2.2 Етнічний склад
Корінні жителі країни складають 92 % населення В. (2001, перепис), з них:
англійці — 83,6 %
шотландці (в основному в Шотландії) — 8,5 %
валлійці (в основному в Уельсі) — 4,9 %
ірландці (в основному в Північній Ірландії, ольстерци) — 2,9 %.
Іммігранти і їх діти проживають головним чином в конурбаціях Великого Лондона, Західного Мідленда і Мерсейсайда. Вони складають близько 8 % населення країни, у тому числі:
вихідці з Індії, Пакистану і Бангладеш — 3,6 %
Китаю — 0,4 %
країн Африки — 0,8 %
темношкірі вихідці з островів Карибського моря — 1 %
2.3 Британська нація
1. Формування британської нації відбувалося особливим шляхом, який не зіставимий з французькою моделлю формування нації (протистояння «низів» і «верхів» у Велику французьку революцію), також і з німецькою моделлю, у зв'язку з тим, що Великобританія ніколи не була роздробленою державою, як Німеччина до 1871 року.
2. В XIV—XV століттях, в період великих географічних відкриттів, у Великобританії величезну роль починає грати національна економіка, яка і об'єднувала населення країни.
3. Великобританія, на відміну від інших європейських держав, завжди була дещо ізольована, через своє географічне місцеположення.
4. Величезну роль в консолідації британської нації зіграла і релігійна складова (XVII вік) — була вчинена революція з релігійними мотивами (протистояння католиків, протестантів).
5. Також важливу роль в процесі формування британської нації можна відвести процесу обгороджування, в результаті якого проходила асиміляція селянського населення в містах, а також освоєння землі селянами у віддалених куточках Великобритании.
6. В Англії Біблія була перекладена на англійську мову раніше, ніж в інших європейських державах; таким чином, виникла єдина універсальна для всіх британців англійська мова.
7. Британці часто протиставляють себе іншим етносам:
а) Британія мала наймогутнішу і широкомасштабну колоніальну імперію в світі. Але при цьому британці демонстрували свої відмінності з іншими народами миру.
б) Різко відрізнялася і британська колоніальна політика, яка на відміну від французької або іспанської не намагалася асимілювати тубільців в своїх колоніях, керуючись принципом: «ми — англійці! Вони — тубільці!»
3. Історія
Британські острови завойовані в V—VI століттях англосаксами. Після нормандського завоювання Англії 1066 завершився процес феодалізування, що супроводжувався політичним об'єднанням країни. В 2-й половині XIII століття виник англійський парламент, оформилася станова монархія. Розвиток товарно-грошових відносин і боротьба селянства (повстання Уота Тайлера 1381 і ін.) привели (XV вік) до майже повної ліквідації особистої залежності селян. В той же час селяни були позбавлені земельній власності, що привело до їх швидкої пролетаризації. В період Реформації, в 1534, створена англіканська церква. Англійська революція XVII століття забезпечила затвердження капіталізму. В кінці XVII століття оформилися політичні партії — торі і віги (в середині XIX століття трансформувалися відповідно в Консервативну і Ліберальну партії). Після закріплення в 1707 приєднання Шотландії (в 1649—1651 була скорена Ірландія) за з'єднаним королівством закріпилася назва Великобританія. В кінці XVIII — 1-й половині XIX століть відбувався промисловий переворот. Із завоювання Ост-Індськой компанією багатої Бенгалії починається створення британської колоніальної імперії. Біля третини всіх англійських інвестицій цього часу мають індійське походження. В 1830-е роки затвердилася фабрична система виробництва. В 1830 — 1840-е рр. розвернувся перший масовий рух пролетаріату — чартизм. В 1840-е Ірландію вражає голод, жертвами якого стає більше мільйона чоловік. В 1868 створений британський конгрес тред-юніонів. В 1900 заснована Лейбористська партія Великобританії. В XIX столітті Великобританія стала найбільшою колоніальною державою миру (Британська імперія). В роки Другої світової війни Великобританія була одним з головних учасників антигітлерівської коаліції. В ході розпаду британської колоніальної імперії незалежність одержали до середини 1970-х років майже всі англійські колонії. Після Другої світової війни уряду Великобританії поперемінно формували лейбористи (1945—1951, 1964—1970, 1974—1979, з 1997 по теперішній час) і консерватори (1951—1964, 1970—1974, 1979—1997).
4. Політична структура
Великобританія — парламентська монархія на чолі з королевою.
Законодавчий орган — двопалатний парламент (Палата общин і Палата лордів). Парламент є самим найвищим органом влади на всій території, не дивлячись на наявність в Шотландії, уельсі і Північній Ірландії власних управлінських адміністративних структур. Уряд очолює прем'єр-міністра.
Відмітною характеристикою є відсутність якого-небудь єдиного документа, який можна б було назвати основним законом країни, не існує письмової Конституції, більш того, не існує навіть точного переліку документів, які б відносилися до Конституції. Відносини між народом і урядом регулюються законодавчими актами, неписаними законами і конвенціями.
... , открытие нефтяных месторождений обернулось скорее потерей, чем приобретением. Оно задержало важные сдвиги в экономической политике страны по оживлению национальной экономики. У Великобритании - большие накопления капитала и благоприятное географическое положение. Веками в Лондоне концентрировались вложения и богатства всего мира, здесь формировались международные условия бизнеса и сюда было за ...
... показателей с соответствующими показателями стран “большой 7”. При данном анализе автор приходит к выводу, что у Британской экономики сейчас самые лучшие перспективы экономического развития.Нидзельская О. Налоги Великобритании//Вестник налоговой службы Украины.-1999. №38 (октябрь).-с.61-63 Несомненно одной из прямых причин подъема экономики Великобритании является “разумная” налоговая политика, ...
... сельского хозяйства, особенно количеством используемых при выращивании овощей и злаков пестицидов, гормональных подкормок животных и влиянием на окружающую среду интенсивных методов обработки земли. ЭКОНОМИКА Великобритания на сегодняшний день представляет собой страну с высоко развитой, сильной и независимой экономикой. Восстановление экономики после Второй Мировой Войны заняло почти сорок ...
0 комментариев