Міністерство освіти та науки України
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Геолого-географічний факультет
Кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНІ ЗВЯ’ЗКИ УКРАЇНИ З ТУРЕЦЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ
(курсова робота)
З курсу «Зовнішньоекономічні зв’язки України»
Виконала:
студентка ІV курсу,
групи ГЦ-42
Ю.Л.Афанасьєва
Перевірила:
ст. викладач
Г.О. Кулєшова
Харків 2009
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Теоретико-методичні основи вивчення зовнішньоекономічних зв’язків
1.1 Сутність поняття «зовнішньоекономічних зв’язків»
1.2 Передумови розвитку співробітництва України та Туреччини
1.3 Стан договірно-правової бази України та Туреччини
1.4 Методи дослідження
РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ З ТУРЕЧЧИНОЮ
2.1 Розвиток торгівельно-економічного співробітництва між Україною та Туреччиною
2.2 Характеристика торгівлі товарами між Україною та Туреччиною
2.3 Характеристика торгівлі послугами між Україною та Туреччиною
2.4 Характеристика двостороннього інвестиційного співробітництва між Україною та Туреччиною
РОЗДІЛ 3.ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ТА ТУРЕЧЧИНИ
3.1 Проблеми зовнішньоекономічних відносин України та Туреччини
3.2 Перспективи зовнішньоекономічних відносин України та Туреччини
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку міжнародних економічних відносин глобалізаційні процеси охопили всі сфери світового господарства. Як наслідок, відбувається зростання рівнів інтегрованості різних галузей економіки та окремих підприємств різних країн.
Зовнішньоекономічна діяльність - це важлива й невід'ємна сфера господарської діяльності, котра при ефективному використанні всього комплексу сучасних форм і методів міжнародних економічних відносин здатна впливати на технічне удосконалювання виробництва, підвищення продуктивності праці і якості продукції, яка виробляється. В цілому ж, вихід на зовнішній ринок самостійно господарюючих суб'єктів сприяє пристосуванню економіки до системи світогосподарських відносин, формуванню економіки відкритого типу. Саме тому розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємств, фірм, усіх учасників ринкових відносин - це суттєвий фактор підвищення ефективності господарської діяльності як на рівні окремих підприємницьких структур, так і в масштабах усієї країни. Ефективна зовнішньоекономічна діяльність сприяє відтворенню експортного потенціалу країни, підвищенню конкурентоспроможності українських товарів на світових ринках, формуванню раціональної структури експорту й імпорту, залученню іноземних інвестицій на взаємовигідних умовах, забезпеченню економічної безпеки України.
На сьогодні в сфері зовнішньоекономічної діяльності України сформувався ряд тенденцій в зовнішній торгівлі та інвестиційній активності, що обумовлюють як позитивну динаміку в економіці України, так і значні виклики для її конкурентоспроможного розвитку. Плани зовнішньоекономічної діяльності націлюють на встановлення й розвиток взаємовигідних зв'язків з країнами світу, особливо з тими, що мають географічну близькість та спільні інтереси. Вони мають всебічно враховувати переваги, які випливають з міжнародного розподілу праці в інтересах розвитку економіки, технічного прогресу та підвищення рівня життя народу.
Спеціалізація країни на виробництві товарів, для яких у неї є найкращі умови, дає змогу їй розширити їх випуск, використавши частину з них для продажу, а за виручені гроші закупити товари, яких не вистачає.
Зовнішньоекономічні зв’язки України в сучасних умовах стають могутнім засобом прискорення науково-технічного розвитку та інтенсифікації економіки.
Мета курсової роботи - охарактеризувати зовнішньоекономічні зв’язки України з Туреччиною, розкрити особливості експорту та імпорту товарів та послуг, виявити проблеми та перспективи співробітництва між країнами. Реалізація поставленої мети обумовила необхідність вирішення таких завдань:
1) розкрити сутність поняття “зовнішньоекономічні зв’язки”;
2) охарактеризувати динаміку та структуру зовнішньої торгівлі товарами та послугами;
3) проаналізувати інвестиційну діяльність України та Туреччини;
4) виявити проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України та Туреччини.
Об'єкт дослідження: зовнішньоекономічні відносини між Україною та Туреччиною.
Предмет дослідження: особливості експортно-імпортної та інвестиційної діяльності України та Туреччини.
Інформаційною базою дослідження стала статистична інформація з Державного комітету статистики України, Укрекспорту України, Урядового порталу України.
Структура роботи обумовлена особливостями досліджуваної теми та характером питань, що в ній розглядаються.
РОЗДІЛ 1. Теоретико-методичні основи вивчення зовнішньоекономічних зв’язків
... взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності. Договір (контракт) укладається відповідно до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" [5]та інших законів України з урахуванням міжнародних договорів України. Суб'єкти підприємницької діяльності при складанні тексту договору (контракту) мають право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації міжнародних органів ...
... РОЗДІЛ 4 ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗЕД ПІДПРИЄМСТВА АТЗТ КОМПАНІЯ "БАСТІОН" 4.1 Заходи щодо удосконалення ЗЕД та їх вплив на ефективність діяльності підприємства АТЗТ компанія "Бастіон" На підставі аналізу діяльності АТЗТ компанія «Бастіон», представленому в розділі 3 дипломної роботи, виявлено, що основними проблемами розвитку ЗЕД підприємства є зниження ефективності його діяльност ...
... , що продукція України належала до початкової та середньої стадій обробки, тому й оцінювалась дешево. Готова продукція оцінюється за вищими цінами. Отже, участь України в народногосподарському комплексі СРСР, як і в світогосподарських зв’язках в цілому, свідчила про її колоніальне становище. Наслідком жорстокої експлуатації української економіки стало її виснаження, уповільнення темпів розвитку, ...
... на термін, на який надаються кредити, вартість ресурсів, інституційний вплив та передачу знань. Успішне співробітництво з МФО є також важливим індикатором для іноземних приватних інвесторів. 3. Розробка стратегії міжнародної економічної діяльності України 3.1 Стратегія економічного розвитку України При розробці стратегії міжнародної економічної діяльності України повинні бути правильно ...
0 комментариев