3. Удосконалення системи та структури управління персоналом ДМСУ.

4. Удосконалення функцій управління персоналом ДМСУ. Діяльність щодо особового складу митних органів здійснюється завдяки виконання таких основних функцій управління персоналом ДМСУ: мотивування, організація, планування, контролювання, координування, обліковування, регулювання діяльності щодо управління особовим складом митних органів.

5. Удосконалення технологій управління персоналом ДМСУ: добору та набору персоналу в митні органи; профорієнтації та адаптації працівників; професійного навчання; оцінки та атестації особового складу митних органів; мобільності особового складу митних органів.

Перспективою подальших досліджень є аналіз правових аспектів удосконалення управління особовим складом митних органів.


Висновок

Таким чином, слід ще раз наголосити на тому, що дана тема мало опрацьована науковцями, тому при написанні даної роботи перш за все використовувалися: Закон України «Про державну службу», Дисциплінарний статут митної служби України, Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про проведення службових розслідувань стосовно державних службовців», Наказ Державної митної служби України, яким затверджено «Порядок проведення службових розслідувань в митних органах».

Отже, відповідно до цих нормативно правових актів найбільш поширеними причинами проведення службових розслідувань є:

·  невиконання або неналежного виконання посадовими особами митних органів службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну чи моральну шкоду державі, підприємству, установі, організації, громадянинові чи об’єднанню громадян;

·  недодержання посадовими особами митних органів законодавства про державну службу, про боротьбу з корупцією, а також при порушенні етики поведінки;

·  на вимогу посадової особи митного органу з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри.

Рішення про проведення службового розслідування може бути прийняте Головою Державної митної служби України, керівником митного органу або особою, що їх заміщує. Термін службового розслідування не може перевищувати двох місяців.

За результатами службового розслідування члени комісії складають акт службового розслідування, у якому зазначаються: факти й суть звинувачень або підозри, що стали підставою для проведення службового розслідування; посада, прізвище, ім’я та по батькові, рік народження, освіта, термін служби в митному органі й перебування на займаній посаді особи, стосовно якої проведено службове розслідування; висновок комісії з проведення службового розслідування; обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність; причини та умови, які призвели до порушення; вжиті або запропоновані заходи для їх усунення чи обставини, що знімають з посадової особи митного органу безпідставні звинувачення або підозру.

Матеріали службового розслідування та акт службового розслідування зберігаються в митному органі, який видав наказ про проведення розслідування.

Протягом січня-вересня 2007 р. було проведено 142 розслідування щодо службової діяльності посадових осіб Держмитслужби. За матеріалами митних органів було відкрито 8 кримінальних справ за фактами скоєння злочинів у сфері службової діяльності.


Використана література

1.  Митний кодекс України: Кодекс від 11 липня 2002 року №92-IV // Відомості Верховної Ради. – 2002. – №38–39. ст. 288.

2.  Дисциплінарний статут митної служби України: затверджено Законом України від 6 вересня 2005 року №2805 – IV //www.rada.gov.ua

3.  Постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року №950 «Про затвердження положення про проведення службових розслідувань стосовно державних службовців», п. 1.

4.  Наказ Державної митної служби України від 29 червня 2002 року №408, яким затверджено «Порядок проведення службових розслідувань в митних органах»., п. 2.1.

5.  Наказ Державної митної служби України від 14.02.2006 № №112 «Про затвердження Положення про юридичну службу регіональної митниці, спеціалізованих митних установ та організацій»

6.  WEB MD Office «НПО Поверхность», www.master-d.com.ua

7.  Н.М. Стецюк, аспірант кафедри державного управління і менеджменту НАДУ. Організаційні аспекти вдосконалення управління особовим складом митних органів. – www.rbc.ua.

8.  Кунєв ЮД., Коростошова І.М., Мазур А.В., Шапошник С.П. Управління в митній службі: Підручник / За заг. Ред. Ю.Д. Конєва. – К.: центр навчальної літератури, 2006. – с. 391.

9.  Постанова Кабінету Міністрів України №945 від 18. 07. 2007. «Про внесення змін до Порядку проведення розслідувань стосовно державних службовців».п. 8.

10.  Деркач Л.В. Українська митниця: вчора, сьогодні, завтра / Державна митна служба України. – К., 1998. – 510 с.

11.  Нємцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент. – К., 2001. – 560 с.

12.  Наказ Державної митної служби України, яким затверджено «Примірне положення про відділ по роботі з особовим складом митного органу й Примірною структурою відділу по роботі з особовим складом» від 18 березня 2003 р. №171

13.  Дубініна А.А., Сорокіна С.В. Основи митної справи в Україні: Навч. посіб. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 360 с.


Информация о работе «Правові засади організації та проведення службових розслідувань в митних органах та участь в них юридичних служб»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 47729
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
106194
0
0

... і державою, хто готовий зробити все для того, щоб бути на рівні цієї відповідальності.[2;55] Розділ ІІІ. Діяльність юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи митних органів:   3.1 Правове забезпечення дотримання законодавства в процесі трудової та службової діяльності   Правову базу забезпечення дотримання законодавства в процесі трудової та службової діяльності в митних органах ...

Скачать
242448
6
24

... ів і зборів. Розділ 3. Напрямки підвищення рівня організаційної та правової регламентації діяльності Київської обласної митниці 3.1 Напрями вдосконалення організаційної та правової регламентації діяльності Київської обласної митниці Основні напрями розвитку Державної митної служби України координу-ються «Концепцією створення багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця" в ...

Скачать
155900
0
0

... свідомість. В цьому ракурсі про ідеологічні гарантії можна говорити як про окремий вид засобів забезпечення законності. Основні політичні та юридичні гарантії створюють стійку базу забезпечення трудових прав працівників. Вони не тільки служать самі засобами забезпечення, але й є основою створення та розвитку матеріальних і економічних гарантій. Всі існуючі види гарантій знаходяться в тісному взає ...

Скачать
58457
1
0

... і, суб’єктам інформаційних відносин шляхом ухилення чи утримання від ужиття заходів щодо охорони державної таємниці та іншої інформації з обмеженим доступом. Конкретні обов’язки та права державних службовців визначаються на основі типових професійно-кваліфікаційних характеристик і відображаються у посадових інструкціях, що затверджуються керівниками відповідних державних органів у межах закону та ...

0 комментариев


Наверх