десна, Фея розраховані на прання білизни до 1 кілограма.

Автоматичні пральні машини барабанного типу розраховані на прання 3—11 кг білизни. Найбільш поширені машини з номінальним завантаженням 5 кг, що є оптимальним для сім'ї з 4 чоловік.

Водний модуль — це відношення кількості миючого розчину, необхідного для прання, до маси завантаженої білизни:

Вм = Vp: Mб

де Vp — об'єм миючого розчину;

Мб — маса завантаженої білизни.

Більшість автоматичних пральних машин визначають водний модуль автоматично залежно від кількості завантаженої білизни.

Питома ємність прального бака (барабана) визначається відношенням повного внутрішнього об'єму бака (барабана) до номінального завантаження його сухою білизною. Для машин барабанного типу вона складає 12—16 дм3/кг, для машин активаторного типу — 23—25 дм /кг.

До функціональних властивостей машин відносяться: універсальність, відпирання білизни, віджим, зношування білизни і продуктивність машини.

Універсальність машин характеризується кількістю видів текстильних матеріалів за волокнистим складом, котрі можуть бути випрані в даній машині при їх мінімальному зношенні. В більшості випадків машини барабанного типу є універсальними.

Основна функціональна властивість пральних машин є відпирання. Відпирання залежить від конструкції (способу активації миючого розчину), режиму прання, виду миючих засобів, ступеня забруднення білизни за волокнистим складом, жорсткості води. Показником відпирання (за стандартом) слід вважати середнє значення коефіцієнта відбивання світла випраних штучно забруднених зразків.

Сучасні пральні машини описуються за допомогою так званої "лінійки", яка визначається класністю. Система класності розроблена німецьким інститутом "Stiftung Warentest" і узаконена директивою Євросоюзу № 95/12 ЄС від 23 травня 1995 р.

Система класності заснована на існуванні семи класів, які присвоюються незалежною експертною організацією за трьома категоріями: якість прання, енергоспоживання, якість віджиму, а також споживання води і електроенергії при виконанні основного циклу.

Класи позначають буквами: А, В, С, D, £, F, G.

Таким чином, типова лінійка виглядає так: ABD 52 1,3. Це означає, що дана машина має клас прання А (найвищий), енергоспоживання В (високий), клас віджиму -— D, використання води на основний цикл — 52 літра і 1,3 кВт/г на один цикл.

Клас прання — це характеристика якості прання білизни, яка визначається і встановлюється для кожної моделі пральних машин шляхом порівняння випраної білизни з результатами еталонного прання. Ця методика розроблена і здійснюється в Інституті прання— підрозділі німецького інституту стандартів і споживних досліджень "Stiftung Warentest".

Таким чином визначається і клас віджиму. Показником якості віджиму є остаточна волога, яка залишається в білизні після центрифугування. Вона визначається відношенням маси води, яка залишилась в білизні після віджиму (mB), до маси білизни в повітряно-сухому стані (тс). Цей показник можна розрахувати за формулою:

Остаточна вологість у значній мірі залежить від волокнистого складу тканини, виду переплетення, товщини пряжі і її скрученості, а також від товщини самої тканини і її поверхневої щільності. Остаточна вологість залежить значною мірою від частоти обертання барабана. Сучасні пральні машини мають частоту обертання барабана при віджимі від 400 об/хв до 2000 об/хв, що забезпечує остаточну вологість 78—40 %.Клас енергоспоживання — це характеристика, яка дозволяє визначити рівень споживання електроенергії пральною машиною. Для пральних машин — це споживання електроенергії для здійснення одного основного циклу прання при температурі 60°С.

Якість полоскання залежить від кількості циклів його проведення, водного модуля і забруднення. Якість полоскання визначається за кількістю прального розчину або лугу, які залишаються в 1 кг сухої білизни після основного циклу.

Для якісного полоскання деякі виробники ("Bosch", "Simens") обладнують машини оптичним контролером чистоти води після полоскання, який називають Aqua-sensor. Інші виробники (Whirlpool, Samsung, Zanusi, Indesit) обладнують машини клавішами "інтенсивне полоскання" і "додаткове полоскання".

Зношування білизни при пранні залежить від багатьох факторів, але в першу чергу від механічної дії активаторів миючого розчину, фізико-хімічної дії миючих розчинів, а також природи волокна, виду ткацького переплетення, температури прального розчину.

