23. Туристична курортологія. Конспект лекцій / Бойко І.Д., Савранчук Л.А. – Чернівці: Рута, 2007. – 116 с.
24. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія. – К.: Центр навчальної літератури, 2007. – 312 с.
25. Харічков С.К. Реформування економічних та організаційних зв’язків у рекреаційно-туристичному комплексі регіону. // Проблеми розвитку курортної справи і туризму в Одеському регіоні: Матеріали наукової конференції 29-30 березня 2000 р. – Одеса, 2000. – С.17-19.
Додатки
Додаток А
Лікувальні характеристики мінеральної води санаторію «Синяк»
Головним лікувальним фактором курорту є Синяцька сірководнева вода, синюватий відтінок якої і обумовлює назву санаторію "Синяк". За хімічним складом вода слабо сульфідна, мало мінералізована, сульфатна, натрієво-кальцієво-магнієва, слабо лужна.
Існуючий світовий досвід питного лікування свідчить про ефективність використання таких вод при хронічних професійних отруєннях важкими металами. З цією метою найбільш широко використовуються слабо сульфідні води з 10-40 мг\л. Сірководневий іон утворює нерозчинний комплекс з іонами важких металів (свинець, ртуть, кадмій, кобальт, сурма, нікель, мідь, олово, цинк) і солі цих металів можуть у значній мірі послабляти їх токсичну дію, що сприяє виведенню їх з організму. Дослідження стверджують, що слабо сульфідні води, до яких відносяться і синяцькі, мають дію подібну до антиоксидантів при ураженні печінки.
Синяцькі мінеральні води мають діуретичний, холеретичний ефект, терапевтична дія обумовлена наявністю не тільки сульфідів, вільної сірки, але і тіосульфатів, що має значення в лікуванні імунокомплексної патології.
При прийомі синяцьких сірководневих ванн посилюється кровообіг в шкірному покриві і глибоких тканинах, у судинах серця і кінцівках, поліпшується насосна функція серця, сповільнюються серцеві скорочення, знімаються спазми судин і знижується артеріальний тиск. Сірководень при надходженні в кров через шкіру і дихальні шляхи збільшує вміст сульфгідрильних і дисульфітних груп і активізує глютадіон, що активізує ферментні системи, підвищує енергетичний ресурс кліток і тканин, підсилює регенеративні процеси, нормалізує процеси збудження і гальмування у центральній нервовій системі.
Додаток Б
Лікувальний профіль санаторію «Синяк»
Показання для лікування:
· остеохондроз, деформуючий остеоартроз;
· ревматоїдний артрит І та ІІ степенів активності, гормонозалежної форми;
· склеродермія, системний червоний вовчак;
· облітеруючий ендартерит нижніх кінцівок;
· хвороба Бехтерєва;
· наслідки перелому кісток із приторможеною консолідацією;
· міозит, бурсіт, міопатія;
· контрактура Дюпуїтрена;
· хронічний остеомієліт (у т. ч. свищеподібна форма);
· хвороба Рейно,(1-2 ст.);
· хвороба Рейтера;
· ревматизм у неактивній фазі з вадами серця при недостатності кровообігу не вище першої ступені;
· гіпертонічна хвороба І та ІІ стадії;
· хронічний тромбофлебіт;
· варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
· радикуліт, радикулоневрит;
· вібраційна хвороба;
· плексит, поліневрит;
· неврастенія;
· нейроциркуляторна дистонія;
· Фантомні болі;
· хронічний простатит;
· хронічні гінекологічні захворювання (у т. ч. непліддя);
· цукровий діабет інсулінозалежна форма, з діабетичними нейропатіями, ангіопатіями;
· подагра;
· шкірні захворювання:
· нейродерміт
· хронічний дерматит
· екзема
· іхтіоз
· псоріаз
· себорея
· алергічні дерматити.
Реабілітаційні відділення: для хворих з статевими захворюваннями та з порушенням репродуктивної функції.
Показами для лікування в цьому відділенні є порушення репродуктивної функції:
· Не виношування;
· Непліддя;
· Гормональне непліддя
а) гіпоплазія матки б) недостатність функції яєчників
· Трубно-перитонеальне
а) непрохідність маткових труб; б) перитонеальні зрощення;
· Зниження скорочувальної активності маткових труб;
· Ановуляторні менструальні цикли;
· Слабкість другої фази циклу;
· Ускладнення після хірургічних втручань на матці та придатках;
· Хронічний простатит, який часто є причиною чоловічого безпліддя.
Загальні протипоказання до санаторно-курортного лікування.
