Войти на сайт

или
Регистрация

Навигация


Мiнiстерство освіти та науки України

Вищий навчальний заклад “Відкритий міжнародний університет

розвитку людини “Україна”

Горлiвський регіональний інститут

Реферат

з дисципліни: Спортивні споруди

На тему:

«Спортивне ядро, будівництво спортивного ядра»

студента 2-го курсу денної форми навчання

напряму підготовки 0102 – фізичне виховання і спорт

спеціальності 6.010200 – фізична реабілітація

Дубнюк Олександра Юрієвича

2008


План

 

Вступ

1. Вибір ділянки

2. Підготовка ділянки до земельних робіт

3. Планування підстави спортивного ядра

4. Пристрій дренажу

5. Правила прийому виконаних робіт

Список літератури

 


Вступ

 

Спортивне ядро - це відкрите комплексне спорудження, що має у своєму складі поле або площадку для спортивних ігор, кругову бігову доріжку, що облямовує його, а також: місця для стрибків і метань, що розташовуються як усередині бігової доріжки, так і за її зовнішнім периметром.

Замість поля для футболу на спортивному ядрі можуть бути розмішені площадка (площадки) для інших спортивних ігор або окремі місця - для легкоатлетичних стрибків, метань і бігу по прямій. В останньому випадку спортивне ядро часте називають легкоатлетичним. На Україні будуються в основному спортивні ядра з 400-метровою біговою доріжкою. Діючими нормами в окремих випадках допускається будівництво спортивних ядер з біговими доріжками 333, 250 і 100 м .

Крім основного призначення (заняття по легкою атлетикою, гри у футбол, регбі, хокей з мячем і ін.) спортивні ядра використовуються також для проведення спортивних свят, масових гімнастичних виступів і змагань по багатьом видам спорту. Тому будь-яке спортивне ядро повинне мати місця для глядачів.

Спортивні ядра, оточені трибунами для глядачів, являють собою великі спортивні арени — головні спорудження всіх стадіонів. Для зручності глядачів було прийняте спортивне ядро із симетричним розташуванням місць у секторах. У кожнім секторі передбачалося: 2 ями для стрибків у довжину, потрійного та з шестом, яма для стрибків у висоту, місця для метання (молота, диска, списа і для штовхання ядра).

Удосконалювання методики тренувань і організації змагань, зміни в правилах змагань, ріст майстерності спортсменів зажадали зміни планування спортивного ядра. Нове планування спортивного ядра відрізняються, насамперед, асиметричним розташуванням місць для стрибків і метань у секторах. Місця для штовхання ядра тепер розташовуються тільки в північному секторі.

По новому плануванню місця для стрибків у висоту знаходяться тільки в північному секторі, а для метання списа — у південному. Усі місця для стрибків і метань повинні бути за лінією воріт футбольного поля на відстані 3 м.

Планування сучасного спортивного ядра відрізняється компактним сполученням габаритів футбольного поля і бігової доріжки.

Бігова доріжка оперізує футбольне поле тісним кільцем, так, щоб кутові прапори знаходилися в самої брівки доріжки.

У результаті аналізу різних варіантів співвідношення розмірів доріжки і футбольного поля виявилося, що найбільш доцільними є наступні розміри полючи і доріжки в складі стандартного спортивного ядра: 104x69 м (футбольне поле), довжина бігової доріжки 400 м (прямі відрізки 86 м, радіус віражу 36 м). Варто звернути увагу на те, що при такому сполученні габаритів доріжки і полючи між бічною лінією полючи і внутрішньою брівкою доріжки утвориться вільна смуга шириною 1,5 м, що стає місцем стоку зливових і поталих вод з поверхонь полючи і бігової доріжки.

Відомо, що загальний фініш усіх легкоатлетичних дистанцій установлюється наприкінці прямої вставки бігової доріжки. Тому важливо звернути увагу на те, що лінія загального фінішу розташовується не проти лінії воріт полючи, а відстоїть від неї на 9,77-м (до середини спортивного ядра). Розмітку спортивного ядра наносять на ґрунтові суміші металевою шпилькою, а на резинобитумні і синтетичні покриття — сухою крейдою, після чого контурні лінії обводять крейдою або фарбою. Прямі лінії розфарбовують кистю за трафаретом. Лінії на віражах бігової доріжки розмічають спеціальним граблециркулем.


