3 Сучасний інвентар
На сьогоднішній день існує три види стрільби з лука:
1) Класична
2) Спортивна
3) Блок
Класична стрільба з лука майже нічим не відрізняється від давньої зброї, вона ніяк не змінилася з давніх часів. Луки виготовляють з дерева,стріли також,змінилися способи виготовлення,але матеріали залишились тими самими. Нею займаються виключно як хобі,бо офіціально немає такої федерації.
В спортивній стрільбі з луку можна побачити колосальний прогрес,цієї зброї,вона стає досконалішою. Луки представляють з себе набір деталей які спортсмен на кожному тренуванні збирає докупи.
В лук входять такі частини:
- Рукоятка
- Плечі
- Тятива
- Приціл
- Стабілізатори
- Полочка
- Плунжер
Матеріали з яких виготовляють луки та стріли – різноманітні,це може бути : дерево,залізо,карбон,кераміка,пластмаса,велика кількість сплавів.
З кожним роком удосконалюються я технічні характеристики луків і стріл,так і їхній зовнішній вигляд.
Як засоби захисту використовуються :
1. крага (на руку)
2. нагрудник
3. напальник.
Масовий розвиток спорту неможливо без наявності луків, стріл, оперення і хвостовиків. Тому було організовано виробництво вітчизняної матеріальної частини для стрільби з лука. Перші луки почали виготовляти на Львівській лижної фабрики "Динамо". З кожним роком змінювалася конструкція лука і разом з тим поліпшувалася якість. Спочатку випускалися дерев'яні луки, а потім і розбірні з склопластиковими плечима. Були залучені й інші підприємства, так в Невьянська виготовлялися найпростіші чисто склопластикові луки, які використовувалися для навчання новачків. У Митищах в НВО "Хімволокно" було освоєно виробництво ниток для тятиви типу "Дакрон" і "Кевлар".
На сьогодні існує багато фірм,що виготовляють продукцію для цього спорту,що створює здорову конкуренцію.
Блочний лук – нова гілка в стрільбі з луку,це ще не олімпійський вид спорту,але він вже має свої правила. Лук дуже відрізняється від класичного, він ввібрав тільки передові технології,й зовсім не нагадує класичний. Цей лук –короткий і має особливу форму,працює за рахунок блоків,що стоять на кінці плечей,приціл тут з лінзою,що дає змогу цілитись краще.
Сучасна стрільба з лука відрізняється надзвичайно високою точністю, що вимагає від стрільця високого ступеня координації рухів і дій.
4 Роль інших складових
Світові рекорди, не рахуючи рекордів Європи, в різних вправах радянськими лучниками встановлювалися понад 100 разів. Такий бурхливий прогрес стався в результаті впровадження у підготовку стрільців сучасних досягнень теорії і методики спортивного тренування, вдосконалення техніки виконання пострілу, а також поліпшення інвентарю - луків, стріл, тятиви.
Удосконалення техніки стрільби супроводжувалося боротьбою поглядів тренерів про вибір тієї чи іншої техніки, прийомів. Створення системи і дало можливість радянським спортсменам довгий час бути лідерами і переможцями на світових першостях. Організаторами та творцями цієї школи стали ентузіасти-тренери, які стали потім професіоналами.
Зростанню спортивної майстерності сприяла робота вчених інститутів фізкультури, які своїми працями, дослідженнями допомагають тренерам проробляти питання по "раціональній техніці" стрільби з лука. Ними створені ряд програм, рекомендацій у допомогу спортсменам і тренерам. Працівники комплексних наукових груп беруть участь у всіх навчально-тренувальних зборах збірної команди зі стрільби з лука.
5 Досягнення
Останнім великим досягненням в стрільбі з луку, стала золота медаль олімпіади в Пекіні Віктора Рубана.
Спортсмени Харківщини достойно представляють наш край на міжнародній арені, що можна ще додати після факту, що половину олімпійської збірної складають наші спортсмени.
Багато гучних імен виховала наша школа,серед них призери і чемпіони Європи, Світу, Олімпіад, рекордсменів цих змагань. Багато талановитих тренерів працюють за кордоном тренуючи збірні інших держав.
Ось декілька імен що ввійшли в історію сучасної стрільби з луку:
Сидорук В.В (головний тренер збірної)
Сумко К., Рубан В., Коваль В., Сердюк О., Бережна Т.і т.д
Школа виховала дуже багато майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу,заслужених майстрів спорту.
Стрільба із луку має високу тенденцію в розвитку,сподіваємось список імен великих спортсменів буде поповнюватися з кожним роком.
Висновок
Стрільба з луку розвивалась завжди поруч з людиною,набуваючи нових форм,знаходячи нові способи реалізації себе як зброї,сподіваємось цей розвиток не зупиниться і людина завжди буде використовувати її.
Перелік умовних скорочень
FITA (Federation Internationale de Tir a l'Arc) - Міжнародна федерація стрільби з лука (фр.)
EMAU (European and Mediterranean Archery Union) - Європейський і Середземноморський союз стрільби з лука
Список використаних джерел
1. http://www.runoarchery.com/
2. http://sport.kharkov.ua/
3. http://archer.com.ua/
4. http://mobidic.ru/
5. http://www.kuldnool.ee/
6. http://ru.wikipedia.org/
... і віддівала перевагу сімя Токугава, котра в той час лідирувала в політиці, її вивчав сам Сьогун, Токугава Іеміцу.[7] Основні принципи мистецтва володіння мечом були викладені в таких книгах, як Хейхо Кандесьо Ягю Муненорі та Горін но Сьо Міямото Мусасі. Ці класичні підручники пояснюють прийоми оволодіння мечем і описують ідеальний стан духу та філософський погляд, якого треба достигти тим, хто ...
... наприклад, 1-2-і місця - по 6 очок, 3-5-і місця - по 3 очка, 6-і місце - по 0,5 очка). Розділ 2. Участь спортсменів України в іграх в Турині ХХ Олімпійські ігри стали надбанням історії, в яку записано і дві українські медалі. Україна як і завжди приймала участь в олімпійських іграх 2006 року, які проходили в Турині. Турин досить радо приймав учасників та гостей з України. З представників ...
... і таким чином описати її рухову активність. Вплив прийняття християнства на ЗСЖ У 988 році відбулося хрещення Київської Русі. Прийняття християнства суттєво вплинуло на всі сторони життя давньоруського населення, у тому числі й на дотримання українцями здорового способу життя . Християнство спрямовувало увагу на верховенство духу над тілом, на внутрішній світ людини, на відмову від матері ...
... . Проведення формуючого експерименту (з фіксацією констатуючого і підсумкового зрізів) дало можливість довести ефективність запропонованих нами змісту, форм і методів взаємодії родини і школи у фізичному вихованні молодших школярів. На третьому підсумковому етапі – аналізувалися та узагальнювались одержані в процесі дослідно-експериментальної роботи результати досліджень, які знайшли своє вті ...
0 комментариев