4. Застосування АГС-17 у різних видах бойових дій

При веденні бойових дій в Афганістані широко застосовувалися гранатомети АГС-17.

При супроводі колон з вантажами, в дивізіях були батальйони супроводу вантажів (у кожній дивізії по одному батальйону). Батальйон складався з трьох рот супроводу вантажів. Дві роти на БТР-60, БТР-70 перебували безпосередньо в колоні супроводу. Один БТР-60 на 4-5 машин. Ці роти були посилені розрахунками АГС-17. На озброєнні кожного взводу було 2 розрахунку АГС-17, тобто з трьох БТР-60 або БТР-70 встановлювався АГС-17. Разом в роті знаходилося шість АГС-17.

У разі нападу АГС-17 застосовувалися в основному для придушення, знищення вогневих точок, живої сили противника, а також знищення снайперів. Застосування АГС-17 давало можливість підрозділам супроводу вантажів швидко ліквідувати вогневі точки та живу силу противника перешкоджають просуванню колон.

Одна рота перебувала на маршруті руху колон на блок-постах, на яких було по розрахунку АГС-17 для відбиття раптового нападу і прикриття колон з найбільш небезпечних напрямків. На блок-постах у розрахунків АГС-17 були дані для стрільби по найбільш небезпечним напрямками. Складалася картка вогню.

Інший варіант супроводу колони. У колоні в одному з КАМАЗів в кузові встановлювався АГС-17 на 4-5 машин супроводу. Борти зміцнювалися колодами і у випадку нападу з будь-якої сторони, борт відкривався, і розрахунок АГС-17 вів вогонь по вогневих точках, з яких вівся вогонь. Застосування АГС-17 для прикриття колон супроводу мало велике значення, так як ефективність ураження противника була велика.

Ще як варіант. Застосування АГС-17 спільно з ЗУ-2 мало великий ефект - це був руйнівний вогонь при відбитті нападу противника.

Розрахунки АГС-17 широко застосовувалися на базі МТЛБ, де ззаду башточки приварювалися вусики для кріплення АГС-17. Як правило, такі розрахунки на базі МТЛБ застосовувалися для прикриття підрозділів артилерійського дивізіону. Як правило, виділялося 1-2 відділення, тобто 2-4 розрахунку АГС-17.

Гранатомети АГС-17 застосовувалися з охорони важливих об'єктів. Приклад. Охорона трубопроводу: Кушка-Герат-Шенданш - мотострілковим батальйоном.

Охороняли на стаціонарних блок-постах та заставах, на яких встановлювалися АГС-17 або ДМК на бетонних вежах висотою до 3-х метрів, що давало можливість вести круговий обстріл на збільшених дальностях.

Розрахунки АГС-17 завжди додавалися в розвідку, широко застосовувалися в засідках на небезпечних напрямках.

У гірських батальйонах крім взводу АГС-17 за штатом, в кожній мотострілецької роти було 3 мотострілкових взводу і гранатометному-кулеметний взвод.

Взвод, в якому було одне Гранатометное відділення (два розрахунки АГС-17) і два кулеметних відділення. Для знищення, придушення супротивника на відкритій місцевості і особливо в зеленці, а цього дуже боялися душмани. У зеленці душманів не видно, вони замасковані, тому, наприклад, при прочессованіі місцевості і особливо зеленки, перш ніж підрозділи увійдуть до зеленку, вони обстрілювалися з гранатомета АГС-17, з яких вівся вогонь по деревах, в результаті розльоту осколків противнику наносився великої шкоди. Застосування вогню з АГС-17 наводило на душманів страх і паніку.

Взвод АГС-17, як правило, знаходився біля командира батальйону і застосовувався в повному складі на загрозливому напрямі при придушенні вогневих точок або великого скупчення противника.

На озброєнні в окремих частинах, підрозділах були БТР-70 випущені вітчизняною промисловістю, де замість спареного кулемета ПКТ-був встановлений АГС-17.

Приклад. Такі БТР-70 були на озброєнні десантної бригади, яка вела бойові дії під Джелалабадом. Перевага полягає в тому, що гранатометник захищений від стрільби снайпера і взагалі СО.

Таким чином, в результаті дослідження щодо застосування автоматичного гранатомета АГС-17 можна зробити висновок, що автоматичний гранатомет успішно застосовується підрозділами у всіх видах бою, ефективний, надійний, не викликає нарікань з експлуатації та обслуговування. Однак, починаючи з Афганської війни, видно прагнення встановити АГС-17 на бойові машини, розширити сферу його застосування. Ясно, що це прагнення військ в умовах, коли необхідно в найкоротші терміни різко збільшити щільність вогню для досягнення успіху в боротьбі з противником, необхідно реалізувати в стаціонарному або знімному варіанті. Часом виникають епізоди, коли просування підрозділу стримує один або кілька снайперів. У бій вступає АГС-17. Але сам розрахунок в цьому випадку змушений на якийсь час залягти на прострілюються ділянці, підставляючись під вогонь противника. Зрозуміло, що в цьому випадку більш правильно було би знаходиться всередині бойової машини і управляти гранатометом звідти, або вести вогонь через щитка. В даний час на озброєння Російської Армії почав надходити БТР-90 до складу озброєння, якого входить автоматичний гранатомет АГС-17. АГС-17 підвищить вогневу міць БТР-90, а в цілому мотострілкових підрозділів.



Информация о работе «Аналіз та узагальнення даних про особливості використання гранатометів в локальних війнах і регіональних конфліктах»
Раздел: Военная кафедра
Количество знаков с пробелами: 31542
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
179028
0
0

... на жаль належної зацікавленості у науковців. Ми маємо лише окремі дослідження. Зокрема, праця Чайковськиого А.С. Невідома війна: партизанський рух на Україні 1941–1944 рр., присвячена Рухові Опору на окупованій фашистами території України в роки Великої Вітчизняної війни. Побудована на документальних матеріалах та архівних джерелах, висвітлює широкий аспект проблеми «малої війни», роль і місце ...

0 комментариев


Наверх