1. Вибір ділянки

 

Вирішальне значення при виборі ділянки для будівництва спортивного ядра мають рельєф місцевості і гідрогеологічні умови будівництва. Необхідно вибирати ділянки з мінімальним обсягом земельних робіт із планування спортивного ядра. Там, де ґрунтові води знаходяться вище 70 см від рівня землі, улаштовувати спортивне ядро недоцільно, тому що заходу щодо відводу вод зажадають великих витрат. Для перевірки рівня залягання ґрунтових вод варто викопати в 4—5 місцях шурфи глибиною не менш 1 м. Потім у шурф заливають 2— 3 відра води. При добре фільтруючих (піщаних, гравелистих і супіщаних) ґрунтах вода зникає із шурфу протягом 5—15 хв. Ґрунти, що складаються з легких суглинків, фільтрують воду повільніше (вода в шурфі затримується протягом 15—40 хв.). Суглинні і глинисті ґрунти погано фільтрують воду. При таких ґрунтах вода в шурфі затримається більш 1 години. На піщаних ґрунтах дренаж звичайно не роблять. На середніх суглинних і більш щільних ґрунтах дренаж необхідний.

Зручними для будівництва спортивного ядра є ділянки, що мають по своїх границях узвишшя у виді півовального або однобічного схилу, які можна використовувати для розміщення місць для глядачів. При виборі ділянки необхідно враховувати швидкість і напрямок вітрів, характерних для даного району. Якщо швидкість вітру більше 2,5 м/с, то варто вжити заходів по захисту спортивного ядра від вітру і пилу. З цією метою навколо спортивного ядра рекомендується посадити дерева і чагарники (ширина смуги насаджень від 3 до 10м),

Найбільш доцільна орієнтація спортивного ядра — меридіональна (подовжня вісь направляється з півночі на південь. Відхилення цієї осі від меридіана допускається в межах ±15°). При такому розміщенні спортивного ядра найбільш зручними для глядачів будуть місця на його західній стороні.

Земельна ділянка спортивного ядра повинний мати не менш двох в'їздів (включаючи господарський) і двох входів.Информация о работе «Спортивне ядро, будівництво спортивного ядра»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 12595
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
77142
2
3

... заходів ( 3 год.). 5.  Основи методики навчання і тренування з видів спорту ( 3 год.). 6.  Тренерська практика з видів спорту ( 10 год.). Важливу роль в організації й проведенні спортивних заходів відіграють спортивні судді. Жодне шкільне змагання не обходиться без допомоги юних суддів з числа учнів. І чим краще вони підготовлені, чим краще виконують свої обов’язки, тим успішніше проходять ...

Скачать
16777
0
0

... ський спортивний центр. На стадіоні вперше була змонтована гумово-битумна бігова доріжка (1965г). Палац спорту побудований по типовому проекті. По цьому ж проекті споруджувалися Палаци спорту й в інших містах СРСР. 2. Відкриті споруди для легкої атлетики Бігові доріжки являють собою площинні споруди, що мають спеціальне планування, покриття, розмітку, устаткування і призначені для бігу на ...

Скачать
414733
5
2

... і. 3. Інноваційні козацько-лицарські технології шкільної освіти. 4. Система психомистецьких технік козацького духовного єднання особистостей. ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПРОГРАМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ Адамівська школа козацько-лицарського виховання як саморозвивальний духовно збагачений освітньо-виховний заклад інноваційного типу має стати наочним зразком нової національної школи, що вказуватиме один з ві ...

Скачать
85576
3
0

... вивихи спостерігаються в 8—10 разів рідше, ніж переломи. Травматизм у різних видах спорту неоднаковий. Природно, що чим більше людей займаються тим або іншим видом спорту, тим відносно більше в ньому травм. Щоб нівелювати розходження в кількості спортсменів, прийнято розраховувати число травм на 1000 що займаються — це так званий інтенсивний показник травматизму. Середнє число спортивних травм ...

0 комментариев


Наверх