2. АНАЛІЗ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ

2.1 Загальна характеристика підприємства

У 1962 р. 17 червня з Першотравневого кар'єру на ЦГЗК був відправлений перший ешелон залізної руди. Перші тонни залізорудного концентрату були зроблені 9 грудня 1963 року. Перша черга комбінату на базі Першотравневого родовища залізистих кварцитів була введена в експлуатацію до кінця 1965 року проектною потужністю 13,5 млн. тонн сирої руди і 5,9 млн. тонн концентрату в рік. Одночасно з введенням в експлуатацію й освоєнням 1-й черги комбінату, будувалася друга черга на базі Ганнівського родовища залізистих кварцитів. У 1972 році будівництво 2-ї черги комбінату було цілком завершено і введені потужності на 7 млн. тонн концентрату в рік зі вмістом заліза 65%. Перша черга залізорудних обкотишів з’явилася в 1972 році.

Наступним етапом розвитку Північного ГЗК було освоєння виробництва залізорудних обкотишів. Були введені в експлуатацію ФОК-1 із двома імпортними випалювальними машинами Лурги-278,25 проектною продуктивністю по 2 млн. тонн обкотишів кожна і ФОК-2 із двома випалювальними машинами ОК-306 проектною продуктивністю по 2,15 млн. тонн обкотишів у рік кожна. У 1971 році затверджене проектне завдання на розширення комбінату до продуктивності 48,5 млн. тонн сирої руди у рік.

Одночасно почалося будівництво збагачувальної фабрики №2 продуктивністю 8,5 млн. тонн концентрату в рік і фабрики з виробництва обкотишів №3 із двома випалювальними машинами фірми Лурги-552 загальною проектною продуктивністю 8 млн. т обкотишів у рік, що були введені в експлуатацію в 1980 р. До складу комбінату входить 31 промисловий цех, 40 підрозділів непромислового характеру.

Відкрите акціонерне товариство - "Північний гірничо - збагачувальний комбінат" засновано згідно з рішенням Фонду державного майна України шляхом перетворення Державного підприємства ВАТ "Північний ГЗК" у відкрите акціонерне товариство згідно з Указами Президента України "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" від 26 листопада 1994р. №699/94, "Про завдання та особливості приватизації державного майна в 1996р." №194/96 від 19.03.1996р., розпорядженням №6442-1 міськвиконкому м.Кривого Рогу. Адреса підприємства: Україна, 50080 м.Кривий Ріг, Дніпропетровської області.

Для ефективного управління виробництвом ДАК "Укррудпром" передала в управління АКІБ "УКРСІББАНК" контрольний пакет акцій ВАТ "ПівнГЗК". 23 березня 2000 р. було проведено перші відкриті акціонерні збори, на яких було вирішено багато питань, пов'язаних з подальшою діяльністю даного підприємства. З 2005р. власником є "Систем Кепітал Менеджмент". Метою діяльності ВАТ "Півн ГЗК" є забезпечення споживачів народного господарства України і споживачів інших країн металургійною сировиною, включаючи видобуток залізної руди, виробництво концентрату і обкотишів, одержання прибутку і задоволення інтересів трудового колективу.

В середньому ПівнГЗКа видобуває 33,7 млн т руди на рік. Основним методом збагачення є магнітний у слабкому полі. Технологічна схема включає 4 стадії попереднього дроблення, 3 стадії подрібнення і 5 стадій магнітної сепарації. У кожній стадії отримують відходи, а промпродукт переробляється далі. У результаті повного циклу збагачення із руди з масовою часткою загального заліза (Fe заг ) 31,23-33,6 % отримують концентрат з масовою часткою Fe заг 65,04-65,15 %, вологістю бл. 10 %. В середньому на рік комбінатом випускається 7 млн т концентрату і 5,6 млн т котунів. У останніх масова частка Fe заг – 60,5-60,68 %. На комбінаті встановлені дробарки типу ККД 1500/180; КРД 900/100; КСД 2200; КМД 2200; на збагачувальних фабриках – млини МШР 3,6 х 4,0; МШР 4,5 х 5,0; МШЦ 3,6 х 5,5; магнітні сепаратори типу ПБМ-120/300; вакуум фільтри Ду-100.

Предметом діяльності є:

1) виробництво залізної руди та іншої залізорудної сировини;

2) виробництво концентрату та обкотишів;

3) виробництво нерудних будівельних матеріалів;

4) зовнішньоекономічна діяльність;

5) ведення підсобного господарства по виробництву, переробці і реалізації сільськогосподарської продукції;

6) виробництво і реалізація власної продукції суспільного харчування;

7) надання послуг населенню по ремонту транспортних засобів;

8) медична практика, реалізація медичних препаратів;

9) інші види комерційної діяльності, незаборонені чинним законодавством.

