Войти на сайт

или
Регистрация

Навигация


Сценарій виховного заходу: "У дружбі наша сила"

12583
знака
0
таблиц
0
изображений

«У дружбі наша сила»

Хочеш знайти друга — сам стань другом

Мета:

·          Розширити і поглибити поняття дружби і товаришування — цих важливих показників вихованості учнів; виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів; вміння бачити хиби у своїй поведінці й виправляти їх.

·          Шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного.

Обладнання:

·          аудіозапис сучасної розважальної музики, плакати з прислів'ями та приказками на тему дружби («Друга шукай, а знайшов — тримай», «Дружба та братство дорожчі за багатство», «Друг пізнається у біді», «Недруг піддакує, а друг сперечається», «З другом веселіше у радості легше у біді» та ін.), великий аркуш паперу з літерами української абетки, кілька олівців та невеличких аркушів, гілочки дерева.

Завдання:

·          Емоційного стимулювання. Стимулювати почуття відповідальності за того, з ким дружимо. Почуття значимості існування друга в житті кожної людини.

·          Направленої мотивації. Усвідомити потребу кожної людини в існуванні друзів, у відчутті, яке дає дружба, як необхідну умову добробуту особистості.

·          Пізнавальні. Сформувати знання хто такий друг і що таке дружба.

·          Адаптивні. Уміння проявити бережне ставлення до дружби; тактовно вказати на недоліки друга.

Виховний захід відбувається в класній кімнаті. Приміщення святково прикрашене повітряними кульками, яскравими плакатами з прислів'ями та приказками

Звучить весела музика. До класу входитьь ведуча.

Ведуча. Добрий день! Дорогі діти, сьогодні я хочу поговорити з вами про важливість дружби і товаришування у нашому житті.

Товаришування, дружба — взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань. Друзів пов'язує велика повага один до одного, принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога.

Дружба не може бути міцною, якщо в ній немає місця чесності, взаємоповазі, принциповості. Друг завжди допоможе в біді, захистить, підтримає, але він же перший скаже прямо про недоліки, запропонує їх виправити.

Товариськість, дружба — важливі показники вихованості учнів. Взаємоповага, чуйність, ввічливість — неодмінні ознаки дружного класу. Неприпустимі в класі образливі прізвиська, непристойні жарти, неповага до дівчат, грубість у взаєминах. Дружбу легко можна зруйнувати грубими, недоречними жартами. «А чи міцна дружба у нашому класі?» — звертаюся до класу. А перевірити це можна дуже легко.

Отже, я пропоную вам вирушити у захопливу подорож до острову Дружби. Але для того щоб дійти до того острова вам необхідно знайти загублені літери і скласти слово. А вашим провідником і наставником у цій пригоді буде відважний капітан Дрейк!

Капітан Дрейк – а я сьогодні буду провідником у світ дружби і доведу що дружба для нас – не будь що, а надійна зброя від ворогів і недругів; від злих учнів з інших класів і їх не шанобливе ставлення до ваших дівчат і хлопців! У дружбі немає класів – слабі і сильні –чорні і білі, а також хлопці і дівчата багаті і бідні – всі рівні.

Питання класу – Чи дійшли б радянські солдати до Берліну, якби вони не товаришували між собою?( відповідь) А виграли б донецькі Шахтарі УЕФА якби не товаришували б між собою? ( відповідь ) Чи виникало б кохання між чоловіком і жінкою без дружби?

Не дружба приносить чвари, а війни і вбивства !!!

І сьогодні в команді під назвою пірати 6А ми досягнемо мети - перемоги!!! Діяти (мої відважні пірати) ми маємо діяти злагоджено і разом, як єдиний механізм , неполадки якого призведуть до поломки і виведення з ладу!

Отже, вирушаємо!

Дрейк – першу зупинку ми робимо на Донбасс Арені де разом з ... футболістом ми зробимо перший крок до перемоги! Результат маємо досягти РАЗОМ!

