3 Система передачі «Сопка – Г»

ВОСП «Сопка – Г» (ІКМ – 480 – 5) – система передачі третинної плезіохронної цифрової ієрархії – призначена для організації з`єднувальних ліній міської телефонної мережі по волоконно-оптичному кабелю зі швидкістю передачі 34,368 Мбіт/с. ВОСП «Сопка – Г» дозволяє організувати:

– міжстанційні з`єднувальні лінії між АТС різних типів у місцевому та міжміському шнурах;

–  первинні (зі швидкістю передачі 2,048 Мбіт/с) та вторинні (зі швидкістю

передачі 8,448 Мбіт/с) цифрові тракти місцевої мережі;

-передачу по третинному тракту сигналів вторинних груп других цифрових систем передачі;

-канали передачі дискретної інформації із швидкістю передачі 8 кбіт/с та 64 кбіт/с в 30-канальних групах.

Комплекс апаратури «Сопка – Г» складається:

– обладнання узгодження з АТС ОСА;

– аналого-цифрового обладнання АЦО;

– обладнання вторинного групоутворення ОВГ;

– обладнання третинного групоутворення ОТГ;

– обладнання світловодного лінійного тракту ОЛТ з комплектом КЛТ;

– системи сигналізації та обслуговування;

– системи телеконтролю та службового зв`язку ТСО;

– контрольно-вимірювальної апаратури;

– уніфікованого сервісного обладнання УСО;

Обладнання світловодного лінійного тракту складається з блоків обладнання лінійного тракту ОЛТ – 01 та блока ОСП – 02, що призначений для підключення лінійного оптичного кабелю до станційних оптичних кабелів.

В блоці ОЛТ – 01 може бути встановлено два комплекти лінійного тракту КЛТ – 31 (або КЛТ – 32) для організації двох лінійних світловодних трактів третинної ЦСП ІКМ – 480 – 5 на прикінцевій станції. На проміжній станції блок ОЛТ– 01 з двома КЛТ забезпечує прийом, регенерацію та передачу оптичного лінійного сигналу в обох напрямках. Блок ОЛТ – 01 забезпечує також електроживлення КЛТ, передачу аварійної інформації в блок УСО – 01.

Комплекти лінійного світловодного тракту третинних ЦСП призначені для перетворення цифрового сигналу з коду НDВЗ в лінійний код 1В2В (МСМІ) з подальшим перетворенням в оптичний сигнал та зворотного перетворення оптичного сигналу в електричний. Для ВОСП «Сопка – Г» розроблено два типи комплектів КЛТ з довжиною хвилі 1,3 мкм, які відрізняються типом джерела випромінювання: КЛТ – 31 – з багатомодовим лазерним діодом; КЛТ – 32 – з одномодовим лазерним діодом.

Блок ОСП – 02 забезпечує з`єднання одного шістнадцятиволоконного, або двох восьмиволоконних, або чотирьох чотириволоконних лінійних оптичних кабелів та шістнадцяти станційних оптичних кабелів. Розроблені дві модифікації блока ОСП – 02 для зварних та роз`ємних з`єднань.Система сигналізації та обслуговування обладнання уніфікована. Основним блоком системи є блок УСО – 01, на який надходить інформація про стан блоків з локалізацією місця пошкодження з точністю до плати. В системі використовується шинна організація обміну інформацією між УСО – 01 та іншими блоками. До одного блока УСО – 01 може бути підключено до 99 блоків будь-якого типу.

Два УСО – 01 сусідніх рядів з`єднуються для забезпечення резервування, при пошкодженні одного з УСО його функції виконують УСО другого ряду.Система телеконтролю призначена для дистанційного визначення аварійних станів робочих блоків проміжних та прикінцевих станцій. Службова інформація передається по робочій парі оптичних волокон сумісно з інформаційним сигналом із швидкістю передачі 64 кбіт/с. Серед станцій одна по телеконтролю є головною (контролюючою), інші – проміжними. На головній станції для організації телеконтролю встановлюється блок СТО, який сумісно з блоком УСО – 01 забезпечує передачу сигналів на станцію, що контролюється, та відображення інформації на індикаторному транспаранті.

