5. Амортизатор

Амортизатором називається фрикційне пристрій ходової частини, що перетворює механічну енергію в теплову. Він призначений для гасіння коливання руху корпусу і для часткового погашення поштовхів і ударів з боку опорних ковзанок танка.

Вимоги до амортизаторам

Висока інтенсивність роботи, що забезпечує зменшення амплітуди поздовжніх коливань корпусу за один період в 10-20 разів.

Це досягається:

вибором числа амортизаторів на борт

раціональним розміщенням амортизатора в місцях з найбільшою лінійною швидкістю переміщення ковзанок щодо корпусу

вибором найбільш оптимального опору на прямому і зворотному ході

високим коефіцієнтом кожного амортизатора

застосуванням релаксаційних амортизаторів і амортизаторів з регульованим опором

Класифікація амортизаторів

Існуючі амортизатори можна розділити на наступні групи:

За способом гасіння коливань:

гідравлічні

механічні

За характером дії сил опору вертикальному

переміщенню ковзанки:

односторонньої дії

двосторонньої дії

Поршневий (телескопічний) амортизатор широко застосовується на колісних машинах різного призначення і на зарубіжних танках.

Поршневі телескопічні амортизатори в найбільшій мірі задовольняють пропонованим до амортизаторам вимогам: з-за бокової навантаження на поршень і мінімального числа шарнірів вони найбільш зносостійкі, легше, ніж в інших конструкціях. У них забезпечується стабільність характеристик, технологія обробки сполучених поверхонь поршня і циліндра, порівняно сприятливі умови тепловідведення.

6. Рідини, що застосовуються в амортизаторах

В якості робочої рідини в амортизаторі застосовуються суміші гліцерину зі спиртом, суміші мінеральних масел та інші.

Вимоги до рідин:

оптимальна в'язкісно-температурна характеристика

хороше змазує властивість

хороші антикорозійні властивості


7. Гусеничний рушій

Гусеничний рушій покликаний забезпечити танку високу рухливість, яка характеризується швидкохідності, прохідністю і повороткість машини, високу надійність в експлуатації і невразливість на полі бою, зручності обслуговування і заміни окремих частин рушія, невелику масу.

Для підвищення швидкохідності танків домагаються зменшення втрат в гусеничний рушій, шляхом застосування гусениць з резино-металевим шарніром (РМШ).

Гусеничний рушій характеризується:

за формою гусеничного обводу на рушії з підтримуючими катками і без підтримуючих катків

по положенню ведучих коліс на рушії з носовим і кормовим розташуванням ведучих коліс;

за способом передачі сили ваги на грунт на рушії з вільним лінивцем.

Типи гусеничних рушіїв.

А - з підтримуючими котками, заднім ведучим колесом і вільними лінивцям.

Б - без підтримуючих катків із заднім розташуванням ведучих коліс.

В - з підтримуючими котками, передніми ведучим колесом і несе лінивцем.

Г - без підтримуючих катків з переднім ведучим колесом

Гусеничний рушій включає:

провідне колесо

гусениці

опорні катки

підтримувальні котки

механізм натягу з лінивцям

компенсуючих пристроїв

Провідне колесо

Ведучим, називається колесо, що приводиться в обертання рушієм через трансмісію, перемотування гусениці, для перетворення підведеного до них крутного моменту в силу тяги. Провідні колеса працюють в умовах великих за величиною закономірних навантаженнях в абразивному середовищі, що призводить до підвищеного зносу зубчастих вінців.

По конструкції виконання зачеплення ведучого колеса з гусеницею розрізняють ведучі колеса: цівкові, гребневиє, зубові зачеплення.

Види зачеплень

а - цівочне

б - гребневиє

в - зубів

Гусениці

Гусеницею називається замкнутий ланцюг з шарнірно з'єднаних ланок - траків. Вона служить для розподілу сили ваги танка по опорній поверхні, зчеплення з грунтом, необхідного для створення сили тяги, передачі сили тяги на корпус.

Вимоги до гусеницях.

висока несуча здатність

зменшення втрат і підвищення терміну служби

підвищення міцності

простота в обслуговуванні

Класифікація гусениць проводиться:

по конструкції шарнірів, що з'єднують траки в гусеницях

за способом виготовлення траків:

з литим (Т-62)

штампованими (ІС-3)

зварними (БМП-1) траками

за способом фіксації пальців:

з плаваючим і закріпленим в одному із з'єднуваних траків пальців

Гусеницею з ОМШ прості у виготовленні і експлуатації, добре пристосовані до масового виробництва, мають малу відносну масу (7-9% маси машини), але підвищений знос машини, великі втрати на швидкостях і малий пробіг (1500-2500 км).

8. Опорні котки

Опорними називаються катки, передають силу ваги танка через гусениці на грунт. Вони служать для зменшення опору руху танка по гусеницях.

Класифікація опорних ковзанок:

за ступенем зміщення поштовхів і ударів, що передаються від гусениці до підшипників - суцільнометалеві, з внутрішньою амортизацією і з зовнішнього гумової шиною

за кількістю ободів або шин на одній ковзанці - однокостние і двухкостние

а - суцільнометалевий двоскатний

б - з внутрішньою амортизацією двоскатний

в - з зовнішньою амортизацією односхилий

Підтримувальні котки (ролики) повинні мати малу масу і розміри. Їх установка повинна забезпечувати можливість виставки всіх роликів в одній вертикальній площині з напрямними, ведучими колесами і опорними катками.

