1.2 З'ясування завдання СОБ 1-ї артилерійської батареї
З'ясування задачі являє собою початок роботи СОБ по прийняттю рішення. При з'ясуванні отриманої задачі СОБ повинен зрозуміти:
ціль майбутніх бойових дій та задум командира загальновійськового підрозділу, якому батарея придана або який підтримує;
об'єкти (цілі), які знищуються засобами старших командирів по напрямку дій загальновійськового підрозділу і задачі батареї по вогневому ураженню противника;
задачі сусідів та порядок взаємодії з ними;
час готовності до виконання задачі, а також райони вогневих позицій та рубежі командно-спостережних пунктів;
основний напрямок стрільби;
спосіб визначення установок для стрільби на поразку; порядок висування батареї у визначений район і порядок маневру в ході бою, порядок забезпечення боєприпасами.
На основі з'ясування задачі СОБ робить висновки, в яких визначає: роль батареї у виконанні задачі загальновійськовим підрозділом, які дії необхідно провести негайно для швидкої підготовки вогневих взводів до бойових дій.
1.3 Оцінка обстановки СОБ 1-ї артилерійської батареї
Під обстановкою розуміють сукупність всіх об'єктивних умов, в яких батареї доведеться виконати бойову задачу. Елементами обстановки, без яких не можна прийняти обґрунтованого рішення, являються: противник, свої підрозділи, місцевість, радіаційна, хімічна та бактеріологічна (біологічна) обстановка. Крім того, при оцінці обстановки враховують стан погоди, пору року і час. Основна ціль оцінки обстановки – прийняття обґрунтованого рішення.
Оцінка противника.
Даних про противника, особливо про його засоби ядерного і хімічного нападу, артилерійські та мінометні батареї, як правило, буде недостатньо,1 а деякі з них можуть бути застарілими, недостовірними або хибними. Тому СОБ оцінює противника, спираючись на знання його організації і тактики дій, Зіставляючи відомі дані про противника, він повинен вивчити його склад, положення, стан, ступінь захищеності, розташування вогневих засобів, сильні та слабкі сторони і характер дій.
На основі глибокого і все стороннього аналізу групування противникам вірогідного характеру його дій СОБ робить висновки: який противник знаходиться перед загальновійськовим підрозділом, якому батарея придана або який підтримує, і вірогідний характер його дій, місця розташування об'єктів (цілей), від знищення яких вогнем артилерії різко знижується його бойові можливості.
Оцінка підрозділів батареї,
Підрозділи батареї (вогневі взводи) оцінюються СОБ в такий послідовності: на початку він уточнює розташування підрозділів батареї, потім вивчає ії склад, забезпеченість і, нарешті, визначає їх бойові можливості по виконанню майбутніх задач.
Оцінюючи положення підрозділів, СОБ вивчає: тактичне положення підрозділів батареї по відношенню до противника і характер їх дій (знаходяться в районі зосередження, на марші, розгорнуті в бойовий порядок тощо);
віддалення підрозділів від наміченого району вогневих позицій і переднього краю своїх військ; час, необхідний на висування і розгортання підрозділів батареї в бойовий порядок.
При оцінці складу і стану своїх підрозділів СОБ аналізує:
укомплектованість підрозділів особовим складом, зброєю, бойовою технікою;
політико-моральний стан особового складу; стан озброєння та бойової техніки;
рівень підготовки і бойовий досвід підрозділів, організаторські здібності командирів.
В ході оцінки забезпеченості підрозділів СОБ встановлює: забезпеченість батареї матеріальними засобами та строки створення їх запасів в підрозділах; норми витрати боєприпасів та інших матеріальних засобів і потреба в них для виконання бойової задачі; організацію підвозу та евакуації;
технічне і тилове забезпечення.
При оцінці бойових можливостей підрозділів СОБ визначає можливості батареї по поразці об'єктів противника із закритих ВП кількістю боєприпасів, які є в наявності, а також маневрені можливості підрозділів.
Оцінка місцевості.
СОБ вивчає місцевість з метою визначення її впливу на бойові дії батареї.
На початку СОБ вивчає зміни, які відбулися на місцевості порівняно з картою в результаті застосування ядерної або іншої зброї та господарської діяльності людини. Потім оцінюється загальний характер місцевості, умови спостереження, маскування і розміщення КСП та ВП батареї, умови проходження місцевості, а також її захисні властивості.
В результаті оцінки місцевості СОБ може зробити наступні висновки: як впливає місцевість на виконання поставленої бойової задачі; про танконебезпечних напрямках і, виходячи із цього, де розмістити вогневі позиції батареї, як побудувати бойовий порядок і де розмістити його елементи, про напрямок переміщення, стану маршрутів та їх вплив на строки висування підрозділів.