Встановлено, що білизна менше зношується в машинах барабанного типу, більше — в машинах з боковим дисковим активатором і найбільше — у машинах, які мають донний активатор.

Експлуатаційні витрати (за електроенергією, водою, миючими засобами) є важливими при експлуатації пральних машин. Вони залежать від типу машин і тих функцій, які вони виконують. Експлуатаційні витрати визначаються питомими витратами, які припадають на 1 кг білизни. Найбільші експлуатаційні витрати приходяться на воду. Ці витрати залежать від способу активації миючого засобу і відповідно водного модуля, а також додаткових функцій. Сучасні пральні машини мають спеціальні програми для зменшення витрат води, що дозволяє зменшити витрати при меншій забрудненості.

4. Стисла характеристика магазину

ТОВ "Фірма "ВЕНА" було засновано в 1992 році. Головним видом діяльності на той час була продаж склотканини та склосітки. Це виявилось настільки перспективним, що після 15-ти років вже окремий відділ займається цим.

У 1997 відбулося відкриття магазину "Будматеріали". Магазин починався лише з одного відділу з продажу шпалер і кахелю. За ці роки він зростав, набирав обертів, постійно збільшуючи кількість відділів та працівників. "Будматеріали" зараз – це потужне торговельне підприємство з традиціями відношень до клієнтів, колективом професіоналів, вдалим розташуванням і рішучім керівництвом.

8 жовтня 2005 року відбулося відкриття гіпермаркету "ВЕНА" - найбільшого в Чернігівській області гіпермаркету будматеріалів, побутової техніки, товарів для дому та відпочинку .


Строк будівництва від видачі технічного завдання до введення об’єкту в експлуатацію склав 13місяців. Але для гіпермаркету навряд чи це число виявилось "нещасливим", адже і магазин "Будматеріали" відчинив свої двері 13 травня! В будівництві використовувались найсучасніші матеріали. Переважну більшість робіт було виконано підприємствами та організаціями Чернігова.

В будівництві застосовувались сучасніші системи вентиляції, обігріву та кондиціювання.

Гіпермаркет "ВЕНА" це перше підприємство такого типу на Чернігівщині ,з притаманними формату характеристиками та особливостями.

Загальна торговельна площа - 14800 м2. Торговельна площа - 8500 м2. Паркувальний майданчик на 200 авто.

Торговельний центр "ВЕНА" містить в собі:

-     "Центр комплектації будівництва"

-     Підрозділ гуртової торгівлі і комплектації будматеріалами та обладнанням (формат В2В)

-     Гіпермаркет будматеріалів

-     Гіпермаркет побутової техніки

-     Меблевий центр

-     Відділи товарів для відпочинку, оздоблення, сувенірів та інш.

Для забезпечення життєдіяльності центру використовується потужна вантажно - розвантажна техніка. Щодня комплекс обслуговує понад 20 великовантажних автомобілів і стільки ж автомобілів доставки. Для посилення безпеки наших клієнтів та торговельного центру в цілому застосовано комплексний набір заходів протипожежної безпеки та технічної підтримки.

5. Аналіз асортименту товарів на даному підприємстві

В сучасному гіпермаркеті "Вена" широко представлені товари народного споживання. Серед пральних машин виставлених в магазині є моделі як іноземного виробництва так і українських виробників.

Таблиця 5.1. Асортимент пральних машин гіпермаркету "Вена"

Моделі та фірми-виробники Країна виробник
Повноформатні пральні машини з фронтальним завантаженням Вузькі пральні машини з фронтальним завантаженням Пральні машини з вертикальним завантаженням
Ardo Італія
АЕ 810/1010 АЕ 833/1033 TL800KX/1000EX
АЕ1200Х
AED 800X/1000X/1200 X
Ariston
AL 88 Х/129 Х/149 X ALDS100/120 AT 84 EX
ALD 100/120 ALS1048ctx ATD 104 EX
Asko W6221/W6441/W6661 ALS 88X/ 109Х/ 129Х

