4. Турфірми, які представляють туризм в природоохоронних територіях

Головною туристичною фірмою, яка займається таким видом туризму, є Terra Incognita Ukraine. Це українська тур фірма, офіс якої знаходиться в самому центрі Києва [10].

Наприклад, ТІ пропонує туристичні подорожі до заповіднику Медобори. Поділля – край, що відомий в Україні і за її межами унікальними вапняковими горами – Подільськими Товтрами, названий у народі Медоборами. Утворилися вони 15–20 млн. років тому у вигляді підводних бар’єрних рифів на дні теплого Сарматського моря. Сьогодні Медобори являють собою невисоке мальовниче горбисте пасмо Подільських Товтр з різноманітними формами вивітрювання, вертикальними карстовими печерами «Перлина» та «Христинка», своєрідним ландшафтом. Майже всі вони покриті лісами з різноманітним багатством реліктових, ендемічних і лікарських рослин. Понад 30 видів рослин і 34 види тварин занесено до Червоної книги України.

Багаті Медобори на природні, історичні, унікальні археологічні пам’ятки. Тут, на городищі-святилищі Богит, у Х-ХІІІ ст. стояв всесвітньо відомий Збруцький ідол (Світовид) – божество східних слов’ян, сьогодні пам’ятка культури світового рівня.

Через Медобори протікає історична річка Збруч у долині якої знаходиться багато природних лікувальних вод «Збручанська Нафтуся» та «Новозбручанська», які використовують для лікування місцеві санаторії Сатанова та Гусятина.

До Вашої уваги пропонуються дуже цікаві, незабутні подорожі екологічними маршрутами Медоборів, прадавні легенди, унікальні культові пам’ятки, рідкісні рослини і тварини, історична річка Збруч, печери та підземні штольні, історія окремих сіл, музеї.

Медобори – найкраща пропозиція для проходження учнівської та студентської практики з географії та біології, походів, експедицій, екскурсій і просто незабутнього відпочинку як дорослих так і дітей. Маршрути не потребують спеціальної підготовки.

Також на Побужжя і Причорномор’я. Ми запрошуємо Вас відвідати Одеську і Миколаївську області. Щоб показати красу і своєрідність цих регіонів ми розробили екологічну подорож на південь України. Це неймовірна пригода до близьких, але майже невідомих пересічному українцеві місць. У супроводі фахівця-орнітолога будемо спостерігати дику і неторкану природу Півдня України. Тут унікальні, неймовірної краси ландшафти, загадкові кургани, історичні ландшафти Гардового острова з найбільшою козацькою паланкою – Буго-Гардівською. Тут ми пізнаватимемо культуру і побут нашого народу, його сусідів із сивої давнини і до сучасності та відвідаємо фортеці, храми та інші архітектурні пам′ятки. Доповненням до подорожі буде дегустація вин із давніх погребів заводу в Шабо…

Подорожі заповідними місцями Поділля. Ми раді запропонувати Вам подорож до Подільських печер (Вертеба, Млинки), каньйонів Дністра, Серету і Тупи, водоспадів, замків, Касперівського регіонального ландшафтного парку. Водна подорож проходить майже «дикими» каньйонами рік з мальовничими краєвидами. На маршруті Ви побачите звисаючі над рікою скелі, які за свій химерний вигляд отримали назву «Касперівські сфінкси» та «кам′яні гриби». Зможете відвідати пам′ятку ІХ-ХІ ст. – печерний храм з жертовним каменем, Касперівське водосховище, подільську церкву Св. Юрія та скульптуру Святого Онуфрія 16 ст. А ще ми пропонуємо відвідини. місцевої пивоварні з півтисячолітньою традицією і дегустацію пива!

