ПРИРОДНІ УМОВИ ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

ДП «ЖОВТНЕВИЙ ДУГ»


1. Клімат

Клімат району Жовтневого лісгоспу помірно-континентальний і є під впливом вологих повітряних мас, які приносяться західними повітряними потоками з Атлантичного океану й із західної Європи.

Коротка характеристика кліматичних умов району, що мають значення для лісового господарства, наведена на прикладеної кліматограм й у таблиці 1.

Кліматичні фактори, що негативно впливають на ріст і розвиток деревної рослинності:

– пізні весняні й ранні осінні заморозки; часті й тривалі зимові відлиги; недостатня кількість і нерівномірне випадання атмосферних опадів протягом року;

– періодично повторювані посушливі періоди й суховії.

У цілому ж клімат вищевказаного лісорослинного району сприятливий для успішного вирощування наступних деревних і чагарникових порід:, сосни звичайної, дуба черешчатого, ясена звичайного, клена гостролистого, липи, берези, вільхи чорної, тополі і інших деревних і чагарникових порід.

Таблиця 1. Природно-кліматичні умови

Найменування показників Одиниця вимірювання Значення Дата

1. Температура повітря:

середньорічна

абсолютна максимальна

абсолютна мінімальна

 

градус

– «-

– «-

 

+8

+40

-35


2. Кількість опадів за рік мм 510

 

3. Тривалість вегетаційного періоду днів 160

 

4. Останні заморозки весною

 

 

30.04
5. Перші заморозки восени

 

 

10.09
6. Середня дата початку паводку

 

 

25.03

7. Сніговий покрив:

потужність

час появи

час сходження

 

см

 

15


15.12.

30.03.

8. Глибина промерзання ґрунту см 58

 

9. Напрям переважаючих вітрів по сезонам:

зима

весна

літо

осінь


румб

– «-

– «-

– «-


Сх

Зх.

ПдС

ПнЗ

 

10. Середня швидкість переважаючих вітрів

по сезонам:

зима

весна

літо

осінь


м/с

– «-

– «-

– «-


5

6

3

5

 

11. Відносна вологість повітря % 70

 

Ґрунт в телиці заготовлюється в найближчому бору, шляхом зрізання гумусового шару товщиною 20–25 см. Перед закладкою ґрунту до теплиці, він просівається, очищується від рослинних залишків, і укладається в теплицю шаром 25 см. Зверху додають перегній 2–3 см і перекопують штиковою лопатою, а потім вирівнюють ґрунт граблями. Закриття телиці плівкою проводиться у ІІІ декаді березня, в І декаді квітня проводиться підготовка насіння і починається висів.

Головним завданням є забезпечення садивним матеріалом місто Харків.

Рельєф поверхні водно-ерозійного походження – підвищена хвилясто-горбиста лісова рівнина, розчленована балками та ярами. Переважаючі типи ґрунтів:

-  чорноземи звичайні мало гумусні;

-  чорноземи звичайні на лісовидних суглинках;

-  лугово-чорноземні на балочному делювії

Безпосередньо до заплав прилягають пісчані тераси, що розвинені на долинах майже всіх річок, у вигляді широких смуг і вкриті кварцовими пісками, в наслідок чого часто мають низько кучугурний рельєф. Вище піщаних розташовані більш довгі під заплавні тераси, вкриті лісовими породами. У місцях, де гідрографічна мережа густа, рельєф набуває вузько хвилястого і навіть горбастого характеру. Місцеві вододіли вузькі на них переважають схили значної крутизни, що сприяє посиленому стоку поверхневих вод і розвитку ерозії. У місцях де гідрографічна мережа менш густа, рельєф набуває широкохвилястого характеру, вододіли широкі, рівнинні, схили крутіші тільки в прибалковій смузі завдовжки 70–100 м. На такій території ерозійні явища поширені менше, ніж на попередній, а землі сприятливіші для лісогосподарського виробництва.

Взагалі ж ґрунти даного району потребують заходів спрямованих на підвищення їхньої продуктивності, регулювання водного режиму та режиму живлення.


Информация о работе «Природні умови та господарська діяльність ДП "Жовтневому ДЛГ"»
Раздел: Ботаника и сельское хозяйство
Количество знаков с пробелами: 17234
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
19361
9
0

... ї частини визначаються розміри допоміжних частин і обчислюється їх площа. Результати розрахунків наведені в таблиці 3 Усі площі складаються, визначається загальна площа і всі види угідь наносяться на план організації території розсадника.   Таблиця. 3. Розрахунок площ допоміжних частин розсадника Назва господ. Часини Довжина Розмір, м Ширина Площа, га Дороги : ...

0 комментариев


Наверх