2. Складність знайдення потрібного сайту з потрібною рекламою в 2-ий, 3-ій, 4-ий та ... рази.
Якщо взяти загальносвітову тенденцію розвитку Інтернет-реклами, то можна відмітити, що спеціалісти нью-йоркської дослідницької компанії Myers Group підтверджують, що в найближчі 5 років витрати в Інтернет-рекламу зростуть з $5,25 млрд. до $45,5 млрд., і в 2005 році американські рекламодавці будуть вкладати в Інтернет засобів більше, ніж у телерекламу.
3. Тенденції розвитку бізнесу Інтернет реклами на українському ринку. Останнім часом все більше і більше українських підприємців починають замислюватись над тим, як використовувати переваги Інтернету задля розвитку власного бізнесу. Однак, можливості електронної комерції на наших просторах обмежені як кількістю користувачів, так і слабкорозвинутою системою електронних платежів. Крім того, чимало бізнесменів все ще відносяться до можливостей електронного бізнесу в Україні із скептицизмом. І знову ж, через те, що коло користувачів ще не досить широке – за оцінками "Української маркетингової групи", в Україні зараз нараховується лише близько 200 тисяч офіційних підключень, з них більша частина припадає на корпоративних користувачів. Можливо реальна ціфра користувачів дещо більша, але цього ще не досить задля росту довіри до Інтернет-комерції як до повноправного ринку. Саме тому, більшість спеціалістів роблять висновок, що в Україні перш за все може розвиватись і приносити реальні доходи електронна комерція по моделі В2В і Інтернет-реклама. Модель В2В може зпростити та автоматизувати зовнішні та внутрішні операції компанії, що, звісно, зменшує накладні витрати та час на їх оформлення. Це можуть бути різноманітні операції з мережевими партнерами, облік сирловини та виробленних товарів. Автоматизація цих процесів дозволить зкоротити щтат, збільшити ефективність роботи з клієнтами та партнерами. Однак для того, щоб корпоративний сайт дійсно допомагав розвитку бізнесу,інформацію про нього необхідно донести до партнерів та клієнтів, в тому числі й потенційних. Саме тому ці напрямки - модель В2В та й сама Інтернет-реклама - як правило взаємо доповнюють один одного так, що іноді буває важко відокремити один від іншого. "Невипадково - зауважує директор PR&BTL агентства Talan Communications Івета Делікатна, - клієнти агентства, якщо ще і не усвідомлюють усі можливості банерної реклами в Інтернеті, то стоворення власних корпоративних сайтів вважають за норму. Створення сайтів в більшості рекламодавців стає основною метою для розвитку власної Інтернет-реклами...» В Україні вплив Мережі на ділове життя розцінюється усе ще як незначне. Проте західні експерти пророкують, що інтеграція Інтернету в ділове життя вже найближчим часом буде надзвичайно інтенсивної. Пояснюють вони це тим, що "якщо європейські компанії не почнуть використовувати можливості електронного бізнесу, вони не зможуть конкурувати з тими, хто це зробить"[5] . 3.1. Грошовий обіг у рекламному Інтернет бізнесі.По оцінках одного з лідерів досліджень в Інтернеті Forrester Research, обсяг В2В торгівлі в США склав $ 43 млрд. у 1998 р., а до 2003 року зросте до $ 1 трлн. , обсяг В2С торгівлі - $ 7,8 млрд., і збільшиться до $ 108 млрд. у 2003 році.
Обсяг продажів продуктів (в США) із використанням Інтернет і різноманітних оперативних електронних служб у 1995 р. склав $ 500 млн., у 1996 р. збільшився вдвічі і продовжує рости за обсягами реалізації. Відповідно до даних KMPG Consulting обсяг продажів у Європі через Інтернет склав торік 288 млрд дол., а до 2002 р. зросте до відмітки 2 трлн дол. Біля 20% європейських компаній випускають продукцію, що продається тільки через Інтернет. Більшість європейських компаній використовують можливості Інтернету для реклами і маркетингу своєї продукції.
3.2. Порівняльна характеристика українського варіанту бізнесу з зарубіжними країнами."Ще рік тому про вітчизняний ринок реклами в Інтернеті не могло бути й мови, - відповідає Надія Андріанова, копирайтер і спеціаліст з нового бізнесу РА Provid, - повідомлення про те, наскільки вдало розвивається цей напрямок на Заході, викликало тут, скоріше, здивування. Але останніми роками ситуація координалоно змінилась: про Інтернет-рекламу заговорили на різних рівнях, зацікавленість до неї почали проявляти не тільки рекламодавці, що мають прямий зв'язок з електронним бізнесом, але й виробники масових продуктів."
Про те що за останні півроку на ринку реклами відбувся значне підвищення в розвитку Інтернет-реклами, заявляють абсолютно всі опитанні експерти. Про це свідчить і значний ріст за останній рік обсягу ринка мережевої реклами в Україні: сьогодні він оцінюється спеціалістами мінімум в $300.000, темп росту склав майже 600%, напевно, існуюча динаміка зберігається (за оцінками спеціалістів агентства Internet-expert). Безумовно навіть порівнянно з російським ринком, де обсяг "Інтернетовської" частини рекламного ринку оцінюється деякими гравцями в $5-7млн, цифри дуже незначні, але динаміка дає надію.