Блок СТО – 01 дозволяє організувати п`ять напрямків телеконтролю. В кожному напрямку контролюється декілька станцій, що розташовуються послідовно одна за одною. При цьому загальна кількість блоків, що контролюються, не повинна перевищувати десяти. Плати службового зв`язку входять до складу СТО – 01. Цифровий канал СЗ дозволяє вести переговори з будь-якою проміжною та прикінцевою станціями. Електроживлення системи «Сопка – Г» здій-снюється від станційного джерела живлення 60 В.

В табл. 3 наведені значення довжини дільниці регенерації системи «Сопка – 4Г» для різних комплектів КЛТ, а в табл. 4 – технічні характеристики ВОСП «Сопка – 4Г». В табл. 4 наведені технічні характеристики ВОСП “Сопка-4Г”.

Таблиця 3 Значення довжини регенераційної дільниці

Тип комплекту Загасання ОК, дБ/км

LР max, км

LР min, км

КЛТ – 31

КЛТ – 31

КЛТ – 32

 0,7

 1,0

 1,0

 33

 24

 26

 5

 4

 6

Рисунок 4 – Структурна схема ВОСП-ІКМ-480-5 ( «Сопка–Г»)

Таблиця 4 Технічні дані ВОСП «Сопка –Г»

 Параметр  Значення
Кількість каналів ТЧ, що організуються по одній парі оптичних волокон  480
Довжина хвилі оптичної несучої, мкм  1,3
Максимальна довжина лінійного тракту, км  90
Кількість регенераційних дільниць, не більше  9
Коефіцієнт помилок в лінійному тракті максимальної протяжності, не більше

 10 –8

Коефіцієнт помилок на одну регенераційну дільницю, не більше

 10 –9

Швидкість передачі, Мбіт/с  34,368
Лінійний код  МСМІ
Лінійна швидкість, Мбіт/с  68,736

Информация о работе «Волоконно-оптичні системи»
Раздел: Коммуникации и связь
Количество знаков с пробелами: 13706
Количество таблиц: 4
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
15788
3
1

... ється на виході. Ці перетворення здійснюються у ПОМ та ПрОМ відповідно. 3. Передавальні пристрої Оптичний передавальний пристрій – один з головних функціональних вузлів будь-якої волоконно-оптичної системи передачі. Призначення ОперП перетворення вхідного електричного сигналу в ідентичний йому оптичний сигнал з високою точністю. Для всіх ОперП незалежно від галузі їх застосування та типу ...

Скачать
29923
5
11

... . Вимоги, які пред'являються до таких систем передачі, відрізняються числом каналів, параметрами і техніко-економічними показниками. На магістральної та зонових мережах застосовуються цифрові волоконно-оптичні системи передачі, на місцевих мережах для організації з'єднувальних ліній між АТС також застосовуються цифрові волоконно-оптичні системи передачі, а на абонентському ділянці мережі можуть ...

Скачать
14071
0
2

... тільки оптичні кабелі. Вже закінчується будівництво міжнародної ВОЛЗ “Схід”, що проходить по території України. Для цієї ВОЛЗ використовується сучасна система передачі п’ятіркової синхронної цифрової ієрархії. Волоконно-оптичною системою передачі називається сукупність активних та пасивних пристроїв, призначених для передачі інформації на відстань по оптичних волокнах (ОВ) інакше –волоконних ...

Скачать
30866
15
8

... з’єднувачах aнз; -  загасанням оптичного кабелю aк. На рис. 1 наведена модель волоконно-оптичного каналу, що відображає розподіл втрат на дільниці регенерації. Рисунок 1 – Модель волоконно-оптичного каналу Перш за все визначається енергетичний потенціал системи – різниця між ефективною потужністю оптичного випромінювання Реф ПОМ та порогом чутливості ПРОМ Р0min . Поріг чутливості ПРОМ ...

0 комментариев


Наверх