Вимоги до якості товарів з пластичних мас господарського призначення

111114
знаков
3
таблицы
3
изображения

1.3. Вимоги до якості товарів з пластичних мас господарського призначення

Якість виробів з пластичних мас залежить від виконання вимог до властивостей сировини та складу пластичної маси, від правильності вибору конструкції і відповідно до його призначення виробу, дотримання технологічних режимів переробки пластмаси.

Основою якості виробляємого товару є рівень вимог нормативно-технічної документації, які висуваються до виробів з пластичних мас господарського призначення. І недотримання одного з показників приводить до погіршення якості товару, а тобто і зниження їх конкурентоспроможності. Тому виробляємий товар повинен відповідати всім вимогам нормативно-технічної документації (ГОСТу, ТУ), щоб задовольнити потребу споживачів.

Тому до якості виробів з пластичних мас пред’являють вимоги у відношення виду та складу пластмаси, конструкції виробу, його зовнішнього вигляду, якості оздоблювання.

Склад пластмаси і конструкція виробів визначають усі їх основні споживчі властивості - ергономічні, естетичні, гігієнічні, надійність. Тому при оцінці якості виробів дуже важливо правильно встановити природу пластмас, яку використовують для їх виготовлення. Встановивши вид пластмаси та її властивості, можна скласти досить вичерпне уявлення про властивості виробів, умовах і можливостях його використання.

Номенклатура і якість сировини (смол, пластифікаторів та інш.), а також правильність складу пластичної маси регламентується і гарантується заводами-постачальниками. Останні зобов’язані підтверджувати якість та основні характеристики пластмаси у відповідних сертифікатах, зокрема, при поставці нових видів виробів, і особливо харчової посуди та тари.

Від правильного вибору конструкції виробу залежить надійність його використання впродовж тривалого часу. Конструкція виробу повинна бути раціональною, зручною для тривалого використання, а форма - простою і гарною. Форма і розміри виробів повинні відповідати технічному опису, кресленням та зразка-еталонам.

У виробах, які складаються з кількох частин (наприклад, чашка і підставка ваз), ці частини повинні бути правильно підібрані по кольору і відтінку, добре підігнані по розмірах. Комплектні вироби (з кількох предметів) повинні мати однотонне фарбування, за винятком тих випадків, коли неоднакове фарбування передбачено композицією виробу.

Критерієм правильності конструкції виробу є можливість його виготовлення по найбільш простій технології і за найменшу кількість пластмаси. Товщина перетину у всіх частинах виробу повинна бути приблизною, а перехід повільним. Цим забезпечується рівномірність охолодження і менша схильність виробу до короблення та розтріскування.

Найбільш раціональною товщиною пресованих виробів є товщина від 1 до 5 мм, литих - від 0,5 до 4 мм. При більшій товщині виникає короблення і раковіни. При цьому різнотовщеність не повинна перебільшувати у пресованих виробах 2:1, у литих - 2,5:1.

Форма виробів повинна бути по можливості обтікаємою, кути та грані закруглені, а гранування в рельєфні малюнки - чіткими і ясними. Овальна форма і закруглені кути і грані забезпечують більш високу міцність вироба чи його деталі. Навпаки, гострі зовнішні кути легко піддаються сколам, сприяють появі тріщен. Різкі переходи від однієї поверхні до іншої ри однаковій товщині викликають появу внутрішньої напруги, які призводять до короблення.

У виробах не припускаються слідуючи дефекти тріщини, недопресовка, крупні інородні включення, взуття, раковини, стикові шви, сильне короблення. Завусениці від облою повинні бути добре зачищені та заполіровані, після чого вироби не повинні мати царапин і вищербин. Кромки виробів повинні бути рівними, гладкими, без гострих граней, терщін і завусениці. Місця сочленіння прес-форм повинні бути добре зачищені. Вироби, як виробляються механічною обробкою, не повинні мати, крім того, царапин від образівних матеріалів і сколів, як утворюються при обробці на станках (наприклад, при просврелюванні отворів у гудзиках).

Естетичні вимоги до побутових і художнім виробам з пластичних мас кінцево ще не сформульовані. Оданк, можливості художньої обробки пластмас різноманітні, так як дякуючи пластичності при виготовленні виробів, прозорості, разіноманітності фарбування та гладкої блускучої поверхні пластмаси мають широкі декоратичні можливості. Особливо конструкції виробів повинні підкреслювати ці характерні переваги пластмас. Наприклад, кольор матеріалу виробів повинен бути в певній відповідності з характером їх поверхні. При щільній та блускичій поверхні полистиролу більш пригожими є яскраво насичені кольори, поліетиленовим виробам з їх матовою і відносно м’якою поверхнею, навпаки, краще підходять неяскраві слабонасичені тона і напівтона.

