3. Урахування особливостей виробництва, продуктів і послуг

Інформація про товари або послуги дуже важлива, якщо підприємець хоче привернути нові джерела капіталу. Тому необхідно обговорити якісні характеристики товарів і послуг і виділити їх конкретні переваги в порівнянні з аналогічними товарами і послугами, що надаються на ринку конкурентами. Потрібно спробувати передбачити реакцію споживачів на пропоновані вироби або послуги. Підприємцю потрібно пояснити, як він задовольнятиме потреби і запити своїх клієнтів.

Підприємцю необхідно прагнути описати будь-яку унікальну якісну характеристику, вартість його виробу або послуги, і яку перевагу, що підвищує, вона дає в порівнянні з іншими в конкурентній боротьбі.

Можна також розписати життєвий цикл продукту або послуги і пояснити його інвестору. Можна навіть розробити не дуже складний графік життєвого циклу і також включити його в бізнес-план. Це додасть наочність міркуванням. Потрібно включити також часові чинники, що впливають на можливості одержувати прибуток і відобразити вплив на це економічних циклів.

Підготовча стадія — інтенсивні маркетингові дослідження — початок продажів і періоду зростання.

Стадія високого рівня розвитку — насичення ринку унікальним виробом або послугою — зростання конкуренції у міру перетворення інформації про продукт на загальновідому.

Стадія вирівнювання — поява на ринку нових виробів — у підприємця залишаються тільки вірні покупці, а інші переводять свої ділові інтереси на новинки [46, c. 127].

4. Уравхування впливу ринку при складанні маркетингового плану

Це задача, яка вимагає ретельного вивчення і аналізу. Виконання цієї задачі дозволяє дізнатись: хто знаходиться поряд з підприємцем; що мають його конкуренти, а що у них відсутнє; чим пропонований товар або послуга перевершує аналог конкурентів; в чому унікальна перевага перед конкурентами і т.п.

Роздумуючи про стратегію, підприємець зможе визначити не тільки сильні і слабкі сторони свого підприємства, але і активізувати свою ділову активність. І від того, який вид стратегії він візьме на озброєння, залежатиме успіх або невдача його бізнесу. Стратегія повинна бути направлена на швидке захоплення якомога більшої території ринку, оскільки не потрібно забувати про конкурентів. Вони абсолютно не зацікавлені в успіху задуманого заходу.

Підприємцю також потрібно розглянути можливі причини незадоволеності своїх споживачів. Йому необхідно звернути увагу на галузь своєї діяльності, на все, що може згодом позначитися негативно на його бізнесі. Потрібно постаратися вникнути у всі проблеми і змоделювати можливе розчарування своїх клієнтів ще до розробки маркетингової стратегії.

Таким чином, ретельно складений бізнес-план не тільки допоможе прокласти курс фірми, але і послужить керівництвом по забезпеченню діяльності (таку задачу вирішить бізнес-план суть). Потенційні інвестори (ті, хто надають капітал) практично щодня одержують безліч запитів по фінансуванню ризикованих проектів, а тому необхідно надати їм інформацію про фірму і її продукцію професіонально, відповідно до певного плану (бізнес-план форма).

Тільки бізнес-план, підготовлений на основі потреби в інформації, необхідній для передбачуваних джерел фінансування проекту, безумовно, справить враження на власників капіталу з погляду оцінки уміння планувати. За інших рівних умов добре підготовлений бізнес-план завжди підвищить шанси на отримання фінансової підтримки з різних джерел.


Розділ 2 Вивчення та розробка бізнес-плану нової виробничої лінії на ВАТ «Іскра» 2.1 Концепція бізнесу

ВАТ «Іскра» виробляє електричну техніку, а саме трансформатори зварювальні.

Головною метою визначеного підприємства є отримання прибутку за рахунок виробництва і реалізації конкурентноздатної продукції.

Метою цього бізнес-плану є аналіз передбачуваного виробництва продукції і обґрунтовування рішень стратегічного планування ВАТ «Іскра» , а саме формування лінії випуску побічної продукції відповідно до основної діяльності. Передбачається випуск зварювальних масок МЗ-106, а також пропонується випуск контейнерів зварювальних ТН-17В.

Реалізація бізнес-плану дозволить вирішити наступні задачі:

·          Задовольнити потреби ринку в даній електротехнічній техніці.

·          Створити нові джерела отримання прибутку за рахунок диверсифікації підприємства.

·          Забезпечити завантаженість виробничих потужностей

Підприємство не має власної роздрібної мережі продажу, використовує систему посередників та працює вроздріб в місці виробництва.

