Розділ І. Маркетингові аспекти розробки туру
1.1 Оцінка попиту на даний вид подорожей і портрет потенційного клієнта
На сьогоднішній день Західна Європа вважається найбільшим туристським регіоном світу. В 2000 році її відвідали близько 403 млн. туристів, що становить 58% від загальносвітового показника. При цьому 55% туристів подорожують усередині європейського регіону. На частку туристичного сектору доводиться 5,5% ВВП Європейського Союзу й майже третина експорту послуг і товарів.
Сьогодні Іспанія міцно займає лідируючі позиції в рейтингу світових туристських держав, як по обсягах прибуттів, так і по доходах у галузі. В 2001 році країну відвідали 75.5 млн. чоловік з яких не менш 65% (49.5 млн.) ставляться до категорії туристів. Число туристських ночівель виросло на 5% і склало 423,6 млн. Ще більш швидкими темпами ростуть доходи тур індустрії - вони перевищили 31,7 млрд. євро. Це пояснюється певною політикою Іспанії, спрямованої на зведення індустрії туризму в основну галузь економіки, що дає гігантські доходи в бюджет держави.
68% туристів приїхали в Іспанію на відпочинок, 8% по робочих справах і на навчання, 4% на лікування або ж по особистих справах. Необхідно відзначити, що за останні роки кількість людей, що приїжджають по справах або на навчання, збільшилося у два рази в порівнянні з 1998 роком.
В 2000 - 2008 роках безперечними лідерами серед туристичних напрямках в Іспанії були Канарські й Балеарські острови, 43% туристів відпочивали саме там. За ними розташувалися узбережжя Середземномор'я: 19% Каталонія, 13% Андалусія, 8,9% Валенсійське Співтовариство й Автономне Співтовариство Мадрид - 8,3%. Найбільше число іноземних туристів, що відвідали Іспанію в 2000 році, приїхали з Великобританії - 12,8 мільйонів туристів (26,2%), Німеччина з 11,3 мільйонами чоловік (23,7%). Із Франції приїхали 5,7 мільйонів чоловік (11,9%), з Італії 2,1 мільйон, з Бельгії 1,7 мільйонів і з Португалії 1,5 мільйонів чоловік.
Головною визначальною умовою для жителів Англії на виборі місці відпочинку є кліматичний фактор. Узбережжя Англії не пристосовано для туристичних і лікувальних курортів. Для поїздок до Іспанії з Англії є прекрасно розвинений авіатранспорт, недавно побудований автомобільний тунель через протоку. Серед іспанських курортів англійці найчастіше відвідують Коста дель Соль в Андалусії, частина якої була британською колонією. Що стосується островів, то англійці часто приїжджають на Канарські острови, особливо на острів Тенерифе.
Головним фактором, що визначає переваги туристів з Німеччини, є кліматичний фактор, адже Німеччина є складовою частиною північної Європи, де клімат недостатньо теплий. У той же час курортно-пляжний туризм у Німеччині фактично відсутній. Також слід зазначити, що здавна зложилися культурно-історичні зв'язки між Німеччиною й Іспанією.
Переваги німців в Іспанії спрямовані як на материкові, так і не острівні туристичні центри Іспанії. На узбережжя туристи з Німеччини віддають перевагу узбережжю Каталонії й Андалусії, з островів більшою популярністю користуються Канарські острови.
Що стосується переваг французьких туристів, то вони люблять відпочивати на Коста-Брава, не віддаляючись від Піренеїв. Також вони шанувальники Каталонії, де знаходять родинну мову й подібну кухню.
Туристи з Португалії змушені вибирати місця для відпочинку й подорожей, переважно виходячи з дешевини, і, природно, прилегла Іспанія- найбільш краща. До того ж іспанський туризм більшою мірою націлений на туристів середнього рівня, чий дохід припускає відпочинок у готелях класу 3-4 зірки. Також потрібно відзначити, що туристи з Португалії вибирають Іспанію, виходячи із близькості не тільки географічного положення, але і єдності історичних і культурних корінь.
