2.1 Загальна характеристика ВАТ «Рівне-Льон»

Перехід до ринкової економіки потребує від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, активізації підприємництва і т.п. Важлива роль у реалізації цієї задачі приділяється аналізу господарської діяльності підприємств. З його допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку підприємства, обгрунтовуються плани й управлінські рішення, здійснюється контроль за їхнім виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів і робітників. Зміст аналізу випливає з функцій. Однією з таких функцій являється вивчення характеру дії економічних законів, встановлення закономірностей і тенденцій економічних явищ і процесів у конкретних умовах підприємства. Наступна функція аналізу - контроль за виконанням планів і управлінських рішень, за економічним використанням ресурсів. Центральна функція аналізу - пошук резервів підвищення ефективності виробництва на основі вивчення передового досвіду і досягнень науки і практики. Також інша функція анализу - оцінка результатів діяльності підприємства по виконанню планів, досягнутому рівню розвитку економіки, використанню наявних можливостей.. Аналізом фінансового стану підприємства, організації займаються керівники і відповідні служби, також засновники, інвестори з метою вивчення ефективного використання ресурсів. Банки для оцінки умов надання кредиту і визначення ступеня ризику, постачальники для своєчасного одержання платежів, податкові інспекції для виконання плану надходжень засобів у бюджет і т.п. Фінансовий аналіз є гнучким інструментом у руках керівників підприємства. Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням і використання засобів підприємства. Ця інформація представляється в балансі підприємства. Основними чинниками, що визначають фінансовий стан підприємства, є, по-перше, виконання фінансового плану і поповнення в міру виникнення потреби власного обороту капіталу за рахунок прибутку і, по-друге, швидкість оборотності оборотних коштів ( активів). Сигнальним показником, у якому виявляється фінансовий стан, виступає платоспроможність підприємства, під яким розуміють його спроможність вчасно задовольняти платіжні вимоги, повертати кредити, проводити оплату праці персоналу, вносити платежі в бюджет. В аналіз фінансового стану підприємства входить аналіз бухгалтерської звітності, пасив і актив, їхній взаємозв'язок і структура.

Види діяльності: Промисловiсть, переробна промисловiсть, легка промисловiсть, текстильне виробництво; виробництво одягу, хутра та виробiв з хутра, виробництво iнших текстильних тканин, операцiї з нерухомим майном, оренда, надання послуг пiдприємцям.

Таблиця 2.1 Характеристика та ТЕП для аналізу й досліджень маркетингової діяльності ВАТ «Рівне-Льон»

з/п

Показники та характеристики діяльності підприємства За роками
2008 2009
1 Юридичний статус АТ
2 Форма власності Колективна
3 Спеціалізація Електротехнічне обладнання
4 Обсяг виробництва, млн. грн. 98,4 100,1
5 Обсяг збуту, млн. грн. 70,6 74,3
6 Активи підприємства, млн. грн. 192,4 191,6
7 Рентабельність, % 1,7 1,9
8 Амортизаційні витрати, млн. грн. 14,4 12,7
9 Банківська заборгованість, млн. грн. 85,5 67,4
10 Обсяг капіталовкладень, млн.. грн. 27,3 24,1
11 Відрахування у обов’язкові та благодійницькі фонди, млн.. грн. 13,2 12,9
12 Середні витрати виробництва, млн.. грн. 59,6 50,6
13 Розмір оборотних коштів, млн.. грн. 25,8 26,1
14 Рівень конкурентоспроможності продукції, част.один. 0,87 0,90
15 Технічний рівень виробництва, част.один. 0,76 0,81
16 Технічний рівень продукції, част.один. 0,72 0,79
17 Оцінка організації служби маркетингу, балів 2 2
18 Ринки збуту продукції СНД, Афганістан, В'єтнам, Китай, Індія, Ірак, Іран, Сірія, Лівія, Йемен, Куба, Болгарія, Пакистан, Алжир та ін.
19 Обслуговуючі банки Аваль, Приватбанк
20 Юридична адреса 33016,м.Рівне,вул..Фабрична 12
21 Телефон, факс, e-mail

тел.: (0362)224060

факс: (0362)609911

За даними таблиці можна зробити висновок, що діяльність підприємства за останні 2 роки покращилась, оскільки збільшились обсяги виробництва продукції на 1,7 млн.грн, і обсяг збуту на 4,3 млн.грн., приємно відзначити підвищення рентабельності на 0,2 %. Мабуть не останню роль в такій діяльності відіграла організація служби маркетингу, оскільки за два останні роки вона має найвищу можливу оцінку.

 

2.2 Аналіз конкурентних можливостей підприємства

ВАТ "Рівне-Льон. Замовниками продукції ВАТ "Рівне-Льон" є промислові, транспортні, сільськогосподарські підприємства.

Основними конкурентами підприємства є ТОВ "Акватон", ВАТ «Газотрон».

 

Таблиця 2.2 Аналіз конкурентних можливостей ВАТ «Рівне-Льон»

Економічні показники Одиниці виміру Конкуруючі фірми
А Б В
1. Обсяг виробництва млн.грн. 1 2 3
2. Обсяг збуту млн.грн. 1 2 3
3. Активи фірми млн.грн. 1 2 3
4. Чистий прибуток млн.грн. 1 2 3
5. Амортизація млн.грн. 3 2 1
6. Довгострокова заборгованість млн.грн. 2 3 1
7. Короткострокова заборгованість млн.грн. 2 3 1
8. Обсяги капіталовкладень млн.грн. 1 2 3
9. Відрахування у фонди млн.грн. 3 2 1
10. Середні витрати виробництва млн.грн. 3 2 1
11. Оборотні кошти млн.грн. 2 1 3
12. Конкурентоспроможність товару доля один. 1 2 3
13. Технічний рівень виробництва доля один. 1 2 3
14. Технічний рівень продукції доля один. 1 2 3
15. Оцінка організаційної структури місце-бал 4 2 4
Рейтинг фірми бали 27 31 36
Місце 1 2 3

Відповідно:

А – ВАТ «Рівне-Льон»,

Б – ВАТ «Газотрон».,

В – ТОВ "Акватон".

Отже за даними, отриманими згідно таблиці, можна зробити висновок, що головним стратегічним конкурентом для ВАТ «Рівне-Льон» є ВАТ „ Газотрон ”, проте вищий рейтинг цього підприємства лише в обсязі оборотних коштів. Перше місце ТОВ «Акватон» серед таких показників , як амортизація, короткострокова та довгострокова заборгованість, відрахування у фонди, а також витрати виробництва не вплинуло на загальний рейтинг фірми. Тому найбільш конкурентоспроможним є ВАТ «Рівне-Льон» з різницею в 4 бали.

 


Информация о работе «Формування маркетингової товарної політики підприємства (на прикладі ВАТ "Рівне-Льон")»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 51127
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 4

0 комментариев


Наверх