4. Закупівля меблів та офісної техніки
Приватне підприємство «Юліанна» закупило у ТОВ «Єлектрон» обладнання для організації підприємницької діяльності та зобов’язується прийняти товар та здійснити за нього оплату в установлені строки .
В свою чергу ТОВ «Єлектрон» зобов’язується передати у власність ПП «Юліанна» товар згідно з умовами державних стандартів, технічних умов. Всі витрати на транспортування , розвантажування товару та інші витрати проводяться за рахунок ТОВ «Єлектрон».
Зобов’язання Продавця доставити товар до Покупця відповідно державним стандартам України
Якщо при приймання товарів Покупець виявить товари, що не відповідають сертифікату, то він має право отримати від Продавця в замін таку ж кількість товарів належної якості або ж стягнути з Продавця штраф.
Якщо товар при транспортуванні був пошкоджений, то всі витрати, пов’язанні з ремонтом або заміною Продавець бере на себе.
Обидві сторони звільняються від відповідальності за повне або часткове не виконання своїх обов’язків у випадках виникнення обставин нездоланної сили: землетрус, пожежа, повінь, військові дії. (Додаток № )
5. Договір оренди
ПП «Юліанна» юридична адреса якого, пр-т Леніна,25, в особі директора Гоцелюк Юлії Юріївни, 12.01.2005 року підписало договір оренди з ТОВ «Піон» юридична адреса якого вул.. Пушкіна,27, в особі директора Петренко Тетяни Анатоліївни. Об’єктом оренди являється касовий апарат який береться на строк - один рік.
Згідно договору оренди ТОВ «Піон»(Орендодавець) повинен передати ПП «Юліанна» (Орендарю) об’єкт згідно договору та технічну документацію, необхідну для належного утримання та використання об’єкта.
Орендар в свою чергу зобов’язаний використовувати об’єкт за його цільовим призначенням та своєчасно здійснювати орендні платежі.
(Додаток № )
6. Службові відрядження
Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням підприємства, об’єднання, установи, організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його основної роботи. Оформлюючи документи на відрядження, слід керуватися правилами.
Направлення працівника у відрядження оформлюється наказом керівника підприємства, після чого працівникові видаються посвідчення та кошти на відрядження. Повернувшись з відрядження, працівник передає звіт до бухгалтерії.
Видача наказу
Наказ (розпорядження) по підприємству про відрядження директора ПП «Юліанна», Гоцелюк Ю.Ю. Наказ видається після затвердження завдання, в якому визначена мета виїзду, термін перебування у відрядженні пункт призначення, назва підприємства, на яке відряджається працівник. Наказ підписує керівник підприємства або його заступник. У наказі зазначається: назва підприємства, куди відряджається працівник, строк і мета відрядження. (Додаток № )[4]
Видача посвідчення про відрядження
На підставі наказу директору виписується посвідчення про відрядження, форма якого затверджена наказом Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми посвідчення про відрядження» від 28 липня 1997 р. № 260. У посвідченні про відрядження обов’язково вказуються прізвище, ім’я та по батькові працівника, що відряджається, пункт призначення, термін і мета відрядження.
Після реєстрації в посвідченні про відрядження проставляються відмітки про дату вибуття з місця постійної роботи, що завіряється печаткою установи, яка використовується у господарській діяльності установи, або спеціальною печаткою для посвідчень. (Додаток № )
Видача авансу
Порядок надання коштів на відрядження регулюється підпунктом 5.4.8 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28 грудня 1994 р. № 334/94 – ВР, постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. № 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон». А сам порядок видачі коштів під звіт регулюється постановою Правління Національного банку України від 19 лютого 2001 р. № 72 «Про затвердження Правління про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».
Чинним законодавством не встановлено, за скільки днів до початку відрядження підприємство має видати працівникові грошовий аванс. На думку Нацбанку України, викладену в листі від 3 серпня 2004 р. № 11-113/2603-7748, грошовий аванс працівникові, який відбуває у відрядження, видається не раніше дати підписання керівником підприємства наказу про відрядження. (Додаток № )
6.1 Касові ордера та касова книга
Надходження в касу й видача грошей підприємства оформляють прибутковими й видатковими касовими ордерами, які виписує бухгалтерія за формами № ДО-1, № ДО-2.
Касові ордери передаються касирові підприємства бухгалтером, а не через особу, що одержує або виносить гроші.
Касир, що одержав від бухгалтерії касові ордери, зобов'язаний перевірити правильність їхнього оформлення, наявність і дійсність підписів, додатка, перераховані в ордері. Після цього він приймає або видає гроші. Особі, що внесло гроші в касу, видається квитанція. При видачі грошей по видатковому касовому ордері, окремій особі, касир вимагає пред'явлення підтверджувальну особистість документа (паспорт, закордонний паспорт, військовий квиток, службове посвідчення й т.д.). Прибуткові касові ордери заповнюються бухгалтерією в журналі реєстрацій касових ордерів, де їм привласнюється порядковий номер. Всі надходження й видачі готівки за прибутковими, а видатковими касовими ордерами касир фіксує в касовій книзі. (Додаток № ).
Надходження в касу й видача грошей підприємства оформляють прибутковими й видатковими касовими ордерами, які виписує бухгалтерія за формами № ДО-1, № ДО-2.
Касові ордери передаються касирові підприємства бухгалтером, а не через особу, що одержує або виносить гроші.
Касир, що одержав від бухгалтерії касові ордери, зобов'язаний перевірити правильність їхнього оформлення, наявність і дійсність підписів, додатка, перераховані в ордері. Після цього він приймає або видає гроші. Особі, що внесло гроші в касу, видається квитанція. При видачі грошей по[5] видатковому касовому ордері, окремій особі, касир вимагає пред'явлення підтверджувальну особистість документа (паспорт, закордонний паспорт, військовий квиток, службове посвідчення й т.д.). Прибуткові касові ордери заповнюються бухгалтерією в журналі реєстрацій касових ордерів, де їм привласнюється порядковий номер. Всі надходження й видачі готівки за прибутковими, а видатковими касовими ордерами касир фіксує в касовій книзі.
... , що відображається і на кількості робочих місць, заробітній платі та інших показниках, які характеризують фінансовий стан підприємства, його економічний потенціал. 2.2 Оцінка стану рівня управлінської культури в організації Планування людських ресурсів на ПП "Конекс", визначення потреби в кадрах, вибір джерел їх задоволення, розроблення стратегічної політики керівництва персоналом. Оцінка ...
... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...
... ємства. При необхідності підприємство може залучати виконавців для виконання робіт із трудових угод. Відділ маркетингу МПП «Монтажник» є самостійним структурним підрозділом підприємства, завданнями якого є: аналіз місця підприємства на ринку, його фінансово-господарської діяльності й ефективності управління підприємством; розробка маркетингової стратегії; виявлення ключових внутрішніх і ...
... та інші вироби. Продукція ВАТ "Лілея" відрізняється дуже високою якістю, великою кількістю моделей і широким асортиментом. Основу діяльності підприємства складає виробничий процес. Він поділяється на основний і допоміжний процес. Розглянемо організаційну структуру підприємства на рисунку 2.1 Рис. 2.1 - Схема організаційна структури підприємства ВАТ ...
0 комментариев