Зміст

Завдання

1. Вступ

2. Теоретична частина

3. Розробка структурної схеми

4. Розробка принципової схеми

4.1 Розробка силової частини

4.2 Розробка системи керування

5. Розрахунок силової частини і вузлів системи керування

5.1 Розрахунок силової частини

5.2 Розрахунок системи керування

6. Висновки

7. Література

Додатки:

1. Схема електрична структурна

2. Схема електрична принципова

3. Перелік елементів

4. Креслення друкованої плати

5. Програма мікропроцесора


1. Вступ

В даній курсовій роботі розроблений транзисторний перетворювач із дроселем у первинному ланцюзі на основі найпростішої схеми, із системою керування.

Система керування дозволяє правильно керувати роботою схеми.

Необхідність розробки даного перетворювача полягає в наступному: схема дає можливість усунути наскрізні струми й усунути можливість однобічного замагнічування силового трансформатора.

Актуальність розробленого перетворювача складається у використанні даного пристрою як більше надійного, енергоекономного приладу у відмінності від подібних(мостовий інвертор, інвертор з нульовим виводом).

Система керування перетворювача побудована на мікроконтролері, що дає можливість зменшити габарити вихідного пристрою, простоту використання й збільшити надійність приладу.


2. Теоретична частина

Перетворювач на рис.3.25, а можна розглядати як проміжну схему між мостовою схемою та схемою з середньою точкою, оскільки на інтервалі gТ/2 коли відкриті VТ1 (VТ2) та VТ4 (VТ3), включена вся первинна обмотка, а на інтервалі (1 - g)T/2, коли відкритий тільки VТ1 (VТ2), половина цієї обмотки.

Тому регулювальна характеристика цього перетворювача буде відрізнятися від лінійної на відміну від раніше розглянутих перетворювачів.

Визначимо рівняння регулювальної характеристики перетворювача.

При цьому приймемо такі припущення:

- індуктивність дроселя L і ємність конденсатора C нескінченно великі, внаслідок чого пульсації струму і напруги відсутні;

- втрати потужності у всіх елементах перетворювача відсутні;

- тривалість фронтів переключення транзисторів та діода дорівнюють нулю;

- вольтсекундна площа на етапі накопичування енергії дроселем дорівнює вольтсекундній площині на етапі розсіювання енергії дроселем (середня напруга на дроселі за період дорівнює нулю) тобто:

, (2.1)

де ULнак- напруга на дроселі на етапі накопичування енергії; ULроз- напруга на дроселі на етапі розсіювання енергії.

Напруга на дроселі на інтервалі g визначається різницею напруги джерела живлення Ud і напруги U2W1 на всій первинній обмотці трансформатора, а на інтервалі (1 - g) - тільки напругою UW1 на одній з первинних напівобмоток ():

 ; (2.2)

. (2.3)

Після підстановки (3.149) і (3.150) в (3.148), та після нескладних перетворень одержуємо:

 . (2.4)

Регулювальна характеристика перетворювача у припущенні, що 2W1= W2 представлена на рис.3.26.


3. Розробка структурної схеми

 

Фільтр 1

 

Блок живлення

 
180В,50Гц

Випр. 2

 

 

 


Рис. 1 Схема електрична структурна

При підключенні мережі включається система керування зібрана на мікроконтролері, яка живиться від блоку живлення, що виробляє напругу 5 В, силова частина при цьому відключена. В момент проходження напруги мережі через нульову відмітку спрацьовує ключ.

Напруга отримана на виході першого випрямляча згладжується фільтром 1 для одержання постійної напруги на вході інвертора. На виході інвертора після високочастотного трансформатора одержуємо змінну напругу прямокутної форми зі шпаруватістю обумовленою системою керування СУ. Пройшовши вихідні випрямляч В2 і фільтр Ф2 ця напруга перетвориться в постійну і повністю передається на навантаження.

На систему керування знімається сигнал напруги на навантаженні. Залежно від співвідношення виміряної й необхідної напруг система керування змінює шпаруватість імпульсів керування інвертором для досягнення рівності цих напруг.



Информация о работе «Транзисторний перетворювач з дроселем в первинному ланцюзі»
Раздел: Коммуникации и связь
Количество знаков с пробелами: 13508
Количество таблиц: 4
Количество изображений: 12

Похожие работы

Скачать
106974
8
31

... на автономне (не пов'язану з мережею змінного струму) навантаження. Як навантаження автономного інвертора може виступати як одиничний споживач, так і розгалужена мережа споживачів. 2.1 Джерела безперебійного та гарантованого електроживлення Під гарантованим живленням (ГЖ) варто розуміти забезпечення апаратури зв'язку й засобів автоматизації електроенергією в будь-яких режимах роботи системи ...

Скачать
312140
1
113

... 4.                 Як графічно позначаються польові транзистори? Інструкційна картка №9 для самостійного опрацювання навчального матеріалу з дисципліни «Основи електроніки та мікропроцесорної техніки» І. Тема: 2 Електронні прилади 2.4 Електровакуумні та іонні прилади Мета: Формування потреби безперервного, самостійного поповнення знань; розвиток творчих здібностей та активізації розумово ...

Скачать
23596
0
17

... і тому можна зробити висновок, що дана схема являється стійкою. 6. Висновки У даній курсовій роботі був виконаний розрахунок перехідного процесу, що виникає при включенні пристрою, і стійкості в "малому" сталому режимі, на прикладі трьохфазного мостового випрямляча із ШІМ першого роду. При виконанні курсової роботи була спроектована принципова схема пристрою. Схему такого випрямляча можна ві ...

Скачать
48808
80
14

... , тому компенсаційні методи вимірювань застосовують переважно в лабораторних умовах, зокрема при перевірці фазометрів. ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ФАЗОМЕТРИ   Розглянемо вимірювальний механізм і вимірювальну схему, найпоширеніші у вітчизняних і закордонних конструкціях електродинамічних фазометрів (мал. 1). Дві з'єднані послідовно секції нерухомої котушки, що живлять струмом навантаження, створюють у ...

0 комментариев


Наверх