TX100EX

k

Beko Турція
Future line WMN 6506/08/10
ExlusiveWB 8014/8014 S
Bosch Німеччина
WFD 1060 WMV1600BY WOL 2050
WFD 1660 МАХХ40 WEC 1665/2065 BY
WFG 2060
MAXX WFL 1200 BY/2060 RU
MAXX comfort WFR 2440/2830
WFT2830
Candy Італія
Activa smart 80SY/100SY CSBL85 SY СТА 106 TV/126 TV
Aquamatic6T/8T/10T Hobday 1001
Electrolux Швеція
EW 1010 F EWT 1021/ 1221 T
EW 1075 F
EW 1259 W
EW 1559 WE
Gorenje Словенія
WA 982/1182 WA1010TL
WA162P
Indesit Італія
W 104 Т Evolution WESSX WT80/90/100
W 105/125/145 ТХ WS84/ 105 TX
WD 104/125T
WE8X/105X
LG Південна Корея
WD 1060/ 1260/1460 FD WD6012/ 8012/1012 С
WD8074/ 1074/1274 FB WD 6008/ 8008
WD 1255 FB
WD6011/8011C
Samsung Південна Корея
Р 1005/1205/1405 J
Р1091
WXLS 1230/ 1430 EU
IQWIQ1430
Whirlpool CШA
AWM8143 AWG 853
Zanussi Італія
FL 1201 ТА 833 V
IZ12 T1033 V
W 802/1002
WD 1601
Electrolux Швеція
FW1170C
Rainford Україна
Rainford RWM - 8003N Rainford RWM - 8004SS
Rainford RWM - 8031N Rainford RWM - 8032S
Rainford RWM 1001N Rainford RWM 1002S
Rainford RWM 1004SS

Висновки та рекомендації

На сучасному ринку товарів існує багато фірм виробників пральних машин, які пропонують свою продукцію.

Усі автоматичні пральні машини поділяються на повногабаритні й малогабаритні. Стандартний варіант у всіх виробників (54 см на 62 см), як правило, він краще оснащений і коштує при інших рівних характеристиках дешевше, ніж нестандартні пральні машини. Пральні машинки менших розмірів поступаються стандартним. У них менший барабан, а це призводить і до зменшення об'єму білизни, яку можна туди одночасно покласти. У великому барабані білизна менше мнеться і краще позбавляється від бруду. У маленьких машинах важко влаштувати режим "ручне прання" делікатних речей, і, як не дивно, вони витрачають більше енергії. Серед маленьких машин майже не зустрічаються моделі з сушкою.

Серед нестандартних моделей найбільш популярні вузькі машини (39 на 45 см) та супервузькі (32—35 см). Кількість останніх зараз дуже швидко зростає на ринку, але їх нема серед дорогих брендів, орієнтованих на заможних людей, у яких нема проблем із місцем для пральної машини. Окрім вузьких моделей, існують ще й компактні машини, які вирізняються усіма зменшеними габаритами. Їх висота — до 70 см, що дозволяє встановлювати "пральки" навіть під рукомийником. Ще один момент, на який варто звернути увагу, — дуже зручно, коли люк можна відкрити на 180 градусів.

Окремий клас машин — це машини із вертикальним завантаженням білизни. Вони не дуже популярні в Україні, але чомусь дуже до вподоби французам, які вибирають їх у восьми з десяти випадків. Зручність цих моделей полягає в тому, що не треба мати окремого місця для відкриття люка, їх можна ставити у кутку, не треба нахилятися (панель керування — зверху), докидати додаткову білизну можна на будь-якому етапі прання. Існують серед них моделі з сушкою, а також з різними типами управління — механічним та електронним.

У характеристиках пральних машин позначають так звані класи (рівень якості) прання, енерговитрат та віджиму. Позначки робляться латинськими буквами від A до G, де А — найкращий варіант. Клас прання говорить не тільки про бездоганну чистоту, а й про обережність і дбайливість режиму прання, яке надовго зберігає гарний вигляд речей. Клас енергозбереження стосується економії електрики та води. Для його підвищення ввели ще й такий режим, коли час початку прання і виставлення його параметрів можна роз'єднати, давши команду машині попрацювати вночі, — у багатьох країнах за кордоном тарифи на воду та електрику нижчі вночі, ніж удень. Клас віджиму визначається кількістю обертів за хвилину. Зауважимо, що підвищення обертів на 100 за хвилину веде до збільшення ціни на машину гривень на двадцять. Оптимальною вважається максимальна швидкість тисяча обертів за хвилину.

У недорогих машинах управління процесом прання відбувається за допомогою механічних пультів, якими користуватися легше, ніж електронним, але можливості у машини при механічному управлінні значно менші. Електронні моделі можуть мати невеличкі екрани для інформування про стадії прання — і це дуже корисна послуга.