Вони класифікуються:

за ступенем пом'якшення динамічних навантажень. діючих на опорні катки

за кількістю бандажів

з одним бандажем

з двома бандажами

з трьома бандажами

Механізми натягу з напрямними колесами.

Механізми натягу з напрямними колесами служать для регулювання попереднього натягу гусениць. Вони сприймають великі сили попереднього і робочого натягу гусениць, відчуває великі удари від перешкоди не захищені від збройно-кулеметного і снарядного обстрілу.

Механізми натягу класифікуються:

за формою траєкторії переміщення - механізми з переміщенням лінивця по дузі кола (всі ВГМ без несучого лінивця) і з прямолінійним переміщенням лінивців (несучий лінивець АСУ-57)

по конструкції пристрою, що полегшує натяг - механізми без полегшують передач (ПТ-76) з гвинтовими передачами (ІС-2, ІС-3, БМА), з черв'ячними передачами (Т-72, БМП-1), з гідравлічними (БМД-1, Strv-103)

по навантаженості механізму натягу в процесі руху - механізму навантаженого (Т-72) та розвантаженого (БМП-1) типу.

Компенсує пристрій.

Компенсує пристрій, що забезпечує приблизно постійне натяг гусениць при зміні відстані між крайніми опорними катками і ведучими та напрямними колесами в процесі поздовжньо-кутових коливань корпусу. Найбільш повна завдання компенсації була вирішена на СУ-Т70 (США), де за допомогою системи важеля поверталися картер бічного редуктора і направляє колесо.


Висновок

На сучасних швидкохідних танках найдоцільніше прийняти:

Підвіски - індивідуальні, торсіонні, однодольні. Їх перевага перед іншими видами підвісок полягає в тому, що вони дають хорошу плавність ходу танкам у різних дорожніх умовах. Мають високу живучість, мала питома вага деталей і вузлів, займають малий об'єм всередині корпусу танка, зручні в обслуговуванні.

Амортизатори гідравлічні, двустронніх дії, релаксаційні поршневі, телескопічні. Їх перевага - найбільш зносостійкі, порівняно сприятливі умови тепловідведення, малий опір амортизатора при русі по дрібних нерівностях, коли переміщення ковзанок незначні за будь-яких швидкостях руху танка (все це позбавляє екіпаж від дій великих вертикальних прискорень, від неприємного відчуття трясіння, неминучого при швидкому русі по дрібним нерівностях танка з звичайними амортизаторами).

Гусеничний рушій з підтримуючими верхню гілку котками; з кормовим розташуванням ведучого колеса; з цівковий двокрокова нессіметрічним зубом, зачепленням ведучого колеса з гусеницею; з резино-металевим шарніром; з опорними катками із зовнішніми масивними гумовими шинами; з кривошипним механізмом натягу. Такі гусеничні рушії підвіски, амортизатори в найбільшій мірі задовольняють вимогам, які пред'явлені до даних агрегатів. Вони забезпечують танку високу рухливість, високу надійність роботи, міцність, невразливість на полі бою.

 


Література

 

1.  Антонов О.С. "Армійські гусеничні машини", частина 2, 1964 р.

2.  Бархударов "Танки, основи теорії і конструкції", 1968 р.

3.  Бронетанкова техніка, конструкція і розрахунок, видання 1984

4.  Буров "Конструкція і розрахунок танків", 1973 р.

5.  Закордонний військовий огляд, № 5, 1987р.

6.  Конструкція і розрахунок танків, 1958 р.

7.  Конструкція і розрахунок, 1984р.

8.  "Рухливість танків і конструктивні шляхи її забезпечення", 1980р.


Информация о работе «Аналіз конструкцій ходової частини сучасних гусеничних машин»
Раздел: Военная кафедра
Количество знаков с пробелами: 18998
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
164226
13
7

... 5-6 днів після закінчення досушування перевіряють готовність сіна: вентилювання продовжують якщо повітря в скирті тепліше за навколишнє. 4 Розрахунок рекомендованих енергозберігаючих технологій заготівлі і зберігання кормів в СТОВ «Глуховецьке» Козятинського району Вінницької області   4.1 Розрахунок рекомендованих енергозберігаючих технологій заготівлі і зберігання сіна   Заготівлі сіна з ...

Скачать
43247
1
7

... будівельних машин при їх транспортуванні та зберіганні проводяться спеціальні види технічного обслуговування, які регламентуються вимогами експлуатаційної документації. 2.1 Організація та проведення ТО-1 гусеничного і колісного тракторів Технічне обслуговування — це комплекс заходів, які дають змогу уникнути передчасного спрацювання (зносу) і поломки техніки, тобто це система профілактичних ...

Скачать
294646
8
5

... України, постанов, керівництв та інструкцій з питань практичної діяльності автомобільної служби, а також для надання допомоги командирам і начальникам АС військових частин в організації та здійсненні автотехнічного забезпечення підрозділів і частин. Основним змістом документальної ревізії АС є перевірка: законності утримання та використання АТ, її стан та облік; організації обліку, зберігання, ...

Скачать
167278
4
5

... прийоми їх реалізації на уроках - один з аспектів загальної проблеми удосконалювання методів навчання в сучасній школі [23, 27, 28].   3.2. Методика впровадження міжпредметних зв’язків при підготовці трактористів-машиністів  Для здійснення міжпредметних зв’язків на практичних заняттях необхідно в умови задач включати конкретні чисельні данні про параметри та характеристики технічних об’єктів, ...

0 комментариев


Наверх