Для виробництва були придбані слюсарно-шлифовальні верстати GR IronM 2, 4 штуки. Вартість одного верстату становить 10500 грн.

Запланований обсяг виробництва на місяць складає 120 зварювальних масок та 300 зварювальних контейнерів.

Сучасний український ринок зварювальних масок та зварювальних контейнерів не насичений товаром, оскільки після розпаду Радянського Союзу втратилися усі господарські зв’язки, які забезпечували досить високий рівень виробництва цих товарів на вітчизняних підприємствах. Зараз такі товари є переважно імпортного виробництва, а тому очікується, що за рахунок якості та достатньо низьких цін продукція зазначеного виробництва буде користуватися попитом.

Підприємство ВАТ «Іскра» знаходиться у середовищі середньої конкуренції, однак орієнтація на вітчизняних масових споживачів. Це дає привілеї тому що це є найбільший сегмент ринку і захопити його можна досить легко.

2.2 Коротка інформація про підприємство

Відкрите акціонерне товариство «Іскра» було створено в 2002 році. Предметом діяльності ВАТ «Іскра» є виробництво виробів і комплектуючих електротехнічного призначення для будівельних фірм і товарів народного споживання.

Організація займає земельну ділянку, площа якої складає 3,7 га. Загальна виробнича площа- 14 тис. м2.

Підприємство має в своєму складі наступні технологічні виробництва:

·          Механічної обробки;

·          Обчислювальне;

·          Зварювальне;

·          Гальванічне;

·          Пресування;

·          Електровимірювання;

·          Фарбування;

·          Складальне.

Вартість основних виробничих фундацій складає 12327 тис. грн., з середнім зносом 42%. Загальна кількість устаткування 257 одиниць. Облікова чисельність робочого і обслуговуючого персоналу 114 чол.

Підприємство має зручно розташовані залізничні колії, необхідні енергетичні ресурси, а також кваліфіковані інженерні і робочі кадри.

Юридична адреса підприємства:

357500, р. м. Київ, Оболонський р-он, вул Героїв Дніпра 87.

2.3 Характеристика продукції та калькуляція собівартості та визначення ціни одиниці продукції

Спочатку розрахуємо прямі витрати підприємства на виробництво 120 зварювальних масок та 300 зварювальних контейнерів. Річ у тім, що три з придбаних верстати будуть обслуговувати виробництво зварювальних контейнерів та лише 1 верстат буде обслуговувати виробництво зварювальних масок. Отже розрахуємо прямі витрати сировини та матеріалів на виробництво окремо зварювальних масок та зварювальних контейнерів, та занесемо дані в таблиці.

Таблиця 1. Витрати на матеріли та покупні вироби на місяць для виробництва зварювальних масок

Сировина та матеріали Од. вим. Норма витрат на од. прод.

Ціна

(грн./од)

Загальна кількість даної сировини на витрати виробництва (шт.) Сума (грн.)
Пластик технічний

м2

1,5 11,1 180 2000
Спец сталеві пластини

м2

0,7 98 84 5800

Кінцеві значення – 2000 грн. знадобиться в місяць для закупки пластикової арматури та 5800 грн – для закупки скла.

Аналогічно проводимо розрахунки для матеріальних витрат з виробництва зварювальних контейнерів. Дані вносимо в таблицю.


Таблиця 2.

Витрати на матеріли та покупні вироби на місяць для виробництва контейнерів

Сировина та матеріали Од. вим. Норма витрат на од. прод.

Ціна

(грн./од)

Загальна кількість даної сировини на виртати виробництва (шт.) Сума (грн.)
Поліматеріали (пластикова арматура) шт 18,5 5,5 5568 30625
Щити сталеві

м2

6,37 48 1914 91875

Кінцеві значення – 30625грн. знадобиться в місяць для закупки пластикової арматури та 91875грн – для закупки щитів.

Розрахуємо наступну статтю витрат – витрати на заробітну платню робітників виробництва. Відомо, що в нову майстерню наймають двох помічників робітників, одного на обслуговування лінії виробництва зварювальних контейнерів і одного на лінії виробництва зварювальних масок. Також на кожній купленій машині буде працювати робітник, тобто 1 людина на виробництві зварювальних масок і 3 – на виробництві зварювальних контейнерів. Заробітна платня помічника дорівнюватиме 6000 грн., робітника – 7500 грн. Занесемо дані в таблицю.

Таблиця 3.

