Вступ

Першу операцію із пересадки серця переніс 55-річний Люїс Вашканскі. Операцію провела група з ЗО лікарів під керівництвом Крістіана Барнарда (ПАР) у лікарні «Грооте Шуур» у Кейптауні (ПАР) 3 грудня 1967 р. Пацієнт прожив 18 днів. Це був велетенський прорив у галузі медицини, до якого спочатку ставились скептично, але згодом і операція і лікар отримали світове признання, що й повинно було статись, оскільки Крістіан Барнард наважився зробити пересадку серця від людини людині першим!


Крістіан Барнард

 

Крістіан Барнард народився 8 листопада 1922 у місті Бофорт-Уест, що знаходиться у Південно-Африканській Республіці. Оскільки у (ПАР) є офіційно закріплених (конституцією) мов, аж одинадцять! Серед яких є голландська, англійська французька мова африкаанс та інші, не виникає питання чому у вихідця з Африки суто європейське ім’я.

Батько Крістіана Барнарда Адам Барнард був священиком у Капській провінції Південно-Африканської Республіки. Мати Марія Барнард, виховувала чотирьох дітей, а також грала на органі в невеличкій церкві свого чоловіка, прихожани, що відвідували церкву, були люди різних етнічних культур, різних рас, котрі вважалися в країні людьми другого сорту. Згодом Крістіан Барнард буде з вдячністю згадувати свого батька котрий привів йому расову толерантність, і стане завзятим противником політики апартеїду. Через роки його завзятість у цій справі знайде відображення у антирасистському романі (у співавторстві з З.Стандером) «Небажані Елементи».

Виховання батьків, настільки привчило Крістіана любити все живе, що будучи вже заможним лікарем він придбає в місті Кіру (680 кілометрів від Кейптауна) ділянку землі розміром у 32 тисячі акрів і влаштує на ній, щось на кшталт заповідника. Але це все в майбутньому…

А поки що суворі реалії, важка праця, задля досягнення щасливого майбутнього.

У 1953 році Крістіан Барнард закінчує Кейптаунську медичну школу при Кейптаунському університеті. Вчився гарно, отримує ступінь доктора медицини, та можливість виїзду за кордон, за для подальшого розвитку власної медичної кар’єри.

Вилітає до Америки, де надалі вчиться в медичній школі при медичному університеті Міннесоти, в 1958 році отримує вже в Америці ступінь доктора медицини. По закінченню навчання, вертається до рідної ПАР, не тільки з впевненістю, що саме він здійснить першу трансплантацію серця від людини людині, а й з апаратом штучного кровообігу, без якого принципі про операцію мріяти не можна було б.

Очоливши хірургічне відділення у лікарні «Гроте Сухр» при Кейптаунському університеті, Крістіан спеціалізується в операціях на відкритому серці, розробляє методи замінення, пошкоджених тими чи іншими факторами тканин.

Після проведення ряду операцій в тому числі і першої трансплантації серця від людини людині, першої трансплантації нирки (1967), ставши вже відомим і заможним, раптово для всіх, в досить «молодому» віці, залишає медичну галузь, і починає жити за для власної потреби.

Зібравши достатньо коштів він займається видавничою справою, пише багато книг, які користувались і користуються пошаною у читачів всього світу.

Відійшовши напряму від медичної справи, він створює клініку в Кейптауні для дітей з хворобами серця в якій діти з усього світу лікуються безкоштовно. Багато подорожує по світу відвідує країни з погано розвиненою економікою, створює благодійні фонди, за рахунок коштів що йому принесло світове визнання.

У 1999 році, Крістіан Барнард створює фонд (Фонд Крістіана Барнарда), гроші для якого він вже заробляє сам: він випускає екологічно чисті речі (продукти), значний відсоток становить з продажу книг. Отриманні кошти їдуть на проведення всесвітніх благодійних заходів.

Одною з таких благодійних акцій стала допомога постраждалим від наслідків вибуху на ЧАЕС. Зараз фонд імені Барнарда фінансує будівництво селища у Зімбабве для дітей, батьки котрих загинули від ВІЛу.

