2. Обгрунтування вибору запропонованого виду ЗЕО для ринку конкретної країни

Перед вибором зовнішньоекономічного партнера необхідно проаналізувати політичні, економічні, географічні, правові, фінансові та інші фактори країни можливих контрагентів. Дана характеристика і оцінка факторів за п’ятибальною шкалою(від 1 до 5 балів) наведено у таблиці №1.

 

Оцінка привабливості країни з точки зору даного виду ЗЕО

Таблиця 1

Фактори , що визначають вибір виду ЗЕО Характеристика фактора по країнах (так/ні, кількість балів, джерело інформації)
Китай Німеччина Росія
1.

Правова система

загального права; 4 4 4
цивільного права; 3 5 3
теократичного права 3 4 3
2.

Митний режим країни можливого контрагента:

наявність СЕЗ (ВЕЗ) 5 3 4
високий або низький рівень мит ( експ/імп); 3 3 3
наявність (відсутність) ліцензування та/або квотування 4 4 2
необхідність зустрічних закупівель 5 5 5
спеціальні вимоги сертифікації 3 4 3
вимоги стандартів 3 5 4
інші заходи "адміністративного протекціонізму” 2 4 4
валютні обмеження 3 3 4
вимоги до пакування та маркування 3 4 4
добровільне" обмеження експорту 3 4 4
3.

Наявність торгових договорів між Україною та країною можливого контрагента:

про надання режиму найбільшого сприяння 3 4 5
про надання спеціального режиму 2 4 4
про надання національного режиму   1 2 3

Продовження табл. 1

4. Участь країни можливого контрагента у міжнародних картельних або товарних угодах щодо товару-об’єкту майбутньої угоди; 4 4 2
5.

Транспортні умови:

наявність прямих рейсів 2 4 5
тарифи лінійного судноплавства 2 3 5
фрахтові ставки 2 3 4
ступінь механізації вантажно-розвантажувальних робіт та зберігання вантажу 4 4 4
ставки портових зборів 3 4 3
правила та звичаї щодо приймання - здачі вантажу та ін 4 3 3
6.

Умови платежу, які використовуються у країні можливого контрагента:

умови розрахунків (готівка, аванс, кредит) 3 3 4
форми розрахунків (інкасо, акредитив, тощо) 3 4 3
валюта платежу 3 3 4
засобу платежу (вексель, чек тощо) 4 4 4
вартість форми, терміни кредиту 3 4 3
можливість отримання авансу , його вартість 3 3 4
7. Способи збуту, що застосовуються у країні можливого контрагента. 4 3 3
8. Терміни поставки прийняті в країні контрагента. 2 4 5
9 Рівень розвитку суміжних галузей економіки країни можливого контрагента з метою визначення перспектив розвитку виробничої чи іншої кооперації 4 4 4
10

Правові питання, відображені у законах країни контрагента

про страхування 3 4 3
що регулюють правове становище та діяльність фірм 4 4 4
про охорону промислової власності 3 4 4
про патентування винаходів 3 4 3
про реєстрацію торгових знаків 4 4 4
що регулюють способи розв’язків, суперечок, виникаючих при здійсненні ЗТО 2 4 3
11 Існуючі у країні контрагента узанси ( торгові звичаї); 4 4 3
12

Законодавчі акти, що стосуються:

- способів розміщення імпортних замовлень, праці, наприклад, тільки через торги;

- способів продажу, напр., експортної продукції, тільки через посередників торгові доми , тощо;

4 3 4
13 Інше - - -
14 Разом балів 130 139 143

Отже на основі проведених розрахунків за даними факторами ми обираємо Росію. Я також навів коротку характеристику кожного з цих пунктів:

Правова система: відбувається протистояння між демократичними і недемократичними силами. Але в загальному керівництво країни проводиться по чітко визначеному та послідовному курсу.

Митний режим можливого контрагента: в загальному митний режим є сприятливий і не буде викликати якихось проблем.

