1.   Дієта: стіл № 5 по Певзнеру.

Рекомендовано споживати в значній кількості рослинні олії ( 1-2 чайні ложки 3-4 рази в день перед прийомом їжі), сливки, яйця, фрукти, овочі, житній хліб, інші продукти, які сприяють спорожненню кишківника, що рефлекторно стимулює і евакуацію жовчі з жовчного міхура . Крім того, рекомендується їжа, збагачена солями магнію, грубою рослинною клітковиною ( гречана каша, морква, сир, капуста, томати, яблука, відвар шиповника). Приймати їжу необхідно 5-6 разів на добу, так як дрібне харчування є найкращим стимулятором жовчовиділення.

2.   Для покращення виділення жовчі з жовчного міхура в кішківник призначаються жовчогінні засоби – холеретики (аллохол ),що посилюють секрецію жовчі та холекинетики ( холосас ), що стимулюють пасаж жовчі по жовчовивідним шляхам.

Rp: Tab.  ”Aloholum”

D.t.d. N. 10

S. Приймати по 1 таб. 3 рази на добу після їжі.

Rp: ” Halosasi” 150 ml

D.t.d. N. 1

S. Приймати по 1 чайній ложці 3 рази на добу після їжі.

3.   Враховуючи механізм виникнення ДЖВШ по гіпотонічному типу, призначаються засоби, шо здійснюють стимулюючу дію на організм:

Rp: Tincturae Ginsengi 50 ml

D.S. По 15 крапель 3 рази на добу.

4.   Рекомендоване проведення сліпого зондування з підігрітим 33% розчином магнію сульфату 1 раз на тиждень. Натще дитина випиває 150 мл підігрітого розчину і лягає на правий бік з грілкою на одні годину.

Rp: Sol. Magnesii sulfatis 33% 150 ml

D.S. Випити підігрітий розчин натще для тюбажу.

5.      Призначається пиття мінеральних вод високої мінералізації, багатих на магній – Морщинська мінеральна вода.

6.      Для покращення жовчовиділення рекомендований комплекс тонізуючої лікувальної фізкультури.

Щоденник

Дата Стан хворої Лікування
30.10.02

Загальний стан задовільний, положення в ліжку активне.

Присутні скарги на тяжкість в правому підребер’ї протягом всього дня, нудоту, гіркоту в роті зранку, на закреп протягом 2 днів.

T - 36.6ºС, шкіра блідо- рожевого кольору, видимі слизові оболонки рожеві, чисті.

При пальпації живіт м’який, помірно болючий в правому підребер’ї. Позитивні симптоми Ортнера, Єгорова, Мерфі, наявна болючість в точці Кера .

Тони серця звучні, ритмічні, АТ=100/60 мм рт.ст., пульс – 78 уд/хв

Дихання над легенями везикулярне, ЧД – 18/хв.

Сечовипускання без змін.

1. Режим вільний

2.   дієта № 5

3.   Алохол по 1таб.3 рази на добу

4.   холосас 1 чайна ложка 3 рази на добу

5.   настій женшеня по 15 кр. 3 рази на добу.

6.   сліпе зондування з 33% р-м магнезії сульфат

1.11.02

Загальний стан задовільний, положення в ліжку активне.

Присутні скарги на тяжкість в правому підребер’ї після їжі, гіркоту в роті зранку.

T - 36.6ºС, шкіра блідо- рожевого кольору, видимі слизові оболонки рожеві, чисті.

При пальпації живіт м’який, помірно болючий в правому підребер’ї. Симптоми Ортнера, Єгорова, Мерфі слабопозитивні,

Тони серця звучні, ритмічні, АТ=100/60 мм рт.ст., пульс – 75 уд/хв

Дихання над легенями везикулярне, ЧД – 17/хв.

Сечовипускання без змін.

1.   Режим вільний

2.   дієта № 5

3.   Алохол по 1таб.3 рази на добу

4.   холосас 1 чайна ложка 3 рази на добу

5.   настій женшеня по 15 кр. 3 рази на добу.

