кафедра математики і кібернетики
Індивідуально навчально-дослідне завдання «Утиліти для створення віртуальних робочих стільниць» Виконала: Студент 18 (718) групи Ф-ту. інформатики і математикиВишняк Олександр
Мелітополь 2008
Вступ
Вступ. 3
Можливості утиліт. 4
Поради до установки утиліт віртуальних робочих стільниць. 10
словники/правила перенесення/довідники. 11
Приклади утиліт. Детальне інформація. 13
Список використаної літератури. 69
Вступ
Які асоціації викликає слово «стільниця»? Меню, панель задач, набір ярликів... Буденно. А що ви пов’язуєте з висловом «персоналізація стільниці»? Встановлення фонового зображення, зміна кольорової схеми, програми оптимізації меню, вдосконалені панелі. Думаєте, це все? Вмикайте фантазію на максимум, бо зараз ми будемо оживляти і персоналізувати стільницю по-справжньому. Відтепер вона виявиться для когось всезнаючим монітором, іншому стане вірним Internet-порадником, а декого звабить ексклюзивними панелями улюблених програм.
Недовгі пошуки привели до проекту SuperKaramba (http://netdragon.sourceforge.net/). Скромна, майже аматорська сторінка, ззовні нічого видатного. Читаємо (переклад авторський, напівхудожній):
SuperKaramba, говорячи по-простому, є інструментом, який дозволяє вам легко створювати інтерактивні цяцьки на вашій стільниці KDE.
Як це працює?
Автори створюють теми, або текстові файли, які задають віджети. Вони можуть додати python-сценарії для надання віджетам інтерактивності. Можливості нескінченні!
Ось лише кілька прикладів імовірних застосувань:
• відображення системної інформації, такої як використання CPU, програвання MP3 і т.п.
• створення крутих інструментальних панелей, що дозволять вам контролювати все що тільки можна уявити;
• створення мініатюрних ігор або віртуальних тварин, що живуть на вашій стільниці;
• відображення інформації з Інтернету, такої як погода та свіжі новини.
Можливості утиліт
Можливості дійсно нескінченні!
Обіцянки спокусливі, варто спробувати. Качаємо (~1 Мб), розпаковуємо, встановлюємо. Пересвідчившись в наявності інтерпретатора python з його файлами заголовків (пакунок python-devel-*.rpm), набираємо стандартне ./configure && make && make install. Щоб не шукати скомпільовану програму в несподіваних місцях, при конфігуруванні KDE-програм не забуваймо дописувати до ./configure параметр --prefix=`kde-config –prefix`.
За умови успішного завершення процесу в KMenu знаходимо Утиліти > SuperKaramba (Desktop Widgets). Якщо ще немає, тиснемо Alt+F2, набираємо superkaramba, і вуаля, перший прояв Карамби, її діалогове вікно управління темами, поки що порожнє ( рис. 1).
Для пошуку тем в Інтернеті тут є спеціальна кнопка New Stuff. Вона активує зручний навігатор, який дозволить побачити доступні на даний момент для завантаження теми ( рис. 2). Списки тем зібрані за критеріями: найбільш ціновані, найчастіше завантажувані та просто останні надходження. Тут також є ескіз, розширена інформація, звідси ж вподобана тема встановлюється. Коли захочеться поділитися завантаженими темами з друзями, шукати їх слід у теці ~/.kde/share/apps/superkaramba/themes/.
Більше можна знайти за адресою www.kde-look.org/index.php?xcontentmode=38. Це бездонне, роками поповнюване сховище тем. Деякі займають символічний 1 Кб, окремі монстри вимірюються мегабайтами. Описати чи навіть пристойно класифікувати їх усі — справа безнадійна, краще зосередимось на процесі встановлення.
Теми SuperKaramba можуть поширюватися у двох формах. По-перше, в звичайному архіві. Найчастіше .tar.gz (.tgz) або .tar.bz2 (.tbz), зрідка .zip або .rar. Такий архів розпаковується в довільно обране місце. Усі файли теми компактно розташовуються в окремій теці. Там обов’язково буде .theme-файл, саме він задає форму, вигляд, місце віджета, його і слід вибрати для встановлення, використовуючи кнопку Open діалогу управління темами. Часто розробники надають в комплекті кілька файлів .theme, на вибір. У теці також можуть бути .py-файли, це і є згадані на сайті сценарії мовою python, відповідальні за інтерактивність. Якщо маєте інше бачення вигляду/функціональності віджетів — будь-ласка, вносьте свої правки. Усе відкрито, автори самі заохочують цей процес і просять присилати відгуки та правки. Синтаксис .theme-файлів більш ніж прозорий, для його розуміння не обов’язково навіть читати описи на сайті проекту (netdragon.sourceforge.net/sgeneral.html). Кому відома хоча б одна мова програмування, той небагато часу згає і на освоєння .py-сценаріїв. Все-таки недарма python задумувався як проста та потужна інтерпретована мова. Зекономити час допоможуть шаблони, API та приклади з сайту (netdragon.sourceforge.net/sbasic.html).
Друга форма поширення тем, запроваджена в останніх версіях Карамби, — файли з розширенням .skz. Фактично це ZIP-архів, але розпаковувати його вже не треба, движок усе зробить сам, розпаковуючи необхідні файли за «на льоту». В ці файли вносити зміни теж ніхто не забороняє, схема проста: розпаковуємо командою unzip, правимо, запаковуємо командою zip -r назва_теми.skz *, перевіряємо результат.
Встановлена тема активується подвійним кліком в діалозі керування темами.
А коли тема не активується, або працює не так як очікувалося? Бува й таке, але це не привід впадати у відчай, спробуймо вплинути на ситуацію. Для початку на користь буде уважно придивитися до файлів у теці теми (або в SKZ-архіві). Часто там можна знайти щось на кшталт README, який підкаже, як вирішити проблему — чи то прописуванням своїх параметрів у файлі теми або .py-сценарії, чи зазначенням шляхів до додаткових скриптів, чи вирішенням залежності від інших програм.
Коли задоволені усі забаганки автора, а ворожіння з файлами результатів не принесло, залишається останній метод. Я не маю на увазі лист до автора з власним «фе», хоча це можливо — www.kde-look.org організований так, що кожен викладений матеріал супроводжується своїм форумом. Дієвіше буде зайти з консолі і скомандувати: superkaramba шлях_до_файлу.theme. В результаті відстежимо весь процес ініціалізації теми та локалізуємо ймовірну помилку з точністю до номера рядка.
Тепер, коли ми озброєні усіма необхідними знаннями, можна виходити в Інтернет на полювання, щоб прикрасити стільницю здобутими трофеями ( рис. 3).
Щоправда успіх полювання завжди вирішує елемент удачі. Ні, з порожніми руками не повернеться ніхто. Теми публікують цілими колекціями, тематичними або стилістичними збірками. Хоча й не факт, що знахідки вас вдовольнять. Коли маєте якісь особливі вимоги, згадайте, що Карамба — це інструмент. Скористайтесь ним, щоб створити свою тему. Це зовсім нескладно.
Хочете бачити на стільниці «живий» протокол роботи проксі-сервера squid? Виготовте файл squidlog.theme приблизно такого змісту:
Такі очевидні три рядки відображатимуть останні 10 записів файлу /var/log/squid/access.log. Оновлюватиметься віджет кожні 10 секунд (10000 мілісекунд). До речі, цей простий настільний монітор недавно мене врятував — дозволив вчасно помітити помилки в параметрах розмежування доступу у файлі squid.conf.
Принцип зрозумілий? Тоді рухаємося далі. Спробуємо замахнутися, наприклад, на Монітор Всіх Часів і Народів — gkrellm. Зокрема, особисто мені подобається можливість оперативно відстежувати підключення до заданих сервісів (http, ftp, squid...), але не подобається те, що треба поцілити мишкою мініатюрну кнопку, та й список з’єднань бажає виглядати на краще. Напишемо свою тему. Візьмемо утиліту netstat і обробимо результати її роботи. Оброблятимемо сценарієм netstat.awk:
В блоці BEGIN задана IP-адреса локального інтерфейсу, за підключенням до якого будемо стежити, а також масив відповідності номерів портів назвам протоколів, які нас цікавлять. Решта операторів вичерпно описані в man awk.
Файл теми netstat.theme:
Тут видно, що джерелом інформації виступає наш bash-сценарій ~/karamba/netstat/ns, він простий:
Останній штрих, декоративний — запускаємо Gimp і даємо волю фантазії, створюючи фонову картинку bg.png розміром 100125 пікселів. Чому саме формат PNG? Не лише через його відкритість, а й тому, що він впроваджує ефект напівпрозорості. Така властивість дозволяє створювати універсальні теми, які гармонійно впишуться в будь-яку стільницю. Достатньо навіть просто створити сірий напівпрозорий прямокутник з плавним градієнтним зменшенням до абсолютної прозорості на краях — і успіх теми як мінімум в тісному домашньому колі гарантований.
Ще одна тема готова. Розташовуємо її в зручному місці. Тепер ми завжди будемо в курсі того, хто і наскільки інтенсивно користується мережевими службами ( рис. 4).
Сподіваюся, що через описані прості приклади ви відчули смак темотворчості, і в ваших головах вже формуються геніальні ідеї, якими ви вразите цілий світ. Допоможе в цьому відкритий для кожного сайт www.kde-look.org.