1.         «коло дружби»

Футболіст. Добрий день! Чим можу вам допомогти?

А ви шукаєте загублене слово?! Так, звісно я вам допоможу, Але спочатку ви маєте довести мені, що ви справжня команда і заслуговуєте на те, щоб я віддав вам літеру.

Отже, ставайте в коло. Перший учень називає своє ім’я і передає «п’ять» своєму сусіду з права, той називає ім’я попереднього учня і своє і передає «п’ять» сусіду з права і т.д. Якщо виконаєте завдання – отримаєте те, за чим прийшли.

Дрейк – Є! є перший крок! Прямуємо далі! Початок є і він веде нас до мети, яка дасть змогу модернізувати наш механізм!!!


2.         «Правда навпаки»

Дрейк - А зараз у нас зупинка у феї яка дасть нам не аби яке підступне завдання! Ми маємо проявити командний характер і взаємно дійти до мети!

Фея – Доброго дня, шановні пірати! З чим ви завітали до моєї чарівної країни?

Дрейф – ми шукаємо літери від назви острова, до якого прямуємо. Чи не могла б ти нам, шановна фея, допомогти!

Фея – хто? Я? допомогти? Я ж - ФЕЯ! Я просто так нічого не роблю, ну, хіба що подарунки приймаю. У вас є подарунки для мене?

Учні – нажаль ні.

Фея – отже, тоді ви маєте пройти три важких випробування і довести мені, що ви справді заслуговуєте називатись друзями!

Фея читає незвичайні вислови. Щоб перетворити їх на приказки та прислів'я, учні мають дібрати до кожного слово з протилежним змістом.

1. Ворога ховай, а заховаєш — покинь. (Друга шукай, а знайєш—бережи.)

2. Вороги забуваються у радості. (Друзі пізнаються у біді.)

3. Новий ворог гірший за двох старих. (Старий друг кращий за двох нових.)

4. Не скажу тобі, хто мій ворог,— ти не скажеш, хто я. (Скажи мені, хто твій друг, — я скажу, хто ти.)

Фея - ну що ж, молодці. Упорались із першим випробуванням. Впевнена, якщо б не ваша дружба, не було б і перемоги. .

3.         «конституція дружби».

Дрейк - YES!!! Пройдено перший етап в країні феї !!! Але вона не здається і має пересвідчитись у нашій команді! Здолаємо всі її завдання !! Проявимо характер і в другому конкурсі! Let’s go!

Фея - а тепер друге випробування. Не менш складне. А називатиметься воно «Конституція дружби» Річ у тім, що в моєму королівстві нещодавно були перевибори прем’єра і тепер тут діють злі закони, які заважають мешканцям королівства потоваришувати одне з одним. Повсюди тут сварки, негаразди, ворожнеча. Тож вам потрібно придумати такі закони, що об'єднають мешканців королівства і зроблять їх добрими і дружніми.

 

"Конституція дружби"

До гри запрошують усіх бажаючих із числа глядачів. Учасників гри поділяють на команди. Кожній команді дають аркуш паперу й олівець. Завдання командам — за дві хвилини придумати як найбільше. Добрих законів дружби, за якими мають жити мешканці казкового королівства. Перемагає команда, яка придумає найбільше законів.

Потім ведучі разом з учнями-глядачами вибирають найважливіші закони із тих, що запропонували команди, і, записавши їх на одному аркуші, передають Феї. Орієнтовний список законів:

— завжди прислухатися одне до одного;

— не брехати одне одному;

— не кривдити та не обзивати одне одного;

— завжди підтримувати одне одного;

— не залишати одне одного в біді;

— завжди чинити по справедливості;

— завжди поступатися одне одному;

— допомагати одне одному.

Фея - цей звід добрих законів я обов'язково передам своєму міністру, але для того щоб він зміг їх прочитати, вам потрібно подарувати йому чарівну «Абетку дружби», тобто до кожної літери абетки дібрати добре слово.

4.         «абетка дружби».