Витрати на заробітну платню робочого персоналу

Посада Кількість, чол. Оклад, грн. Сума,грн.
ЗВАРЮВАЛЬНІ МАСКИ
Асистент (обслуговує ділянку та обладнання) 1 6000 6000
Робітник 1 7500 7500
Всього основна зарплатня 13500
Додаткова зарплатня (10%) 1350
Всього витрати на зарплатню 14850
ЗВАРЮВАЛЬНІ КОНТЕЙНЕРИ
Асистент (обслуговує ділянку та обладнання) 1 6000 6000
Робітник 3 7500 22500
Всього основна зарплатня 28500
Додаткова зарплатня (10%) 2850
Всього витрати на зарплатню 31350
ВСЬОГО 36200

Кінцеве значення – 36 200 грн. – ця сума необхідна буде для оплати праці виробничих працівників.

Розрахуємо сумарні прямі витрати по кожному виду продукції. До прямих витрат відносяться витрати на матеріали та сировину і на оплату праці виробничих працівників. Дані вносимо в таблицю.

Таблиця 4. Прямі витрати на виробництво продукції (грн.)

Як видно з таблиці 4, сумарні прямі витрати на виробництво зварювальних масок складають 22650грн. на місць, а сумарні прямі витрати на виробництво зварювальних контейнерів – 143850 грн. на місяць.

Непрямі витрати, не відносяться безпосередньо до виробництва продукції. До непрямих витрат на підприємстві, яке ми аналізуємо, відносяться витрати на амортизацію основних засобів, оплату праці адміністративних робітників, сервісного та допоміжного персоналу, що безпосередньо не приймає участі у виробництві продукції, а також загальновиробничі та господарські витрати. Розрахуємо всі їх окремо. Дані подамо у вигляді таблиць.


Таблиця 5.

Амортизація основних засобів

№ з/п Вид обладнання Кількість (шт) Вартість (грн) Строк експлуатації (рік) Аморт. Відрахування на місяць (грн)
1 Верстат GR IronM 2 4 10500 5 700,02
ВСЬОГО 700,02

Таблиця 6.

Витрати на заробітну платню адміністративного персоналу по видах продукції

Посада Кількість, чол. Оклад, грн. Сума, грн. Витрати на одиницю продукції
Маски Контейнери
Начальник майстерні 1 9000 9000 1260 7740
Всьго основна зарплатня 9000 1260 7740
Додаткова зарплатня (10%) 900 126 774
Всього витрати на зарплатню 9900 1386 8514

Таблиця 7

Витрати на заробітну платню сервісного та допоміжного персоналу по видах продукції

Посада Кількість, чол. Оклад, грн. Сума, грн. Витрати на одиницю продукції
Маски Контейнери
Майстер з ремонту і обслуговування машин 2 6450 12900 1806 11094
Всього основна зарплатня 12900 1805 11095
Додаткова зарплатня (10%) 1290 180 1110
Всього витрати на зарплатню 14190 1986,6 12203,4

Таблиця 8.

Витрати на загально виробничі та господарські потреби по видах продукції

Статті витрат Загальна сума витрат, грн Витрати на одиницю продукції
Маски Контейнери
Мастила 450 63 387
Інструменти 1740 243,6 1496,4
Електроенергія та комунальні платежі 12000 1680 10320
Всього 14190 1986,6 12203,4

Таким чином, витрати на заробітну платню сервісного та допоміжного персоналу та витрати на загально виробничі та господарські потреби займають більшу частину непрямих витрат підприємства.

Розрахуємо собівартість кожного виду продукції. Це необхідно за для того, щоб правильно в подальшому сформувати план витрат по місяцях.

Таблиця 9

Калькуляція собівартості одиниці продукції

Вид витрат Зварювальні маски Зварювальні контейнери
Сума, грн. Уд. вага (%) Сума, руб. Уд. вага (%)
Прямі витрати 22650 82 143850 81
Непрямі витрати 5118 18 33862,02 19
Всього на місяць 27768 177712
Всього на од.прод. 694,2 1777,2

Непрямі витрати склали 38980,02 грн., розподілили їх між видами продукції пропорційно до прямих витрат.

Враховуючи величину планової рентабельності в 30%, розраховуємо ціну кожного виду продукції.

Ціна = Спрод + Спрод * R


Ціна маски = 694,2+ 694,2*30% = 902,46

Ціна контейнера = 1777,2+ 1777,2*30% = 2310,36

2.4 Аналіз беззбитковості виробництва

Змінними витратами (Variable Cost - VC) називають витрати, величина яких знаходиться в залежності від зміни обсягу виробництва. Постійні витрати (Fixed Costs) – це витрати, що залишаються незмінними в разі зміни обсягу діяльності (або іншого фактора витрат)

Розрахунок цих витрат наведен в таблиці 10. Цей розрахунок необхідно провести за для аналізу беззбитковості.

