1.6 Шумність НЖМД
Для багатьох може здатися це досить дивним, але вже протягом досить довгого часу одним з головних факторів боротьби за перше місце серед виробників жорстких дисків є шум, видаваний їхніми продуктами. Для багатьох користувачів, особливо домашніх, що переважно використають комп'ютер як ігрова приставка й пристрою для одержання електронної пошти, цей фактор рідко буває переважної.
Однак читачі, що мають досвід роботи на комп'ютері по ночах або в невеликому офісі з більшою кількістю персоналок, зрозуміють важливість цієї «суєтної» боротьби. Дійсно, рідка дружина захоче засипати під мерзенний, на її думку, скрегіт комп'ютера. А якщо комп'ютер використається в якості музичної або відеосистеми? Будь-яка зроблена якість музичних файлів зводиться на немає монотонним постукуванням усередині системного блоку. Саме про таких вимогливих споживачів піклуються розроблювачі жорстких дисків.
На перший погляд може здатися, що чим швидше крутится шпиндель вінчестера, тим голосніше буде звук, їм видаваний. На сьогоднішній момент це не зовсім так. За результатами останніх тестувань інший «семитысячник» дасть фору «пятитысячникам» по тиші роботи. По-перше, це досягається новими розробками підшипника й двигуна вінчестера. Давно вже безповоротно застаріли підшипники з металевими кульками. Метал, як відомо, пластичний, і згодом навіть на самих якісних кульках з'являються вм'ятини й щербинки, що неодмінно приводить до збільшення шуму, видаваного пристроєм. У кулькових підшипниках на даний момент використаються тільки керамічні кульки, які забезпечують більшу надійність і довше зберігають свою форму. Останнім же словом техніки в цій сфері є рідинні, або гідродинамічні підшипники (Fluid Dynamic Bearing (FDB), Hydrodynamic Bearing (HDB)). Тут кульки не використаються, а їхня роль грає рідина, який заповнюється підшипник. У такий спосіб підвищуються не тільки акустичні, але.і робочі якості жорсткого диска. Зменшена вібрація пластин дозволяє більш точно позиціювати головку й швидше знаходити потрібну доріжку. Природно, якісні FDB-підшипники забезпечують більшу надійність вінчестера, у порівнянні зі своїми кульковими побратимами.
Іншими факторами, що впливають на акустичні властивості диска, можна назвати звук, видаваний при переміщенні головок, а також резонансний звук, що виникає при закріпленні пристрою на шасі системного блоку. У боротьбі з останнім фактором виробники вінчестерів часом просто неспроможні, тому що вібрацію механічного пристрою неможливо забрати по визначенню. Позбутися від цього джерела шуму можна скоріше за допомогою більше дорогого корпуса системного блоку, що володіє засобами шумо-поглощения. Зі звуком, що видають головки при пошуку потрібних доріжок, виробники, навпаки, воліють активно боротися, що в них виходить досить добре. Гучність цього звуку можна обчислити за допомогою таблиці, віднявши від гучності вінчестера при пошуку гучність при холостому обертанні пластин. Кожна компанія-виробник розробляє свої, ексклюзивні технології шумопонижения. Так, наприклад, Seagate й Western Digital пропонують різні режими - так називані «тихий» й «нормальний» пошук, обирані користувачем за допомогою спеціальних меню в BIOS, у самій операційній системі або спеціальній програмі-утиліті. При такому «тихому» пошуку вінчестер працює небагато повільніше відносно «нормального» режиму, але й набагато тихіше. Таким чином, користувач мо_жет самостійно визначати, що йому на даний момент важливіше - тиша або швидкість.
Існують способи зниження рівня гучності при пошуку, що часто приводять до з роботи вінчестера. Приміром, так називане «профільоване позиціювання» дозволяє рухатися головці більш плавно, без ривків. Це досягається плавною зміною енергопостачання привода, що, природно, веде до зниження середньої швидкості позиціювання головки.
Висновок
Якщо ви збираєтеся встановити у своєму комп'ютері новий жорсткий диск, виходите з наведених тут вимог.