· для хворих із захворюваннями периферичної нервової системи:
Дегенерація міжхребцевих дисків у шийному, грудному та поперековому відділах: нейродистрофічні, м'язево-тонічні, вегетативно-судинні корінцеві синдроми рефлекторного і компресивного походження; плече-лопатковий периартроз симпато-радикулярний, корінцевий "плече-кисть" з помірно- або слабо вираженим болем.
Люмбалгія, люмбоішалгія: м`язево тонічна, вегетативно-судинна, нейро-дистрофічна форми з помірним або слабовираженим болем; зміщення міжхребтового диску у грудному та поперековому відділеннях без міелопатії: дискогенний попереково-крижовий радикуліт з моно-, бі- і полірадикулярним синдромом з помірно та слабо вираженим болем, синдромом радікулоішемії за умов самостійного переміщення; ураження міжхребтового диску з міелопатією, які не потребують оперативного втручання;
Стан після ламінектомії: люмбоішалгія, люмбалгія, попереково-крижовий радикуліт з моно-, бі- і полі радикулярним синдромом з помірно та слабо вираженим болем, синдромом радікулоішемії, радікуломіелоішемії, синдром "кінського хвоста" за умов самостійного переміщення. Після ламіектомії - 3 місяці згодом, переднього спонділодеза -6 місяців згодом, після папаінізації 2-3 місяці згодом за умов самостійного переміщення.
Пошкодження нервових корінців і сплетінь, периферичних нервів, плечового поясу і верхніх кінцівок, тазового поясу і нижніх кінцівок: наслідки ушкоджень корінців сплетінь, нервових стовбурів, які не потребують хірургічних втручань, з розладами руху і чутливості, больовим синдромом, ознаках продовження відновлення функцій.
ПИТНИЙ ПРИЙОМ МІНЕРАЛЬНОЇ ВОДИ ПОКАЗАНИЙ ПРИ:
· захворюваннях органів травлення (гастрит зі зниженою, нормальною та підвищеною секреторною функцією, хронічний холецистит, дискінезія жовчних шляхів по гіпокінетичному та гіперкінетичному типах, хронічний панкреатит;
· професійних захворюваннях (інтоксикація важкими металами і солями);
· алергічних захворюваннях з наявністю імунокомплексного синдрому;
· захворюваннях сечовидільної системи (сечокислий діатез)
· захворюваннях ендокринної системи (цукровий діабет).
ТЕРМІНИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
Лікувальний курс розрахований на 24,18 та 12 днів (при поселенні терміном до 15 днів, доплачується різниця за повний курс лікування).
ПРОТИПОКАЗИ ДЛЯ БАЛЬНЕОЛОГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ:
· онкологічні захворювання
· інфекційні захворювання;
· лихоманка;
· загострення хронічних захворювань;
ПЕРЕЛІК ПРОЦЕДУР, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ НАШИХ ПАЦІЄНТІВ АЛЕ НЕ ВХОДЯТЬ У ВАРТІСТЬ:
· підводний душ масаж;
· кишкові зрошення;
· вагінальні зрошення;
· аромотерапії;
· фітотерапія;
· рефлексотерапія;
· мануальна терапія.
... випромінювання, вітамінізованого препарату «Піковіт» і групової психокорекції). 7. Провести кореляційний аналіз з визначенням інтегральних критеріїв ефективності комплексної медико-психологічної реабілітації дітей, які постраждали від надзвичайних ситуацій, на санаторно-курортному етапі. 8. Розробити програму комплексної медико-психологічної реабілітації дітей, яка включає диференційован ...
... ічного відділення філіалу проводять вивчення механізму лікувальної дії основних груп мінеральних вод Закарпаття при захворюваннях органів травлення та інших поєднаних патологіях. 2.2 Основні мінеральні курорти України Санаторій "Верховина" знаходиться в мальовничій гірській місцевості, оточеній горами, покритими буком і ялиною, на висоті 600 м над рівнем моря у вузькій долині ріки ...
... . – С. 164. (Дисертантом проведена курація хворих, аналіз роботи, написані тези). АНОТАЦІЯ Галаченко О.О. Ефективність санаторно-курортного лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, з застосуванням радонових ванн та інгаляцій тіотриазоліну і N-ацетилцистеїну (клініко-експериментальне дослідження). – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеці ...
... відповідним розвитком міжгалузевого господарського комплексу індустрії туризму; б) розуміння туристичного процесу як геопросторового явища, властивості якого проявляються в функціонуванні ринку туристичних послуг; в) специфіка формування та функціонування туристичного ринку. Масштабність туризму як суспільного явища, а саме прискорений розвиток в часі та поширення по території (з орієнтацією на ...
0 комментариев