Основні види товарної продукції комбінату - залізорудний концентрат і залізорудні окислені офлюсовані обкотиші. Підприємство здійснює експортну діяльність. Основними споживачами є Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина, Югославія, Румунія, Болгарія, Росія та Австрія.

Продукція комбінату, експортується за кордон, відповідно до умов зовнішньоекономічних контрактів, оплачується валютою. Протягом дванадцяти місяців 2007 року на комбінат надійшла валютна виручка у сумі 89 726,272 тис. доларів США. За 12 місяців 2007 року згідно до програм технічного переоснащення, капітального будівництва та капітальних ремонтів комбінатом придбано обладнання.

Для виконання капітальних ремонтів опалювальних машин ЦВО-1 та ЦВО-2 закуплені цегла жароміцна теплоізоляційна та цементна жаробетонна суміш, тканини для компенсаторів газоходів, димососи та запасні частини до механічного та електротехнічного обладнання

Для проведення технічного переоснащення РЗФ-1 насоси та труби із з'єднуваннями виробництва шведської фирми "Metso Minerals"

Для проведення поточних ремонтів придбані наступні товари: електродвигуни кранові, для бурових станків та іншого обладнання виробництва Томського заводу "Сибелектромотор", великогабаритні шини та запасні частини до великовантажних самоскидів САТ та бульдозерів "Сталева Воля", транспортерна стрічка, запасні частини до шламових насосів виробництва шведської фірми "Metso Minerals" на РЗФ-1, запасні частини до насосної система Sheekar НD-49 (США) та робочі колеса (Росія) для ТВШГ.

Для проведення промислових випробувань куль помольних діаметром 30 та 40 мм в другій та третій стадіях подрібнення на рудозбагачувальній фабриці №1 придбані кулі російського виробництва.

Для збільшення міцності, підвищення вмісту заліза та зниження проценту вологості в окатках закупалася бентонітова глина (Греція).

З метою автоматизації геолого-маркшейдерських робіт та організації планування гірничих робіт придбане програмне забезпечення GEMS та проведене навчання по роботі з ним.

Майже всі придбані товари не виготовляються на Україні, але вкрай необхідні для безупинного виробничого процесу нашого підприємства, їх загальна вартість та вартість виконаних робіт (послуг) складає 9 180,3 тис. доларів США, 5 526,5 тис. ЄВРО та 226 502,4 тис. рос. рублів.

За придбання імпортних товарів та виконання послуг нерезидентами України комбінат перерахував 7 556,5 тис. доларів США, 4 757,6 тис. ЄВРО та 266 269,7 тис. рос. рублів.

Перспективний проект – нарощування сировинної бази комбінату за рахунок переробки відходів збагачення із хвостосховища, застосування сухої магнітної сепарації, як методу предзбагачення сировини, поряд з реорганізацією і переоснащенням збагачувального виробництва, підвищення якості товарної продукції, можливість застосування флотаційного методу збагачення сировини



Информация о работе «Методи підвищення продуктивності праці»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 79463
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
46600
7
7

... підвищення продуктивності праці, заходи щодо їх реалізації, втрати на них, строки проведення, а також відповідальні виконавці. 2. АНАЛІЗ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ 2.1 Коротка фінансово-економічна характеристика ВАТ “Сумський завод продовольчих товарів” Завод продовольчих товарів був створений у 1987 році на базі Бездрицького комбінату по переробці спирту. Після того, як Кабінет ...

Скачать
29670
1
0

... і витрат при випереджаючому темпі зниження витрат. Типовий процес управління продуктивністю праці передбачає наступні етапи: v   вимірювання рівня та визначення факторів зміни продуктивності праці; v   планування підвищення продуктивності праці на основі аналізу резервів її зростання; v   здійснення та контроль за реалізацією заходів щодо підвищення продуктивності праці; v   оцінку впливу зді ...

Скачать
18014
0
0

... праці (середньооблікова чисельність робітників). Фактори зростання продуктивності праці - це вся сукупність рушійних сил і чинників, що ведуть до збільшення продуктивності праці.  За рівнем керованості фактори підвищення продуктивності праці можна поділити на дві групи: ü   Ті, якими може керувати суб’єкт господарської діяльності( управління, трудові відносини, кваліфікація персоналу тощо ...

Скачать
80520
13
0

... іях сільськогосподарського виробництва. Рівень продуктивності праці по окремих роках істотно коливається, тому його динаміку вивчають за середніми даними за 3-5 років. 2. АНАЛІЗ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В РОСЛИННИЦТВІ 2.1 ПРИРОДНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА „МЕЛИТОПОЛЬСКАЯ ЧЕРЕШНЯ” Сільськогосподарське підприємство ПСП „Приморський” розташовано на південно західній ...

0 комментариев


Наверх