В 2001 році він відвідав Москву,щоб забрати Гліба Євдокимова хворого хлопчика, котрий потребував важкої операції на серці.

Незадовго до смерті Крістіан Барнард створив новий фонд «серце світу». Діяльність цього фонду включае три направлення:

·  утримання народжуваності в Африці

·  покращення медичної допомоги в економічно відсталих районах (Тибет, Мозамбік)

·  допомога хворим дітям потрапивши у біду (дітям з Косово, дітям з хворим серцем)

Як я вже зазначав Барнард вів активну літературну діяльність,надрукувавши багато книг він також вів колонку в Cape Times, та в інших її дочірніх виданнях.

Зробивши так багато за своє життя, він помер 2 вересня 2001року на заслуженому відпочинку (на Кіпрі) від серцевого нападу, у віці 79 років.

барнард кардіохірургія пересадка серце

Пересадка серця

 

Саме ця операція (операція з трансплантування) серця від людини людині, фактично була відправною точкою на шляху від рядового лікаря до лікаря з світовим ім’ям, репутацією і повагою світової спільноти…

Після першої вдалої пересадки органа яку він провів (трансплантація нирки) у жовтні 1967 року. Він зважився на відчайдушний крок першим зробити пересадку серця від людини людині (офіційно він перший). Його колеги зважаючи на молодий вік хірурга 35 років, вважали, що в нього бракує досвіду для здійснення по тогочасним міркам неможливого, що операція закінчиться не вдало я к то для хворого, так і для хірурга.

Існувала величезна ймовірність того, що трансплантоване серце не приживеться у хворого і як будь-яке інше «стороннє» тіло, відторгнеться організмом.

Врешті-решт остаточно прийнявши рішення щодо проведення операції Крістіан Барнард почав шукати пацієнта, котрий зважиться на подібний експеримент. Довго шукати не довелось 54-річний приречений на неминучу смерть (настільки серьозно був вражений його серцевий м'яз) польський емігрант Луїс Вашканскі з радістю приймає пропозицію професора увійти до історії і стати першим пацієнтом з пересадженим серцем. Шукати донора також довго не прийшлось, 25-річна дівчина яка загинула під час важкої автокатастрофи «зберегла» здорове серце. Вбитий горем батько (який втратив у цій катастрофі і дружину) дав згоду на пересадку.


Информация о работе «Крістіан Барнард. Пересадка сердця»
Раздел: Медицина, здоровье
Количество знаков с пробелами: 11723
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
31434
1
0

... части больных с ДКМП и ИБС отмечается недостаточность митрального клапана. Реже при ДКМП выявляется недостаточность трехстворчатого клапана. Особо важное значение имеет вопрос о противопоказаниях к ортотопической трансплантации сердца, которыми считаются: 1. Возраст старше 55 лет В последние годы в ряде центров увеличился удельный вес оперированных пациентов в вофасте 56—60 лет и старше (до ...

Скачать
134377
0
0

сте с этим закончился прежний, классический этап в развитии естествознания, характерный для эпохи Нового времени. Наступил новый этап неклассического естествознания XX века, характеризующийся, в частности, новыми, квантово-релятивистскими представлениями о физической реальности. 2. Научно-техническая революция и ее естественнонаучная составляющая Новые явления и процессы, имевшие место в ...

Скачать
46278
0
0

... . Существуют два основных типа лейкоцитов. Это гранулоциты, названные гак потому, что содержат множество гранул, беспорядочно рассеянных внутри клетки, и лимфоциты, которые вырабатываются лимфатической системой и печенью, Атакуя проникшие в чело микроорганизмы, гранулоциты окружают их и пожирают. Словно отряд быстрого реагирования, они всегда готовы к бою и стремительно размножаются при малейшей ...

Скачать
16969
0
0

... специфическая». Что такое специфическая структура? Из поколения в поколение организмы воспроизводят характерную для видов, к которым они принадлежат, упорядоченность. Делается это ос почти абсолютной точностью. Э. Шредингер в книге «Что такое жизнь с точки зрения физика?» (1944) высказал предположение, что организмы «извлекают упорядоченность из окружающей среды», они питаются чужим порядком. ...

0 комментариев


Наверх