4. Зробити взаємозв’язок товарної політики із стратегією розподілу і
маркетинговою ціновою політикою ВАТ Вентиляторний завод
«Гермес»
Товарна політика ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» тісно пов’язана із стратегією розподілу і маркетинговою ціновою політикою підприємства, оскільки дані напрямки діяльності спрямовані на досягнення спільної мети – отримання прибутку в результаті господарської діяльності ВАТ Вентиляторний завод «Гермес».
Прибуткова діяльність протягом 7 років, значний поступальний розвиток виробничої та соціальної інфраструктури, зростання частки на ринку промислових вентиляторів є результатом і характеристикою конкурентоспроможності виробничої системи ВАТ Вентиляторний завод «Гермес», адже на ринку даної продукції існує досить жорстка конкуренція як з боку вітчизняних, так і з боку закордонних виробників промислових вентиляторів та кондиціонерів.
Чинниками конкурентоспроможності діяльності ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» на внутрішньому та зовнішньому ринках промислових вентиляторів та кондиціонерів є:
· організаційна побудова підприємства;
· рівень техніко-економічної підготовки персоналу;
· організаційно-економічний потенціал;
· науково-технічний рівень розвитку;
· інвестиції.
Початковою метою створення ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» було задоволення потреб промисловості в якісних вентиляційних системах та кондиціонуванні в умовах швидкого зростання попиту зі сторони промисловості України та зовнішніх ринків. Підприємство позиціонувало себе на ринку промислових вентиляторів та кондиціонерів виробництвом нових моделей промислових вентиляторів та кондиціонерів на основі новітніх розробок та проектів вітчизняних вчених, при цьому інноваційна діяльність підприємства зацікавила внутрішніх інвесторів, які інвестували в побудову приміщення, розробку та освоєння інвестиційного проекту, забезпечення виробничої та соціальної інфраструктури понад 20 млн. грн., що забезпечило можливість здійснення подальших науково-дослідних робіт на базі новоствореного підприємства. В рамках взаємозв’язку товарної політики із стратегією розподілу і маркетинговою ціновою політикою ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» важливу роль відіграють дослідження загальноекономічної кон’юнктури ринку вентиляторів та інших виробів з металу. Дослідження загальноекономічної кон’юнктури ринку вентиляторів включає:
· визначення співвідношення попиту та пропозиції ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· аналіз стану й динаміки платоспроможності покупців вентиляторів та інших виробів з металу;
· дослідження механізму функціонування ринку цінних паперів і грошового обігу підприємств, що виробляють промислові вентилятори;
· аналіз динаміки оптових та роздрібних цін на ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· аналіз стану номінальних і реальних доходів суб’єктів ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· дослідження динаміки продуктивності праці суб’єктів ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· визначення величини основних макроекономічних показників ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· розрахунок обсягів капіталовкладень суб’єктів ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· визначення величини і динаміки затрат на наукові дослідження та розробки суб’єктів ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· обчислення темпів оновлення продукції суб’єктів ринку вентиляторів та інших виробів з металу;
· розрахунок показників внутрішньої та зовнішньої торгівлі.
Однією з головних цілей ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» є отримання максимального прибутку та збільшення його вартості. Для вирішення цих задач необхідно отримати інформацію про джерела доходів, а також про те, які клієнти його забезпечують і чому, виявити ті ключові бізнес-процеси, на удосконаленні яких повинно сконцентруватися підприємство, щоб забезпечити приріст доходу та реалізацію корпоративної стратегії. У відповідності з цим у подальшому підприємство направляє інвестиції і організовує свою управлінську роботу.
У загальному вигляді проблема розвитку системи внутрішнього контролю на рівні ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» полягає у вироблені комплексного, системного підходу і пов'язаних з ним методичних рішень, які б були здатні створити практичні умови для її впровадження та функціонування.
5. Конкуренція і антиделенінгова діяльність ВАТ Вентиляторний завод
«Гермес»
ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» контролює близько 12% українського ринку промислових вентиляторів, тому в рамках конкурентної боротьби діє в межах встановлених законодавства норм та обмежень. Всі питання щодо фактів недобросовісної конкуренції ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» вирішує порядку, визначеному законодавством України.
Недобросовісною конкуренцією є будь-які дії у конкуренції, що суперечать правилам, торговим та іншим чесним звичаям у підприємницькій діяльності. Неправомірним є використання без дозволу уповноваженої на те особи чужого імені, фірмового найменування, знаків для товарів і послуг, інших позначень, а також рекламних матеріалів, упаковки товарів, назв літературних, художніх творів, періодичних видань, зазначень походження товарів, що може призвести до змішування з діяльністю іншого господарюючого суб’єкта (підприємця), який має пріоритет на їх використання.
