4. Характеристика змін в системі управління в результаті впровадження обраної інформаційної системи управління
Після проведеного аналізу двох інформаційних систем керівництво підприємства дійшло до висновку впровадити інтегровану інформаційну систему менеджменту підприємства SAP R/3
Після впровадження цієї системи в організації управління підприємством пройшли істотні зміни в кращій бік.
Завдяки відкритому стандартному інтерфейсу користувача Business Engineer партнери R/3 і консультанти можуть створювати попередньо сконфігуровані галузеві рішення на базі господарських сценаріїв R/3 (рис. 5). Крім того, відкриті інтерфейси дають клієнтам R/3 можливість розробляти власні шаблони для впровадження системи R/3.
Business Engineer включається у стандартну поставку системи R/3 і складається із трьох головних компонентів:
- бізнес-конфігуратор, що підтримує процедури створення і ведення моделей підприємства з автоматичною генерацією відповідних задач та профілів побудови;
- посилкова модель R/3 – широка модель впровадження R/3, що включає організаційну модель, модель процесів, модель даних, модель розподілу функцій і модель бізнес-об'єктів;
- репозитарій R/3 – основний банк даних для посилкової моделі, галузевих моделей та створених моделей підприємства.
Система забезпечує динамічне графічне моделювання бізнес-процесів і може працювати у діалоговому режимі. Інструмент Business Engineer значно пришвидшує процес конфігурування системи Business Engineer. При створенні моделі підприємств можуть використовуватись типові сценарії бізнес-процесів, що постачаються SAP і її партнерами. Інструментарій бізнес-інжинірингу може застосовуватись і для реалізації власних методів впровадження, в тому числі з використанням звичних інструментів динамічного моделювання бізнес-процесів від інших виробників.
Рис. 5
Керівники організацій піклуються про якнайшвидше підвищення ефективності діяльності свого підприємства, то намагаються звести до мінімуму терміни впровадження системи управління. З цією метою була розроблена програма пришвидшеного впровадження системи R/3, яка отримала назву AcceleratelSAP (ASAP). Нова технологія була впроваджена і випробувана більш як на 100 підприємствах США і дозволила значно пришвидшити впровадження системи. Зараз програма AcceleratelSAP стала доступною в усьому світі.
AcceleratelSAP як універсальний засіб швидкого впровадження та неперервної оптимізації системи R/3 має три складові частини:
1. маршрутна карта (Roadmap) – визначає послідовність дій впровадження R/3, пропонуючи клієнтам пояснення на усіх фазах проекту та супроводжуючи їх на всіх етапах впровадження (рис. 6);
2. ассистент – інструмент впровадження, який використовується для навігації по маршрутній карті й пропонує клієнтам моделі, анкети та контрольні листи, а також послуги в сфері сервісного обслуговування та підтримки. У склад інструментальних засобів входить також засіб оцінки проектів (Project Estimator), що дозволяє визначити затрати часу, фінансових засобів та людських ресурсів, необхідних при впровадженні системи;
3. система сервісу та підтримки. Серед іншого ця система включає засоби ранньої діагностики (Early Watch), забезпечує постійну підтримку спеціалістів і оперативне вирішення проблем.
Для пришвидшення впровадження системи і зручності її використання компанія розробила нову компонентну архітектуру Business Framework. Ця інтегрована, відкрита заснована на окремих компонентах архітектура, об'єднує додатки R/3 і технології інших постачальників. У результаті система R/3 перетворюється у набір компонентів із модулів R/3, що мають старі додатки та продукти третіх фірм. Подібна фрагментація дає користувачам можливість легко обновлювати прикладні компоненти, розширювати компонентність і добавляти нові додатки, не торкаючи працюючої системи.
Рис. 6
У якості прикладів, що підтверджують працездатність описаної архітектури, можна навести рішення, розроблені у компанії Sterling Group. їх суть – у створенні комплексного рішення для нафтодобувних підприємств на базі інтеграції комплексу виробничих додатків управління нафтовидобутком «АСУ-Видобутку», розробленого Sterling Group, і системи R/3. А також робота з інтеграції системи аналітичних досліджень «Прогноз» із модулями системи R/3 з управління фінансами та збутовою діяльністю підприємства.
Висновки
Потрібно зазначити, що впроваджена на підприємстві система SAP розвиває не тільки функціональні можливості системи R/3, а зосереджує увагу на вдосконаленні технології її впровадження, опираючись на інструментарій (Business Engineer) та технологічні прийоми (Acclerated SAP), що знаходяться у системі R/3. Спеціалісти Sterling Group розробили методологію впровадження системи Sterling Group. В її основі лежать принципи системного підходу до вирішення завдань управління підприємством на базі інтеграції апаратних засобів і модулів системи Sterling Group. Процес створення інформаційної технології управління підприємством згідно з методологією умовно розбивається на шість етапів:
- дослідження (інжиніринг) підприємства – розробка функціональної моделі;
- аналіз об'єкта – алгоритмізація виконання фінансових та господарських процесів;
- створення прототипу інформаційної системи – розробка моделі фінансово-економічної та виробничої діяльності підприємства;
- створення технічної інфраструктури (корпоративна обчислювальна мережа, центр обробки даних);
- впровадження системи;
- супровід.