Таблиця 10

Розподіл витрат на змінні и постійні

Вид витрат Зварювальні маски Зварювальні контейнери
Змінні витрати:
Витрати на матеріали та сировину 195 1125
Всього змінних витрат, грн./од. 195 1125
Постійні прямі витрати:
Витрати на оплату праці виробничого персоналу, грн./весь обсяг 14850 31350
ВУЕО, грн/весь обсяг 175,02 525
Всьго постійних прямих витрат, грн./весь обсяг 15025,02 31875
Всього постійних непрямих витрат, грн./весь обсяг 4942,98 33337,02

Таблиця 11

Розподіл витрат з використанням директ-костингу

Показник Зварювальні маски Зварювальні контейнери Разом
Обсяг реалізації, шт. 120 300 420
Ціна за 1 шт., грн. 902,46 2310,36 3212,82
Виручка від реалізації, грн. 36098,4 231036 267134,4
Змінні витрати на 1 шт., грн. 195 1125 1320
Змінні витрати на весь обсяг реалізації, грн. 7800 112500 120300
Валова маржа 1, грн. 28298,4 118536 146834,4
Постійні прямі витрати на весь обсяг реалізації, грн. 15025,02 31875 46900,02
Валова маржа 2, грн. 13273,38 86661 99934,38
Постійні непрямі витрати на весь обсяг реализации, грн. 4942,98 33337,02 38280
Прибуток, грн. 8330,4 53323,98 61654,38

Таблиця 12

Розрахунок показників беззбитковості

Показник Зварювальні маски Зварювальні контейнери
Коефіцієнт валової маржі 0,79 0,52
Поріг беззбитковості (N беззб):
грн. 19262,85 62499,99
шт. 63,72 80,67
Поріг рентабельності (N рент):
грн. 25599,99 127866,7
шт. 84,66 165,03
Запас фінансової міцності:
грн. 10498,41 139267,7
% 87,24 156,39
СДОВ 1,61 1,8

Таким чином, розрахувавши показник порогу беззбитковості бачимо, що підприємство зможе покрити свої змінні та прямі постійні витрати при виробництві 64 зварювальних масок та 80 зварювальних контейнерів. Покриття всіх постійних витрат можливе при виробництві 85 зварювальних масок та 166 зварювальних контейнерів.

Проведений аналіз свідчить, що відкриття нової лінії виробництва на підприємстві буде прибутковим при заданих показниках планових обсягів випуску й при такому високому рівні запланованої рентабельності. До того ж ціна на продукцію як показують розрахунки є достатньо сприйнятливою для сплживачів.



Информация о работе «Розробка бізнес-плану реалізації проекту по випуску нової продукції на ВАТ "Іскра"»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 114208
Количество таблиц: 25
Количество изображений: 5

Похожие работы

Скачать
165569
0
0

... , що направляється цільової аудиторії і службовцям для просування продукції фірми до споживача. Чим же обумовлена необхідність інтеграції комунікацій? Одночасно з ростом загальносвітової конкуренції, розвитком технічного процесу і появою більш обізнаних покупців підприємства стали мати потреби в більш стійкій прихильності споживачів до своєї продукції й в іміджі, що міг би поширяться по усьому ...

Скачать
96584
19
0

... в офшорних центрах – тим іноземним компаніям, що здійснюють операції з нерезидентами. Однак у багатьох випадках відмінності між «гаванями» і «центрами» визначити складно. 2. Дослідження процесу проведення сегментації міжнародних цільових ринків на ВАТ СНВО ім. Фрунзе 2.1 Організаційно-економічна характеристика підприємства Сьогодні ВАТ «СНВО ім. М. В. Фрунзе» входить у п’ятірку найбільш ...

Скачать
255477
0
0

... , нечіткість програмних установок, гнучка політика польського уряду, спря­мована на розкол лав повстанців тощо. Однак, незважаючи на поразки, козацько-селянські повстання відіграли значну роль в історії українського народу, оскільки суттєво гальмували процеси ополячення та окатоли­чення, зменшували тиск феодального гніту, підвищували престиж та авто­ритет козацтва, сприяли накопиченню досвіду ...

Скачать
41335
0
2

... ще раз згадати, що нанопроект націлений не на вивчення навколишнього середовища, а на створення нових реальностей. Шкода, якщо в результаті мегазатрати приведуть до нанорезультатам. 2.3 Про корпорацію з нанотехнологій   Історія нашої мікроелектроніки зазвичай персоніфікується з Зеленоград. Однак нагадаємо, що перша вітчизняна мікросхема була створена на «Пульсар» (хтось заперечить: у Ризі на ...

0 комментариев


Наверх