Неправомірним використанням товару іншого виробника є введення у господарський обіг під своїм позначенням товару іншого виробника шляхом змін чи зняття позначень виробника без дозволу уповноваженої на те особи. Дискредитацією господарюючого суб’єкта (підприємця) є поширення у будь-якій формі неправдивих, неточних або неповних відомостей, пов’язаних з особою чи діяльністю господарюючого суб’єкта (підприємця), які завдали або могли завдати шкоди діловій репутації господарюючого суб’єкта (підприємця).
Неправомірним збиранням комерційної таємниці вважається добування протиправним способом відомостей, що відповідно до законодавства України становлять комерційну таємницю, якщо це завдало чи могло завдати шкоди господарюючому суб’єкту (підприємцю). Розголошенням комерційної таємниці є ознайомлення іншої особи без згоди особи, уповноваженої на те, з відомостями, що відповідно до чинного законодавства України становлять комерційну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені у встановленому порядку або стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, якщо це завдало чи могло завдати шкоди господарюючому суб’єкту (підприємцю). Неправомірним використанням комерційної таємниці є впровадження у виробництво або врахування під час планування чи здійснення підприємницької діяльності без дозволу уповноваженої на те особи неправомірно здобутих відомостей, що становлять відповідно до законодавства України комерційну таємницю.
Вчинення дій, визначених як недобросовісна конкуренція, тягне за собою накладання Антимонопольним комітетом України штрафів, а також адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність у випадках, передбачених законодавством. У разі встановлення факту дискредитації господарюючого суб’єкта (підприємця) Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення мають право прийняти рішення про офіційне спростування за рахунок порушника поширених ним неправдивих, неточних або неповних відомостей у строк і спосіб, визначені законодавством або цим рішенням.
Особи, права яких порушені діями, визначеними як недобросовісна конкуренція, можуть протягом шести місяців з дня, коли вони дізнались або повинні були дізнатися про порушення своїх прав, звернутися до Антимонопольного комітету України, його територіальних відділень із заявою про захист своїх прав.
Закінчення строку звернення із заявою є підставою для відмови у прийнятті заяви. Якщо Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення визнають поважними причини пропуску строку звернення із заявою, порушене право підлягає захисту. У процесі розгляду справи Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення за поданою заявником заявою мають право вжити заходів щодо забезпечення виконання рішення, якщо невжиття таких заходів може ускладнити чи зробити неможливим його виконання.
З метою забезпечення виконання рішення Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення виносять розпорядження про:
· заборону особі, в діях якої вбачаються ознаки порушення (відповідачу), вчиняти певні дії;
· накладення арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачу.
Розпорядження може бути оскаржене до суду у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання копії розпорядження. Відповідач у разі закриття провадження у справі у зв’язку з недоведенням вчинення порушення може стягнути з заявника збитки, завдані йому забезпеченням виконання рішення, у порядку, визначеному цивільним законодавством України.
Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення у справах про недобросовісну конкуренцію приймають обов’язкові для виконання рішення про:
· визнання факту недобросовісної конкуренції;
· припинення недобросовісної конкуренції;
· офіційне спростування за рахунок порушника поширених ним неправдивих, неточних або неповних відомостей;
· накладання штрафів;
· вилучення товарів із неправомірно використаним позначенням та копій виробів іншого господарюючого суб’єкта (підприємця);
· скасування або зміну центральними та місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими органами місцевого самоврядування прийнятих ними неправомірних актів і розірвання укладених ними угод.
Рішення про накладання штрафів у розмірах понад чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно Антимонопольним комітетом України на його засіданнях. Рішення про вилучення товарів із неправомірно використаним позначенням та копій виробів іншого господарюючого суб’єкта (підприємця) підлягає виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Господарюючі суб’єкти (підприємці) при сприянні Торгово-промислової палати України та інших заінтересованих організацій можуть розробляти правила професійної етики у конкуренції для відповідних сфер підприємницької діяльності, а також для певних галузей економіки. Розроблені господарюючими суб’єктами (підприємцями) правила професійної етики у конкуренції погоджуються з Антимонопольним комітетом України. Правила професійної етики у конкуренції можуть використовуватись при укладанні договорів, розробці установчих та інших документів господарюючих суб’єктів (підприємців).
Питання:
1. Основна мета діяльності ВАТ Вентиляторний завод «Гермес»?
2. Основні напрямки товарної політики ВАТ Вентиляторний завод «Гермес»?
3. Асортиментна продукція ВАТ Вентиляторний завод «Гермес».
4. Основні напрямки маркетингової політики ВАТ Вентиляторний завод «Гермес»?
5. Якою є стратегію просування товару ВАТ Вентиляторний завод «Гермес»?
6. Визначте ефективність побудови організаційної структури ВАТ Вентиляторний завод «Гермес».
7. Чи ефективним є менеджмент в системі управління ВАТ Вентиляторний завод «Гермес»?
8. Якими є основні форми захисту ВАТ Вентиляторний завод «Гермес» від недобросовісної конкуренції?
9. Основні етапи життєвого циклу промислових вентиляторів.
10. Перспективи розвитку ВАТ Вентиляторний завод «Гермес».
0 комментариев