На десерт залишаю такий скріншот ( рис. 5). Це мій настільний мережевий монітор для спостереження за активними комп’ютерами локалки. Тільки розкривати його нутрощі я не стану. Вважайте це домашнім завданням, стимулом до пізнання. Скажу лише, що запрограмувати його виявилося на диво легко. Вистачило стандартних можливостей движка, без застосування python. Створити щось подібне, або навіть набагато краще вам допоможе дослідження готових тем. Якщо важко самому, то допоможуть інші дослідники, можливо і я чимось зможу бути корисним — озивайтеся в Jabber.
Ось така солодка цукерка SuperKaramba. Але розповідь була б необ’єктивною без згадки про недоліки. Проект постійно в розробці, номер релізу на момент написання статті — 0.37, і негаразди ще є, хоча й не фатальні.
Поради до установки утиліт віртуальних робочих стільниць
1. Щоб працювати з комфортом, комп’ютер повинен мати запас потужності. Деякі монітори суттєво впливають на завантаження системи, відбираючи у процесора 15–30%(!) його часу. Лікується пошуком альтернативних тем або модифікацією знайдених. Наприклад, можна збільшити інтервал оновлення (параметр interval=) теми вцілому або окремих сенсорів. Більшість тем являють собою збірки великої кількості сенсорів, тож вилучення непотрібних та зменшення площі екрану під темою комп’ютер сприйме вдячно.
2. Схоже, що Карамба здійснює послідовний обхід усіх тем стільниці. Це видно з того, що коли одна тема «задумається», інші будуть заморожені, доки вона не відпрацює свого завдання. Слід ретельніше підбирати теми, уникаючи «тугодумів», зокрема тих, які використовують зовнішні утиліти, на кшталт ping. Або внести свої правки, наприклад, у випадку з ping доповнити цю команду параметром -W 1. Можна піти й на іншу хитрість — розділити роботу зовнішніх програм та Карамби. Тобто запущені окремим процесом програми мають готувати дані у вигляді файлів в обумовлених місцях, а сенсорам теми залишиться тільки швиденько їх зчитати. Є й інші секрети. Досліджуйте готові теми — і вони вам відкриються.
3. На жаль, теми перекривають іконки стільниці. Доведеться або компонувати їх взаємне розміщення без перекриття, або взагалі відмовитись від іконок на користь інтерактивних панелей під управлінням Карамби.
Як бачите, невирішуваних проблем немає. Тому беріть в руки цей інструмент і творіть з його допомогою свою персональну стільницю, на заздрість користувачам закритих програм.
Package: openoffice.org-l10n-sr
Description-md5: 81488a702d2bceedc928eec21e526277
Description-uk: Підтримка сербської мови у OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію OpenOffice.org для сербської мови. Він містить переклад інтерфейсу користувача, шаблони та можливості автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов).
Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише словники/правила перенесення/довідники відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: vinagre
Description-md5: 55cac488b9062e042bd971766fea40c7
Description-uk: VNC-клієнт оточення GNOME
Vinagre є VNC-клієнтом інтегрованим у оточення GNOME.
завдяки Vinagre ви маєте змогу мати кілька з’єднань одночасно, робити закладки для ваших серверів, дякуючи підтримці "Улюбленого", зберігати паролі у Менеджері ключів GNOME, та переглядати мережу у пошуках VNC-серверів.
Сервер Virtual Network Computing (VNC) [Віртуальних мережевих обчислень] є комп’ютером, який надає у спільне користування свій екран, тому кожен, хто має достатньо повноважень може керувати ним на відстані.
Package: gtranslator
Description-md5: 2d99dc2a248735670e5bae20a27ab2a9
Description-uk: Редактор PO-файлів (GNOME)
Gtranslator — редактор po-файлів, який робить переклад програм з
підтримкою gettext простою як ніколи, навіть для людей, які не мають
досвіду у перекладанні.
.
Він підтримує використання пам’яті перекладів, підсвічування синтаксису, перевірку граматики, відміну вставки та вилучення, а також інтеграцію з оточенням GNOME.
Приклади утиліт. Детальне інформація.
Package: eog
Description-md5: a17b1b698fda7b280b8e85d7b08c5d27
Description-uk: "Око GNOME" програма для перегляду графіки в Gnome eog або "Eye of Gnome" — це програма перегляду графічних даних для GNOME, яка використовує бібліотеку gdk-pixbuf. Вона уміє працювати з величезними зображеннями; для масштабування і прокручування при цьому використовується постійний об'єм споживаної пам'яті. Основною метою є простота використання та відповідність стандартам.
Package: a2ps
Description-md5: 9457a92267bd7683dddba1c4198139e2
Description-uk: a2ps - конвертор чого завгодно у Postscript з можливістю "красивого друку" GNU a2ps конвертує файли у Postscript для друку або перегляду. Загалом a2ps використовує зручний формат, - зазвичай по дві сторінки на кожну фізичну сторінку, межі навколо сторінок, заголовки з корисною інформацією (номер сторінки, дата друку, ім'я файлу або вказаний користувачем заголовок), нумерацію рядків, підстановку символів, а також "красивий друк" (підсвічування синтаксису) для багатьох мов програмування.
Історично, a2ps з'явився для перетворення простого текст у Postscript, але тепер, завдяки можливості налаштування виклику зовнішніх програм, її можна використовувати роботи з будь-яким типом файлів, тобто вона так само може друкувати сторінки man, файли dvi, texinfo ...
Серед інших, найбільш помітними можливостями a2ps є:
- безліч кодувань (всі латинські та інші)
- безліч шрифтів (автоматичне завантаження шрифтів)
- різні носії
- різні інтерфейси друкарок
- безліч стилів виводу
- безліч мов програмування
- різні застосування-помічники
- і безліч розмовних мов
Package: dhcp-client
Description-md5: ba483d73637f20bc56e3bb4ebc442835
Description-uk: Клієнт DHCP (перехідний пакунок)
Це клієнт з третьої версії реалізації протоколу DHCP Консорціумом
Програмного Забезпечення для Інтернет (Internet Software Consortium).
Для детальної інформації звертайтесь до сайту http://www.isc.org.
Це пустий пакунок, призначений для переходу від пакунку dhcp-client другої версії до пакунку dhcp3-client третьої версії.
Цей пакунок можна спокійно вилучати після оновлення до lenny.
Package: re
Description-md5: 389862bba4b538010cecc811f42fe422
Description-uk: Російська де завгодно - конвертер російських кодувань
Ця програма призначена для перекодування із одного кодування у інше. Її основне призначення - повернути пошкоджені електронні листи російською мовою у читабельну форму, але її можна застосовувати й для перекодування файлів із одного вживаного (і не вживаного теж) кодування до іншого.
Package: 3dchess
Description-md5: c8da6105051b2cae45e59fac61bb2a2a
Description-uk: 3D шахмати для X11
Шахи в трьох вимірюваннях для X11r6. Виглядають як три дошки, зібрані у стіс; 96 фігур, більшість узята зі звичайних шахів, але є декілька нових; 26 можливих напрямів для ходьби. Штучний інтелект не дуже розвинений, але грати досить цікаво, окрім як, напевно, дуже сильним гравцям.
Package: libglib-perl
Description-md5: 73c451030c222a1d25f0b09759399fa0
Description-uk: Perl-інтерфейс до бібліотек GLib та GObject
libglib-perl надає доступ до бібліотек GLib та GObject.
Glib -- це переносима службова бібліотека; Gobject надає загальносистемні типи зі спадкоємством та потужну систему сигналів. Разом, ці бібліотеки використовуються як основа для багатьох інших бібліотек, які складають оточення GNOME, та використовуються у багатьох не пов'язаних з ним проектах.
Детальніше про GNOME можна знайти на сайті http://www.gnome.org.
Прив'язки perl відповідають C API дуже точно, отож довідкова документація до C повинна розглядатися як основне джерело інформації:
http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/glib/index.html
Даний модуль є частиною gtk2-perl.
.Для обговорення gtk2-perl, питань і суперечок з авторами, є розсилка
gtk-perl-list@gnome.org на lists.gnome.org.
.Також загляньте на сайт gtk2-perl та сторінку проекту на sourceforge,
http://gtk2-perl.sourceforge.net
Package: bluez-gnome
Description-md5: fa87d93b54918d9ff43d42ebe83c9762
Description-uk: Утиліти GNOME для роботи з bluetooth
В цьому пакунку містяться різноманітні аплети GNOME для виявлення та налаштування bluetooth-адаптерів.
.Додаткова інформація доступна на сайті http://www.bluez.org
Package: mpack
Description-md5: 6101ce5c05ff67298326006e9ef48dc9
Description-uk: Інструменти для кодування/декодування MIME повідомлень Mpack та munpack - це утиліти для кодування та декодування (відповідно) двійкових файлів у форматі MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions - універсальні доповнення до пошти Internet) поштових повідомлень. Для сумісності зі старими формами переносу двійкових файлів, програма munpack також вміє декодувати повідомлення у форматі uuencode.
Package: lynx
Description-md5: 97e502859f1b830fc1dd337e582aed20
Description-uk: Консольний веб-браузер (перехідний пакунок)
Цей пакунок призначено для переходу з версії на версію, його вже можна спокійно вилучати. Замість нього дивіться пакунок lynx-cur.
Package: abcmidi
Description-md5: d868667f8ba17e847a433bf18197f092
Description-uk: Конвертер між форматами ABC та MIDI
Пакунок містить програми `abc2midi' та `midi2abc', які перетворюють музичний формат нот abc у стандартний формат MIDI і навпаки. Вони можуть генерувати акомпанемент з гітарних акордів у файл формату abc, а також вставляти різні MIDI-події; при Midi-до-abc трансляції виконується спроба самостійно виявити тактові риски, тріолі та знаки альтерації.