Еколого-етнографічні подорожі заповідним Подніпров’ям. Запрошуємо Вас до еколого-етнографічної подорожі Подніпров′ям (Черкаська та Київська область). Такі ландшафти можна побачити тільки тут: високий, посічений глибокими ярами, берег і неозорі краєвиди Дніпра, густі таємничі ліси і заповідні флора та фауна. Ці місця під охороною Трахтемирівського й Канівського заповідників, до яких спрямована наша подорож.

Заселене багато тисячоліть тому Правобережне Подніпров′я зберегло для своїх нащадків чимало старожитностей. Вони представлені багатьма пам′ятками археологічних культур трипільців, скіфів, черняхівців, русичів. Подорож проходить історичними місцями, тісно пов′язаними з історією козацтва – з відомими козацькими святинями Чигирином і Суботовом, та маловідомим Трахтемировом, де існував козацький монастир і шпиталь. Тут зароджувалась Гайдамаччина та постійно тривала боротьба за вільну Україну.

На частині території час призупинив свій швидкий біг і тут ще можна побачити давні вітряки серед поля та подніпровські хати, вкриті солом′яними стріхами, в яких у різна часи народжувалися українські генії. згадаємо про одного з них – Тараса Шевченка і побуваємо на Тарасовій горі у Каневі [10].


Джерела

1. uk.wikipedia.org/wiki/Природоохоронна_територія (21.12.2010)

2. Заповідники і національні природні парки України / Авт. тексту В. Колос. – К.: Вища школа, 1999. – 223 с.

3. Иванух P. Страгегические проблеми развития туристско-рекреационного комплекса Украины // Экономика Украины. – 1997. – №1

4. Квартальнов В. Туризм: Финансы и статистика. – М.: Ученик, 2000. – С. 57.

5. Кифяк В. Організація туристичної діяльності в Україні. – Черкаси: Зелена Буковина, 2003. – С. 96–99.

6. Сергеева Т. Экология туризму. – М.: Финансы и статистика, 2004. – С. 35.

7. Стафійчук В. Рекреологія. – К.: Либідь, 2006. – С. 64–86.

8. Фоменко Н. Рекреаційні ресурси та курортологія. – К.: Центр навчальної літератури, 2007. – С. 12.

9. www.ecotyrizm.com/svit.php (21.12.2010)

10. www.terraua.com.ua (21.12.2010)

11. Малий словник історії України / за ред. В. Смолія. – К.: Либідь, 1997. – 324 с.


Информация о работе «Туризм в природоохоронних територіях»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 22818
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
143432
0
0

... 25 листопада 1997 року завдяки об'єднаним зусиллям державних та громадських природоохоронних організацій, землекористувачів на базі лиманно-гирлового комплексу Тилігульского лиману в Одеській області була створена природоохоронна територія України Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський». Тилігульський лиман знаходиться на межі Одеської та Миколаївської областей. Його довжина складає 60 кі ...

Скачать
52964
0
1

дтворення їх природних комплексів. Заслуговує на увагу правовий режим територій та об'єктів природно-заповідного фонду України. Визначається з урахуванням їх класифікації та цільового призначення. Природні заповідники — це природоохоронні, науково-дослідні установи загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони ...

Скачать
238694
19
11

... стан туристичної галузі в Україні, наявність пози­тивних зрушень у розвитку сільського зеленого туризму як прибуткового і найменш капіталомісткого виду туризму. Метою дослідження є аналіз стану міжнародного туризму на Херсонщині для розробки проектних рішень щодо його розвитку. Тому в процесі виконання роботи: 1. Проаналізована діяльність суб'єктів туристичної індустрії та зроблено висновок про ...

Скачать
71650
2
1

... менше, ніж інші галузі економіки, відчуває на собі вплив економічної кризи, яка може протягом певного часу лише частково уповільнити його розвиток. 1. Основна частина. Розвиток міжнародного туризму в Португалії   1.1 Загальні відомості про країну Португальська Республіка (Republic Potruguesa) розташована на західному узбережжі Іберійського напівострова. В її склад входять Азорські острови і ...

0 комментариев


Наверх