Содержание
Введение
Історія
Класифікація
Виробництво коньяку
Технологія виробництва
Виробники коньяку
Позначення марочних коньяків
Дегустація
Як пити коньяк
Кулінарне застосування
Література
Коньяк (франц. Cognac) - міцний алкогольний напій янтарно-золотистого кольору, що має складний аромат з відтінками ванілі і м'яким гармонійним смаком, виготовляється з коньячного спирту, який отримують в результаті перегонки білих сухих виноградних вин з пізнішою витримкою в дубових бочках.
Коньяк носить ім'я маленького міста Коньяк, розташованого в 500 кілометрах на південний захід від Парижу, що дав назву всій області департаменту Шаранта.
В I столітті нашої ери на територію сучасної Франції, римлянами був завезений виноград. Створення Сентожських (Saintonge) виноградників відбулося під час правління римського імператора Пробуса, (Probus) який розширив привілеї і права для всіх галлів по володінню виноградниками і виготовленню вина. Спочатку виноград культивували в долині річки Рон, а вже до кінця IV століття він розповсюдився по всій Франції.
У XII столітті з дозволу Вільяма X (William X), герцога Гиєнського (Duke of Guyenne), була відкрита величезна територія по виробництву вина, відома як Вінобль Де Пуату (Vignoble de Poitou). Вина, вироблені у Вінобль Де Пуату, високо цінувалися в країнах Північного моря. Транспортування здійснювалося на голландських кораблях, які купували сіль на побережжі Пуату.
У XVI столітті Франція перетворилася на головного виробника і експортера вин в Європі. Голландські кораблі приходили в область Коньяк (Cognac) за широко відомими винами з розквітаючих областей Шампань (Champagne) і Бордерієс (Borderies). Виноградники Оніс (Aunis) проводили таку величезну кількість вина, що стало важко здійснювати транспортування, тому що ці, низько алкогольні вина, видихалися під час довгих морських перевезень. Так само з'ясувалося, що при транспортуванні в дальні теплі країни вино псувалося по дорозі. Також у 1641 році у Франції були підвищені податки на білі столові вина, які виноторговці департаменту Шаранта вивозили у великій кількості до Англії, Швеції, Норвегії і Фінляндії. Щоб не платити великих податків, вони вирішили скоротити об'єм своєї продукції шляхом перегонки вина, вважаючи, що одержаний продукт там, у споживачів, можна буде розбавити водою і знов одержати вино в повному об'ємі. Проте одержана після перегонки рідина, витримана в бочках з дуба, що виростає в лісах французької провінції Лімузен, сподобалася самим виготівникам, його розбавляли з водою, і називався цей напій бренді (brandjiwin - від голландського палаюче або вогняне вино).
Коньяк став особливо популярний після того, як Людовик XIV спробував і оцінив його.
Існує також легенда, згідно якої, Шевальє де ла Круа (Chevalier de la Croix), пішовши з військової служби, зайнявся перегонкою вина. Вночі йому приснився сон: диявол, щоб забрати душу, кинув його в кип'яток, але нічого не вийшло, тоді він кинув його удруге. Прокинувшись, шевальє вирішив застосувати процес подвійного кип'яті́ння в технології виготовлення коньяку. Друге кип'яті́ння повинне було поліпшити якості вина першого кип'яті́ння. Потім шевальє узяв дві бочки з одержаним напоєм і відправився до ченців Ренорвіля (Renorville). Вміст першої було ту годину ж випито, а другу бочку приховали в підвалі для святкування якої-небудь події. Ця подія відбулася лише п'ятнадцятьма роками пізніше, коли ченці відвідали шевальє. На диво всім бочка виявилася неповною, випаровування зробило свою справу, напій придбав новий смак, насичений і витриманий.
До кінця XVII століття ринок став стійкішим, тоді ж і були створені перші коньячні дома, деякі з яких ще існують. Вони збирали коньяк і налагоджували зв'язки з покупцями з Голландії, Англії і Північної Європи, пізніше розширюючись до Америки і Далекого Сходу.
Все більше і більше відкривалося торгових домів, і у середині XIX століття вони стали перевозити спирт в пляшках, а не в бочках. Ця нова форма торгівлі дала поштовх таким промисловостям як склороблення, виробництво пробок і упаковки, друкування. На той час виноградники займали вже майже 280 тисяч гектарів. У 1875 роки вірус філоксери з'явився в Шаранта (Charente), який знищив величезну кількість винограду, скоротивши виноградники до 40 тисяч гектарів до 1893 року.
Під час першої чверті XX століття виноградники поволі відновлювалися, використовуючи американські інвестиції, проте вони не досягли попереднього рівня виробництва. Дбайливе відношення значно поліпшило урожай, були видані декрети, які регламентували кожну стадію по виготовленню коньяку. Ці декрети контролюють процес виробництва коньяку, який зараз стає дуже цінним і популярним напоєм.
В наші дні коньяк успішно покорює світ. З щорічно вироблюваних майже 200 мільйонів пляшок цього напою 95% йде на експорт. Головним світовим споживачем є Сполучені Штати Америки, Англія, Німеччина, Гонконг, Японія. Цікаво, що до Азії поставляється лише високоякісний напій. Так, наприклад, в Японії продаж коньяків вищої якості складає 99% від об'єму всієї його реалізації в цій країні. Японці останнім часом все більше і більше схиляються до вживання найстаріших, а значить і найдорожчих коньяків.
Класифікація
Тільки напій, народжений на території Франції в шести округах може називатися справжнім коньяком:
... також досліджено умов зберігання та строки придатності; Практичне значення дослідження полягає у введенні в науковий обіг нової проблематики, використанні його результатів при вивченні технології приготування страв з кремів та збитих вершків, а також саме цих продуктів. Структура курсової роботи обумовлена метою і завданнями дослідження та логікою викладу його результатів. Робота складається із ...
... цукрі у перерахунку на інвентарний,г/дм3 10-15 10-15 10-15 7-20 7-20 7-20 Масова концентрація метилового спирту, в перерахунку на безводний спирт,г/дм3 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 Органолептичні показники якості коньяків України Назва показника Характеристика Прозорість Прозорі,з блиском, без сторонніх включень Колір Ординарні – від світло-золотистого до світло-коричневого з ...
... Миколаївській областях. В авангарді коньячної галузі виступає Одеський коньячний завод (ТМ «Шустов»), що випустив 530 тис. дол. коньяку, що приблизно на 2% (9 тис. дал) перекриває рівень 2004 р. Доля в галузевому виробництві перевищила 22,1% (дані представлені учасниками ринку). У 2006 р. завод планує підвищити обсяг виробництва на 35–40% (до 610 тис. дол.), що дозволить ще міцніше освоїтися у ...
... “ Орімі Трейд “ ( Росія ) з марками “ Жокей “ і “ Регал “ , Classno ( Сингапур ) в сектор розчинної кави , кавових напоїв та сумішей , “ Петровская Слобода “ ( Росія ) та інші , менш помітні марки . Кавові напої з вмістом розчинної кави ( 10 – 20 % ) вітчизняного виробництва відомі з часів опанування радянським Харчпромом технології виробництва розчинної кави . Суміші на основі розчинної кави , ...
0 комментариев