Проектування ітераційних алгоритмів

2768
знаков
0
таблиц
4
изображения

МОНУ НТУУ"КПІ"

Лабораторна робота № 6

По темі:

"Проектування ітераційних алгоритмів"

Виконала

студентка 1-го курсу ТЕФ

Групи ТР-01

Печененко В.О.

Перевірив:

Щербашин Ю.Д.

Київ

2010


Мета роботи: навчитися розробляти ітераційні алгоритми і програмувати їх засобами мови Turbo Pascal з використанням циклів.

Завдання: розробити алгоритм, намалювати блок-схему і написати програму обчислення значення функції , розкладеної в степеневий ряд.

Обчислення суми членів ряду проводити доти, доки абсолютна величина члена ряду не стане меншою від  (наприклад, ). При цьому порахувати кількість виконаних кроків ітерації (скільки членів ряду ввійшло в суму). Крім того, для підстраховки від зациклювання, яке може виникнути через некоректні вхідні дані, встановити ліміт кількості кроків. Якщо вихід із циклу відбувся через вичерпання ліміту, то видати про це повідомлення.

При обчисленні наступного члена ряду використовувати попередній член чи його частину, а не організовувати додатковий цикл для повного його обчислення.

Порівняти (знайти абсолютне значення різниці) обчислене з використанням ряду наближене значення функції із значенням, обчисленим за формулою функції.

В алгоритмі передбачити перевірку правильності введення даних.

За алгоритмом провести розрахунки не менш ніж з трьома різними наборами вхідних даних: при різних значеннях х,  і ліміту кількості кроків.

Як результат роботи видати: обчислене наближене значення функції, кількість кроків ітерації, обчислене за формулою значення функції, абсолютну різницю наближеного і "точного" значень функції.

Програма:

 при

program nabl_znach;

{rakhuie nablyzhene znachennia za stepenevym riadom}

uses crt;

var x, eps, xn,an,s,f:real;

kk, n:integer;

begin

clrscr;

writeln('riad E(n=1..00)(n+1)^2*x^n pry x(-1,1)');

writeln('vvedit x'); readln(x);

if (x<-1) or (x>1) then writeln('nevirne x') {pereviryaem na virnist x}

else

begin

writeln('vvedit eps'); readln(eps);

writeln('vvedit limit kilkosti iteratsii'); readln(kk);

xn:=1; {prysvoyemo znachenia zminnyh}

n:=0;

s:=0;

repeat {r}

an:=xn*sqr(n+1); s:=s+an;

xn:=xn*x;

n:=n+1;

until (abs(an)<eps) or (n>kk); {r}

if (n>kk) then writeln('perevyscheno limit kilkosti krokiv'); {yaksho cykl zakin iteraciyamy}

writeln('resultat:');

writeln(' kilkist krokiv iteratsii:',n);

writeln(' nablyzhene znachennia funktsii:',s);

f:=(1+x)/((1-x)*(1-x)*(1-x)); {tochne znachenia}

writeln(' tochne znachennia funktsii:',f);

writeln(' |f|-|s|=',abs(f)-abs(s)); {pohybka mizh tochnym ta nabl}

end;

readkey;

end.


Приклади роботи програми:



Висновок

У цій роботі ми навчилися розробляти ітераційні алгоритми, будувати їх блок-схеми та програмувати засобами мови Turbo Pascal з використанням циклів. Ітерації корисні для обчислення приблизних значень деяких величин чи функцій.


Информация о работе «Проектування ітераційних алгоритмів»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 2768
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
28806
1
17

... сть у користуванні та невеликі розміри виконавчого файлу.. Створена нами програма проста та інтуїтивно зрозуміла і легка у користуванні. У пояснювальній записці вповні розглянута проблема пошуку коренів нелінійних рівнянь, наведені необхідні формули та теореми. Крім того, побудовані блок-схеми алгоритмів основних функцій відповідають діючим стандартам і вимогам. Отже, можемо зробити висновок, ...

Скачать
82012
21
21

... прапорець Space Egually, то у вікні Spacing можна точно встановити відстань між компонентами, що вирівнюються, у вибраній системі одиниць. Помітимо, що вказані команди вирівнювання не діють на зафіксовані компоненти.   Рисунок. 8.1 - Розміщення на друкарскій платі 9          ТРАСУВАННЯ ПЕЧАТНИХ СПОЛУЧЕНЬ ПЕЧАТНОЇ ПЛАТИ В САПР PCAD   9.1      Установка кроку сітки В деяких випадках, ...

Скачать
79093
54
9

... кта та алгоритму його функціонування, або алгоритму процесу, а також уявлення опису на різноманітних мовах здійснюється взаємодією людини і ЕОМ. Система автоматизованого проектування - це комплеск засобів автоматизації проектування, взаємозв’язаних з необхідними підрозділами проектної організації або колективом спеціалістів (користувачем системи), які виконують автоматизоване проектування. САПР ...

Скачать
18337
0
3

... це дерево будемо називати технологічною схемою (ТС) процесу проектування. Таким чином, ТС включає як методологічні питання проектування, так і методики рішення ПЗП. Таким чином, розглянута вище організація процесу проектування дозволяє виділити його істотні компоненти, їхнє створення, взаємозв'язок, визначити підходи до реалізації. САПР, побудована по зазначеній схемі, повинна мати: засоби анал ...

0 комментариев


Наверх