2.2 Аналіз впливу чинників зовнішнього середовища організації

Формування стратегії фірми вимагає чіткого визначення характеристик зовнішніх умов її діяльності. Для цього рекомендується виділити різні компоненти макро- і мікросередовища організації і виробити аналіз впливу чинників середовища по цих окремих компонентам. Кожен з чинників, що впливають на функціонування компанії, можна, у свою чергу, оцінювати з різних позицій: динамізм, міра невизначеності і так далі. Поважно оцінити не лише поточний стан ділового оточення, але і його можливі зміни в майбутньому. Слід показати, які чинники середовища роблять негативний вплив на діяльність організації, тобто утрудняють реалізацію місії і досягнення цілей. Слід також виявити чинники, що сприяють діяльності організації або нові можливості, що відкривають перед нею. Аналіз впливу чинників макросередовища:

·          Економічне середовище.

Макроекономічні процеси і явища, що відбуваються в даний час, такі, як зворотна динаміка валового національного продукту (економічний спад), інфляція, безробіття, низька купівельна спроможність населення, неплатежі, низький курс національної валюти негативно позначається на функціонуванні підприємства і не дають йому функціонувати в нормальному режимі.

• Політико-правове середовище.

Середовище діяльності українських підприємств є вкрай несприятливим. Тут і наша бідність і катастрофічна недостача серйозної і надійної бізнес - інформації, значні трудності в контактах із закордонними партнерами (від мовних до культурних), неосвіченість і недосвідченість наших бізнесменів і менеджерів. В переважно ринковій економіці, якою є українська, взаємодія між продавцями та покупцями потрапляє під дію багаточисельних правових обмежень. Кожна організація має певний правовий статус, і саме це визначає, як організація може вести свою діяльність і які податки повинна платити. Кількість і складність законів з кожним наступним роком незалежності України збільшуються. І як би не відносилось керівництво компанії до цих законів, воно має дотримуватися них або нести відповідальність у вигляді штрафів або повного припинення діяльності за їх порушення. Але ж і обсяг паперової роботі, необхідної для того, щоб відповідати діючому законодавству, ставши непомірно великим. В своїй діяльності ЗАО «ТЕЦ-3» керується багатьма законами Верховної Ради України, нормативами Кабінету Міністрів України та інших загальнодержавних і місцевих комітетів та організацій. Серед них: Конституція України, закони “Про підприємства”, “Про підприємницьку діяльність”, “Про оподаткування підприємств”, “Про банкрутство”, “Про захист прав споживача”, “Про охорону навколишнього середовища”, “Про безпеку і охорону здоров’я на робочому місці” та інші.

• Науково-технічне середовище Дана галузь, як і багато інших схильна до впливу науково-технічного прогресу. Велике значення мають інновації, зміни технологій, оскільки це впливає на конкурентоспроможність підприємств, що діють в галузі. В даний час основним напрямом в розвитку теплопостачання міста є поступове витіснення застарілих і техногенно небезпечних вбудованих котельних з розширенням зони централізованого теплопостачання з одночасним використанням сучасних економічних невеликих котельних кришной установки. Виготовлення нових турбін з більшою потужністю, нових технологій дозволяють підприємству виживати в ринкових умовах і виробляти продукцію високої якості.

Аналіз впливу чинників мікро середовища.

·          Клієнти організації

Підприємства орієнтовано на широкий цільовий ринок. Продукція призначена на масового споживача, споживачів електричної і теплової енергії, тобто всього міського населення. ТЕЦ-3 виробляє електричну енергію, забезпечуючи нею промислові підприємства і міські електричні мережі довколишньої частини міста.

Конкуренти організації Основними конкурентами підприємства є ВАТ «ТЕЦ-5», ВАТ «ТЕЦ-4» і котельні, належні КП «Харківські теплові мережі». Електропостачання міста здійснюється від наступних основних джерел: Змієвська ГРЕС, ТЕЦ-5, ТЕЦ-3. ТЕЦ –2 «Есхар», Краснооськольська ГЕС. Теплопостачання і гаряче водопостачання міста Харкова характерізується прісутністю декількох систем:

§   о система централізованого теплопостачання і гарячого водопостачання;

§   о система теплопостачання від місцевих вбудованих котельних.

При цьому, основна доля належить централізованій системі, яка здійснюється від ТЕЦ-5, ТЕЦ-3, ТЕЦ-4 (Комінтернівською, Дзержінськой, Салтовськой котельних).

В даний час основним напрямом в розвитку теплопостачання міста є поступове витіснення застарілих і техногенно небезпечних вбудованих котельних з розширенням зони централізованого теплопостачання з одночасним використанням сучасних економічних невеликих котельних кришной установки.

Система теплопостачання міста включає джерела тепла – ЗАТ «ТЕЦ–3», ВАТ «ТЕЦ-5» і котельні, належні КП «Харківські теплові мережі». Для здійснення функцій експлуатації устаткування насосних і теплорозподільних станцій; забезпечення їх надійної роботи і безперебійного постачання тепловою енергією споживачів адміністративного району створені районні філії КП «ХТС».

Загальне керівництво системою теплопостачання міста, оперативне керівництво експлуатацією теплових мереж і регулювання теплових і гідравлічних режимів здійснює диспетчерська служба КП «Харківські теплові мережі».

Структура відпустки тепла в м. Харкові складає 50 %, доля ТЕЦ-5 – 30 %; доля ТЕЦ-3 – 20 %.



Информация о работе «Формування організаційної культури»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 30147
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
24644
0
0

... та реалізації дійової стратегії антикризового управління в умовах обмежених часових і фінансових ресурсів з найменшими втратами для банку. Формування ефективного організаційно-економічного механізму антикризового управління банком має базуватися на відповідних концептуальних положеннях, які дають змогу систематично пояснити його сутність, визначити систему взаємозв'язків з організаційно-економі ...

Скачать
19153
0
0

... винагорода; індивідуальна чи групова робота; просування по службі); Перелічені характеристики культури організації разом відображають і надають змісту концепції організаційної культури. 2. Основні принципи і типи корпоративної культури Організаційна культура втілює сповідуванні компанією загальнолюдські і професійні цінності. Наразі зростає інтерес до організаційної культури як до феномену, ...

Скачать
97563
17
6

... , що відображається і на кількості робочих місць, заробітній платі та інших показниках, які характеризують фінансовий стан підприємства, його економічний потенціал. 2.2 Оцінка стану рівня управлінської культури в організації Планування людських ресурсів на ПП "Конекс", визначення потреби в кадрах, вибір джерел їх задоволення, розроблення стратегічної політики керівництва персоналом. Оцінка ...

Скачать
151718
4
7

... дувачів, стан інших не змінився чи змінився частково, що не дає можливості оцінити діяльність установи як ефективну. РОЗДІЛ 4. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ В ДЕРЖАВНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ 4.1 Удосконалення форм і методів управління персоналом   Першочерговими питаннями покращення роботи з добору, підготовки і розстановки кадрів у системі державної служби пропонується вважати розробку ...

0 комментариев


Наверх