пакунку також є `abc2abc' (приємний вивід на друк abc/ретранслятор)
`mftext' (програма, яка показує MIDI-файл як текст) і `midicopy' (програма, яка витягує певні доріжки, канали і тимчасові інтервали з MIDI-файла).
Програми цього пакунку засновані на дистрибутиві `midifilelib', доступному з http://www.harmony-central.com/MIDI/.
Package: apt
Description-md5: d41ee493aa9fcc6cbc9ce4eb7069959c
Description-uk: Розвинений зовнішній інтерфейс до dpkg
Це наступне покоління інтерфейсу користувача Debian до менеджера пакунків dpkg. Пакунок надає утиліту apt-get та метод APT для dselect, який надає значно простіший та безпечніший метод встановлення та оновлення пакунків.
APT пропонує повне упорядкування процесу встановлення, можливість використання декількох джерел та декілька інших унікальних можливостей, які описані у Інструкції Користувача з пакунку apt-doc.
Package: junior-system
Description-md5: a56434e4a834669133b543d98ec3205b
Description-uk: Утиліти для Debian Jr. System
Пакунок містить декілька утиліт на допомогу у навчанні дітей використанню комп'ютера.
.Midnight Commander - це більше, ніж просто файловий менеджер. Це оболонка, за допомогою якої діти можуть досліджувати і управляти своїми обліковими записами. Він може бути великою підмогою для найменших, бо значно зменшує потребу у набиранні команд вручну (якщо порівнювати з роботою у звичайній консолі). Він також володіє достатньою кількістю можливостей і достатньо гнучкий, щоб сподобатися підліткам і навіть дорослим.
Програма-приклад "hello" може бути використана як приклад при навчанні запуску програм з командного рядка, використання ключів запуску, перегляду довідкових сторінок і так далі.
І, нарешті, "lavaps" не лише надає дуже приємний спосіб спостерігати за запущеними процесами і ресурсами, які вони використовують, але також робить виявлення і знищення непотрібних процесів дуже легким заняттям для дітей, що ще не вміють запросто управлятися з програмами "ps" і "kill", працюючи в командному рядку.
Package: libxml2
Description-md5: 6771e66f557fa0f71e6955303e1d8f8d
Description-uk: XML бібліотека GNOME
XML це метамова, що дозволяє вам створити свою власну мову розмітки.
Звичайна мова розмітки визначає шлях для опису інформації у певних класах документів (наприклад, HTML). XML дозволяє Вам власноруч створити мову розмітки для багатьох видів документів. Це можливо тому, що XML створено за допомогою SGML, міжнародної стандартизованої метамови для мов розмітки.
Цей пакунок надає бібліотеку, яка впроваджує розширений API для керування такими файлами даних XML.
Package: abakus
Description-md5: d1c5d319d31380e0e50def5d94cfa54a
Description-uk: Калькулятор для KDE
Abakus -- це могутній калькулятор, що дозволяє виконувати багато різних типів обчислень. Сприймайте його як bc (калькулятор для командного рядка) з приємним графічним інтерфейсом.
Також він виводить інформацію про математичні змінні та має, дружні до користувача, опції меню, як у звичайних застосунках KDE.
.Сайт: http://grammarian.homelinux.net/abakus/
Package: gnome-commander
Description-md5: dc68eabefca50dbc117c5edaa6e41503
Description-uk: Приємний та швидкий менеджер файлів для оточення GNOME GNOME Commander - швидкий та потужний графічний менеджер файлів для робочого оточення GNOME. Він має дво-панельний інтерфейс, у дусі Norton та Midnight Commander.
Package: libplrpc-perl
Description-md5: affbda7036d0789f01789db8be23c66c
Description-uk: Розширення Perl для написання серверів і клієнтів PlRPC
Perl RPC спрощує написання на Perl клієнт-серверних застосунків.
RPC::PlServer — це пакунок, що використовується на стороні сервера, і вже зрозуміло де використовується RPC::PlClient. Робота plRPC полягає у визначені набору функцій, які можливо виконати клієнтом.
Package: education-menus
Description-md5: 0e801e0c9eb297ce3ed79d3d57b79842
Description-uk: Реорганізація меню для Debian Edu
Пакунок реорганізує гілки меню для досягнення структури, якою легко користуватись вчителям та їх учням. активування реорганізація меню у системі
Для активування реорганізації меню у системі повинні бути присутні групи teachers або students та користувач має бути членом однієї з них.
Package: iceweasel-l10n-nn-no
Description-md5: 8a05fa5bbe370a06587e25d146b1105d
Description-uk: Підтримка мови нюношк (Норвегія) для Iceweasel
Iceweasel — це перероблений компонент переглядача Mozilla, за призначенням схожий на Galeon, K-meleon та Camino, але написаний на мові користувацького інтерфейсу XUL, і розроблявся як легкий та багато-платформний переглядач.
Пакунок містить переклад інтерфейсу Iceweasel мовою нюношк (Норвегія).
Package: monodevelop-boo
Description-md5: 7a8a5584a722e45f58202abadc6e980e
Description-uk: Додаток Boo для Monodevelop
MonoDevelop — інтегроване середовище розробки для GNOME, розроблене в основному, для C# та інших мов .NET.
Цей пакунок додає інтеґрацію мови Boo до Monodevelop.
Package: stellarium
Description-md5: 45885aaefe95f3b94b56690e815c169a
Description-uk: Програма для спостереження за фотореалістичною картиною неба
Stellarium відображає просторову фотореалістичну картину зоряного неба наживо. За допомогою stellarium ви можете насправді спостерігати за картиною справжнього зоряного неба такого, яке Ви бачите неозброєним оком, у бінокль або невеликий телескоп.
Деякі можливості програми:
- спостереження за понад 120000 зірок з каталогу Гіппарха з назвами та інформацією про найяскравіші з зірок,
- спостереження за планетами наживо з потужним режимом збільшення, у якому Ви спостерігаєте за планетою у телескоп,
- відображення 88 сузір’їв з їх назвами,
- відображення більш ніж 40 об’єктів з каталогу Месьє (туманності
Оріона, M31 та інших),
- фотореалістична карта Чумацького Шляху,
- Поверхня Землі, туман та особливий ландшафт,
- отримання інформації про зірки, планети та туманності за клацанням мишею по відповідному об’єкту,
- режими перегляду у вікні та на весь екран.
Stellarium не можна використовувати для надточних обчислень або передбачення ефемерид на зразок затемнень. Тим не менше, це ідеальна програма для підготовки до спостереження зоряного неба неозброєним оком, за допомогою бінокля або невеликого телескопа.
Package: openarena
Description-md5: 5c88c938032f434f395e780475e66fe0
Description-uk: Швидко-розвиваючий тривимірний шутер від першої особи OpenArena — пакунок з відкритим кодом для ioQuake3, котрий розповсюджується на умовах ліцензії GPL. Хоча OpenArena є вільною заміною для Quake 3 Arena виробництва id Software Inc., вона НЕ є сумісною з патентованою грою!
.OpenArena може бути у деякій мірі неприйнятною для дітей.
. Цей пакунок встановлює клієнта OpenArena.
Package: foomatic-filters
Description-md5: 1401cc24b2718036a53784c37922ecc4
Description-uk: Підтримка принтерів від OpenPrinting — фільтри
Foomatic — база даних друкарок розроблена для полегшення встановлення поширених на ринку друкарок для їх використання у UNIX-подібних операційних системах. Ця система є прошарком між системою друку (наприклад: CUPS або lpr) та самою друкаркою, здійснюючи обробку файлів для друку.
Цей пакунок складається з фільтрів-сценаріїв, які використовують системи
друку для перетворення отриманих даний у форматі PostScript у дані "рідні" для певної друкарки, застосовуючи особливі для кожної друкарки, але незалежні від систем друку, PPD-файли.
Для використання з CUPS вам потрібно встановити обидва пакунки cupsys та cupsys-client у вашій системі.
Package: udev
Description-md5: 7110ab7c7857516897cb243da43d0890
Description-uk: Фонова служба для керування підключеними "на гарячу" пристроями та /dev/
Udev — фоновий процес, що динамічно створює/вилучає файли пристроїв в/з теки /dev/, стежить за подіями, які виникають у разі підключення різноманітних пристроїв та завантажує драйвери під час старту системи. Він заміщає пакунок hotplug та потребує для своєї роботи ядро версії не менше ніж 2.6.18.
Package: info
Description-md5: 98475bbce3804b8961f7886328b1baea
Description-uk: Самостійний переглядач документації GNU Info
Формат файла info є легкорозбірливим представленням онлайнових документів.
Ця програма дозволить Вам переглядати документи Info, які розташовані у /usr/share/info
Доволі багато програмного забезпечення в Debian постачається із своєю власною онлайн-документацією у вигляді файлів Info, так що, скоріше за все, Вам потрібно буде встановити цей пакунок.
Package: bash-completion
Description-md5: 15a7fd68b99e1299a93d5057f4d270c2
Description-uk: Настроювані завершення для оболоник bash
Завершення bash розширюють стандартні варіанти завершення вводу команд для досягнення повного командного рядку за допомогою кількох натискань на клавіші. Цей проект задумано для створення настроюваних завершень для більшості команд Linux/UNIX щоб полегшити повсякденне життя системних адміністраторів та програмістів.
Package: openoffice.org-l10n-ta-in
Description-md5: 08315bcaf049639f689c7295e2bff913
Description-uk: Підтримка тамільської мови у OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію OpenOffice.org для тамільської мови. Він містить переклад інтерфейсу користувача, шаблони та можливості автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов).
Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
. Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
.Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: openoffice.org-core
Description-md5: ff565f73b412fb81937a7f4692662e52
Description-uk: Офісний набір OpenOffice.org — структурно підпорядковані файли
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок містить структурно підпорядковані файли ядра OpenOffice.org.