До низької цінової категорії відносяться машини російського виробництва. Трошки дорожчі деякі італійські, турецькі та корейські моделі. У середній ціновій категорії — італійські Zanussi, Ariston, словацька Gorenje, американська Whirlpool, французька Brandt, німецька Кaiser. В асортименті цих виробників можуть зустрічатися й набагато дорожчі моделі. Висока цінова категорія представлена німецькими машинами Siemens та AEG, а також шведською Asko.


Перелік літературних джерел

1.         Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики Постанова Кабінету Міністрів України від 04.05.1993 р. № 326.

2.         Машини пральні побутові. Загальні технічні умови: ДСТУ 2721-94 (ГОСТ 8051-93). - К.: Держстандарт України, 1994. - 53 с.

3.         Бондар Е.С. Современные бытовые электроприборы и машины. – М.: Машиностроение, 1987. – 224 с.

4.         Бородин В., Лихачев С. Бытовые стиральные машины. Издательства: BHV - Санкт - Петербург, Арлит; Серия: Техника в вашем доме, 1998 г. 224 стр.

5.         Годовой обзор рынка стиральных машин// Бизнес. – №8 (423). – с.46-48

6.         Каждой хозяйке – по автомату. Рынок стиральных машин// "Бизнес", – №7 (630), – 14 февраля 2005 г. – с. 132-136

7.         Клименко Д. Товарознавча оцінка якості вітчизняних пральних машин// Вісник КНТЕУ, – №4, 2002. – с. 96-102

8.         Коляда В.В. Современные стиральные машины. - М; AVIS@NCO, 2001

9.         Корякин-Черняк С.Л. Стиральные машины от A до Я. М: "Наука и техника" – 2002

10.       Лапоев Д.А. Электрические аппараты бытового назначения. – М.: Л. промышленность, 1987. – 264 с.

11.       Михайлов В.І. Класифікація пральних машин // Сучасні пробл. товарознавства: Збірник наук. пр. КДТЕУ. - 1999. -С. 161-166.

12.       Михайлов В.І. Товарознавство електропобутових товарів: Підручник. - К.: Київ. держ. торг.-екон. ін-т, 1999. - 232 с.

13.       Михайлов В.І. Удосконалення класифікації пральних машин// Вісник КНТЕУ, – №2, 2004. – с.105-113

14.       Полікарпов І.С., Шийко І.І. Товарознавство електропобутових машин. – К.: Центр навчальної літератури, 2006 . -336 с.

15.       Рабов В.И. Электрооборудование. – М.: Экономика, 1990. – 175 с.

16.       Ринок пральних машин.//Галицькі контракти. - №50, 1998 рік.

17.       Старостина А.А. Маркетинговые исследования. – Москва: Издательский дом "Вильямс", 2001. – 320 с.

18.       Ткаченко Л.В. Маркетинг послуг. - Київ: Вища школа, 2003. – 327 с.

19.       Шляхи підвищення рівня споживчих властивостей побутових пральних машин// Товарознавство - наука, практика та перспективи розвитку: Матеріали міжнарод. конф. - К.: Київ. держ. торг.-екон. ін-т, 1999. - С. 89-93.


Додаток А

Повноформатні пральні машини з фронтальним завантаженням

Моделі та фірми-виробники Габарити В/Ш/Г Макс. Заванта-ження білизни, кг Тип управління Максимальна кількість оборотів/хв Сушка, кг Клас віджиму Бак Клас прання Клас енерго-збере-ження Таймер Залишок вологості, %

 

Ardo Італія

 

АЕ 810/1010 85/60/53 5 800/1000 немає пластик A В немає

 

АЕ1200Х 85/60/53 5 1200 немає нерж. сталь A В немає

 

AED 800X/1000X/1200 X 85/60/53 5 800/1000/ 1200 нерж. сталь A В є

 

AEG Німеччина, Італія

 

LAV 16810 85/60/60 6 електронний 1300 немає А Carboran A В до 19 год. 44

 

LAV 70530 85/60/60 5 електронний 1000 немає С Carboran A А 59

 

LAV 72630 85/60/60 5 електронний немає В Carboran A А до 19 год. 53

 

LAV 74730 85/60/60 5 електронний 600— 1000 немає В Carboran A А до 19 год 50

 

LAV 86730 85/60/60 5 електронний 600— 800 немає А Carboran A А до 19 год. 44

 

LAV 88840 85/60/60 5 електронний 600/900 /1400 немає А Carboran A А до 19 год. 42

 

Ariston Італія

 

AL 88 Х/129 Х/149 X 85/60/54 5,5 комбінований 1200/ 1400 немає D/B/ В нерж. сталь А А 1/3/9/ 12 год. 70/50/53

 

ALD 100/120 85/60/54 5,5 комбінований 1000/ 1200 немає С/В нерж. сталь А А до 24 год.

