3. Розробка PR-кампанії для товару

 

Підприємство ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» планує провести PR-кампанію для свого препарату «Амброксол» в м.Конотопі. Сутність кампаніє полягає у наступному: на місцевому радіо «103.9 FM» існує передача, у якій кожного разу розповідають про певні хвороби. Один з випусків передачі підприємство запропонує посвятити захворюванню грипом серед дітей. До передачі буде запрошений лікар, який в кінці порадить застосовувати вище згаданий засіб.

ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» отриманий прибуток спрямовується в першу чергу на розвиток та реконструкцію підприємства, на створення нових лікарських засобів, на благодійні цілі.

Тому, я би запропонувала ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» провести наступні заходи:

·  публікація статей у газетах «Конотопський край», «Факти» про підприємство, виробництво, здобутки, якість продукції;

·  спонсорування свята на День Міста (6 вересня);

·  акція – допомога дитячим будинкам та інтернатам міста шляхом відрахування відсотку з реалізованої продукції .

Вартість реклами на радіо «103.9 FM» - 700 грн.

Вартість реклами в тижневих газетах «Конотопський край», «Факти» – 100 грн. (50 х 70 мм). Розрахуємо вартість:

100*2*4= 800 (грн).

Таким чином витрати на рекламу складають 1500 грн

Таким чином, можна дійти висновку, що підприємству слід більше уваги приділяти PR-заходам, оскільки чим більше підприємство буде робити для населення міста, для дітей-сиріт – тим кращу репутацію та імідж буде мати.

Відповідність покладається на керівника відділу маркетингу, який має домовитися з радіокомпанією та лікарем. А також з допомогою своїх підлеглих скласти сценарій програми. Приблизне значення ефекту від PR-заходів - 8%.


4. Персональний продаж

Одним з інструментів впливу на покупця є персональний продаж товарів (його також називають особистим). Він передбачає особисте представлення товарів покупцю або групі покупців у ході бесіди з метою продажу цих товарів.

Персональний продаж ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» спрямований на нагадування про вже існуючий товар та безпосереднє проведення збутових операцій.

Для ефективного продажу необхідні значні знання щодо якості, властивостей, його запити та попит на продукцію тощо. Дане підприємство не реалізує продукцію безпосередньо споживача, він реалізує через спеціально найманих робітників, які працюють в аптеках. Лише за допомогою їх можна споживача привернути увагу до даного препарату, якщо споживач не знає якому препарату віддати перевагу.

Одним з основних завдань ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» є збирання інформації щодо зміни потреб споживачів, активності конкурентів, адаптування товару тощо.

Роз’їздні представники спілкуються з оптовими та роздрібними торговцями з метою отримання замовлень і забезпечення безперебійних товарних поставок. А представники з доставки без перешкод, швидко доставляють товари до місця продажу (споживача).

Всі працівники підприємства добре підготовлені, оперують всією необхідною інформацією, досить компетентні з усіх можливих питань, комунікабельні тощо. У разі порушення схеми та виконання плану розвитку, усуваються перешкоди.

Ефективність роботи торгових агентів оцінюється шляхом аналізу звітів про продаж, укладених контрактів, показниками виконанням плану підприємства і т.д. Середнє значення становить 15%.


5. Організація відділу директ-маркетингу

Головними цілями улаштування відділу директ-маркетингу на ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» є підтримка існуючих стосунків з клієнтами та залучення нових клієнтів

У структурі відділу директ-маркетингу ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» працює 6 робітників, діяльність яких спрямована на:

·  телемаркетинг, персональну розсилку;

·  поштову розсилку;

·  розсилку з кур’єром;

·  sms – розсилку, електронну розсилку;

·  об дзвін.

Протягом аналізуємого місяця відділ директ – маркетингу буде займатися запрошенням потенційних споживачів, можливих посередників, журналістів, які проводитиме виставки і в яких братиме участь ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Фонд заробітної плати працівників відділу будемо розраховувати за наступною формулою (6):

ФЗП=Σ ЗП всіх сотр.= Σ(Б+Б*Ес+Б*Ев), де(5.1)

Б-базова ставка співробітника;

Ес – ефективність роботи співробітника;

Ев – ефективність роботи відділу.

Таблиця 5.1. Аналіз ефективності діяльності відділу директ-маркетингу

Назва виду директ-маркетингу Дохід, грн Витрати, грн

Ефективність,

%

Базова ставка, грн ЗП, грн
1 телемаркетинг 1700 1300 1,31 600 1582,62
2 персональна розсилка 3000 2650 1,13 650 1600,35
3 поштову розсилка 3050 2250 1,36 650 1745,61
4 розсилка з кур’єром; 780 550 1,42 650 1786,32
5 sms – розсилка 550 390 1,41 300 822,08
електронна розсилка 900 600 1,50 350 990,50
6 обдзвін 2950 2520 1,17 700 1750,44
Разом 12930 10260 1,33 10277,9

Таким чином, загальний фонд заробітної плати для відділу директ-маркетингу ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» складає 16159,02 грн.

Ефективність роботи даного відділу складає 125%. Враховуючи витрати на оплату праці працівників, ефективність роботи відділу директ-маркетингу складає:

Таким чином відділ директ-маркетингу на ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» не є ефективним. На мою думку, для покращення показників його діяльності необхідно скоротити чисельність працівників відділу до 3 чоловік, які будуть відповідати за всі напрямки діяльності директ-маркетингу.



Информация о работе «Комплекс маркетингових комунікацій на прикладі ЗАТ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод"»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 16867
Количество таблиц: 4
Количество изображений: 3

Похожие работы

Скачать
88433
1
0

... в разі несприятливих змін кон'юнктури окремих сегментів споживчого ринку. Це визначає невикористання в звичайній практиці роботи торговельних підприємств стратегій ціноутворення, орієнтованих на виживання, збереження ринку збуту. Проведемо аналіз цінової політики ВАТ „Фармак”. Можна зробити що принцип ціноутворення на ВАТ „Фармак” орієнтований на ринок про це свідчить те, що за кількістю зареє ...

Скачать
160939
27
31

... скидки з рознічної ціни ВИСНОВКИ Результати досліджень теоретичної частини дипломної роботи показують, що на сучасному етапі концентрації суб’єктів підприємницької діяльності у об’єднання спеціалізованих фірм (на прикладі фармацевтичного об’єднання ТОВ “Юніфарма”) актуальним та необхідним є проведення комплексного аналізу ефективності їх історичних форм діяльності в галузях виробництва та реалі ...

0 комментариев


Наверх