Реферат з історії
на тему:
«Походи Олександра Македонського»
Виконав: учень 6 А класу
Рогалін Володимир
Велетенські завоювання Олександра Македонського забезпечили грекам владу над усім Близьким Сходом. Хоча імперія зруйнувалася невдовзі після смерті Олександра Македонського, його діяльність змінила рух розвитку світової цивілізації.
Ще хлопчаком Олександр Македонський обуздав дикого коня. Він був обдарований природою – розумний, проникливий, сміливий. Його виховували як воїна – витривалим, сильним, непримхливим до їжі. Олександр виріс сміливим, мужнім та сильним.
Олександр Македонський був беззаперечно геніальним полководцем, та на його щастя він успадкував трон і владу свого батька Філіпа ІІ Македонського. Філіп ІІ створив першокласну армію костяком, якої була тяжка конниця та списоносці-гоплити. Філіп з її допомогою завоював всю Грецію. У 336 р. до н.е. Філіп пав від руки вбивці. Грецькі міста зчинили мятеж, але 20-річний Олександр подавив його дуже швидко та жорстоко. Фіви, які довго оборонялися були стерті з лиця землі, а всі його мешканці продані у рабство. Не марнуя часу Олександр у 334 р. до н.е. відправився до Малої Азії (сучасна Туреччина) на чолі 35-тисячної армії. Вторгнувшись до Персії першу перемогу над військом персів Олександр одержав при р. Гранік. Грецькі міста Малої Азії радісно відкрили свої ворота перед переможцем. Йдучи далі на Схід, Олександр зайняв місто Гордіон, де йому показали хитро зав'язаний вузол. Згідно легенді, людина яка розв'яже цей вузол стане володарем Азії. Про те, що зробив Олександр розповідають різне, але як розповідає самий відомий варіант, він просто розрубав цей вузол мечем.
Спочатку Олександр рушив на південь, підкоривши багаті торгівельні міста Фінікії та відсікаючи ворожий флот від берегових баз. При Іссе йому перегородив шлях сам цар Дарій зі своїм сильнішим військом, однак Олександр Македонський зім'яв та примусив бігти велику неповоротку рать персів. Дарій втік. На чолі свого переможного війська був Олександр.
Рухаючись з боями на південь, Олександр надовго зупинився під стінами прибережного міста – острова Тіра. Йому вдалося завоювати це місто лише після 7-місячної осади. Далі шлях відчинен, у 332 р. до н.е. Олександр Македонський покорив Єгипет, який був у той час провінцією Персії. У Єгипті його коронували короною фараону, а у оазисі Сіва його урочисто назвали сином бога Амона.
Дарій запропонував мир, натомість він дарував Олександру землі на Захід від Євфрату. Замість цього Македонський ринувся на північ та північний захід, спрямувавши руйнівний удар у саме серце імперії. Вирішальна битва відбулася при Гватемалах (Арбелє), де перси були повержені. Древній Вавілон сам відчинив ворота македонянам, а столиця Ахаменгдів Персеполь була предана вогню та розграбована. До Олександра потрапила казна царя, яка поклала кінець фінансовим труднощам македонян.
Олександр хотів наздогнати Дарія, а коли того вбили власні придворні , захватив та стратив самозваного царя Бесса. Потім настала черга східних провінцій, покорити їх вдалося ціною довгих виснажливих компаній. Але Персії Олександру Македонському було замало, і він повів військо через гори хребта Гіндукуш у долину Інда (зараз Пакістан), там у 326 р. до н.е. розбив армію царя Пора. Македоняни дізналися, що Олександр йде походом на Індію. Стомлена виснажливими боями армія зчинили бунт, і розчарованому полководцю довелося повернути назад.
Повернувшись до Вавілону, Олександр Македонський цар царів та повелитель Азії вдягнувся у персидський царський одяг та став вимагати божеських почестей для себе. Ветеранам македонської армії не подобався такий спосіб життя їх царя.
У червні 323 р. до н.е., досягнув 35 річчя, Олександр Македонський помер. Велику імперію поділили між собою його полководці. Грецька мова та культура надовго збереглися у завойованих ним містах. Сам Олександр Македонський увійшов до історії та народну творчість як великий завойовник.
Похожие работы
... — синАлександр — продовжив політику свого батька. З його ім'ям пов'язаний початок нового періоду грецькоїісторії — епохи еллінізму. 2. Східний похід Олександра Македонського. Олександр Македонський (356—323 до н. є.) є однією з найпопулярніших постатей давнини. Масштаби його завоювань, що сягали від Егейського моря до басейну Інду і від Лівійської пустині до Каспійського моря, і той короткий ...
... нові культурні центри. Головним була Олександрія, з якою зв’язана творчість Каллімаха, Аполонія Родоського, Феокріта. В цей період виробився тип поета-вченого, знавця маловідомих міфів. Розцвітає поезія Феокріта. Його ідилії сповнені безпосередніх відчуттів і живого життя. Біографічні дані про цього найбільш оригінального і найбільш відомого поета епохи еллінізму зовсім скупі, але й їх можна ...
... чудових праць і вироблення плідних ідей, що ввійшли потім у скарбницю світової політичної думки, виділяють феномен давньогрецької цивілізації серед багатьох інших національних політичних систем [27; с. 98]. Особливо багато уваги греки приділяли розробці поглядів на ідеальну державу. Взагалі, в історії виникнення та розвитку стародавніх політичних поглядів виділяють 3 періоди. Ранній (9-6 ст. ...
... Философия культуры. – М.: NOTA BENE, 2001. – 349 с. 5. Додельцев Р.Ф. Концепция культуры З. Фрейда. – М.: Знание, 1989. – 60 с. 6. Киссель М.А. Джамбаттиста Вико. – М.: Мысль, 1980. – 197 с. 7. Культурологія. Українська та зарубіжна культура: Навч. посібник (М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін.). – з вид. – К.: Знання, 2007. – 567 с. 8. Фрейд Зігмунд. Вступ до психоаналізу: Лекції ...
0 комментариев