2. Сільськогосподарська машина жатка комбайна Дон-1500
2.1 Будова та технологічний процес роботи
Жатна частина комбайнів сімейства «Дон» складається із жатки А, приставки і похилої камери В.
Башмаки 5, подільники 10, мотовило 9, різальний апарат 8, шнек 6 з пальцевим механізмом 7 змонтовані на корпусі жатки, бітер 4-6 корпус приставки, а плаваючий транспортер 2- в корпусі похилої камери.
Корпус жатки шарнірно з’єднаний з корпусом приставки в трьох точках: центральним шарніром 8 і двома точками зрівноважування.
Корпус приставки пружино прикріплений до корпуса похилої камери за допомогою швидкозмінного гвинтового з’єднання.
Корпус похилої камери шарнірно приєднаний до корпуса молотарки і спирається за допомогою двох гідро циліндрів на балку моста ведучих коліс.
Корпус жатної частини складається з жорсткого корпуса утвореного трубчастою балкою, верхньою балкою, стойками та кутниками. Він обшитий листами та кутниками. Горизонтальна обшивка утворює жолобчасте дно, вертикальний вітровий щит, а бокова боковини. До головної балки приварена трубчаста балка, а до неї вушко центрального шарніра корпуса. В середині частини вітрового щита є виріз для з’єднання з корпусом приставки. Ззаду вітрового щита розміщені лапи мотовила, та елементи механізму зрівноваження. Корпус спирається на поверхню поля за допомогою башмаків.
Корпус приставки складається з жорсткого каркаса, утвореного нижньою трубчастою балкою і верхньою тягою, коробчастими стойками та кутниками. Він обшитий листовою сталлю. Горизонтальна обшивка утворює дно і кришку, а вертикальна – боковина У передній і задній частинах каркаса є вікно для проходу хлібної маси. До нижньої трубчастої балки приварений кронштейн з кільцем центрального сферичного шарніра і кронштейн роликів. До цапфи приварені по краях вушка а по середині кронштейн для кріплення відповідно підвичок пружинних розтяжок механізму зрівноважування. До коробчастих стояків з двох боків приварені по дві зачіпки під стяжні гвинти.
Механізм зрівноважування жатки забезпечує її роботу з копіюваннями нерівностей поля або без копіювання. При транспортуванні жатки на великі відстані передбачено виключення механізму. Він складається з правої і лівої підвісок, триплечих валиків, перехідних лапок, блоків пружин, розтяжок.
Корпус жатки шарнірно приєднаний до корпуса приставленим центральним сферичним шарніром, правою та лівою підвісками із сферичним шарніром, правою та лівою.
У робочому положенні, коли жатки частина спирається на поверхню поля, відбувається плавання. При наїзді башмака на виступ, а башмаки на западину, корпус жатки повертається проти годинникової стрілки, відносно центрального сферичного шарніра і шарнірів підвісок.
Башмак на який опирається жатка, копіюють нерівності поля, чим підтримують надану висоту зрізу. Башмак – коритоподібна лава виготовлена із сталі, шарнірно приєднаний до двоплечого валика з привареною віссю. Вісь вільно встановлена у вушка, які приварені до головної балки. Залежно від суміщення отворів важеля і змінюється висота зрізу.
Мотовило призначене для підведення стебла до різального апарата, підтримування їх під час зрізу, ложіння на шнек жатки і очищення різального апарата.
На комбайн «Дон» встановлене спеціальне ексцентрикове мотовило, яке добре працює на прямостоячих і поперечних хлібах.
Якість роботи мотовила залежить від регулювання його положення відносно різального апарата та шнека по вертикалі і горизонталі, кута нахилу пальців грабин, частота його обертання та його технічного стану.
Різальний апарат складається з двох основних частин – різальної і протирізальної. Шнек переміщує різальні стебла до середини жатки і подає їх до бітера приставки.
2.2 Технологічний розрахунок с.г. машини
Завантаження молотарки комбайна, відповідної пропускної здатності знаходимо за формулою:
(2.1.)
де g – подача хлібної маси в молотарку комбайна , кг/с.
Q – урожайність хлібної маси , ц/га.
Vm – поступальна швидкість жатки , м/с.
- ступінь маси зерна до всієї хлібної маси.
Тоді з умови максимального завантаження комбайна
(2.2.)
Коефіцієнт соломистості зернової маси – це відношення маси соломи поступаючи за одиницю часу в иолтарку
(2.3.)
це відношення з : е = 1: 1,5
Коефіцієнт вмісту зерна в хлібній масі
(2.4.)
Зв'язок між урожайністю зерна Q і швидкістю комбайна Vm, подачею g і знаходимо по формулі:
(2.5.)
(2.6.)
м/с. = 7,2 км/год.
м/с. = 3,6 км/год.
де g = 0,4 , = 6 , В = 6 м.
... ї дози в сівозміні оптимальні строки внесення: - для зменшення втрат добрив при зберіганні і трпнспортулпнні використання тільки спеціальної техніки і складів. При комплексній механізації вирощування озимої пшениці для захисту рослин використовуються і пестициди. Незалежно від того, що пестициди складають незначну частину від загальної маси забруднювачів, посту паючи в зовнішнє середовище, вони ...
... щит» була багатократно підтверджена успішним використання при проектуванні нових заводів і при проведені реконструкції працюючих ліній гранулювання у всьому світі. Технологія експандування При експандуванні комбікорм піддається короткочасного (4-5 сек.). Тепловій дії парою з наступним стисненням в експандері до тиску 30 атмосфер. На виході з експандера комбікорм потрапляє в область низького ...
... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...
... ічного процесу роботи. Тобто при компонуванні важливо вміти виділяти головне з другорядного і встановлювати вірну послідовність розробки конструкції. Спочатку розміщають найгроміздкіші та найскладніші робочі органи, розташовуючи їх у порядку отриманому при виконанні функціональної схеми, а потім вже навколо них й відносно них компонують інші робочі органи, механізми приводу та виконавчі механізми, ...
0 комментариев