Подібні тенденції пояснюються, по-перше, збільшення інтересу до Інтернет-ресурсів, який розвивається у всьому світі, і особливо, у найближчого сусіда – Росії (де, за спостереженнями маркетинг директора РА “Діалла” Оксани Добрянської зараз починається справжній Інтернет-бум). Іншої причиною рекламісти вважають активний процес створення корпоративних сайтів в Україні: більшість компаній вже вклали немалі кошти в власні WEB-сторінки і навіть в портали, і зараз спантиличені тим, як за допомогою цих ресурсів розвивати бізнес і отримувати додатковий прибуток.
Зараз, за словами президента РА МЕХ full service Тетяни Попової, вже “можна виділити декілька найбільш активних категорій рекламодавців в Мережі: перш за все – провайдери, ІТ-компанії, Інтренет-магазини, а також солідні компанії, які в той чи іншій мірі пов’язані з новими технологіями”.
Рекламувати Інтернет-магазини чи сайти в оффлайн попросту не має сенсу, - вважає медіа-директор РА “Діалла” Ольга Вовкотруб, - оскільки вони розраховані, як правило, на тих, хто проводить досить часу в Мережі і бере з неї інформацію”.
Нарешті, сьогодні майже всі рекламні агентства вже пропонують своїм клієнтам таку послугу, як Інтернет-реклама. Але до останнього часу багато хто відносились до цього напрямку з великою недовірою: особливо обережні клієнти, які самі не мають доступа до Мережі і, відповідно, не можуть оцінити ефективность данної реклами.
З данної курсової роботи можна сказати, що особливості організації реклами в Інтернеті в Україні мають певні відмінності від закордоної організації. По-перше, засоби телекомунікації ще не дозволають в повній мірі використовувати інтернет як засіб рекламного носія. По-друге, статистичні дані свідчать про те, що коло користувачів ще не надає рекламодавцям впевненості в ефективності цього засобу розміщення реклами як ефективного. По-третте, засіб визначення ефективності реклами в Інтернеті залежить повністю від провайдерів, які його стоворюють.
Позитивними рисами Інтернет-реклами, як в Україні так і в усьому світі є те що вона доступна для всіх користувачів Інтернету, що вона є змістовною, таргетированою на цільового споживача, більш дешева ніж традиційні рекламоносії, реклама на сайтах має професійне оформлення.
Україна має чіткі тенденції розвитку Інтернет-реклами як бізнесу. Саме цей бізнес за експертною оцінкою буде мати важливий вплив на формування світової комерції в майбутньому.
Список використаної літератури:
1. Chip, Грудень 2000, стр. 98
2. Chip, Грудень 2000, стр. 102
3. Hard’n’soft, №2 грудень 2000, стр. 66-69
4. Hard’n’soft, №6 червень 2000, стр. 72-74
5. http://www.cbr-soft.com.ua
6. WEB-сторінка своїми руками, стр. 443-447.
7. Бізнес, №50 (43), 11 грудня 2000 року, стр. 47
8. Галицькі контракти, 11-17 грудня 2000, стр.21-23
9. Галицькі контракти, 11-17 грудня 2000, 22-23
10. Компаньон, Жовтень 2000, № 41, стр.48
11. Компьютерний огляд, №22, 2000, стр. 32
[1] Тем не менее Amazon.com в феврале 2000 г. Вновь сообщила об отрицательных результатах своей деятельности по итогам очередного финасового года.
[2] В недавно опубликованном отчете Gartner Group содержится предупреждение потенциальным инвесторам в отношении «сетевых компаний». По мнению аналитиков, рыночная стоимость постигнуть весьма печальная участь.
[3] Цільове спрямування на кінцевого споживача із визначенними його характеристиками.
[4] Натиск на банері, для отримання подальшої інформації.
[5] Журнал Business Central Europe
... закладок і потім (через два дні) активізує це посилання і знову заходить на вищезгадану сторінку . Більшість користувачів інтернету користуються двома різними браузерами Netscape Communicator і MS Internet Explorer. У кожних з таких браузерів, при постачанні існує стандартний набір закладок на сторінки. Розберемо закладки на прикладі Netscape Communicator 4.5. Розділ bookmarks поділяють на ...
... , які дозволять в майбутньому успішно здійснювати управлінську діяльність. 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ Таблиця 1 Загальна характеристика малого підприємства по технічному обслуговуванню та ремонту автомобілів. Параметр, який характеризується Зміст та особливості Основні відмінності Законодавча база заснування ...
... актуальні для фірми, суспільства проблеми. Активно використовують семінари для вироблення політичних рішень, налагодження взаємодії представників органів влади з громадськістю. Внутрішній PR Кам’янець-Подільського районного споживчого товариства повинен: організовувати акції, конкурси та свята; розробляти макети та календарі; здійснювати написання внутрішніх комунікацій; На запитання як ...
... ічного планування виділяють 5 рівнів: 1. Ситуаційний аналіз. Ситуаційний аналіз – це процес виявлення ринкових можливостей туристичного підприємства, заснований на результатах маркетингових досліджень. 2. Планування цілей туристичного підприємства; 3. Розробка альтернативних стратегій 4. Вибір та оцінка стратегії; 5. Розробка оперативних маркетингових планів. В маркетинговій ді ...
0 комментариев