Основною причиною відвідування туристів з Італії є, видимо, близькість культурно-історичного розвитку. Також потрібно відзначити, що фінансова політика іспанських туристичних агентств збігається з матеріальними можливостями середньостатистичного жителя Італії. В 1997 році (восени) Італія ввійшла в Шенгенский договір, що позитивно впливає на роботу туристичного потоку з Італії в Іспанію.
Важливі фактори (географічна близькість, клімат, порівняльна дешевина турпродукта), що визначають пріоритетність Іспанії як країни міжнародного туризму, звичайно, відіграють головну роль для країн Європи, але не можуть бути поширені на економічно розвинені країни за межами європейського континенту.
Таких країн, як США, Японія, Канада потрібно розглядати, виходячи з їхнього географічного положення, тобто далекості від Іспанії.
Історично зложилося, що основна маса культурно-історичних пам'ятників США ставиться до періоду 17-18 століть (період освоєння переселенцями Америки), тому, безсумнівно, що жителів США в закордонному туризмі найбільшою мірою залучає культурно-історичний момент, а Іспанія є країною з багатою культурно-історичною спадщиною, зокрема періоду Ренесансу (з 13 століття). Відповідно, для туристів зі США найбільш привабливим є пізнавальний вид туризму. Туристів зі США можна зустріти в Мадриді, у провінціях Ріоха, Кастілья-Ла-Манча й Естремадуре.
Туристи з Японії також приїжджають на відпочинок в Іспанію. Можна знайти кілька причин того, що вони нерідко вибирають відпочинок в Іспанії. В- перших, Японія - це країна з дуже древньою східною культурою, японці - більші цінителі історії й культури. А Іспанія, у свою чергу, є яскравим представником європейської культури. Тому контраст культур є головним чинником для залучення туристів з Японії в Іспанію. Японці у своєму виборі центрів відпочинку Іспанії подібні з американцями.
Канада, туристи якої також відвідують Іспанію, мають молоду історію й культуру. Канадці також цікавляться історією країни, що вони відвідують. Так більше, що приблизно половина населення Канади - це франкомовна група, і історичних корінь самої Канади формувалися під впливом французьких, іспанських і німецьких культур, що й залучає канадців у Європу й, зокрема , в Іспанію.
Безсумнівно, що потоки іноземних туристів в Іспанію впливають гарно поставлена інфраструктура, тобто дороги, аеропорти й т.д., а також географічне положення стосовно Європи, що й дозволяє робити транзитний туризм через європейський «континент» в Іспанію.
... підвищити якість обслуговування, що, безсумнівно, приведе до збільшення обсягів продажів компанії. Розділ 2. Загальна характеристика та аналіз системи маркетингу ПП „Вир Мандрів” 2.1 Загальна характеристика ПП „Вир Мандрів” Повною назвою організації є: туристичний оператор “ВИР МАНДРІВ”. Воно особливе тим, що має дві офіційні адреси-юридичну та фізичну. Юридичною адресою фірми є 79000 ...
... , що не мають відповідного дозволу, створити 2-3 екскурсійних пункти в центральній частині міста; · тощо. РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ РОЗВИТКУ НОВИХ РЕКРЕАЦІЙНИХ ЗОН ТУРИСТИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ У м. КИЄВІ 3.1.Мета розвитку рекреаційних зон туристичного призначення в м. Києві Київ – столиця України, один з найважливіших політичних, економічних, наукових, культурно-освітніх та релігійних центрів ...
... і функції в світовому туризмі чітко розділені між державними відомствами, громадськими організаціями і підприємствами. Останні, як вже говорилося, займаються прикладним маркетингом на своєму рівні. Державні органи управління туризмом проводять аналіз ринку і інформують про це підзвітні підприємства. А громадські туристські організації об'єднують маркетингові зусилля своїх членів для реалізації ...
... від розмірів країни можуть використовуватися інші стандарти. Певну роль грають і національні традиції класифікації карт по масштабі. [7,12] Розділ 2. Суспільно-географічна оцінка туристичних ресурсів Полтавської області 2.1 Видатні історико-культурні пам’ятки Полтавщини Полтавщина має цікаву і неповторну історію. Перші поселення на її території з’являються у пізньопалеолітичну добу - ...
0 комментариев