Дивись пакунок openoffice.org за потреби у додатковій інформації.
Package: m4
Description-md5: c53f50cd9103ee8dc56a20d11403d2e5
Description-uk: Мова обробки макросів
GNU `m4' - це реалізація традиційного для UNIX макропроцесора. Він майже повністю сумісний з SVR4, хоча має деякі надставки (наприклад: можливість обробки більше 9-ти позиційних арґументів). `m4' також має вбудовані функції для включення файлів, виконання команд програмної оболонки, виконання арифметичних команд, тощо. Для створення скриптів `configure' командою `autoconf' потрібен `m4', але для виконання їх - ні.
Package: cupsys-driver-gutenprint
Description-md5: 6e4e5aef0934bb77dbeaeef7ed03b467
Description-uk: Драйвери принтерів для CUPS
Цей пакунок є перехідним, що дозволить користувачам, які використовують cupsys-driver-gutenprint перейти до cups-driver-gutenprint (його нащадка).
Цей пакунок можна безпечно видалити після оновлення.
Package: xbill
Description-md5: d77da6f3f0e2e729cfea53f9c58bcf4d
Description-uk: Позбавтеся від тих вірусів Wingdows!
Чи Вас ніколи не переслідувало відчуття, що все йде не так? Ви -- системний адміністратор, і хтось намагається знищити Ваші комп'ютери. Маленькі чоловічки бігають по екрану і намагаються заразити Ваші комп'ютери
Wingdows-ом [ТМ] -- вірусом, що прикидається популярною операційною системою. Ваша мета -- клацнути по ньому мишкою, запобігаючи потенційній загрозі. Якщо хтось з чоловічків досягає комп'ютера, він намагається замінити Вашу операційну систему на вірус. Після цього він спробує втекти, прихопивши Вашу операційку.
Package: pootle
Description-md5: df09340ac7d4d111464b8a88e82876c3
Description-uk: Інструмент для керування перекладами за допомогою веб-інтерфейсу Pootle надає великий набір можливостей для керування проектами перекладів.
Він об'єднує компоненти Translate Toolkit, який здійснює перевірку на помилки у перекладених повідомленнях і можливість звантажувати файли у різних форматах: PO, XLIFF, CSV. Також Pootle дозволяє звантажувати вже скомпільовані файли PO. Ви можете використовувати цю програму для розподілення робіт у вашій команді і визначення цілей, які допоможуть зосередити зусилля на конкретному перекладі. Pootle може запускатись без веб-сервера і працювати через сервер Apache. Translate Toolkit — це набір програмного забезпечення і документації, які допомагають полегшити роботу перекладачам, роблячи її більш продуктивною.
Package: fortunes-debian-hints
Description-md5: b8a94b2a8be8c2124213fbbd1b23791c
Description-uk: Поради по Дебіен для fortune
Цей пакунок містить набір корисних порад з використання Дебіен у форматі бази даних fortune. Нові користувачі (або адміністратори) Дебіен можуть знайти ці поради особливо цінними та корисними для себе, і навіть досвідчені користувачі Дебіен можуть знайти тут декілька нових ласих шматочків.
Package: avahi-daemon
Description-md5: d2d6eca3335702261cb1a18c95868bb6
Description-uk: Фонова служба mDNS/DNS-SD Avahi
Avahi — це кістяк для виявлення сервісів за допомогою широкомовного DNS (Multicast DNS Service Discovery) ліцензований під LGPL. Він дозволяє програмам оголошувати і виявляти сервіси та хости у локальній мережі, не маючи спеціальних налаштувань. Наприклад, Ви можете просто підключитися до мережі і миттєво знайти принтери для друку, потрібні файли та людей для спілкування.
Цей пакунок містить фонову службу Avahi, яка представляє ваш комп’ютер у мережі та дозволяє іншим застосункам публікувати та розкладати на складові записи mDNS/DNS-SD
Package: python-gtk2
Description-md5: 7748dd2646edf92e10ee5ba65415e297
Description-uk: Прив'язка Python для бібліотеки GTK+
Цей пакунок містить модулі, які дозволяють вам використовувати бібліотеку GTK+ у своїх програмах на мові Python. Він забезпечує прив'язку до набору елементів інтерфейсу версії 2.0.
Майданчик тенет: http://www.daa.com.au/~james/software/pygtk/
Package: openoffice.org-l10n-xh
Description-md5: 67fdf6b11149a6a1ae9801b25a858b4b
Description-uk: Підтримка мови ксоза в Icedove
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію OpenOffice.org для мови ксоза. Він містить переклад інтерфейсу користувача, шаблони та можливості автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов). Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: blender
Description-md5: 6709552214b524b2a7deb2a907abcb30
Description-uk: Швидка і гнучка система тривимірного моделювання та промальовки Blender це комплекс для 3-D моделювання, анімації, промальовки, після обробки, інтерактивного створення та відтворення (ігри). Blender має свій, особливий інтерфейс, повністю реалізований на OpenGL, при його створенні особлива увага приділялася швидкості. Можлива автоматизація роботи програми за допомогою сценаріїв на Python. Зокрема, у вигляді сценаріїв реалізовані імпорт та експорт в популярні формати файлів такі як 3D Studio і Wavefront Obj. За допомогою пакету створюються статичні малюнки, анімація, моделі для ігор, а також інтерактивне інформаційне наповнення у вигляді самостійних програм та веб-модулів.
Package: libxml-dumper-perl
Description-md5: bcab3900223ffa6ebcfeaa5e8e3be421
Description-uk: Модуль Perl для переміщення об'єктів Perl у/зі XML
Xml::dumper зберігає структури даних Perl у структурований формат XML.
Xml::dumper також може читати дані XML, які були створені цим модулем і перетворювати їх назад у дані Perl.
Модуль може бути корисним для зберігання об'єктів Perl у файли, використовуючи формат XML, з яким можуть працювати інші програми. Або навіть інші мови програмування.
Package: rsyslog
Description-md5: 58a1c84d482b32a8156eb390f82f91ad
Description-uk: Покращений багатопоточний syslogd
Rsyslog — це покращений syslogd, окрім звичайних функцій, підтримуються:
* надійна передача syslog-данних через TCP
* можливість включення буферизації запису на диск
* відправлення сигналу тривоги по електронній пошті
* зберігання у базах даних MySQL або PostgreSQL (за допомогою
спеціальних модулів)
* списки доступу
* фільтрація по будь-якій частині повідомлення syslog
* згортання однорідних повідомлень «на льоту»
* повне налаштування формату виводу
* управління резервним копіюванням журналів
.
Він повністю сумісний зі звичайним sysklogd і може його замінити. Його передові можливості роблять його відповідним для використання у системах рівня підприємства, є механізм захисту syslog шифруванням, а з налаштуванням програми впорається навіть новак.
Package: angrydd
Description-md5: 65a714deba9dc1549d9ac236a28d5623
Description-uk: Сердиті П'яні Гноми - головоломка типу "падаючих блоків" У Сердитих П'яних Гномах (Angry Drunken Dwarves) Ви -- сердитий, п'яний гном. Чому Ви так розсердилися? Хто знає. Але Ви вирішили зігнати Вашу агресію на інших гномах, скидаючи коштовні камені на їх голови. Багато коштовних каменів. angrydd - класична головоломка типу "падаючих блоків", схожа на Capcom Puzzle Fighter. Мета гри полягає в тому, щоб побудувати великі коштовні камені, суміщаючи кольори, потім розбити їх, стараючись упустити якомога більше коштовних каменів вниз на супротивника. Перший, чиє поле заповнилося, програє. У angrydd є сім персонажів, шість рівнів штучного інтелекту, секретні ігрові режими і персонажі та оригінальний саундтрек.
Package: referencer
Description-md5: 1eece3cc38ba280fca117503ad9e6672
Description-uk: Організатор документів з GNOME
Referencer — застосунок GNOME для організації документів або довідників та створення повного файлу бібліографії у форматі BibTeX. Referencer містить чисельні можливості для полегшення цього процесу:
* автоматизоване отримання метаданих з PubMed, CrossRef та ArXiv
* веб-посилання Smart
* імпорт з BibTeX, Reference Manager та EndNote
* розставляння позначок
Package: gimp-help-pl
Description-md5: c2a86110059e0381e5ab326a5366150c
Description-uk: Документація до GIMP (Польською)
Цей пакунок містить файли документації до GIMP, які можна переглядати як за допомогою вбудованого переглядача документації GIMP, так й за допомогою зовнішнього переглядача тенет.
Цей пакунок містить документацію до GIMP польською.
Із gimp-help-en беруться відсутні у цьому перекладі сторінки, тому він є рекомендованим до встановлення.
Package: ccrypt
Description-md5: da31f4a0f5044cdae29a94198cd0810c
Description-uk: Безпечне шифрування/дешифрування файлів та потоків ccrypt -- утиліта для шифрування і дешифрування файлів та потоків. Вона розроблена як заміна стандартної unix-утиліти шифрування crypt, сумнозвісною своїм дуже слабким алгоритмом шифрування. ccrypt заснована на алгоритмі Rijndael, який був вибраний урядом США як Покращений Стандарт Шифрування (AES, див. http://www.nist.gov/aes). Цей алгоритм дійсно забезпечує дуже сильний захист.
Package: diff
Description-md5: 199ff1b131c3b952736ac97f28426b01
Description-uk: Інструменти порівняння файлів
Пакунок diff впроваджує програми diff, diff3, sdiff та cmp.