Наявність торгових договорів між Україною та країною можливого контрагента: існує велика кількість торгових договорів між Україною та Росією, а отже це буде сприяти даній операції.

Транспортні умови: близьке розташування та існування великої кількості рейсів усіх видів транспорту між Україною та Росією.

Умови платежу, які використовуються у країні можливого контрагента: прийняті в Росії умови, форми та валюти розрахунків цілком підходять нам, в даному випадку будемо застосовувати безвідкличний акредитив.

Правові питання, відображені у законах країни контрагента: загалом чинне законодавство Росії певною мірою схоже із українським, і не існує певних специфічних законів які б ускладнювали співпрацю з російським партнером.

Отже сприятливий митний режим, можливість співробітництва без посередників, відповідні терміни поставки, а також умови платежу стали визначальними при виборі цієї країни, як потенційного партнера при поставці сталі в Україну.

На даний момент Росія є одним із найбільших експортерів сталі на світовий ринок за рахунок високого розвитку сталеварної промисловості і достатніми запасами сировини, а також це свідчить про якість продукції Також необхідно враховувати те, що Росія і Україна є сусідами і відповідно можна зекономити кошти на транспортування. Ще одною із переваг Росії є те, що між Україною і Росією є тісні зовнішньоекономічні зв’язки. Також не виникне труднощів із спілкуванням з російськими партнерами, за допомогою чого можна уникнути різних непередбачувальних обставин.

Із врахуванням вищенаведеної інформації дозволяє нам вибрати Росію як перспективного торгового партнера для здійснення імпорту сталі. Також після аналізу відповідної інформації ми відмовляємося від альтернативного варіанту – науково-виробничої кооперації так як це не принесе жодної вигоди, а лише додаткові витрати коштів і часу як і для нас, так і для наших російських партнерів. Це пояснюється тим, що виробництво сталі не надскладним технологічним процесом і відповідно не потребує високотехнологічного (а саме високоточного) обладнання, висококваліфікованого персоналу, спеціальних дорогих наукових досліджень.



Информация о работе «Технологія та аудит зовнішньоекономічних операцій»
Раздел: Международные отношения
Количество знаков с пробелами: 43050
Количество таблиц: 7
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
62292
7
0

... педагогічних кадрів. Педагог був і залишається ключовою ланкою навчально-педагогічного процесу, і останній завжди буде йому підпорядкованим і ним керованим. 3. Методика підготовки лекційного заняття по темі “Особливості обліку інших зовнішньоекономічних операцій” Питання про те, як готуватися до лекцій, включає в себе ряд вимог, про які корисно постійно нагадувати, особливо початківцям. Ці ...

Скачать
29372
0
0

... є раціональному обігу їх на фондовому ринку, захищав інтереси емітентів і власників щодо збереження і використання їх, а також функціонуванню фінансового менеджменту. 3. Аудит ефективності зовнішньоекономічних операцій Зовнішньоекономічні зв'язки - це міжнародні господарські і торговельно-політичні відносини, що передбачають обмін товарами, спеціалізацію і кооперування виробництва, науково- ...

Скачать
235961
5
27

... дприємства, напрямків підвищення кваліфікації окремих категорій співробітників. 1.2 Показники і критерії оцінювання ефективності менеджменту персоналу підприємства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Основу концепції управління персоналом підприємства складають [19]:  розробка принципів, напрямків та методів управління персоналом;  урахування роботи з персоналом на всіх рівнях ...

Скачать
175149
23
6

... . -363 с. 18.      Аудит: Навчальний посібник| / Усач Б.Ф. - К.: Знання-прес, 2002. -223 с. 19.      Т. Абрамцова, Е. Аверьянова, С.Т|ст.| Богданов, С.Т|ст.| Василенко, Н. Діброва і ін. Зовнішньоекономічна діяльність; під ред|. А. Бабак; Методичний посібник. – Дніпропетровськ: Бібліотека «Баланс», 2006. – 176 с. 20.       Абрамов А.Е. Основы анализа финансовой, хозяйственной и инвестиционной ...

0 комментариев


Наверх