Дрейк – Ми подолали не аби який шлях! Наша зупинка вимгає від нас не аби яку кмітливість ! Давайте зробимо це разом адже без абетеи дружби наша команда перетвориться на рабів, які будуть все життя працювати на плантаціях в Мексиці! Ходімо по абетку мершій!

До залу вносять великий аркуш паперу, на якому в стовпчик написані літери абетки. Учні добирають до літер відповідне слово.

«Абетка дружби»


А —акуратність

Б —бадьорість

В — веселощі

Г — гідність

Ґ - ґречність (учтивость)

Д — доброта (дружба)

Е — ерудованість

Є — єдність

Ж — життєрадісність

З — злагода

І — інтелігентність

К — красота

Л — любов

М — милосердя (мудрість)

Н — надійність

О —освіченість

П — повага

Р — радість

С — сміливість

Т — талановитість

У — уміння

Ф — фантазія

X — хоробрість

Ц — цілеспрямованість

Ч — чесність

Ш — шанування

Щ — щирість (щедрість)

Ю — юність

Я — ясність


 

Дрейк – маємо абетку! Отже, ми крокуємо далі ! Залишилось зовсім трохи . Пара кроків і ми майже у нашої з вами мети! Ходімо далі залишилось зовсім трохи! Мерщій далі!

5.         «скарбничка загальнолюдської мудрості».

Дрейк – далі у нас Гаррі Поттер! Ну що пройдемо його випробування! Скажемо разом дружба – це сила!!!

Гаррі Поттер - привіт!!! А що це ви тут робите в моїй країні?

Слово шукаєте? Ну що ж, може я і допоможу вам, але спочатку допоможіть ви мені. Якщо вже ви прямуєте до острова дружби, то скажіть мені, будь ласка, що ж воно таке ДРУЖБА і що про неї думали у давні часи.

1-й учень. Дружба — це святе слово, святе почуття, яке можливе тільки на основі взаємоповаги. Справжньою основою для дружби є рівність. В усі часи вважалось великою цінністю мати друга. У скіфів дружба перевірялась кров'ю і оформлялась спеціальним договором і великою клятвою. Надрізавши пальці, побратими зливали свою кров у чашу і, змочивши у ній кінці мечів, куштували цю кров. Після цього ніщо не могло їх розлучити.

2-й учень. У епоху середньовіччя дружба вважалась втіленням благородства й вірності. А для людей епохи романтизму дружба — це живе почуття, безпосереднє життєве переживання.

3-й учень. Сучасні словники й підручники визначають дружбу як близькі стосунки, що засновані на взаємній допомозі, прив'язаності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей, активній зацікавленості один в одному.

4-й учень. В епоху середньовіччя дружба вважалась втіленням благородства. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу вище кохання і сімейних стосунків.

5-й учень. Дружба – ушляхетнює життя. Вона надзвичайно високо оцінюється в українській культурі. Піднесено про дружбу писав М.В. Гоголь: „Немає уз, святіших за товариство, і батько любить своє дитя і мати любить, дитя любить батька й матір, але це не те, любить і звір своє дитя. А поріднитись по душі, а не по крові може тільки людина.”

Дрейк – Чудово ми показали що нехай Поттер їсть шпроти! І ми команда відчайдушних друзів якій кожна перешкода – це пустощі і розваги , які легко долаються разом!!!

6.          «батьківський заповід» Снігова Королева.

Дрейк – ну а тепер Снігова королева!!! Доведемо їй що тепло сердець нашої дружби – не можливо охолодити нічим!!! І пам’ятайте якщо ми разом – то вогонь дружби не згасне ніколи – вперед!!!

Снігова Королева - Доброго Дня, мандрівники. Що вам знадобилось в моєму королівстві?

Учні – ми прямуємо до острова Дружби і щоб дістатись мети нам треба знайти останню букву.

Снігова Королева - а, ви хочете отримати останню букву і стати справжніми друзями?? Тоді ви маєте виконати одне завдання!