'diff' показує різницю між двома файлами, або між кожним відповідним файлом в двох теках. 'cmp' показує зсування та номери рядків, де два файли різняться. 'cmp' також може показувати всі відмінні символи у двох файлах, пліч о пліч. 'diff3' показує розходження між трьома файлами. 'sdiff' інтерактивно об'єднує два файли.
Набір відмінностей, які створює 'diff' використовуються для розповсюдження оновлень до текстових файлів (таких як, наприклад, вихідні тексти програм) іншим користувачам. Цей метод особливо корисний коли різниця між двома файлами менше ніж сам новий файл. Результат роботи програми 'diff' може бути переданий програмі 'patch' (звідси "пропатчити") щоб оновити існуючий файл до сучасного стану.
Package: cheese
Description-md5: 59109ae6dcfee6af89ed6116c1e1dbf7
Description-uk: Інструментдля отримання знімків та відео з вашої веб камери Cheese — програма для отримання знімків та відео з вашої веб камери. Вона також надає деякі графічні ефекти для задоволення ігрових інстинктів користувача.
Package: qtparted
Description-md5: f0f636a01563baef68963a9970ea0b05
Description-uk: Графічна оболонка до parted, що використовує Qt
QTParted є клоном Partition Magic, створеним з використанням C++. Він заснований на бібліотеці libparted та наборі інструментів Qt.
Package: mono-common
Description-md5: 3a89b8ce9f48382236c5da1a578e795c
Description-uk: Загальні файли для Mono
Mono — це платформа для запуску і розробки програмного забезпечення, що базується на стандарті ECMA/ISO. Mono — відкритий продуктом, який розробляється компанією Novell. Mono надає повноцінний CLR (Common Language Runtime), включно з компілятором і середовищем виконання, яке може створювати та виконувати двійковий код CIL (Common Language intermediate Language), і бібліотеку класів.
Цей пакунок містить базові файли конфігурації і налаштовує систему на запуск виконуваних файлів CIL, як звичайних програм.
Package: openoffice.org-l10n-ar
Description-md5: 8538c4e5c23001078e4730114208d7a8
Description-uk: Підтримка арабської мови для OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію Openoffice.org для арабської мови. Він містить переклад користувацького інтерфейсу, шаблони та можливість автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов).
Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: libxml-twig-perl
Description-md5: 57b0c694882ee9f6f587f4f1a19451b2
Description-uk: Модуль Perl для обробки величезних документів XML у деревоподібному режимі
Цей модуль дозволяє обробляти документи XML. Він працює поверху XML::Parser.
Модуль надає деревоподібний інтерфейс доступу до документа, дозволяючи отримувати частини відразу після обробки, не чекаючи закінчення аналізу усього документа.
Модуль споживає мінімальну кількість ресурсів (ЦП та пам'яті), будуючи дерево лише тих частин документа, які потрібно обробити на даний момент; це досягається за допомогою використання параметрів twig_roots та twig_print_outside_roots. Методи finish та finish_print також допомагають збільшити продуктивність.
XML::Twig намагається полегшити створення простих речей, намагаючись якнайкраще використовувати багато (зазвичай) дратівливих (але інколи необхідних) можливостей XML і XML::Parser.
Домівка: http://www.xmltwig.com/
Package: tex-common
Description-md5: 9c5d58c83f2a52331afe0a8e3cd67376
Description-uk: Загальна інфраструктура для побудови та встановлення TeX
Цей пакунок містить чисельні сценарії та загальні файли налаштувань потрібні для встановлення системи TeX.
Він також містить програму подібну до debhelper, що є корисною для побудови пакунків TeX.
Package: ntfs-3g
Description-md5: d3aafb88c19597ed6297ba8cf51242d6
Description-uk: Драйвер FUSE для читання-запису у розділи NTFS
Драйвер ntfs-3g з відкритими сирцями, ліцензований за GPL, є третім поколінням драйверів Linux для розділів NTFS, що випущений проектом Linux-NTFS. Він забезпечує повну підтримку читання/запису NTFS (окрім доступу до шифрованих файлів), запис стиснених файлів та зміна власників файлу і доступ до нього.
З технічного боку він є головним чином покращенням драйвера NTFS для Linux - ntfsmount. Покращення включають розширену функціональність, якість та продуктивність.
.
ntfs-3g спирається на FUSE (userspace filesystem framework for Linux),
таким чином вам потрібно підготувати модуль ядра fuse для користування можливостями драйвера.
Fuse доступний у всіх нових версіях ядра. Вам не потрібно готувати окремо модуль ядра, якщо ви користуєтесь ядром з Debian Etch або свіжішим.
Package: libpdf-api2-perl
Description-md5: 09e4f0811cb744a231112d3568969e34
Description-uk: Створення і модифікація документів PDF в Perl
PDF::API2 розпочала своє існування, як зручний АРІ для модуля Text::PDF, створеного Мартіном Хоскеном (Martin Hosken).
Можливості:
- Працює одночасно з кількома файлами PDF
- Об'єктно-орієнтований API
- Підтримка 14 base PDF Core Fonts
- Підтримка шрифтів TrueType/OpenType з контурами TT та CFF
- Підтримка шрифтів Adobe-Type1 (pfb/pfa/afm)
- Підтримка рідних вставок зображень (jpeg, ppm, png)
- Підтримка модифікації існуючих файлів PDF та імпортування/клонування сторінок
- Легку версію АРІ для початківців.
Package: gpicview
Description-md5: 56b6d6ca77ade2581b6c6827342d56bb
Description-uk: Полегшений переглядач зображень
GPicView — заснований на GTK2 полегшений переглядач зображень з такими можливостями:
* Надзвичайно полегшений та швидкий з малим використанням пам’яті
* Придатний на роль типового переглядача файлів для графічних систем
* Простий інтуїтивний інтерфейс
* Мінімальна залежність від бібліотек: використовується чистий GTK2
* Не залежить від графічного середовища: не потребує особливого графічного оточення.
Package: openoffice.org-base-core
Description-md5: a7f363d6f5368a0f61286add4063ae9d
Description-uk: Офісний набір OpenOffice.org — libdba
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок містить libdba, загальну бібліотеку для офісного набору OpenOffice.org яку використовують Base, Writer та Calc.
У разі потреби повного набору можливостей Base (або чинних драйверів баз даних), будь ласка, встановіть openoffice.org-base.
Package: network-manager-kde
Description-md5: b7c18981b0123c02e080e9acd790f6fb
Description-uk: Аплет системної таці KDE для керування NetworkManager Аплет системної таці для керування мережевими з'єднаннями засобами NetworkManager. Він, головним чином, написаний для KDE, але також працює в інших десктоп-оточеннях, таких як: GNOME та Xfce.
Package: hunspell
Description-md5: 50f852033e680e7617350acb7eb6aee9
Description-uk: Перевірка орфографії та аналізатор морфології (програма) Hunspell складається з програми та бібліотеки для перевірки орфографії і аналізу морфології для мов з багатою морфологією і складним словотворенням або записом символів. Вона заснована на Myspell і надає Ispell-подібний текстовий інтерфейс за допомогою бібліотеки Curses, конвеєрний інтерфейс і модуль Openoffice Ispell.org UNO.
Основні можливості:
- підтримка юнікоду (перші 65535 символів юнікоду)
- аналіз морфології (у новостворених словах та у впорядкованих стилях)
- максимальні 65535 афіксальних класів і вилучення подвійних афіксів (для аглютинативних мов типу азербайджанської, бакської, естонської, фінської, угорської, турецької та інших)
- підтримка творення складних слів (наприклад, угорських та німецьких)
- підтримка прив'язки алгоритмів до мови (наприклад, при роботі з азербайджанською і турецькою та з крапкою або німецькою sharp s)
- обробка умовних афіксів, циркумфлексів, fogemorphemes, заборонених слів, псевдокоріння та омонімів.
У пакеті міститься програма з Ispell-подібним текстовим і конвеєрним інтерфейсом.
Package: icedove-l10n-af
Description-md5: d0b8acb6d047f3abfdd218987c047f92
Description-uk: Підтримка африканської мови в Icedove
Icedove — це поштовий клієнт, що називався Thunderbird, який дозволяє розробниками Debian вносити свої модифікації. Завданням Thunderbird є створення міжплатформового незалежного поштового додатку на мові опису користувацьких інтерфейсів XUL.
Пакунок містить переклад інтерфейсу Icedove африканською мовою.
Package: icedove-l10n-uk
Description-md5: 3b72df78d59f61c2e958326cfff88c5a
Description-uk: Підтримка української мови у Icedove
Icedove -- це поштовий клієнт, що називався Thunderbird, який дозволяє розробниками Debian вносити свої модифікації. Завданням Thunderbird є створення міжплатформового незалежного поштового додатку на мові опису користувацьких інтерфейсів XUL.
Пакет містить переклад інтерфейсу Icedove українською мовою.
Package: build-essential
Description-md5: 90ef0ef86cafda0bd16f746eb621d9da
Description-uk: Інформаційний перелік пакунків build-essential
Якщо ви не плануєте створювати пакунки Debian — цей пакунок вам не потрібен. Разом із dpkg (>= 1.14.18) цей пакунок потрібен для створення пакунків Debian.
Пакунок містить інформацію про перелік пакунків, які вважаються істотним для побудови пакунків Debian. Цей пакунок має залежності від пакунків з цього переліку, що дозволяє встановити потрібні пакунки build-essential.
Якщо у вас встановлено цей пакунок, вам потрібно тільки встановити будь-який пакунок визначений як його залежності для збирання пакунка.
Навпаки, якщо ви визначаєте що потрібно вашому пакунку для його збирання, ви завжди маєте змогу лишити пакунки від яких він залежить.