 

Asko W6221/W6441/W6661 85/60/60 6 електронний 1200/ 1400/ 1600 немає В/В/А нерж. сталь А А до 5/24/ 24 год. 53/48/44

 

Beko Турція

 

Future line WMN 6506/08/10 85/60/54 5 механічний 600/ 800/ 1000 немає E/D/ С карферон В А

 

Cinderilla WIF 6004/5/6 NS 85/60/54 5 механічний 400/ 500/ 600 немає F карферон Е В

 

Cindenlla WE 6108D/6110 E 85/60/54 5 механічний 800/ 1000 немає D карферон С С

 

ExlusiveWB 8014/8014 S 85/60/60 5,5 механічний 1400 немає С нерж. сталь В А

 

Bosch Німеччина

 

WFD 1060 85/60/58 4,5 механічний 500 немає F Polinox В В немає

 

WFD 1660 85/60/58 4,5 електронний 800 немає D Роlіпох А А немає 68

 

WFG 2060 85/60/58 5 електронний 1000 немає С нерж. сталь А А немає 59

 

MAXX WFL 1200 BY/2060 RU 85/60/59 5 електронний 600/1000 немає F/C Роlіпох А А немає 80/59

 

MAXX comfort WFR 2440/2830 85/60/59 5 електронний 1200/1400 немає В Роlіпох А А до 19 год 53/50

 

WFT2830 85/60/58 5 електронний 1400 (2,5) В Роlіпох В В до 19 год 50

 

Candy Італія

 

Activa smart 80SY/100SY 85/60/56 5 електронний 800/1000 немає D/C Силітек А А до 23 год

 

Electrolux Швеція

 

EW 1010 F 85/60/54 4,5 механічний 1000 немає С Carboran В С немає 60

 

EW 1075 F 85/60/60 5 електронний 1000 немає с Carboran А А немає 55

 

EW 1077/1277/1477/1677 F 85/60/60 5 електронний 1000/ 1200/ 1400 1600 немає

с/в/в/

А

Carboran А А до 24 год 58/53/ 51/44

 

EW 1259 W 85/60/58 5 електронний 1200 є (2,5) В Carboran А В до 24 год 53

 

EW 1559 WE 85/60/60 5,5 електронний 1500 (2,75) В Carboran А В до 24 год 51

 

Gorenje Словенія

 

WA 982/1182 85/60/60 5 комбінований 900/1100 немає с нерж. сталь В В немає
WA162P 85/60/60 5 електронний 1600 немає А нерж. сталь А А до 12 год 44
Indesit Італія

 

W 104 Т 85/60/55 5,5 комбінований 1000 немає С нерж. сталь А в немає 65
W 105/125/145 ТХ 85/60/55 5,5 комбінований 1000/ 1200/ 1400 немає с/в/ в нерж. сталь А А 8/ 6/ 3/ 9/ 12 год.
W 63/83 Т 85/60/55 5 механічний 600/ 800 немає E/D нерж. сталь D/ В С/ В немає 80/68
W84TX 85/60/55 5 комбінований 800 немає D нерж. сталь А В 1/3/ 9/12 год. 68
WD84T 85/60/54 5,5 механічний 800 є (4 кг) D нерж. сталь А С/ В немає 68
WD 104/125T 85/60/54 5,5 механічний 1000/ 1200 (4 кг) С/В нерж. сталь А С/В 3/9/ 12 год.
WE8X/105X 85/60/54 5,5 електронний 800/1000 немає D/C нерж. сталь А А до 24 год. 68/—
Kaiser Німеччина

 

W6.10 85/60/55 5 електронний 1000 немає нерж. сталь
W6T106 85/60/55 6 електронний 1000 (2,2 кг) С нерж. сталь А D
LG Південна Корея

 

WD 1060/ 1260/1460 FD 85/60/60 7 електронний 1000/ 1200/1400 немає В/В/ А А А
WD8074/ 1074/1274 FB 85/60/60 7 електронний 800/ 1000/ 1200 немає D/C/ В В А є
WD 1255 FB 85/60/60 7 електронний 1200 немає В пластик В А є
WD6011/8011C 85/60/54 5 електронний 600/ 800 немає

нерж.