Із всіх можливих інтерфейсів накопичувачів на сьогоднішній день має сенс розглядати тільки два:
IDE;
SCSI.
Інтерфейс SCSI має більші можливості, пов'язаними з розширенням системи, сумісністю з різними комп'ютерними платформами, передбачуваною ємністю накопичувача, швидкодією й універсальністю. Інтерфейс IDE дешевше, він не уступає по швидкодії SCSI, але можливості його розширення, сумісності й універсальності обмежені. Проте я звичайно раджу користувачам вибирати саме інтерфейс IDE, оскільки навряд чи хто-небудь із них буде встановлювати у своєму комп'ютері більше двох (чотирьох) жорстких дисків. Що стосується інших пристроїв у стандарті SCSI, те й вони потрібні далеко не кожному власникові персонального комп'ютера. Використання інтерфейсу SCSI дає деякий виграш у продуктивності при роботі в таких многозадачних операційних системах, як Windows NT/2000. Однак IDE зводить цей виграш нанівець, оскільки вартість пристроїв IDE значно нижче й підключаються вони безпосередньо до локальної шини процесора.
Перелік посилань
1. Вебер Ральф. Сборка, конфигурирование, настройка, модернизация и разгон ПК. Энциклопедия пользователя: Пер. с нем./ Ральф Вебер. – К.: «ДиаСофт», 2001. – 544 с.
2. Колисниченко О.В., Шишигин И.В. Аппаратные средства РС. – 4-е изд. Перераб. и доп. – СПб.: БХВ – Петербург, 2000. – 1024 с.: ил.
3. Пресс Барри. Ремонт и модернизация ПК. Библия пользователя.: Пер. с англ. – Изд. для профес. – К.; М.; СПб.: Діалектика, 1999. – 976 с.: ил.
4. Скотт Мюллер. Модернизация и ремонт персональных компьютеров. – Пер. с англ. – М.: Восточная Книжная Компания, 1996. – 896 с.: ил.
5. Брукс Чарльз Дж. Аттестация А+. Техник по обслуживанию ПК. Организация, обслуживание, ремонт и модернизация ПК и ОС.: Пер. с англ./ Чарльз Дж. Брукс. – СПб.: ООО «ДиаСофтЮП», 2002. – 816 с.
... льшість звукових плат мають однакові роз’єми. Через ці мініатюрні (1/8 дюйма) роз’єми сигнали подаються з плати на акустичні системи, навушники та входи стереосистеми; до аналогічних роз’ємів підключається мікрофон, програвач компакт дисків та магнітофон. На Вашій платі встановлені (або повинні бути встановлені) роз’єми чотирьох типів. Лінійний вихід плати. Сигнал з цього роз’єма можна подати на ...
... ¯, ®, ¬ – переміщують курсор на одну позицію відповідно вверх, вниз, вправо, вліво. 5. Цифровий блок – використовують для арифметичних операцій (на минулій Л.Р. розглядали калькулятор і користувалися як мишею так і цифровим блоком). 2. Накопичувачі на жорстких магнітних дисках, дисководи компакт-дисків, магнітооптичні диски 1. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД) НГМД або ...
... дисципліни і її ролі в підготовки молодшого фахівця; · розробка фрагмента поурочно-тематичного плану. На основі аналізу перспективно-тематичного плану, для подальшої розробки вибираємо тему уроку: «Робота з дисками та каталогами в Norton Commander». 2. Організація і методика уроку обраної теми Тема: «Робота з дисками та каталогами в Norton Commander» Ціль: познайомити учнів ...
... принтера також містить різні мови опису даних (Adobe PostScript, PCL і тощо.). Ці мови знову ж таки призначені для того, щоб забрати частину роботи у комп'ютера і передати її принтеру. Розглянемо фізичний принцип дії окремих компонентів лазерного принтера. 2.5.29 Фотобарабан Як вже писалося вище, найважливішим конструктивним елементом лазерного принтера є фотобарабан, що обертається, за ...
0 комментариев