РЕФЕРАТ
Основні теоретичні аспекти торгового права
ЗМІСТ
1. Поняття та система торгового права. Правове регулювання торгівлі
2. Оптовий товарообіг
3. Правове регулювання торгівельного обслуговування населення
Список літератури
1. Поняття та система торгового права. Правове регулювання торгівлі
Торгівля – (в широк.розумінні) весь обіг з товарами, тобто вся та діяльність, яка має на меті усунення розбіжності в просторі та в часі між виробником та споживачем.
Такій торгівлі в широкому розумінні протиставляється торгівля (у вузькому розумінні) – діяльність, спрямована на посередництво в обігу господарських благ від виробника до споживача, яка має на меті отримання прибутку.
Торгівля в широкому розумінні слова – ВИРОБНИК-ПРОДАВЕЦЬ-СПОЖИВАЧ.
Торгівля у вузькому розумінні слова:
-торгівля фабрична (продукцією власного виробництва).
-торгівля без переробки (продукцією невласного виробнийтва).
Т.ч. торгівля може виконувати різні функції як не повязані з метою отримання прибутку, так і повязані з його отриманням.
Підприємництво – самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність, що здійснюється субєктами господарювання з метою отримання прибутку та досягнення економічних та соціальних результатів.
Торгівля з метою отримання прибутку є одним з видів підприємництва і належить до сфери надання послуг.
Господарсько-торгова діяльність – діяльність, що здійснюється суб-ми господарювання в сфері товарного обігу, спрямована на реалізацію продукції виробничо-технічного призначення та виробів народного споживання, а також допоміжної діяльності, яка забезпечує їх реалізацію шляхом надання відповідних послуг.
Відповідно до ГКУ господарська діяльність – діяльність субєктів господарюванн в сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт або надання послуг, які мають цінову визначеність.
Стосовно торгівлі ГКУ допускає торгівлю субєктам підприємництва з метою отримання прибутку, торгівлю без отримання прибутку, а також торгівлю не підприємців.
Торгове право – сукупність правових норм, які регулюють майнові та немайнові відносини, що складаються в сфері товарообігу.
Протягом декількох століть в розвинених країнах заходу сформувалося 2 правові системи регулювання таких відносин.
У Франції, Італії, Іспанії, Німеччині існує дуалістична система приватного права, в якій ТП склалося як відокремлене від галузі ЦП. В Англії, США була прийнята англосаксонська система права, відповідно до якої майнові та немайнові відносини регулюються не ЦП чи ТП, а окремими правовими інститутами. В цих країнах норми ТП поглинуло загальне право, при цьому в США діє Торговий кодекс. В країнах Сх.Європи майнові та немайнові відносини в сфері торгівлі регулюються ЦП та ГП.
На даний час ТП в Україні на державному рівні не упорядочено, а його норми містяться в нормативних актах різних галузей права.
2. Оптовий товарообіг
Економісти визначають оптовий товарообіг - як сукупний обсяг продажу товарів виробничими та торгівельними підприємствами, а також посередниками іншим піприємствам та юридичних осіб для подальшої реалізації населенню або для виробничого споживання.
Товарообіг – торгівельна та інша діяльність юридичних осіб та індивідуальних підприємців, спрямована або така, що сприяє товарному руху від виробника до покупця, що придбає товари для особистого та іншого непідприємницького споживання.
Оптовий товарообіг – торгівельна чи інша діяльність ЮО та індивідуальних підприємців спрямована або така, що сприяє товарному руху від виробника до роздрібних торгівельних організацій, виробничих та інших організацій, а також індивідуальних підприємців, які придбають товари для комерційних, виробничих та інших підприємницьких потреб або для забезпечення власної діяльності.
Оптовий товарообіг є частиною товарообігу вцілому. В оптовій торгівлі метою товаропостачання є створення сприятливих умов для оптових закупок роздрібною торгівлею та інш. учасниками оптового товарообігу.
При товарному русі в оптовій торгівлі виділяють такі процеси:
-оптові закупки та продаж товарів на підставі договорів куплі-продажу;
-завезення товарів на склади, холодильники та приймання на них товарів;
-створення необхідних сезонних та поточних запасів;
-підготовка товарів до продажу;
-відвантаження або централізована доставка товарів в роздрібні торгові організації та покупцям.
Товаропостачання в роздрібній торгівлі включає:
-оптову закупівлю товарів, доставку їх до торг.організацій та індивід.підприємцям;
-приймання та зберігання товарів;
-підготовку товарів до продажу, включаючи подачу їх в торг.зал на стилажі та прилавки.
Однак до закупівлі товарів роздрібні торгові організації та індив. підприємці повинні провести роботу з вивчення та прогнозування купівельного попиту, складання замовлень на товари, проаналізувати стан взаємовідносин з постачальниками та вирішити, які товари слід закуповувати у товаровиробників або у їх постачальницько-збутових організацій, а які через посередницькі організації.
В оптовій торгівлі застосовуються 2 форми товаропостачання оптових та роздрібних торгівельних організацій та інди.підприємців:
1. Транзитна – закуплені товари надходять в роздрібні торг.організації безпосередньо від постачальників-виробників з використанням прямих постачальницьких звязків. Покупцями в даному випадку можуть бути як оптові орг-ї, так і індив.підприємеці, які продають товари без їх завезення на свої склади.
... іша роль автора і його взаємозв'язок з читачем, чим в науковому стилі. Редакторові важливо враховувати, що абстрактність мови, абстрагованість теоретичних висновків і формулювань несумісні з мовою і стилем науково-популярного видання. У нім слід уникати сухості мови, абстрактності подачі матеріалу, властивих науковій манері викладу, засобів, вказуючих на зв'язок попередньою і подальшої інформації ...
... навігації. Ці стандарти залишаються актуальним до цих пір. Завдяки цій стандартизації з'явилася можливість побудувати найбільш ефективні банерообмінні мережі. Слід зазначити, що є два види банерного рекламування: 1. через банерообмінні мережі; 2. ручне платне розміщення банерів. 1. Банерообмінні мережі з’явилися як логічний наслідок бажання веб-майстрів спростити обмін банерами з метою « ...
... стю плануватися та прогнозуватися. У такому підході є певний сенс, оскільки на перше місце висувається економічна доцільність і перспективна фінансова стабільність станції, і теоретично це є правильним. Однак практика світового комерційного радіомовлення засвідчує, що такий підхід може себе виправдати лише там, де немає реальної конкуренції на радіоринку, і тільки тоді, коли станція, яка починає ...
... ій сфері, але і порівняно швидко окупатися, створювати атмосферу конкуренції, дух підприємництва, без яких ринкова економіка неможлива. 2. Сутність управління малим підприємством установи охорони здоров'я В умовах ринкової економіки малі підприємства потребують вирішення завдань управління на якісно новому рівні. Необхідність оперативного реагування на кон'юнктуру ринку і швидко змінюється ...
0 комментариев