Зміст

Вступ

1. Стисла характеристика діяльності супермаркета «Абсолют»

2. Устрій і планування супермаркета

3. Організація торгово-технологічного процесу в супермаркеті

4. Організація обслуговування покупців супермаркету і процес продажу товарів

5. Технічне оснащення супермаркета

6. Формування та аналіз асортименту товарів у супермаркеті

7. Індивідуальне завдання. Визначити глибину та широту асортименту майонезів у супермаркеті

8. Позиціювання супермаркета "Абсолют" на ринку

Висновки та пропозиції

Список використаної літератури


Вступ

Підприємства, що спеціалізуються на роздрібній торгівлі мають за мету доведення товарів безпосередньо до споживачів, використовуючи та вдосконалюючи методи стимулювання збуту. До них відносять: надання сервісного обслуговування, раціоналізацію торгівельно-технологічних операцій, налагодження рекламно-інформаційної роботи в магазині тощо. Керування багатосторонньою діяльністю торгівельного комплексу є доволі складним процесом, тому слід використовувати найбільш сучасні та прогресивні засоби і методи виконання технологічних, виробничих та інших операцій, а також здійснювати відбір кваліфікованих спеціалістів.

Головним фактором ефективної торгівлі на сьогоднішній день є адекватність та швидкість взаємного обміну інформацією між виробником, продавцем та покупцями. Комунікація дозволяє знаходити найкращі шляхи взаємодії і підвищувати якість товарів та послуг для безпосереднього споживача.

Відсутність достатнього контролю за веденням торгово-технологічного процесу і планування діяльності торгівельного підприємства негативно впливають на цей процес в супермаркеті (знижують показники оборотності товару) і, крім того, на лояльність споживачів до даного супермаркету чи до цілої торгівельної мережі.

Тому головним фактором ефективної торгівлі на сьогодні є аналіз діяльності торгівельного підприємства в сфері документального забезпечення в магазинах самообслуговування та розробка методів і способів вдосконалення його функціонування.

Супермаркет, або універсам, – це великий магазин самообслуговування всередині жилої зони міста, що має більше ніж 5000 позицій асортиментного переліку найменувань як продовольчих, так і непродовольчих товарів, і відрізняється від інших суб’єктів торгівлі за ознаками капітальності споруди, торгівельної спеціалізації, широти асортименту тощо.

Організація продажу товарів в магазинах самообслуговування як вид цілеспрямованої діяльності протягом останніх років набуває все більшого значення в умовах зростання конкурентного середовища внаслідок демонополізації ринку, масштабів обігу товарів, кількості суб’єктів ринкових відносин, налагодження зв’язків з постачальниками національної та імпортованої продукції, вдосконалення сервісного обслуговування як в межах окремих магазинів, так і мережі в цілому. На сучасному етапі для стабільного функціонування торгівлі як системи необхідна раціональна організаційна діяльність в плані документально-бухгалтерського забезпечення. Виникає гостра необхідність вивчення і аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду з цього питання, оскільки саме завдяки цьому процесу підприємство може чітко розпланувати свою діяльність.


1. Стисла характеристика діяльності супермаркета "Абсолют"

Торгівельне підприємство «Ліа» утворює в процесі своєї діяльності сукупність сфер функціонування, яка визначає стратегію діяльності та розвитку підприємства. До найбільш визначальних юридичних актів, що впливають на механізм його функціонування, є Закон України «Про підприємства в Україні», Статут підприємства та колективний договір, узгоджений з чинним законодавством. Закон «Про підприємства в Україні» регламентує діяльність різних видів підприємств і визначає головні види та форми їх організації, правила створення і ліквідації.

Фірма «Ліа» має ряд структурних підрозділів функціонального призначення: магазини «Абсолют» – філії в містах Луганської області. Супермаркет «Абсолют» являє собою стаціонарне роздрібне підприємство торгівлі і є структурним підрозділом мережі супермаркетів луганського об’єднання ТОВ ВКФ «Ліа» ЛТД в м. Рубіжне.

Супермаркет «Абсолют» являє собою стаціонарне роздрібне підприємство торгівлі і є структурним підрозділом мережі супермаркетів луганського об’єднання ТОВ ВКФ «Ліа» ЛТД. Був відкритий 24 квітня 2004 року шляхом розширення торгівельної мережі. Він розташований за адресою: Україна, м. Рубіжне, вул. Леніна, 38.

Супермаркет «Абсолют» є магазином місцевого значення, котрий реалізує товари через спеціалізовані секції та відділи, на які поділена торгівельна зала, а також виконує ряд додаткових послуг, що включають: зважування, нарізку, пакування товарів, в тому числі, надання консультацій з питань щодо наявної продукції та методів обслуговування в супермаркеті тощо. Додаткові послуги покупцям надає торгівельний персонал (працівники, кожен з яких закріплений за окремим відділом чи секцією). Для раціонального розподілу обов’язків та якісного прийняття управлінських рішень в магазині застосовують лінійно-функціональну (змішану) організаційну структуру управління. У супермаркеті «Абсолют» вона, як і будь-яка інша система внутрішнього порядку, забезпечує чітке планування діяльності магазина за рахунок координації роботи всіх його елементів.