сталь

с є 1
Міеlе Франція

 

W 377/477 85/60/58 5 електронний 1300/ 1400 немає В/А нерж. сталь А А 50
W377/477/487WPS 85/60/58 5 електронний 1500/ 1500/ 1600 немає А нерж. сталь А А до 24 год. 44/44/43
W 866 Prisma 1400 85/60/60 5 електронний 1400 немає В нерж. сталь А А
WT 945 WCS 85/60/60 5 електронний 1500 (2,5 кг) В нерж. сталь А А до 9 год.
Rolsen Росія

 

105 А 85/60/ 54 5 механічний 1000 немає пластик В А
Samsung Південна Корея

 

Р 1005/1205/1405 J 85/60/60 5,5 електронний 1000/ 1200/ 1400 немає С/В/ В пластик А А до 24 год
P805J 85/60/60 5 електронний 800 немає D пластик А В 65
Р1091 85/60/60 5 електронний 1000 немає С пластик В А до 24 год 56
WXLS 1230/ 1430 EU 85/60/59 5 електронний 1400 немає В Polinox А А до 19 год 50
IQWIQ1430 85/60/59 5,5 електронний 1400 немає В Роііпох А А до 24 год 50
Siital Італія

 

SLS 85 Y 85/60/54 5 8580 немає D пластик В А немає
Whirlpool CUIA

 

AWM8143 85/60/60 5 електронний 1400 немає В нерж. сталь А А до 19 год
Zanussi Італія

 

FJE 1204 85/60/60 5 електронний 1200 немає В Carboran А А 53
FL 1201 85/60/60 5 електронний 1200 немає В Carboran А А до 24 год 53
FA 622/ 822/ 1032 85/60/55 4,5 електронний 600/ 800/ 1050 немає E/D/ С Carboran В/ А/ А В/ С/В 76/66/
IZ12 85/60/62 5 електронний 1200 немає В Carboran А А до 24 год 53
W 802/1002 85/60/58 5 електронний 850/1000 (2,5 кг) D/C Carboran А D 63/60
WD 1601 85/60/58 5,5 електронний 1600 (2,5 кг) А Carboran А В до 24 год 44
Компактні пральні машини

 

Candy Італія

 

Aquamatic6T/8T/10T 70/51/45 3 механічний 600 немає E/D/ D силітек D/ В/ В

D/С/

С

76/71/62
Euronova Австрія

 

600 (EU-352) 67/46/45 3 електронний 1400 немає G нерж. сталь В 105
100(EU-355) 67/46/45 3 електронний 600 немає Е нерж. сталь В 85
Singlenova 1000(EU-360) 67/46/45 3 електронний 400 немає D нерж. сталь В 65
Electrolux Швеція

 

FW1170C 67/50/52 3 механічний 1000 немає С Carboran В С 100

 


Додаток В

Вузькі пральні машини з фронтальним завантаженням

Моделі та фірми-виробники Габарити В/Ш/Г Макс. завантаження білизни, кг Тип управління Максимальна кількість обороті в/хв Сушка, кг Клас віджиму Бак Клас прання Клас енергозбереження Таймер Залишок вологості, %

 

Ardo Італія

 

АЕ 833/1033 85/60/33 3,5 800/1000 немає пластик В В немає

 

Ariston Італія

 

ALDS100/120 85/60/40 5 електронний 100/1200 немає С/В нерж. сталь А А до 24 год.

 

ALS1048ctx 85/60/45 5 механічний 100 С нерж. сталь В D немає 62

 

ALS 88X/ 109Х/ 129Х 85/60/40 5 комбінований 800/ 100/1200 немає D/D/C нерж. сталь А А

1/у 91

12 год.