6.   сліпе зондування з 33% р-м магнезії сульфат

 

Епікриз

 

Хвора, Рожко Юлія Ігорівна, поступила до стаціонару зі скаргами на постійні болі у правому підребер’ї ниючого характеру, без будь-якої іррадіації, гіркоту в роті, нудоту, блювоту з домішками жовчі, періодичні затримки стула, загальну слабкість, підвищену втомлюваність, в’ялість . З анамнезу відомо, що дане захворювання виникло 6 місяців тому. При об’єктивному дослідженні була виявлена болючість в правому підребер’ї при поверхневій пальпації, позитивні симптоми Ортнера, Мерфі, Єгорова , наявність болючості в точці Кера, при ультразвуковому дослідженні - печінка +1, структура однорідна, жовчний міхур гіпотонічний, збільшений в розмірі, грушоподібної форми, стінка тонка, в порожнині невелика кількість осаду, панкреас, селезінка, нирки – структурно не змінені. Зі сторони крові, сечі, калу змін не спостерігається. На основі вище перерахованих даних був встановлений діагноз: дискінезія жовчно – вивідних шляхів по гіпотонічному типу. Було призначено лікування : дієта № 5; Алохол по 1таб.3 рази на добу; холосас 1 чайна ложка 3 рази на добу, настій женшеня по 15 кр. 3 рази на добу; сліпе зондування з 33% р-м магнезії сульфат. В результаті назначеного лікування стан хворої став покращуватися. Продовжує перебувати у стаціонарі.

Рекомендації

 

Дієта № 5 протягом 6 міс. з подальшим її розширенням; жовчогінні по 10-14 днів протягом 3 міс.; сліпі зондування 1-2 рази на тиждень № 8-10, курси – 2 рази на рік; ЛФК; мінеральні води високої мінералізації в підігрітому вигляді за 30-60 хв. До їжі 2 рази на рік 3-4 тижні; санаторно-курортне лікування в санаторіях “Трускавець”, “Моршин”.

 

 

 

 

 


Информация о работе «Дискінезія жовчно-видільних шляхів по гіпотонічному типу»
Раздел: Медицина, здоровье
Количество знаков с пробелами: 22561
Количество таблиц: 4
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
17611
7
0

... закрепів (дефекація через день без патологічних домішок)), дані УЗД (аномалія будови жовчного міхура, УЗД ознаки гіпокінезії ЖМ) можна поставити клінічний діагноз гіпокінезія жовчного міхура, хронічний холецистит у стадії загострення. Ускладнення основного захворювання не виявлені. Супутні захворювання не виявлені. ЕТІОЛОГІЯ І ПАТОГЕНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ Факторами, що сприяли розвитку дискінезії ...

Скачать
246885
1
11

... інфаркт міокарда. Діагноз підтверджує підвищення вмісту в крові креатин-фосфокінази (зокрема її МВ-фракції), міоглобіну, С-реактивного протеїну, фібриногену та продуктів його розпаду. 2.2 Методи обстеження хворих при захворюваннях органів дихання   Велике значення в діагностиці захворювання легень має топографічна і порівняльна перкусія та аускультація легень. У діагностиці захворювань ...

Скачать
173401
3
0

... на одній із сторін, в залежності від положення голови, наявності сколіозної дуги і нахилу тазу. Розділ 2 Особливості фізичної реабілітації при захворюванні невриту лицьового нерва 2.1 Адаптаційні можливості організму людини до занять фізичною культурою Фізична культура - єдиний засіб для оздоровлення організму і позбавитись хронічних захворювань. ЛФК– складова частина медичної реабілітації ...

Скачать
193973
0
0

... анурію, що є наслідком блокади канальців продуктами розпаду еритроцитів. Це призводить до швидкого накопичення в крові азотистих шлаків і створює реальну загрозу життю хворого. 5. Професійні отруєння сільськогосподарськими пестицидами і мінеральними добривами Пестициди - хімічні речовини, що використовуються для захисту рослин і тварин від бактерій, вірусів, спор, грибів, комах, гризунів, а ...

0 комментариев


Наверх