Крім цього СОБ при оцінці обстановки враховує стан погоди, час доби і пору року.
1.4 Рішення СОБ 1-ї артилерійської батареї
Основу управління підрозділами складає рішення командира. Під рішенням розуміють остаточно обраний СОБ план дій підрозділів по виконанню поставленої бойової задачі, визначаючий в загальних рисах порядок використання сил і засобів в ході ведення бойових дій. Рішення дає відповіді на питання про те, що, де і коли, як і кому зробити, щоб і найменшою витратою сил і засобів виконати поставлену задачу.
Рішення СОБ робить з урахуванням задач, які виконуються загальновійськовим підрозділом, якому батарея придана або яку підтримує, задач, поставлених старшими командирами, і на основі висновків із оцінки обстановки. При цьому по деяких пунктах рішення висновки, зроблені із з'ясування задачі і оцінки обстановки, можуть бути однаковими. По інших пунктах рішення висновки можуть бути протилежними і для їх остаточного визначення необхідно зіставити зроблені раніше висновки і вибрати з них найбільш доцільні.
На основі висновків, зроблених після з'ясування отриманої бойової задачі, і оцінки обстановки СОБ готує і віддає бойовий наказ.
1.5 Бойовий наказ СОБ 1-ї артилерійської батареї
В бойовому наказі СОБ вказує;
відомості про противника;
задачі загальновійськового підрозділу;
задачі батареї, вогневі позиції, основний напрямок стрільби, спосіб визначення установок для стрільби, витрату боєприпасів, маршрут і порядок маневр)' всередині району вогневих позицій і в ході бою;
після слова "наказую" - вогневі задачі і порядок їх виконання: яку кількість боєприпасів викласти біля гармат і як розкласти їх по вогневих задачах (нальотах);
місця гарматних площадок і сектори обстрілу для ведення вогню прямою наводкою;
порядок знищення танків і піхоти противника, які прорвалися в район вогневої позиції;
час готовності до відкриття вогню;
сигнали управління, оповіщення і порядок дії по них;
своє місце і заступника.
2. З’ЯСУВАННЯ ЗАВДАННЯ СОБ 1-ї БАТАРЕЇ
1. Перед фронтом оборони 1/200 МП діють підрозділи механізованої батальйонної тактичної групи (мбтгр) із складу 3 мбр з переднім краєм: паром (4202), міст (4204-1 ), г. Новая (4206), Покровское (4208).'
Перехід противника у наступ можливий зранку 22.06.
2. 1/200 мп переходить до оборони району: кут лісу (4108-1), Дубна(4103), Ракитино (3805) з задачею не допустити прориву противника у напрямку г. Новая (4206), Рогово (3706).
Бойовий порядок батальйону - в два ешелону. В першому ешелоні до оборони переходять: справа - 1 мр, зліва -. З мр. В другому ешелоні - 2 мр. Роти займають опорні пункти з 19.00 до 20.00 2 1.06.
Справа переходить до оборони 3/900 МП. Розмежувальна лінія з ним: кут лісу (4108-1), відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3509-7).
Зліва переходить до оборони 2/200 МП. Розмежувальна лінія з ним: міст (4103-1), відм. 133,0 (3703), відм. 135,5 (3404).
3. В інтересах дій 1/200 мп засобами старшого артилерійського командира уражуються артилерійські батареї противника:
- ціль А51 Х-46700, У=03900.
- ціль А52 Х=47200, Y=04650. Основний напрямок стрільби - 59-00.
Спосіб визначення установок для стрільби на поразку - на основі повної підготовки.
4. 1-а артилерійська батарея підтримує бойові дії 1 мр.
5. Тактичні і вогневі задачі батареї:
а) На артилерійську заборону висування і розгортання військ противника: зосередженим вогнем уражати колони противника при висуванні та розгортанні. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам: ЦІ01,201,301.
б) На артилерійське відбиття атаки противника, зосередженим і загороджувальним вогнями уражати атакуючого противника з рубежу його переходу в атаку, прикривати вогнем фланги батальйону і проміжки між опорними пунктами. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам: Ц401, нерухомий загороджувальний вогонь „Дуб", „Бук", „Клен", рухомий загороджувальний вогонь „Вовк".
в) На артилерійську підтримку військ, що обороняються в глибині: зосередженим вогнем по ділянкам Ц501, 502 нанести поразку противнику, який вклинився в оборону.
