Міністерство освіти і науки
Київський педагогічний колледж
Київського університету імені Бориса Грінченка
Виховне заняття на тему: «Калейдоскоп»
Студентки ІІІ курсу
Групи ПОмс5-08-4.Од
Скоробагатько Ганни
Методист: Бойко О.В.
Київ-2010
Тема заняття: Калейдоскоп.
Мета: підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвивати вміння зв’язно висловлюватись, вміння працювати в колективі. Розвивати уяву, увагу, спостережливість, швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість. Закріплювати вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди, анаграми.
Вид заняття: вікторина.
Обладнання: малюнки-ребуси, кросворд.
Хід заняття
1. Орг.момент.
- Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили, у нас сьогодні гості, тож поверніться до них і давайте привітаємось.
2. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети заняття.
Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке, калейдоскоп, вікторина? Хто з нас не тримав у руках цю іграшку, в захопленні спостерігаючи, як змінюються, в ній форми і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори, кольори-завдання.
Ми з вами поділимось на 2 команди:
1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця.
3. Робота над темою.
1. - Словесне завдання.
Ми почнемо зі слів видатних письменників, як вони говорили про мову.
Т. Шевченко сказав:
«Ну, що здавалося б, слова -
Слова та голос - більш нічого
А серце б’ється, ожива, як їх почує …»
- Як ви розумієте цей вислів?
О. Гончар так: «Мова – це не просто засіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, це ще й музика мелодика, фарби буття.»
- А цей?
- З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас.
- Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва», вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад: вага, слава. За кожне слово папірець.
Завдання 2 - кросворд «слова-антоніми»
Діти, а хто знає, що таке кросворд?
Кросворд одна з найпоширеніших у світі ігр зі слів. В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник» в 1929 році.
| В | е | с | е | л | о | ||||||||||
| н | і | ж | н | о |
| ||||||||||
| к | р | и | в | о |
| ||||||||||
| т | и | х | о |
| |||||||||||
л | е | г | к | о |
| |||||||||||
| р | і | в | н | о |
| ||||||||||
| ч | и | с | т | о |
| ||||||||||
| г | а | р | н | и | й |
| |||||||||
| с | л | а | б | о |
| ||||||||||
1. Сумно - (весело)
2. Грубо - (ніжно)
3. Прямо - (криво)
4. Голосно - (тихо)
5. Важко - (легко)
6. Косо - (рівно)
7. Брудно - (чисто)
8. Негарний - (гарний)
9. Міцно - (слабо)
Завдання 3 - «Загадки»
А ви знаєте що таке загадки? ’
Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка - це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем.
Наступне завдання дасть нам змогу повернутися до своїх ще зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки.
1. З гілки – на стежинку,
З трави на билинку
Стрибає пружинка
Зелена спинка (коник)
2. Багато майстрів побудували хату без кутів (мурашник)
3. На дереві гойдатьєся, жупан колючий має,
На літо одягається, а восени скидає (каштан)
4. Хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить (півень)
5. Живе без тепла,
Говорить, без язика,
Ніхто його не бачить, а всі чують (Луна)
6. Не скляний він, не з металлу, а прислухайся дзвенить,
Риє землю, він проталу
І в далеку даль біжить (струмок)
7. Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать (грім і блискавка)
Завдання 4 - Ребуси
А ви знаете що таке ребуси?
1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля.
Завдання 5
Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури.
Осел-село Лісок-сокіл
Літо-тіло Шкода-дошка
Підсумок
Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуемо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження.
Похожие работы
... . 2.2 Кількісний і якісний аналіз експериментального дослідження Оцiнити ефективнiсть i результативнiсть розробленого комплесу діагностичних завдань для виявлення особливостей адаптації дітей старшого дошкільного віку з порушеннями мовлення до навчання у школі, можна тiльки через ґрунтовну психологічну дiагностику дитини. Тому по завершеннi констатуючого і формуючого експерименту нами був пі ...
... за умови регулярного відвідування батьками циклу щомісячних занять, починаючи з того моменту, коли дитині виповниться 5 років. Під час консультацій-практикумів розкриваються завдання і зміст підготовки дітей до шкільного навчання. Кожна наступна педагогічна консультація має будуватися з урахуванням "зони найближчого розвитку". Цикл консультацій передбачає інформування батьків про адаптаційний ...
... у молодших школярів необхідні певні психодіагностичні методики про які йтиметься у практичній частині моєї роботи. 2. Практична частина 2.1 Психокорекція молодших школярів з проблемами в поведінці Агресивна поведінка Тема агресивної поведінки дітей на сьогодні є вельми актуальною. Для молодшого школяра з агресивною поведінкою характерні різкі негативні реакції на незначні зауваження й ...
... Отже, основне завдання кожного педагога — виховати в дошкільнят прагнення виконувати хоча б найпростіші, але конкретні дії для збереження навколишньої природи І навчити їх цього. Розділ 2. Педагогічні умови виховання цілісного ставлення до природи дітей дошкільного віку 2.1 Формування екологічно мотивованої діяльності дошкільнят Особливості дитячої діяльності Організація взаємодії дошкі ...
0 комментариев