Використовуючи інструментарій R/3 та методологію його застосування, спеціалісти Sterling Group ведуть низку великих проектів створення інформаційних систем управління підприємством на базі Sterling Group: BAT «Владивостоцький морський торговий порт», ВАТ «Астраханьгазпром», ВАТ «Надимгазпром», ВАТ «Вар'єганафтогаз» (м. Радужний, Тюменська обл.).
Таким чином, є підстави сподіватись, що останні зміни та доповнення, внесені у систему Sterling Group разом із новими потужними засобами її швидкого та ефективного впровадження, будуть допомагати подальшому укріпленню позиції SAP в нашій країні та в усьому світі.
Список використаної літератури
1. Ананьєв, О.М. Інформаційні системи і технології в комерційній діяльності [Текст]: підручник / О.М. Ананьєв, В.М. Білик, Я.А. Гончарук. – Львів: Новий Світ-2000, 2006. – 584 с.
2. Антонов, В.М. Фінансовий менеджмент: сучасні інформаційні технології [Текст]: навчальний посібник / В.М. Антонов, Г.К. Яловий; ред. В.М. Антонов; Мін-во освіти і науки України, КНУ ім. Т.Г. Шевченка. – К.: ЦНЛ, 2005. – 432 с.
3. Гужва, В.М. Інформаційні системи і технології на підприємствах [Текст]: навчальний посібник / В.М. Гужва; Мін-во освіти і науки України, КНЕУ. – К.: КНЕУ, 2001. – 400 с.
4. Гуржій, А.М. Інформатика та інформаційні технології [Текст]: підручник / А.М. Гуржій, Н.І. Поворознюк, В.В. Самсонов. – Х.: Компанія СМІТ, 2003. – 352 с.
5. Информационные системы и технологии: приложения в экономике и управлении: Кн. 6 [Текст]: учебное пособие / Мин-во образования и науки Украины, Донецкий нац. ун‑т; ред. Ю.Г. Лысенко. – Донецк: Юго-Восток, 2004. – 377 с.
6. Інформаційні системи в менеджменті [Text]: підручник / В.О. Новак, Ю.Г. Симоненко, В.П. Бондар, В.В. Матвєєв. – К.: Каравела: Піча Ю.В., 2008. – 616 с.
7. Писаревська, Т.А. Інформаційні системи в управлінні персоналом та економіки праці [Текст]: навчально-методичний посібник для самост. вивч. дисц. / Т.А. Писаревська, О.В. Городній; Мін-во освіти і науки України, Київський нац. економічний ун‑т ім. Вадима Гетьмана. – К.: КНЕУ, 2006. – 284 с.
8. Пономаренко, Л.А. Електронна комерція [Текст]: підручник / Л.А. Пономаренко, В.О. Філатов; Мін-во освіти і науки України, Київський нац. торговельно-економ. ун‑т. – К.: Київський нац. торг. – економ. ун‑т, 2002. – 443 с.
9. Татарчук, М.І. Корпоративні інформаційні системи [Текст]: навчальний посібник / М. І. Татарчук; Мін-во освіти і науки України, Київський нац. економічний ун‑т. – К.: КНЕУ, 2005. – 291 с.
... рідною мовою. Крім того, надається широкий набір засобів підтримки системи й консультаційних послуг. 4. Характеристика змін в системі управління в результаті впровадження обраної інформаційної системи управління Проаналізувавши запропоновані інформаційні системи керівництво обрало систему Галактика. Після впровадження цієї системи організація управління установою значно поліпшилася. Так, ...
... дприємства, напрямків підвищення кваліфікації окремих категорій співробітників. 1.2 Показники і критерії оцінювання ефективності менеджменту персоналу підприємства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Основу концепції управління персоналом підприємства складають [19]: розробка принципів, напрямків та методів управління персоналом; урахування роботи з персоналом на всіх рівнях ...
... ) органів держави, тоді як нова система направлена на забезпечення складання звітності для прийняття економічно обгрунтованих управлінських рішень,щодо підвищення ефективності діяльності підприємства. Щодо спеціальної літератури, то нині питанням обліку, аналізу та контролю витрат приділяється особлива увага з боку вітчизняних авторів. Про це свідчать статті спеціалізованих періодичних видань, пі ...
... організаторів виробництва, командирів промисловості і будівництва. Навчання керівників основам кадрової політики, вмикання в програми їх підготування і підвищення кваліфікації питань організації управління персоналом сприяють формуванню в них уваги важливості правильної, науково обґрунтованої роботи з людьми, підвищенню престижу кадрових служб і в остаточному підсумку - підвищенню ефективності ...
0 комментариев