3.5 Досвід інших країн
Кожна країна використовує зараз свої методи боротьби з кризою. Наприклад, Росія посилила державний контроль за дотримуванням трудового законодавства: впроваджено обов’язкове інформування державних органів служб зайнятості про введення режиму неповного робочого дня чи тижня, а також про призупинення виробництва протягом трьох робочих днів після прийняття робочого рішення.
Також Росія підвищила максимальний розмір виплат по безробіттю до 4600 руб, а звільненим за власним бажанням без поважних причин – 1275 руб. Окрім того, як і у нас, в Росії
Роботодавці розпочали тиск на працівників, примушуючи їх писати заяви «за власним бажанням». Внесені зміни в законодавство дозволили працівникам, котрі звільняються за власним бажанням, отримувати одразу ж допомогу. Її розмір залежить від заробітної платні на останньому робочому місці, а не прив’язаний до мінімального розміру допомоги, як раніше. Таким чином, держава в критичний момент підвищила рівень соціального захисту своїх громадян. Але криза в Росії тільки починає свій ріст, і фінансовий запас міцності цієї держави перевищує наш.
Іспанія, країна з рекордним для Європи рівнем безробіття (11%), посилила свою міграційну політику і запропонувала іноземцям додаткові виплати та безкоштовний переліт на батьківщину, якщо вони вирішать повернутися додому. Поки що ця програма не користується значним попитом, та статистики свідчить, що значний відсоток робочих місць – заме іноземці, тому закриття кордонів може допомогти врегулювати питання зайнятості. Для нашої країни це означає повернення значної кількості заробітчан, забезпечити робочими місцями яких Україна не готова [3,22].
Цю ж практику перейняла і Чехія, котра запустила схожу програму для імігрантів у січні 2009 р.
Європа досі не сформувала єдиної політики боротьби з безробіттям і активізації економіки. Країни, що мають певні резерви, знижують податки, зменшують облікову ставку, націоналізують банки та вводять жорстку економію держаних видатків (Німеччина, Великобританія), посилюють міграційну політику (Іспанія та Італія), намагаються протистояти соціальним бунтам (Латвія і Литва).
І США, і весь світ очікують плану дії від нового президента, Барака Обами, адже криза прийшла саме звідти, там і повинні зявитись перші ознаки покращення ситуації. Однак, окрім популістських заяв, нічого презентовано ще не було, світ в очікуванні.
Загальний аналіз політики України та світових тенденцій свідчить, що пакет антикризових законів не є чіткою і врівноваженою політикою, а здебільшого нагадує латання дір державного бюджету 2009 року і бюджетів фондів соціального страхування.
ВИСНОВОК
Виходячи з того, що проблема безробіття є ключовим питанням в ринковій економіці, і, не вирішивши його неможливо налагодити ефективну діяльність економіки. В першому розділі роботи досліджено теоретичні поняття зайнятості населення. Тож, зайнятість — це система соціально-економічних відносин між людьми, що виникає в процесі їх діяльності, зорієнтованої на задоволення своїх потреб, а також при забезпеченні працездатного населення робочими місцями та здійснення розширеного відтворення робочої сили. Також охарактеризовані основні види, форми та показники зайнятості населення.
В другому розділі розглянутий методичний аспект визначення показників в сфері зайнятості. Визначені основні проблеми сучасного стану ринку праці в Україні. А третій розділ передбачає практичне обґрунтування проблеми зайнятості населення. Вказані заходи щодо підвищення зайнятості населення.
Актуальність теми курсової роботи підтверджується сучасним станом рівня зайнятості в Україні та в світі. Курсова робота буде корисною студентам та викладачам при вивченні даної теми.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Гаврилечко Ю. Міфи та реалії українського ринку праці // Праця і закон №3(87) - 2007 р. – С. 12-18
2. Економічний словник – довідник/ за ред. С.В. Мочерного. – К.: Феміна, 1995р.
3. Краснопольська О. Антикризове законодавство у сфері зайнятості // Праця і закон №2 – 2009р. – С. 20-22
4. Кодекс законів про працю україни з постатейними матеріалами (за станом законодавства та постанов Пленуму верховного суду України на 1 серпня 2000р.)/ Відп. ред. Товстенко О.П. – Юрінком Інтер, 2000р.
5. Мочерний С.В. Економічна теорія. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: Академія, 2005р.
6. Основи економічної теорії: Підручник/ Чухно А.А., Єщенко П.С.,Климко Г.Н. та інщі; За ред. Чухна А.А.. К.: Вища школа, 2001р.
7. Основи економічної теорії: У 2 кн.: Підручник/ За ред. Ю.В.Ніколенка. – К.: Либідь, 1998р. – Книга 1.
8. Статистичний щорічник України за 2007 рік. – К.: «Консультант», - 2008р.
9. Федорченко В.Г, Ніколенко ЮМ., Діденко О.М., Денисенко М.П., Ружинський М.М. Основи економічної теорії Підручник/За науковою ред. проф. Федорченка В. Г – К.: Алерта, 2005р.
10. Швець П. Зайнятість в Україні //Праця і закон №9 (93) – 2007р. – С. 17-19
Размещено на http://www.
... ітних, що сприяє їх працевлаштуванню та організації додаткових робочих місць. В умовах переходу до ринкової економіки відбувається різке збільшення диференціації доходів населення і гостро проявляється проблема соціального захисту населення від зростання цін. Для того, щоб ріст цін на товари і послуги не призводив до катастрофічного зниження споживання і життєвого рівня, частково здійснюється і ...
... міркам. Таким чином, в Україні повинна бути приділена значна увага питанню збалансування згаданих двох блоків. Розділ 3. Напрямки вдосконалення державного регулювання зайнятості 3.1 Напрями розвитку державної політики зайнятості за видами економічної діяльності У статті 43 Конституції України закріплено право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, ...
... у "Програмі переходу Української РСР до ринкової економіки", затвердженої Верховною Радою УРСР 1990 р'8. Втілення в життя її положень триває у суверенній Україні. Особливості формування сучасної системи менеджменту в Україні Економіка України є перехідною від адміністративно-командної до соціально-ринкової. Ринкові перетворення потребують наукового обґрунтування і вирішення низки управлінських ...
... населення — потенціал живої праці, який мають регіони на певний момент часу. Їх відтворення і раціональне використання є одним з найважливіших напрямів регіональної економічної політики, дотримання якого націлює управління на вирішення таких завдань: —створення умов для повного здійснення громадянами конституційного права на працю; —забезпечення рівних можливостей у виборі професії та роду ...
0 комментариев