 

Веко Турція

 

Future lme WMN 6356/ 58/50 85/60/35 4 600/ 800/1000 немає E/D/C нерж. сталь В В

 

Future line WMN 6106/08/10 85/60/45 4,5 600/ 800/1000 немає E/D/S нерж. сталь В В

 

Cinderella line WE 6106/08/10 85/60/45 4,5 600/800/ 1000 немає D нерж. сталь D В

 

Bosch Німеччина

 

WMV1600BY 85/60/35 3,5 механічний 800 немає D нерж. сталь D С

 

MAXX4B1WTV 3600/3800/3002 А 85/60/40 3,5 електронний 600/ 800/ 1000 немає E/D/C Polinox А А немає 80/68/59

 

МАХХ40 WEC 1665/2065 BY 85/60/40 3,5 електронний 800/ 1000 немає D/C Polinox А А до 19 год. 68/59

 

Candy Італія
CSBL85 SY 85/60/40 4,5 електронний 850 немає D силггек А А
Energa CB735 85/60/34 4 механічний 800 немає D нерж. сталь С С
Hohdav 161/181/181 E 85/60/36 4 механічний 600/ 800/800 немає E/D/D нерж. сталь С/А/А

С/В/

В

76/71/71
Hobday 1001 та 85/60/36 3,5 електронний 1000 немає С нерж. сталь А А
Electrolux Швеція
EW 920 S 85/60/32 3 механічний 900 немає D Carboran В D немає 64
EW 1063 S 85/60/45 4 механічний 1000 немає С Carboran А В немає 60
EWS 1046 85/60/45 4 електронний 1000 немає С Carboran А А до 24 год. 58
lndesit Італія
Evolution WESSX 85/60/40 5 електронний 900 немає D нерж. сталь А А до 24 год.
WGS 834 TXR 85/60/34 "3,5 механічний 800 немає D нерж. сталь В С немає
WS84/ 105 TX 85/60/40 5 комбінований 800/ 1000 немає D/C нерж. сталь А В А 12 год.
LG Південна Корея
WD6012/ 8012/1012 С 85/60/44 5 електронний 600/ 800/1000 немає С/В/В пластик С D
WD 6008/ 8008 85/60/44 4,5 електронний 600/800 немає С/В пластик D D
Rolsen Росія
1034 А 85/60/34 4 механічний 1000 немає пластик G В
1042 А 85/60/42 5 механічний 1000 немає пластик D С
Samsung Південна Корея
S601 85/60/40 3,5 електронний 600 немає Е пластик В В немає 76
S1005J 85/60/40 3,5 електронний 1000 немає С пластик А А до 24год 56
S 621 GWS 85/60/32 3,5 електронний 600 немає Е пластик В D немає
S803J 85/60/40 3,5 електронний 800 немає D пластик В А до 24 год
Siemens Німеччина
SI WTF 3800/3002 А 85/60/40 3,5 електронний 800/ 1000 немає D/C Polinox A А немає 68/59
Siltal Італія
OL 358 X 85/60/35 4,5 850 немає D нерж. сталь В С немає
Whirlpool США
AWG 870 85/60/40 5 механічний 1000 немає С нерж. сталь В А немає
AWG 853 85/60/34 3,5 механічний 800 немає D поліпропілен В В немає
Zanyssi Італія
FCS 800 C 85/60/52 3 механічний 800 немає Е Carboran В С немає 73
F805N 85/60/45 4,5 механічний 800 немає D Carboran В С немає 66
FJ905N 85/60/44 4 механічний 900 D Carboran А В немає 64
FЕ 1014.N 85/60/45 4,5 електронний 1000 С Carboran А В немає 60
FL 504/704/904 NN 856032 3 механічний 500/ 700/900 E/D/C Carboran С/В/В F/D/ D 78/70 /62

 