Організаційна структура управління змішаного типу – універсальна, оскільки вона є синтезом лінійної структури, характерної для дрібних підприємств з послідовною підпорядкованістю, та функціональної, яка забезпечує безпосереднє керівництво на всіх рівнях за допомогою існуючих функціональних підрозділів, згідно зі схемою.

Схема управління ТОВ ВКФ «Ліа» ЛТД філії «Абсолют»


Керівником є керуючий супермаркету, в м. Рубіжне ним є Силка О.Д. Співвідношення чисельності персоналу по категоріях функціонального розподілу праці:

1)   управлінський персонал (директор, заступник директора, адміністратори, товарознавці, завідуючі відділами, бухгалтери та ін.) – 82 чол. (5%);

2)   основний (торгово-оперативний) персонал (працівники, зайняті обслуговуванням покупців в торговому залі – продавці, контролери-касири, касири) – 1313 чол. (80%);

3)   допоміжний персонал (забезпечує обслуговування основного персоналу, а також підтримуючий належне санітарно-гігієнічний стан супермаркету – робітники, прибиральники, електромонтери, техніки і ін.) – 246 чол. (15%) (рис. 1.1).

У відповідності до санітарних норм, всім працівникам супермаркету, окрім охоронців, видають спецодяг. Для супермаркета "Абсолют" є характерною форма зеленого кольору з фірмовою емблемою. До комплекту спецодягу входять:

·     для адміністраторів, менеджерів, комірників – жилетка;

·     для продавців і касирів – сорочка, жилетка, кепка;

·     для працівників кухні – сорочка, штани, фартух, головний убір.

Згідно з регламентом робочий день починається о 8.00 і закінчується о 22.00. Впродовж дня всі працівники супермаркету "Абсолют" мають дві перерви: перша – о 12-ій годині (30 хвилин) і друга – о 16-ій годині (20 хвилин).

Супермаркет "Абсолют" будувався саме в розрахунку на великий відсоток системи самообслуговування покупців. Значний економічний ефект при самообслуговуванні досягається за рахунок збільшення пропускної спроможності магазину, зростання його товарообігу і валового доходу, відчутного скорочення чисельності торгових працівників і підвищення продуктивності їх праці, зниження рівня витрат обігу. До числа переваг методу самообслуговування слід зазначити його універсальність.

В супермаркеті "Абсолют" здійснюється продаж товарів з відкритим викладенням, що забезпечує вільний доступ покупців до всіх товарів. Функції продавця при цьому методі продажу зводяться до консультування покупців і здійснення операцій по відпуску товарів. В порівнянні з продажем товарів через прилавок цей метод зручний тим, що знайомитися з товаром можуть одночасно декілька покупців. Це прискорює процес продажу і збільшує пропускну спроможність магазину. Це особливо важливо у передсвяткові дні, коли потоки покупців зростають в десятки разів.

Раціональна організація праці робітників супермаркету не можлива без нормування витрат часу на виконання торгово-технологічних операцій. Робочий день працівників складається з часу роботи і перерв. Час роботи затрачується на виконання підготовчо-заключних, основних і допоміжних операцій.

Супермаркет «Абсолют» співпрацює з дрібними приватними підприємцями, які виконують роль постачальників товарів, а також з великими, представниками яких є торгівельні дома та фірми.

Покупцям в супермаркеті надаються додаткові послуги: нарізка гастрономічних товарів, які продаються за вагою, чистка свіжої риби, зважування товарів (овочі, фрукти, напівфабрикати), упаковка куплених товарів.


Информация о работе «Характеристика діяльності супермаркета "Абсолют"»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 32793
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
307718
75
12

... мство [18, c. 104-107]. Як зазначалося, залежно від ситуації, підприємство може обирати для себе різні "стратегічні набори", які допомагають йому більш ефективно реагувати на зміни. 1.2 Сутність, види та особливості міжнародних маркетингових досліджень Міжнародне маркетингове дослідження — це система збору, обробки, аналізу та прогнозування даних, необхідних для прийняття рішень у міжнародн ...

Скачать
91392
15
0

... машин і торгових точок, — близько 20%; ·  через супермаркети і роздрібну мережу — 11-12%; ·  через власні фірмові торгові точки і машини — близько 15%. 3. Напрямки вдосконалення управління маркетинговою діяльністю на підприємстві   3.1 Напрямки поліпшення планування рекламного бюджету На підставі аналізу основних методів складання рекламного бюджету в другому розділі, використаємо дані ...

Скачать
108168
18
10

... та надання послуг за минулий рік. Ці факти являють собою резерви для підвищення фінансової стійкості підприємства. 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИХ ОПЕРАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ Перед тим як перейти до більш ретельного аналізу шляхів підвищення ефективності організації менеджменту на досліджуваному підприємстві, у тому числі й у сфері експортно-імпортних операцій, зупинимо ...

Скачать
70417
0
0

... новотвором розуміємо нове слово, утворене за певною словотвірною моделлю з власне-українських або запозичених морфем у межах української мови.   Розділ ІІ. Семантико-стилістична характеристика новотворів Хмельницької області Основною функцією слова є його роль як такого, “що позначає” (референтна функція). Слово дійсно позначає предмет, дію, якість чи відношення. У психології таку функцію ...

0 комментариев


Наверх