Цей пакунок НЕ визначає які пакунки є build-essential (потрібним для збирання); справжнім визначенням є Debian Policy Manual. Цей пакунок містить лише інформаційний перелік, що є потрібним для більшості людей.
Але, якщо цей пакунок не узгоджується з керівництвом, вірним є керівництво.
Package: openoffice.org-help-dz
Description-md5: e40f8b9be69e0453c2fb0759af01fb96
Description-uk: Довідка Openoffice.org мовою джонгха
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office
практично в усіх випадках.
У пакунку міститься довідка по Openoffice.org, перекладена мовою джонгха.
Package: libdirectfb-1.0-0
Description-md5: 9b88a3c54af32b4a717c3898ffb90f8f
Description-uk: Вивід графіки через фрейм-буфер — колективна бібліотека DirectFB — це графічна бібліотека, яка розроблялась для вбудованих систем. При роботі вона задіює усі можливості апаратного забезпечення, використовуючи при цьому мінімальну кількість ресурсів.
Package: powerpc-ibm-utils
Description-md5: a0b7f43a4f1655545d52671105cda789
Description-uk: Утиліти догляду за платформою IBM PowerPC
Пакунок powerpc-ibm-utils надає утиліти, які пропонуються для догляду за платформою IBM PowerPC. Докладна документація до кожної з утиліт доступна у відповідній сторінці керівництва (у системі man).
* nvram – утиліта доступу до NVRAM
* bootlist - утиліта налаштування процесу завантаження
* ofpathname – переклад імен логічних пристроїв у OF-імена
* snap – здійснює зріз налаштування системи
* ppc64_cpu – утиліти налаштування роботи процесора
Package: bash
Description-md5: 82836500b5a514df81f56f5dc639231c
Description-uk: The GNU Bourne Again SHell — ще одна "палаюча" командна оболонка GNU Bash — це sh-сумісний інтерпретатор команд, який виконує команди отримані зі стандартного потоку вводу або з файлу. В bash також вбудовано корисні можливості з оболонок Korn та C shell (ksh та csh).
Bash намагається бути остаточно сумісною реалізацією специфікації IEEE POSIX Shell and Tools (IEEE Working Group 1003.2).
Програмоване Завершення Коду (The Programmable Completion Code) Яна Макдональда (Ian Macdonald) зараз знаходиться в пакунку bash-completion.
Package: apache2-utils
Description-md5: 840996027b9ec07161a3919d9cb49b9b
Description-uk: Утиліти для веб-серверів
Містить низку корисних утиліт для роботи з будь яким веб-сервером. Серед них:
- ab (засіб для вимірювання продуктивності веб-сервера Apache)
- logresolve (перетворює IP адреси у ім'я машини у файлах журналів)
- htpasswd (маніпулює базовими файлами автентифікації)
- htdigest (Маніпулює стислими файлами автентифікації)
- dbmmanage (Маніпулює базовими файлами автентифікації формату DBM, використовуючи Perl)
- htdbm (Маніпулює базовими файлами автентифікації формату DBM, використовуючи APR)
- rotatelogs (час від часу зупиняє записування у журнал та починає новий журнал)
- split-logfile (Розділяє єдиний журнал, що містить багато vhosts)
- checkgid (Перевіряє можливість джерела виклику виконати команду setgid для визначеної групи)
- check_forensic (Видобуває дані у форматі mod_log_forensic з журналу apache)
Package: gcompris
Description-md5: a26d691b04c6ded0adbe85573dba50ea
Description-uk: Навчальні ігри для маленьких дітей
Велика колекція навчальних ігор для маленьких дітей. GCompris є різновидом уніфікованих інтерфейсів для об’єднання більшості навчальних ігор.
Ігри, орієнтовані на мови, зараз містять надто багато словників, щоб показати їх повний перелік. Звуки і голоси також доступні для багатьох мов, зверніться до пакунку gcompris-sound для вашої мови.
Серед доступних можливостей є вправи:
* як використовувати мишу та клавіатуру
* з вивчення простих арифметичних дій
* як читати час з аналогового годинника
* визначення літер в іменах
* читання
* невеличкі ігри (ігри на пам'ять, головоломки, …)
* і таке інше.
Колекція добре розроблена, тому додавати нові можливості до GCompris дуже легко.
Більшість ігор доступні тільки коли відповідні пакунки встановлені.
Дивіться список рекомендованих пакунків для додаткової інформації.
Package: icedove-l10n-sl
Description-md5: eded4df0a1c006c06c8a9844fc590d86
Description-uk: Підтримка словенської мови в Icedove
Icedove — це поштовий клієнт, що називався Thunderbird, який дозволяє розробниками Debian вносити свої модифікації. Завданням Thunderbird є створення міжплатформового незалежного поштового додатку на мові опису користувацьких інтерфейсів XUL.
Пакунок містить переклад інтерфейсу Icedove словенською мовою.
Package: libpam0g
Description-md5: cde213c26c92740e33dbfebdc0a98a30
Description-uk: Бібліотека підключаємих модулів автентифікації (PAM).
Містить колективну бібліотеку мови С для Linux-PAM, набір колективних бібліотек, які дозволяють локальному системному адміністратору обирати яким чином застосунки будуть автентифікувати (встановлювати справжність) користувачів. Іншими словами, без переписування або перекомпіляції застосунків, які користуються PAM, цілком можливо обирати механізм автентифікації. Можна оновити локальну систему автентифікації без оновлення кожної окремої програми.
Package: abcde
Description-md5: 48cf68daee5594952eb455e51c709626
Description-uk: Відмінний кодувальник дисків Аудіо-CD
Оболонка для cdparanoia, wget, cd-discid, id3 та Вашого коханого кодувальника Ogg/Vorbis, MP3, FLAC, Ogg/Speex і/або Mpp/MP+(Musepack) (стандартно використовується oggenc). Запуском однієї програми можна повністю скопіювати аудіо-cd та зконвертувати кожен трек у заданий формат, а потім створити коментарі або Id3-теґи до кожного файлу.
За допомогою abcde можна кодувати у декілька форматів однією командою, виконавши лише одну операцію читання CD. Вона також дозволяє спочатку все прочитати та зконвертувати, а пізніше при доступному працюючому підключенні до Інтернет за допомогою даних CDDB-сервера внести теґи до Ваших файлів.
Package: libgnome2-perl
Description-md5: 3edc71e80fff58557fa00ee11f266a04
Description-uk: Perl-інтерфейс до бібліотек GNOME
libgnome2-perl дозволяє писати програми з інтерфейсом користувача GNOME на мові Perl.
GNOME — це проект, метою якого є створення завершеного робочого столу користувача заснованого на повністю вільному ПЗ.
Детальніше про GNOME можна знайти на сайті http://www.gnome.org.
Прив'язки perl практично повторюють C API, а довідник по C-інтерфейсу повинен вважатися за основне джерело документації:
http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/libgnome/index.html
Даний модуль є частиною gtk2-perl.
Для обговорення gtk2-perl, питань і суперечок з авторами, є розсилка
gtk-perl-list@gnome.org на lists.gnome.org.
Також загляньте на сайт gtk2-perl та сторінку проекту на sourceforge,
http://gtk2-perl.sourceforge.net
Package: kdemultimedia
Description-md5: ca9f35a77c48ac02cbec3a6f385abe0f
Description-uk: Програми для роботи з мультимедіа з офіційного випуску KDE
KDE (K Desktop Environment) -- це могутнє графічне середовище для робочих станцій Unix. Воно виділяється легкістю використання, сучасним графічним оформленням, тісною інтеграцією та великим набором додатків.
Це метапакет. Його встановлення приводить до автоматичної установки всіх програм для роботи з мультимедіа (програвачі аудіо/відео, мікшер та плагіни), включених в офіційний випуск KDE.
Package: openoffice.org-math
Description-md5: c14d5452af23672525f98f2b4acb6d07
Description-uk: Офісний набір OpenOffice.org — редактор рівнянь
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок містить компонент редактора рівнянь для OpenOffice.org.
Package: konsole
Description-md5: 86dc17c78dda2bc991cab2423a5f31d4
Description-uk: Емулятор X-терміналу для KDE
Konsole - це емулятор X терміналу, що впроваджує доступ до інтерфейсу командного рядку (CLI) під час роботи у графічному середовищі K Desktop Environment. Konsole допомагає краще організувати робочий стіл користувача завдяки можливості містити декілька сесій у єдиному вікні.
Його особливостями є легке налаштування і можливість використовувати декілька термінальних оболонок у єдиному вікні.
За допомогою Konsole користувач може відкрити:
Консольну сесію Linux
Сесію файлового менеджера Midnight Commander
Сесію командної оболонки
Термінальну сесію з правами root
Цей пакунок є частиною KDE і компонентом модуля KDE base. Дивись пакунки 'kde' і 'kdebase' для отримання більш детальної інформації.
Package: logrotate
Description-md5: bb73169bb75b2b8a2fda1453d214416d
Description-uk: Утиліта для роботи з файлами реєстрації подій (log-файли)
Утиліта logrotate розроблена для спрощення адміністрування файлів реєстрації подій (логів) у системі, що генерує їх у надлишку. Logrotate дозволяє автоматично здійснювати періодичне зтиснення, вилучення та надсилання протоколів поштою. Logrotate може бути налаштована для маніпулювання протоколами щоденно, щотижнево, щомісячно, або коли протоколи досягають визначеного розміру. Зазвичай, logrotate запускається у якості звичайної щоденної задачі cron.
Package: catsboot
Description-md5: d6d22d905519061c1d1c6984b5b0af75
Description-uk: Допоміжний код для завантаження на ARM CATS
Цей пакунок надає код, потрібний для встановлення ядра на системи CATS у формі, зрозумілій мікропрограмному забезпеченню.