г) На артилерійську поразку противника при проведенні контратак:
в період артилерійської підготовки КА в готовності 10-хвилинним вогневим нальотом підготовити КА другого ешелону (Змб з тб) з рубежу: відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3607-1) у напрямку Ново-Петровское (3708), відм. 170,2 (4107) поразити живу силу та вогневі засоби противника Ц601.
- в період артилерійської підтримки КА зосередженим вогнем Ц602, 603 підтримати КА другого ешелону полку.
6. Вогневу позицію 1-ї батареї в основному районі: 250 м на північ від мосту (3905-9) зайняти до 21.30 21.06
Вогневу позицію в запасному районі зайняти: 250 м на північ від лісу (3608-9); КСП батареї зайняти до 20.00 21.06: сумісно з КСП Імр- відм. 170.2 (4107); КСП АДН - з20.00 21.06 сумісно з КСП 1 мб - окрема будівля (4006-1); БСП АДН - 150 м на південь від перехрестя доріг (4107-2).
7. Витрата боєприпасів на оборонний бій 2.0 бк, із них:
- на артилерійську заборону висування і розгортання військ противника 0,4 бк.
- на артилерійське відбиття атаки противника 0,7 бк.
- на артилерійську підтримку військ, що обороняються в глибині 0,4 бк.
- на вогневу поразку противника при нанесенні контратак 0,5 бк.
8. Готовність до відкриття вогню з основних вогневих позицій 24.00 21.06.
3. ОЦІНКА ОБСТАНОВКИ СОБ 1-ї БАТАРЕЇ
1. ОЦІНКА ПРОТИВНИКА:
Перед фронтом оборони 1/200 МП діють підрозділи механізованої батальйонної тактичної групи (мбтгр) із склад)' 3 мбр.
Перехід противника у наступ можливий зранку .22.06.
Ймовірні рубежі розгортання:
в батальйонні колони: Алексеевское (5202), міст (5205-5). ротні колони: відм. 144,1 (4802), Сухотіно (4806).
- у взводні колони: Труново (4402), Никольское (4508).
Рубіж переходу в атаку: міст (4204-1), відм. 179,8 (4208).
Можливий напрямок головного удару: Шутилово (4405), Рогово (3706).
Можливі райони вогневих позицій артилерії:
- до АДН в районі: Крюково (4603), Савино (4703), Андреевское (4705).
- до АДН в районі: Шутилово (4405), Сухотіно (4407), відм. 161,9 (4407). мінометний взвод в районі: Исаево (4405).
2. ОЦІНКА СВОГО ПІДРОЗДІЛУ:
1-а артилерійська батарея підтримує бойові дії 1 мр.
Батарея укомплектована особовим складом, озброєнням і технікою на 100%. Особовий склад навчений і підготовлений до виконання завдань. 122-мм гаубиці Д-30 вивірянні готові до стрільби. Апаратура і прилади командирських машин управління вогнем КБ і СОБ у справному стані, вивірянні і готові до роботи. Артилерійські тягачі і машини підвозу боєприпасів у справному стані, заправлені пальним, завантажені майном і боєприпасами та готові до маршу.
... ідкою роадн); плани проведення КЗ (ККЗ) з батареями; плани проведення контрольних занять з офіцерами; конспекти (плани) для проведення занять. До документів обліку відносяться: журнал обліку бойової підготовки; картка оцінки польового виходу; картка оцінки контрольно-комплексного заняття батареї; картка оцінки контрольного заняття з управління вогнем (управління ракетними ударами) дивізі ...
... це дає нам можливість дослідити інформацію з різноманітних джерел і проаналізувати її для того, щоб дати більш узагальнюючу характеристику. Зробити порівняльний аналіз військових сил держав на передодні війни і тим самим прослідити одну із головних причин ходу військових подій під час першої світової війни. РОЗДІЛ 2. СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА 2.1. Збільшення чисельності армій На початку війни ...
... угруповання призначеного для ведення спеціальної операції. До його складу включаються найбільш боєздатні, оснащені сучасною зброєю, військовою технікою і краще підготовлені з'єднання, частини армійського корпусу та спеціального призначення. Він буде розташовуватись в базових районах операційної зони (району). Ешелон охорони комунікацій і важливих об'єктів (схема №4, додатку) призначений для ...
... не встановлена. Імовірно, його створив Марен ле Буржуа з Лізьє (Франція) у першому десятилітті 18 ст. У цьому ж столітті ударний замок одержав повсюдне поширення і встановлювався на стрілецькій зброї армій усього світу до середини 19 ст. Конструкція і принцип дії. Шептало в цьому замку монтувалося на внутрішній стороні замкової дошки і з'єднувалося з щиколоткою (диском), що поверталася при ...
0 комментариев