Особливі додаткові вимоги пред’являються до якості пластмасових виробів харчового та будівничого призначення. Вироби харчового призначення повинні бути фізіологічно нешкідливими, а будівничі матеріали з пластичних мас - пожежобезпечними. Тому питання про випуск виробів харчового призначення завжди погоджується з органами Державної санітарної інспекції МОЗ України, а щодо випуску будівничих матеріалів з пластичних, крім того, з органами Державної санітарної інспекції та Державного пожежного нагляду.

Специфічні вимоги пред’являються до якості таких виробів, як гудзики, мильниці. Вони повинні володіти високою міцністю, особливо до удару при падінні. Достатньою механічною міцністю повинні володіти глазки та вушки гудзиків. Футляри для окулярів, підсигари повинні бути достатньо стійкими до тиску їх при носінні у кишенях та у сумках. Тому для їх виготовлення застосовують пластичні маси, як володіють вказаними властивостями (фенопласти, амінопласти).

Вироби з пластичних мас, особливо господарчі, у процесі експлуатації чи при митті підлягають діянню води та мильному розчину. Тому до таких виробів пред’являються певні вимоги стійкості до дії гарячої води та мильних розчинів. До гудзиків, виробів з тканин з покриттям і т.п. пред’являються , крім того, вимоги стійкості до різних атмосферних дій (до морозу, сонячних променів і інш.).

Важливу роль у діяльності підприємства відіграють проблеми формування асортименту товарів. Формування асортименту - це складний виробничо-економічний процес, який направлений на приведення товарної пропозиції в залежності від попиту населення по натурально-речовому складу. Ціленаправлене формування з урахування розвитку суспільних потреб, купівельного попиту, досягнень науково-технічного прогресу.

На сучасному етапі формування асортименту це раціональність структури асортименту товарів, забезпечення достатньої широти, глибини, довжини, гармонійності асортименту, забезпечення оптимального асортименту, оновлення асортименту товарів, створення таких товарів і з такими споживчими якостями, які б задовольняли специфічні замовлення певних контингентів споживачів.


Експериментальна частина

Розділ ІІ.

ОБ’ЄКТИ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ


Информация о работе «Дослідження ринку та організація роздрібної торгівлі товаріва з пластичних мас»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 111114
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 3

Похожие работы

Скачать
149486
20
6

... - - Ковбаса напівкопчена, завезена з інших областей 1 2 3 4 5 10 15 30 45 60 90 0,3 0,45 0,6 0,7 0,8 1,1 1,3 1,6 1,75 1,85 1,9 0,2 0,3 0,35 0,45 0,5 0,8 1,2 2,1 - - - РОЗДІЛ 4 Організація торгівлі напівкопченими ковбасними виробами в торговельній мережі магазину „Україночка” Полтавської обл., м. Лубни   4.1            Стан ринку напівкопчених ...

Скачать
97030
22
6

... східних ласощів мають вищу конкурентоспроможність порівняно з російськими, за рахунок вищіх показників якості і нижчої ціни. Таким чином, ціна і якість є основними складовими конкурентоспроможності.[24 - 33] Розділ 3. Маркетингові аспекти дослідження ринку східних ласощів за матеріалами ВАТ “Дніпрянка”   3.1. Дослідження ринку кондитерських виробів в Україні Відповідно до Міжнародного ...

Скачать
63382
0
1

... великий товарний ринок товарів, що діє у визначені строки на протязі обмеженого періоду часу в одному і тому ж місці (наприклад, Сорочинський ярмарок на Полтавщині). [4] 1.2 Роль виставок та ярмарок у розвитку організаційно-комерційних послуг Роль виставок та ярмарок дещо відрізняється залежно від їх масштабів та рівня спеціалізації. Національні виставки (ярмарки) є дзеркалом досягнень нац ...

Скачать
115536
8
6

... зазначають продавці, зараз користується попитом і навіть опосередковано стосується свята, яке наближається, — в асортименті великих торговельних компаній представлено понад 2000 новорічно-різдвяних товарних позицій. 3.                Аналіз стану захисту прав споживачів при реалізації ялинкових прикрас ( за матеріалами Головного Київського міського управління у справах захисту прав споживачів ...

0 комментариев


Наверх