2          Незалежна Україна і ООН

 

Безперечно, досвід і знання, здобуті українськими представниками за час роботи в міжнародних організаціях і особливо в ООН, стали засадами для розвитку української дипломатії після проголошення незалежності України.

З 24 серпня 1991 року починається новий відлік участі вже незалежної України в міжнародних організаціях. У цьому ж році, вперше за 45 років членства в ООН, делегація України беручи участь в роботі сесії ГА ООН, відстоювала національні інтереси своєї власної держави.

Велику роль в перші роки незалежності зіграло постійне представництво України при ООН. Будучи найважливішою серед нечисленних на час проголошення незалежності закордонних дипломатичних установ України, воно сприяло визнанню незалежності України і встановленню дипломатичних відносин з декількома десятками держав зі всіх континентів миру.

Зміцнюючи двосторонні відносини, наша молода держава не забуває і про багатобічну співпрацю. Зараз Україна є членом близько сорока міжнародних організацій. Свідоцтвом зростаючого авторитету нашої держави є її членство в ЕКОСОР, Комітеті ООН з внесків, Комітеті ООН з прав людини.

Нашу державу підтримує необхідність реформування ООН відповідно до нових реалій і потреб майбутнього з метою перетворення цієї організації в справжній центр загальних дій з врегулювання регіональних конфліктів мирними політичними способами, захисту прав людини, вирішенню таких глобальних проблем, як охорона навколишнього середовища, роззброєння, боротьба з наркоманією, СНІДом і тому подібне. Після структурних змін, які відбулися в світі, Україна розглядає ООН, як один з гарантів її національної безпеки і незалежності, територіальній цілісності і непорушності меж.

На офіційних засіданнях зроблено понад 50 виступів з викладом позицій нашої держави за окремими пунктами порядку денного сесій. Україна стала співавтором понад 40 прийнятих проектів резолюцій.

Українська делегація також шукала шляхи пом'якшення економічних проблем, які стали перед Україною і іншими країнами внаслідок виконання ними режиму санкцій Ради Безпеки ООН проти колишньої Югославії, і була співавтором резолюції про економічну допомогу державам, які постраждали в результаті цих санкцій.

Активну участь брала делегація України в обговоренні питань ядерного роззброєння, інтеграції країн з перехідною економікою в світову економіку, захисту прав людини, захисту прав національних меншин, забезпечення прав депортованих народів. Наполегливо зверталася увага міжнародного співтовариства до проблем, пов'язаних з наслідками викликаними аварією на Чорнобильській АЕС.

На пленарному засіданні 49-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН, Президент України Леонід Кучма виступив з пропозицією "Партнерство ради розвитку", закликаючи всі держави - і великі, і малі - відмовитися від підозр, недовір'я і взаємних претензій в ім'я стабільного економічного розвитку, проявити солідарність в справі зміцнення міжнародної безпеки, справедливості і рівноправ'я, підтвердити важливість партнерських і рівноправних зв'язків у всіх сферах. (2, стор. 8-11).


3 Соціальні і економічні реформи в Україні

 

Головною для розвитку України і майбутньої стабільності суспільства є дієздатність її економічних і соціальних установ, які з часів розпаду Радянського Союзу знаходяться в кризовому стані.

Широкомасштабне дослідження, профінансоване ООН і Міжнародною організацією праці, було проведено в 1994 році. Цей звіт підкреслює необхідність для України переглянути окремі програми у сфері зайнятості населення в світлі проведення економічних реформ і переходу до ринкової економіки. Кульмінаційною точкою цієї діяльності стала конференція з питань політики зайнятості для державних діячів, представників профспілок і працедавців. Слідами конференції провелося детальне вивчення програм соціального захисту. Рекомендації Міжнародної організації праці, які були передані уряду України, стали поштовхом до дебатів у сфері соціальної політики, які на сьогоднішній день проводяться в Україні.

Прагнучи допомогти Україні в проведенні економічних реформ, представництво ООН разом з Програмою розвитку ООН, Конференцією з питань торгівлі і розвитку ООН, а також Міжнародним торговим центром фінансували декілька заходів, покликаних сприяти зусиллям України інтегрувати свою економіку в світову. Проводились круглі столи і семінари, присвячені міжнародній торгівлі, торговому праву і приватизації. Велика підтримка надається зараз проекту, що фінансується спільно з ООН і представництвом Всесвітньої ради кредитних союзів, яка направлена на підготовку українців до управління місцевими кредитними союзами. Інший проект направлений на допомогу Міністерству фінансів справиться із зовнішнім боргом. Зусилля Міжнародного торгового центру направлені на допомогу в придбанні і установці необхідного програмного забезпечення і комп'ютерних систем для підготовки фахівців у сфері управління міжнародним боргом.

Соціально-економічні реформи підтримуються також через проект, який діє в Українській Академії державного управління при Президенті України, мета якого підсилити підготовку в області адміністрування, приватизації (через міжнародний Центр приватизації, інвестицій і менеджменту) і досліджень (через міжнародний Центр політичних студій).


Література

 

1.  Т.В. Ладиченко “Історія України та всесвітня історія XX століття”, Київ, 1998 р. (174 стор.)

2.  Украина и ООН, Киев, 1997г.(26 стр.)

3.  Інтернет http://www.un.org/

4.  Інтернет

5.  http://ru.wikipedia.org/wiki/ Организация объединенных наций.


Информация о работе «Роль України в системі ООН»
Раздел: Международные отношения
Количество знаков с пробелами: 12254
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
7541
0
0

... боротьбі із злочинністю; - участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об'єктах, що охороняються; - охорона дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав на території України. 3. Місія якої міжнародної допомогла ліквідувати кризову ситуацію в Криму в 1990-х роках і зберігти непорушність українських кордонів? Які у неї функції? У 1994 році відкрилася місія ...

Скачать
85997
0
0

... ”. Пiсля проголошення незалежностi України участь в дiяльностi Органiзацiї Об'єднаних Нацiй було визначено одним з прiоритетних напрямiв зовнiшньої полiтики нашої держави. Як одна з держав-засновниць ООН, Україна неухильно дотримується цiлей та принципiв Статуту Органiзацiї, робить суттєвий внесок в її дiяльнiсть у сферах пiдтримання мiжнародного миру та безпеки, роззброєння, економiчного та ...

Скачать
467456
0
0

... блоку, як і, у свою чергу, країни Антанти у передвоєнні роки. Тема 6. Україна на міжнародній арені в період національної революції 1917-1920 рр. (4 год.). 1.     Становлення міжнародних відносин України в період Центральної Ради 27 лютого 1917 р. в Росії перемогла Лютнева демократична революція. Влада в Росії перейшла до Тимчасового уряду. 3-4 березня 1917 р. в Києві було організовано ...

Скачать
34193
0
0

... інтересами Росії та Європи. Йде інтенсивний пошук нових форм співробітництва. Актуальним є питання реформування СНД. У системі міжнародних відносин з’явилася нова організація – „За демократію та економічний розвиток ГУАМ”, метою діяльності якої є формування демократичного простору, безпеки, гуманітарного і соціального розвитку, євроінтеграція та євроатлантична інтеграція. Витоки регіонального ...

0 комментариев


Наверх