Додаток С

Пральні машини з вертикальним завантаженням

Моделі та фірми-виробники Габарити В/Ш/Г Макс. завантаження білизни, кг Тип управління Максимальна кількість обороті в/хв Сушка, кг Клас віджиму Бак Клас прання Клас енергозбереження Таймер Залишок вологості, %
Whirlpool США
AWT 2250 90/40/60 5 механічний 500 немає F пластик С В
AWT 2284 90/40/60 5 механічний 800 немає D пластик С В 61
AWT 5108 90/40/60 5 механічний 1000 немає С пластик А А
AWT 7125 90/40/60 5 електронний 1200 немає В А А до 19 год
Zanyssi Італія
ТА 833 V 85/40/60 4,5 механічний 850 немає С Carboran В С 62
T1033 V 85/40/60 4,5 механічний 1000 немає С Carboran А В _
Ariston Італія
AT 84 EX 85/40/60 5 механічний 850 немає D нерж. сталь А А 1/3/9/1 2 год
ATD 104 EX 85/40/60 5 електронний 1000 немає С Polinox А А до 24 год
TX100EX k 85/40/60 5 механічний 1000 немає С нерж.сталь А В немає 62
Indesit Італія
WT80/90/100 85/40/60 5 комбінований 800/ 900/ 1000 немає D/D/C Poliplex В А 1/3/97 12 год 58
AEG Німеччина, Італія
LAV 41380 85/40/60 4,5 механічний 1300 немає В Carboran А А ДО 19 год 52
LAV 41070 85/40/60 4,5 механічний 1000 немає С Carboran А А немає 59
Asko Фінляндія
Compact 421 , 67/40/60 3 електронний 1200 немає С Carboran А В до 24 год 65
W521/W531 86/45/62 4,5 електронний 1200/ 1300 немає В/В нерж. сталь А А 5/24 год 54/52
W501 86/45/62 4,5 електронний 1000 немає С нерж. сталь А А немає 58
Electrolux Швеція
EWT 1021/ 1221 T 85/40/60 5 електронний 1000/ 1200 немає С/В Carboran А А до 24 год 60/53
Miele Франція
W 155 WPM 90/45/60 5 електронний 1400 немає В нерж. сталь А В немає
Ardo Італія
TL800KX/1000EX 85/40/60 5 800/ 1000 немає нерж. сталь А А немає 61
Bosch Німеччина
WOL 2050 (86/45/60 1 4>5 електронний 1000 немає С Polinox А А немає
Candv Італія
СТА 106 TV/126 TV 85/40/60 4,5 електронний 1000/ 1200 немає С/В силітек А В немає
Gorenje Словенія
WA1010TL 85/40/60 5 механічний 1000 немає С нерж. сталь В В немає

Додаток D

Асортимент ультразвукових пральних машин

Назва машини Напруга, В Споживна потужність, Вт Маса, г Рекомендована температура миючого розчину, °С Виробник
Ультратон МС-2000 220 15 300 65 Фірма "Невотон"
УЗСУ "Біоніка" 220 5 250 50 Компанія "Патріарх"
УАГ-1 220 150 350 40 ВАТ "Дросель"
УСУ "Ретона" 220 5 200 80 Компанія "Арго"
Volcano 220 15 200 65 "Євро Електро Групп"
Пони 220 15 300 70 ЗАТ "Технилідер"

Информация о работе «Дослідження асортименту пральних машин»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 41884
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
23605
0
3

... вони використовують одночасно дві стратегії. Проте дотримання однієї стратегії – одна з найважливіших умов щодо тривалого функціонування та успіху на ринку великої побутової техніки.   Кон’юнктурне дослідження ринку великої побутової техніки в Україні Світовий товарний ринок та український ринок тісно повязані, особливо в рамках процесу вступу України до СТО, що надать можливість зменшити ...

Скачать
63018
9
3

... основної послуги. Тому при формуванні цін на послуги потрібно велику увагу приділяти вивченню і аналізу цього фактору. В готелі «Прем’єр Палац» і снують 3 періоди підвищення цін на номери: 24.03 - 29.03.2008 12.05 - 13.06.2008, 08.09 - 28.11.2008 5.2       Система знижок Маркетинговим відділом була розроблена спеціальна Програма Постійного Гостя першої української мережі готелів «Прем'єр ...

Скачать
90232
17
28

... з твердими частинками глибинного грунту (звичайно –глини).   Таблиця 1.2 Результати аналізу задовольняння потреби при застосуванні побутових скважинних електронасосів для артезіанських колодязів Ранг потреби Назва потреби Ступінь задоволення потреби 1. Головна Водозабезпечення приватного господарства питною водою Повністю 2. Основна Забезпечення питною водою окремої сім’ї з 2 - 7 ...

Скачать
95274
7
11

... льше фахівців залучають і тим складніше йде процес прийняття рішень про придбання. 1.3    Аналіз ринкових можливостей підприємства Окрім вивчення поведінки споживачів, комплексне дослідження ринку передбачає аналіз ринкових можливостей, які відкриваються перед підприємством. У ході даних досліджень вивчають особливості і перспективи розвитку попиту на конкретні товари, позиції конкурентів ...

0 комментариев


Наверх