Погляньте на свої парти. У Вас у всіх лежать гілочки. Згадайте казку „Батьківський заповіт” і ви зрозумієте для чого вони вам. У казці розповідається про батька, який перед смертю покликав своїх синів, дав їм по гілці у руки і попрохав їх переламати. Сини виконали батькову волю і переламали ці гілочки. Тоді батько зібрав ті гілочки докупи, перев'язав їх і знову попросив зробити те саме, але сини не змогли переломити цей оберемочок. Тоді батько сказав: «Ось так і в житті кожного з вас окремо легко скривдити, образити, а якщо ви будете разом, то ніякі вороги вас не зламають і всі негаразди ви легко здолаєте».

 Отже, щоб зібрати гілочки в оберемок вам потрібно встати в коло і по черзі передати свою гілочку сусіду з права, при цьому говорячи йому комплімент. І почнемо з мене.

Дрейк – і ось ми подолали цей кропіткий шлях! Кожен учасник команди підтримав іншого і не важливо як – головне що робили ми разом! Хтось активно діяв, хтось йому допоміг а хтось – тихо і щиро вболівав! Друг не буде заздрити другі – він просто ділить успіх другого як свій особистий! Адже друзі завжди разом не залежно від відстані і умов життя! Друзі завжди разом заварять одну кашу і з’їдять її! І тому скріпимо наш дружній Союз поїданням каші що ми заварили сьогодні! Потім будемо ми – однокашниками, що в хвилини біди і радості допоможуть один одному не зважаючи ні на що !!!

Ведуча – а перед тим, як капітан Дрейк проведе офіційний обряд посвячення в друзі і однокласники, я зачитаю вашу присягу на вічну і віддану дружбу!

Присяга.

«Я присягаю на вірність своїм друзям. Зобов’язуюсь вірою і правдою служити нашому братству. В радості і горі, в багатстві і бідності, на війні та в мирі, незалежно від відстані та часу обіцяю завжди допомагати своїм друзям-соратникам, підтримувати їх морально, матеріально і духовно. Назавжди присягаю дотримуватись принципів вірності, взаємодопомоги та справжньої дружби».


Информация о работе «Сценарій виховного заходу: "У дружбі наша сила"»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 12583
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
29537
0
0

... цієї мети" . Перевірка й оцінка знань учнів мають важливе державне значення, оскільки вони є основним засобом контролю органів народної освіти й адміністрації школи за роботою вчителя. Методика викладання українського народознавства пропонує власне народознавчу систему перевірки й оцінки знань учнів. Такі методи перевірки знань і оцінки результатів навчання справляють на розвиток особистості учн ...

Скачать
76046
0
0

... втілити у практику відбудови національної школи незалежної держави найсуттєвіше з того, що нині допомагає зводити національну систему виховання та освіти української молоді. РОЗДІЛ 2. СУЧАСНА НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА СИСТЕМА НА ІДЕЯХ ГУМАНІЗМУ   2.1 Мета і завдання сучасної навчально-виховної системи Загальноприйнятою метою у світовій теорії і практиці гуманістичного виховання був і залишає ...

Скачать
414733
5
2

... і. 3. Інноваційні козацько-лицарські технології шкільної освіти. 4. Система психомистецьких технік козацького духовного єднання особистостей. ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПРОГРАМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ Адамівська школа козацько-лицарського виховання як саморозвивальний духовно збагачений освітньо-виховний заклад інноваційного типу має стати наочним зразком нової національної школи, що вказуватиме один з ві ...

Скачать
664560
27
18

... ів є актуальною, оскільки на її основі реально можна розробити формувальні, розвивальні та оздоровчі структурні компоненти технологічних моделей у цілісній системі взаємодії соціальних інститутів суспільства у формуванні здорового способу життя дітей та підлітків. На основі інформації, яка отримана в результаті діагностики, реалізується ме­тодика розробки ефективних критеріїв оцінки інноваційних ...

0 комментариев


Наверх