Порівняння з проектом одного з перевірених на практиці, або з проектами інших продуктів інформатизації, які існують на ринку

25355
знаков
0
таблиц
5
изображений

4. Порівняння з проектом одного з перевірених на практиці, або з проектами інших продуктів інформатизації, які існують на ринку.

7. Результати процесу забезпечення якості

1. Поліпшення якості. Поліпшення якості включає дії з підвищення ефективності проекту для надання додаткових переваг зацікавленим особам проекту. У більшості випадків реалізація процесу поліпшення якості вимагатиме підготовки запитів на зміну або здійснення дій з коригування й управлятиметься відповідно до процедур контролю за змінами.

Контроль якості включає відстежування певних результатів по проекту для встановлення, чи відповідають вони певним стандартам якості, і для визначення шляхів усунення причин незадовільного виконання. Він повинен здійснюватися по всьому проекту. Результати по проекту включають результати як по продукту (такі як компоненти), так і по управлінню (такі як показники виконання по вартості за календарним планом). Контроль якості часто виконується департаментом з контролю за якістю або організаційною одиницею зі схожою назвою, але це не е обов'язковим.

Команда управління проектом повинна мати практичні знання в галузі статистичного контролю якості, особливо в моделюванні та ймовірності, для полегшення оцінки результатів контролю якості. Серед інших результатів члени команди повинні звернути особливу увагу на відмінність між:

запобіганням (усуненням похибок з процесу) та інспекцією (усуненням похибок для споживача);

моделюванням атрибутів (задовольняє результат чи ні) і моделюванням змінних (результат оцінюється за безперервною шкалою, яка вимірює ступінь відповідності);

спеціальними (незвичайні події) та раптовими (відхилення від нормального процесу) випадками;

допущенням (результат прийнятний, якщо він перебуває в діапазоні, заданому допущенням) і межами контролю (процес вважається під контролем, якщо його результати знаходяться в межах останнього).

Малюнок 3.2 Логічна схема контролю якості проекту


Опис малюнка 3.2.:

Вхідні дані для контролю якості

1. Результати роботи - це інформація про те, які роботи завершені, а які ні, в якому ступені додержані стандарти якості, наскільки перевищені, або заощаджені витрати по проекту і т. ін. Результати роботи включають результати як процесу, так і інформаційного продукту.

2. План управління якістю.

8. Методи та засоби контролю якості

1. Інспекція. Інспекція включає такі дії, як вимірювання, перевірка, тестування, що застосовуються для визначення, чи задовольняють результати вимоги. Інспекція може здійснюватися на будь-якому рівні (наприклад, можуть бути проінспектовані результати всієї роботи або інспекції може піддатися кінцевий продукт проекту).

Інспекції ще називають перевірками, перевірками продукту, аудитами; в деяких прикладних сферах ці терміни можуть мати більш широке і дещо вужче застосування.

2. Графіки контролю. Графіки контролю - це графічне зображення результатів процесу у часі. Вони використовуються для визначення того, чи перебуває процес "під контролем" (наприклад, чи є відмінність у результатах, спричинених випадковими відхиленнями, або чи є непередбачені події, які мають бути ідентифіковані та скориговані?). Якщо процес контролюється, він не повинен змінюватися. Процес може змінюватися для того, щоб реалізувати удосконалення, але він не повинен змінюватися, коли перебуває під контролем. Графіки контролю можуть використовуватися для відстежування вихідних змінних будь-якого типу. Хоч графіки контролю найчастіше використовуються для відстежування дій, що повторюються, але вони можуть також використовуватися для моніторингу вартісних і планових відхилень, обсягу і частоти змін змісту, похибок у проектній документації або в інших процесах проекту, для того щоб визначити, чи перебуває під контролем управління проектом.

3. Діаграми Парето.

4. Статистичне моделювання. Статистичне моделювання включає добір частини вибірки для інспекції. Відповідне моделювання може скорочувати витрати на контроль якості. Існує велика кількість літератури із статистичного моделювання; в деяких галузях застосування необхідно, щоб команда розробників проекту була обізнана з різними технологіями моделювання.

5. Графіки потоків. Графіки потоків використовуються при контролюванні якості як допомога в аналізі виникаючих проблем.

6. Аналіз тенденцій. Аналіз тенденцій включає використання математичних технологій для прогнозування майбутніх результатів, заснований на даних, отриманих раніше. Аналіз тенденцій часто використовується для відстежування:

технічних показників виконання - скільки похибок або дефектів було визначено і скільки з них залишилося невиправними;

вартісних і планових показників виконання - скільки робіт за період було завершено із значними відхиленнями.

9. Результати контролю якості

1. Поліпшення якості

2. Прийняття рішень. Елементи, піддані інспекції, мають бути або прийняті, або відхилені. Останні можуть зажадати переробки.

3. Переробка. Переробка - це дія, що застосовується для приведення дефектного або невідповідаючого стандартам елемента у відповідність з вимогами чи описами. Переробка, особливо непередбачена, часто є причиною перевитрат по проекту в більшості прикладних сфер. Команда проекту має докласти всіляких зусиль, щоб мінімізувати процеси переробки.

4. Контрольний перелік. Контрольний перелік у заповненому вигляді повинен стати частиною проектних записів.

5. Зміни Процесу. Зміни процесу включають негайні коригуючі або запобіжні дії як результат контролю якості. У деяких випадках необхідно, щоб процес змін справлявся б відповідно до процедур загального контролю за змінами.


Висновок

Поняття "проект" в загальному розумінні - це комплекс взаємопов’язаних заходів по створенню нових продуктів чи послуг. Невід’ємними властивостями є новизна та неповторність, але без врахування якісного підходу до виконання проектів інформатизації, новизна і неповторність можуть зазнати провалу.

Саме якість охоплює ти властивості продукту, котрі вершать його долю. Якість визначає спроможність забезпечення задовольнити запити замовника або навіть перевершити їх. А чим більше задоволених замовників, тим ширшими стають можливості підприємства-виробника та спроможність конкурувати на ринку послуг.

Врахування всіх підходів якісного аналізу інформаційного проекту загалом контролюють проект-менеджери, але нажаль не кожне підприємство користується послугами таких фахівців, що інколи приводить до не стопроцентного функціонування розробленого продукту.


Джерела літератури

1.         Корпоративні інформаційні системи. Конспект лекцій для студентів ЗДІА спеціальності 7.050102, 8.050102 “Економічна кібернетика" всіх форм навчання / Укл.: П.В. Комазов - Запоріжжя, ЗДІА, 2007. - 110 с.

2.         Управління проектами інформатизації. Конспект лекцій для магістрів спеціальності 8.050.102 "Економічна кібернетика" / Укл. О.В. Правдіна - Запоріжжя, ЗДІА, 2001. - 99 с.

3.         http://www.library. if.ua/books/66.html

4.         http://www.readbookz.com/book/139/3999.html


Информация о работе «Особливості контролю та забезпечення якості проектів інформатизиції»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 25355
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 5

0 комментариев


Наверх