Package: abuse
Description-md5: d6cac325aca61807291a64ed182e28b0
Description-uk: Забавка Abuse, портована на SDL
Abuse -- це стрілялка (вигляд збоку) від Crack dot Com.
У даному пакунку міститься SDL-версія двигуна гри Abuse. Потрібна мишка.
Package: xutils
Description-md5: 4253371d3b18cfeb922fd7c35747ab21
Description-uk: Утиліти X Window System (метапакунок) xutils надає набір утиліт, які поставляють у комплекті з X Window System.
Багато з цих програм є корисними лише на системах, де немає ніяких клієнтів Х.
Пакунок потрібний для плавного переходу з ранніх випусків Debian -- тепер програми з xutils та xbase-clients розділені по багатьом маленьким пакункам.
Package: gdebi
Description-md5: 16763c2427d386827b5457a3a638d191
Description-uk: Простий інструмент для встановлення deb-файлів gdebi дозволяє вам встановлювати локальні deb-пакунки, знаходячи й встановлюючи їх залежності. apt робить те саме, але лише із пакунками із репозиторію.
Цей пакунок містить графічний інтерфейс.
Package: iceweasel-l10n-af
Description-md5: 69572c9e0f6f6b5f1c5ac30c5365dd4e
Description-uk: Підтримка мови африкáанс для Iceweasel
Iceweasel -- це перероблений компонент браузера Mozilla, по призначенню схожий на Galeon, K-meleon та Camino, але написаний на користувацького інтерфейсу XUL, і розроблявся як легкий та багатоплатформний браузер.
У цьому пакунку містяться файли перекладу інтерфейсу Iceweasel на мові африкáанс.
Package: libstdc++6
Description-md5: 0d9e16c1643615790d2596c07d8ac398
Description-uk: Стандартна бібліотека C++ GNU, версії 3
Цей пакунок містить додаткову динамічну бібліотеку для програм C++ створених за допомогою компілятора GNU.
libstdc++-v3 повністю переписано з попередньої версії libstdc++-v2, яку
було включено у g++-2.95. Перша версія libstdc++-v3 з'являється у g++-3.0.
Package: iceweasel-l10n-el
Description-md5: 40c224ec90d5bd8d02003c7517e566d1
Description-uk: Підтримка грецької мови для Iceweasel
Iceweasel — це перероблений компонент переглядача Mozilla, за призначенням схожий на Galeon, K-meleon та Camino, але написаний на мові користувацького інтерфейсу XUL, і розроблявся як легкий та багато-платформний переглядач.
Пакунок містить переклад інтерфейсу Iceweasel грецькою мовою.
Package: module-init-tools
Description-md5: 06a7f44c50f2f480694b2bab8a4cd324
Description-uk: Інструмент керування модулями ядра Linux
Пакунок містить набір програм для завантаження, включення та вилучення модулів ядра Linux (починаючи з версії 2.5.48). Він виконує ті ж самі функції, що й пакунок "modutils" для ядра Linux 2.4.
Package: changetrack
Description-md5: 3c6416e95f682dfcd9def79ae51c541a
Description-uk: Відстежування змін конфігураційних файлів
Changetrack -- автоматично відстежує зміни у вказаному наборі файлів.
Якщо файли одного разу були змінені, а через деякий час щось перестало працювати нормально, changetrack надасть Вам інформацію про те, які файли були змінені, і це допоможе виявити проблему. Якщо Ви налаштуєте changetrack для використання спільно з редактором ed або системою контролю версій (RCS), то зможете відновити будь-який попередній стан файлів. Якщо Ви не бажаєте встановлювати Perl, спробуйте використати пакунки filetraq чи diffmon.
Package: openoffice.org-l10n-za
Description-md5: 5fbf3898abc8c31167c39c8e143d7909
Description-uk: Підтримка мов Південної Африки у OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей мета-пакунок встановлює мовні пакунки (l10n) для усіх 11 мов Південної Африки.
Package: ant-phone
Description-md5: f04e48f8afaea405e18a299ffe722056
Description-uk: Програма інтерактивний телефон ISDN
ant-pnone – це графічна програма ISDN телефон, який може використовуватись у телефонних мережах ISDN для використання комп'ютера в якості телефону ISDN. Вам потрібні: двобічний звуковий адаптер або кілька сумісних звукових пристроїв і адаптер ISDN.
Package: winbind
Description-md5: 3cdd4c7a6e836308e215a5a896ee614f
Description-uk: Служба обробки інформації про користувачів та групи користувачів, отриманої з серверів Windows NT
Цей пакунок надає фонову службу winbindd, що опікується сервісом Name Service Switch, підтримка якого є в усіх сучасних Си бібліотеках (наприклад, GNU C Library — glibc).
Сервіс, що його надає winbindd, зветься `winbind' та може бути використаний для обробки інформації про користувачів та групи користувачів, отриманої з серверів під керуванням Windows NT. Цей сервіс також здійснює автентифікацію за допомогою відповідних PAM модулів.
Package: dmidecode
Description-md5: 4c2a0bc06338f1e3b49ee74d7a4198b5
Description-uk: Дані Desktop Management Interface
Desktop Management Interface запроваджує стандартизовані описи комп'ютерного апаратного забезпечення разом із характеристиками, такими як серійний номер BIOS та апаратними з'єднувачами. dmidecode надає дамп DMI даних доступних у BIOS. Він використовується як засіб доступу до апаратного забезпечення іншими програмами.
Package: onscripter
Description-md5: 6e282c5f398b88f0e7f4ae43a394c897
Description-uk: Двигун для ігор у стилі симулятора побачень (сумісний з Nscripter) Onscripter -- це ігровий двигун, сумісний з Nscripter, що використовується для створення і запуску ігор у стилі симулятора побачень (візуального роману, романтичного симулятора).
.
Цей пакунок надає стандартну версію на японській та версію з однобайтовим кодуванням для запуску ігор на англійській.
Зауваження: підтримка анімації AVI доступна лише на i386 і amd64.
Package: openoffice.org-l10n-pl
Description-md5: 30d40dcc84977c561476160f25a259b8
Description-uk: Підтримка польської мови у OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію OpenOffice.org для польської мови. Він містить переклад інтерфейсу користувача, шаблони та можливості автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов).
Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: libdbus-1-3
Description-md5: cc8fb43a20be4f97cfe9e0ebb2a664b8
Description-uk: Проста система обміну повідомленнями між процесами
D-Bus — це шина повідомлень, використовується для обміну повідомленнями між застосунками. По рівню складності, її можна розташувати між низькорівневими сокетами та CORBA.
D-Bus підтримує трансляцію повідомлень, асинхронну передачу повідомлень (для зменшення затримки), автентифікацію та багато чого іншого.
При розробці прагнули зменшити накладні витрати; повідомлення відправляються за допомогою бінарного протоколу, без використання XML.
D-Bus також підтримує метод планування для своїх повідомлень, але це не є обов'язковим; це робить використання системи зовсім простим.
Є прив'язки для різних мов, зокрема GLib, Python, Qt та Java.
Сам сервіс міститься у пакунку dbus.
Package: libbz2-1.0
Description-md5: e921dd6ddb4bb508e6f1b62169b85d70
Description-uk: Стискання файлів за алгоритмом Барроуза-Уїлера - виконавчий модуль
Цей пакунок містить бібліотеку libbzip2, яку використовує стискувач bzip2.
bzip2 - вільна програма стискання даних. Ступінь стиснення на 10-15 % гірша, аніж у як найкращих технологій, при цьому запакування відбувається в середньому у 2 рази швидше, а розпаковування - у 6 разів.
bzip2 використовує алгоритм блокового сортування Барроуза—Уїлера та технологію кодування Хаффмана, ступінь стиснення яких, зазвичай, значно вищий, ніж у алгоритмів на основі LZ77/LZ78, а швидкість порівняна з сімейством PPM, що використовують статистичний підхід.
Формат файлів bzip2 (.bz2) не сумісний зі старим форматом bzip (.bz).
Package: xneur
Description-md5: a325bbf8c908cf87938fab05349bcfeb
Description-uk: Перетворення тексту набраного з помилковою розкладкою
Коли користувачі працюють у багатомовному оточенні (наприклад, Російська + Англійська), вони іноді набирають текст у помилковій розкладці клавіатури. В автоматичному режимі XNeur може самостійно визначати мову слів, що їх набирає користувач, і перетворювати слова з однієї розкладки у іншу. В ручному режимі користувачі мають змогу перетворювати останнє набране слово або позначений фрагмент тексту за допомогою «гарячих» клавіш. Зараз XNeur підтримує Англійську, Російську, Українську, Білоруську, Французьку, Румунську, Німецьку та Казахську мови.
Package: gcc-4.2-base
Description-md5: 91d2fc6f9697420cdca11093f054f707
Description-uk: Колекція компіляторів GNU (базовий пакунок)
Цей пакунок містить загальні файли для усіх мов та бібліотек які містяться у колекції компіляторів GNU (GCC).
Package: twiki
Description-md5: 2b50fd8d551cc84a6f2c81f287857819
Description-uk: Веб-платформа для спільної роботи
Twiki -- сучасна CGI-реалізація платформи Wiki, розроблена для спільної роботи над структурними об'єктами. На додаток до традиційних можливостей Wiki, що дозволяють клієнтам здійснювати взаємодію через будь-який веб-браузер, Twiki надає управління та контроль за користувачами на основі rcs.
Package: eject
Description-md5: 9a5f66fd7e4bca3deeb3357f3e927ab3
Description-uk: Витягує CD та керує дискозмінювачами
Ця маленька програма виштовхує каретку CD-приводу (якщо ваш привід підтримує ioctl CDROMEJECT). Також вона дозволяє увімкнути можливість автоматичного виштовхування.
Вона також дозволяє змінити активний диск у багатодисковому ATAPI/IDE приводі, якщо його дискозмінювач підтримується.
Також eject можна використовувати для безпечного від'єднання зовнішніх пристроїв зберігання даних (таких як камери та портативні програвачі).
Package: libdata-ical-perl
Description-md5: 5a5e1cb07a33a93d845adbbd4122dffc
Description-uk: Модуль Perl для створення та перегляду файлів iCalendar (RFC2445)
Об'єкт Data::ICal представляє об'єкт VCALENDAR, як це визначено протоколом iCalendar (RFC 2445, MIME type "text/calendar"), що реалізовано у багатьох поширених програмах роботи з календарями, такими як iCal від Apple.
Кожний об'єкт Data::ICal є набором записів кожен з яких є об'єктом субкласу Data::ICal::Entry. Тип записів, що визначаються у iCalendar (який звертається до них як до компонентів), включає: події, що треба зробити (to-do), записи реєстрів подій, індикатори вільний/зайнятий, та визначення часового поясу; на додаток елементи "події" та "що зробити" можуть містити записи елементів "будильник". (Наразі у Data::ICal реалізовані тільки елементи "подія" та "що зробити")
Package: kdegames
Description-md5: 8c28c2156f142c81f0ce69661c48495b
Description-uk: Ігри з офіційного випуску KDE.
KDE (K Desktop Environment) — це потужне графічне середовище з відкритим кодом для робочих станцій Unix. Він поєднує в собі: легкість використання, сучасні функціональні можливості і чудове графічне оформлення з перевагами операційної системи Unix.
Цей мета-пакунок включає підбірку ігор, які надаються з офіційним випуском KDE.
Package: iceweasel-l10n-da
Description-md5: 332806c129460e4c46b90ce303025662
Description-uk: Підтримка данської мови для Iceweasel
Iceweasel — це перероблений компонент переглядача Mozilla, за призначенням схожий на Galeon, K-meleon та Camino, але написаний на мові користувацького інтерфейсу XUL, і розроблявся як легкий та багато-платформний переглядач.
Пакунок містить переклад інтерфейсу Iceweasel данською мовою.
Package: cpp
Description-md5: c57820cb6bdc6f35a158412b8b98afc9
Description-uk: Препроцесор GNU C (cpp)
Препроцесор GNU C - це макропроцесор, який автоматично використовується компілятором GNU C для перетворення програм перед безпосереднім виконанням компіляції.
Цей пакунок був відокремлений від gcc, оскільки інколи потрібний лише сам препроцесор без компілятора.
Встановлення цього пакунка приводить до установки препроцесора GNU C версії прийнятої в Debian, як стандартної.
Package: openmovieeditor
Description-md5: 7f045d66f4d512da939c754cfdab1fc0
Description-uk: Простий нелінійний відеоредактор
Open Movie Editor розроблявся аби бути простим інструментом, що надає основні функції для створення відео. Його можливостей має бути достатньо для фільмотворця-початківця й водночас він достатньо простий у використанні.
Package: icedove-l10n-fr
Description-md5: b4b58be2e1572f09a7ba5c43f4ee7583
Description-uk: Підтримка французької мови в Icedove
Icedove — це поштовий клієнт, що називався Thunderbird, який дозволяє розробниками Debian вносити свої модифікації. Завданням Thunderbird є створення міжплатформового незалежного поштового додатку на мові опису користувацьких інтерфейсів XUL.
Пакунок містить переклад інтерфейсу Icedove французькою мовою.
Package: gl-117
Description-md5: 5c38bd9270f35d88a812c0fdb4bb1fe4
Description-uk: Симулятор польотів
gl-117 — тривимірний симулятор польотів з двадцятьма завданнями, різними літаками, генератором випадкових ландшафтів, світловими та звуковими ефектами, музикою та підтримкою джойстика.
Package: openoffice.org-l10n-ru
Description-md5: 8b9844865e57d9567f44a1bf8ea38b66
Description-uk: Підтримка російської мови для OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію Openoffice.org для російської мови. Він містить переклад інтерфейсу користувача, шаблони та можливість автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов).
Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: openoffice.org-l10n-uk
Description-md5: 2d33a5c23990ab755a800c333fd1c99b
Description-uk: Підтримка української мови у OpenOffice.org
OpenOffice.org — це офісний набір, здатний замінити Microsoft® Office практично в усіх випадках.
Цей пакунок надає локалізацію OpenOffice.org для української мови. Він містить переклад інтерфейсу користувача, шаблони та можливості автодоповнення (зауважимо, що не всі ці можливості доступні для усіх мов).
Мова інтерфейсу користувача вибирається на основі системної локалі.
Перевірка орфографії, правила перенесення, тлумачний словник та довідка винесені в окремі пакунки: myspell-*, openoffice.org-hyphenation-*, openoffice.org-thesaurus-*, openoffice.org-help-*.
Тому, якщо Вам потрібно працювати з текстами на різних мовах, і не потрібний переклад інтерфейсу програм на них, Ви можете встановити лише відповідні словники/правила перенесення/довідники.
Package: xfmedia
Description-md5: 948feff85841bf676ac51a0a07700e19
Description-uk: Програвач мультимедіа для Xfce
Xfmedia - це легкий програвач мультимедіа для робочого оточення Xfce.
Він використовує Gtk+ і Xine, й може грати як аудіофайли, так і відео.
Package: perl-doc
Description-md5: 6cd25412f32c953589ef8fcaf1f5f46d
Description-uk: Документація до Perl
Сторінки довідки, документація у POD та програма `perldoc'. Якщо ви пишете програми на Perl, вам, без сумніву, знадобиться цей пакунок.
Package: science-tasks
Description-md5: 646129eb996cf123677eea64420e35e5
Description-uk: Науковий набір Debian — задачі для tasksel
Цей пакунок впроваджує підтримку задач Наукового набору Debian у tasksel.
Package: libblkid1
Description-md5: 9f5b2c2cfc1959cf76c0457903a778b8
Description-uk: Бібліотека ідентифікації блокових пристроїв
Бібліотека blkid дозволяє системним програмам, таким як fsck та mount, легко і швидко знаходити блокові пристрої по UUID і LABEL файлової системи.
Це дозволяє системним адміністраторам не прив'язувати файлові системи жорстко до імен пристроїв, а використовувати замість цього логічну систему іменування.
Список використаної літератури
1. http://www.edu.yar.ru/russian/cources/comp/dos.html#m1
2. http://www.edu.yar.ru/russian/cources/comp/os.html
3. http://ru.wikipedia.org/wiki/MS-DOS
4. Литвинов В. А. "Программирование и численные методы для физиков"
5. http://support.microsoft.com/kb/314106
6. http://khpi-iip.mipk.kharkiv.edu/library/cit/lab/lab_
7. http://www.youtube.com/watch?v=dmEvPZUdAVI
8. http://cylib.iit.nau.edu.ua/Books/OS/Linux/linux/lig-1.htm
9. http://www.citforum.ru/operating_systems/index.shtml
10. http://NAROD.RU
11. http://www.OPENNET.ru/docs/RUS/gnuemacs/emacs_40.html
12. http://www.lib.csu.ru/DL/bases/prg/frolov/books/bsp/v10/ch9.htm
13. http://www.computerhope.com/.htm
14. http://www.asmodeus.com.ua/library/os/freebsd/handbook2/gl19.htm
15. http://www.bhv.kiev.ua/books/resources.php?id=24
16. http://www.amazon.com/MS-DOS-Companion-Comprehensive-Reference-Features/dp/15561555
17. http://student.km.ru/ref_show_frame.asp?id=891D6A391D784065B3EE8A601EBAACFC
18. http://comp.site3k.net/help/boot_disk.html
19. http://www.junior.ru/wwwexam/opsys/k.htm
20. http://referaty.com.ua/ukr/details/12425/
Похожие работы
... і збуту. Це означає розгляд логістики як функціональної сфери діяльності підприємства, для якої теж є характерним і необхідним формування: • логістичних цілей підприємства; • логістичної стратегії підприємства; • концепції логістичних рішень; • прийняття та організації виконання управлінських рішень з логістичного управління; • оцінки та контролю результатів логістичної діяльності. ...
... ональних інтересів та безпеку інформаційного простору. Підсумки: В цьому розділі ми з’ясували, які саме зміни всередині урядових організацій, в їх структурі, функціях і методах роботи ініціює запровадження електронного уряду. А саме: відбувається перенесення акцентів з вертикальних на горизонтальні зв’язки всередині уряду, між різними його підрозділами і гілками влади. За рахунок створення внутрі ...
... , користуйтеся ним. Але робота з HTML - це спосіб засвоїти особливості створення документів в стандартизованій мові, використовуючи розширення, тільки коли це дійсно необхідно. HTML був ратифікований World Wide Web Consortium. Він підтримується декількома широко поширеними броузерами, і, можливо, стане основою майже всього програмного забезпечення, що має відношення до Web. 2.1. Структура HTML ...
... коли, які витрати і які результати супроводжують трудовий процес (діяльність)? Організація трудової діяльності має спиратися на досягнення науки та передовий досвід, забезпечувати підвищення продуктивності праці та збереження здоров’я людини. Наукова організація трудової діяльності спрямована на розв’язання таких взаємопов’язаних завдань, як економічне, психофізіологічне, соціальне. Економічне ...
0 комментариев