1. галузевий підхід
полягає в тому, що загальна сума виділених з б-ту кап вкладень розподіл між міністерствами. Недолік – розпорошення коштів . Метод застосов зараз в Україні
2. фінансування івест проектів
Дозволяє концентрувати ресурси на впроваджені найважливіших завдінь.
Обсяг кап вкладень , що фінансуються з бюджету визначається можливостями бюджету та наявністю прибуткових проектів
Виділення асугнувань б-ту при фін-ні інвест проектів здійсн на конкурсній основі : проводиться спершу конкурс проектів , а потім конкурс підрядників.
В основі механізму виділення коштів на кап вкладення лежать потреби у забезпеченні певних темпів економічного росту, Операційні витрати
Фіннасування геологорозівід робіт
Джерела : б-т (фінансується пошук нових родовищ,) , кошти підприємств добувної промисловості ( фінансуються витрати по існуючим родовищам) Фін-ння б-том здійснюється за рахунок коштів , що поступають до бюджету в якості відрахувань на геологорозвідувальні роботи. Ці відрахування вносять підприємств видобувної про-ті. Доходи і видатки бюджету по даній статті в середньому збалансовані. Вартість даних робіт визначається на підставі спец кошторисів , що розраховуються виходячи з обсягів цих робіт.
Ф-ня лісового та водного госп
Дане фінансуваннявіднесено до видатків б-ту бо зараз існує загальнодержавна власність на дані ресурси. Для фін-ня даних витрат в бюджеті існють цільові дохои : ( плата за використання лісових та прісних водних ресурсів ) Однак як правило видатки по цій статті превищують цілоьві доходи. Видатки по ліс го-ву вкючаютьввидатки по утриманню лісництв і на проведення заходів по лісовому господарству. По водному гос-ву фінансуються утримання водогосподарських систем і проведення меліоративних робіт.
Землевпроваджувальні роботи
Включають заходи з підвищення і відновлення родючості грунтів , протиерозійні заходи, . Фінансування даних заходів здійсн в кошторисному порядку.
Заходи по боротьбі з епідеміями тварин, шкідниками рослин , утриманням селекц станцій та племінних госп-в
Фінансування з б-ту здійснюється коли хвороба чи ін. Охоплює певний регіон. Поточні витрати в цьому напрямку фінансують безпосередньо госп-ва. Виділення коштів здійснюється на підставі кошторисів. Також по кошторисах фінансуються семенні та племенні станції , що забезпечують потреби певного регіону.
Бюджетні кредити та дотації
Надаються підприємствам на тимчасові потреби при фінансових ускладеннях на без % основі або під незначний%
Держ дотація являє собою виділення з бюджету коштів субєктам підприємн діяльності на покриття збитків , коли ці збитки визвані політикою цінотворення держави. Додація може повністю покривати збитки або частково., це визначається станом б-ту.Крім дотацій б-тне регулюв збитковості може здійснюватись на основі субвенцій( дольова участь держави у покритті збитків підприємства ) і покритті різниці в цінах( покривається різниця між ціною придбання товару і ціною реалізації , яка обмежена державою
________________________________________________________
10. Фінансування наукиДжерело фінансування залежить від напрямків наук робіт ( фундаментальні та прикладні)
Фундаментальні – пошукові теоретичні напрямки досліджень . Дуже важко визначити ефективність та вартість таких досліджень. Тому вони фінасуються за рахунок б-ту або спец фондів .
Прикладні – дослідження повязані зі знаходженням шдяхів впровадження результатів фундаметальних досліджень. Оскільки тут можна легко визначити ефект від досідження і обрахуваи його вартість то фінансування здійснюєтьс я за рахунок замовника. В Україні існує певна спеціалізація наук закладів :
1. Академічн науководослідні – займаються переважно фундаметальними розробками і фінансуються щза рахунок б-ту
Якщо ведуться прикладні дослідження – то за рахунок замовника
2. Відомчі заклади . Основний профіль прикладні дослідження для соєї галузі. Фінансування здійсн за рахунок централізованих коштів міністерств і відомств або за рахунок замовника. Якщо ці відомства ведуть фудаметальні розробки то вони отримують фін-ня з б-ту
Бюджетне фінансування науки здійснюється 2 шляхами : фін-ня наукових закладів та фін-ня наукових тематик.
Фін-ня наук закладів основане на складанні їх кошторисів. Обясяг фін-ня визначається насам перед штатнм розкладом.. 1). Сума витрат на зп визначається шляхом множення кількості посад на середню ставку зп цього закладу. Ставки зп залежаь від посади , наукового ступеню, та вченого звання. Штатний розклад нак закладу затверджується його керівником. 2) Другуосновну статю витрат складають витрати на проведення наук досліджень , придбання техніки , обладнання, матеріалів для проведення досліджень.
При фінансування наукової тематики розроблюються кошториси на кожну наук тему . Той заклад який буде розробляти дану тему отримує дану суму асигнувань.
11. Основи кошторисного фінансуванняКошторисне фінансування охоплює соціально культурну сферу , науку, управління, армію.Суть кошторисного фінансування полягає у виділенні бюджетних асигнувань на основі спец розробленого документу – кошторису.Визначення обсягів фінансування здійснюється на основі 2 показників
1 оперативно-сітьові показники показникі які храктерезують кількісні параметри діяльності бюджетної установи .
2 нормативи видатків в розрахунку на певний кількісний показник
1.Оперативно-сітьові показники діляться на :
а) Виробничі показники – які характерезують профільну діяльність даної установи . ці показники бувають вихідними ( обєктивно їснуючі на даний період часу ) та похідними ( визначаються за певними нормами
б) Загальні показники – характерезують бюдівлю бюджетної установи.
2. Норми витрат характерезують обсяг витрат на 1 розрахункову одиницю. В залежності від базових розрахунків є
а) узагальюючі нормативи – показують обсяг витрат з усіх статей на певний виробничий показник
б) постатейні нормативи – відображають норми витрат в розрізі окреми статей
В залежності від метода обчислення є
А) нормативи розраховані на основі фізиологічних потреб
Б) на основі статистичних спостережень.
За характером використання виділяють
А) обовязкові – встановлюються органами держ влади та управл.
Б) факультативіні – встановл галузевим органом чи безпосер б-ною установою , вони носять орієнтовний характер
Отже кошторис це плановий документ в якому визначається обсяг б-них асигнувань їх постатейний і поквартальний розподіл. Кошторис складається з 4 умовних частин :
1 Індивідуальні кошториси для кожної б-ної установи
2 Зведені – по групі однорідних закладів
3 Кошториси централізованих заходів
4 Загалні- відображають обсяги фінансування для окремого органу управління
________________________________________________________
12. Фінансуваня освітиОперативно—сітьові показники по загальноосвітнім школам
Основну частину видатків бюджету на освіту становлять фін-ня загальноосвітніх шкіл. В основі визначення обсягів фін-ня лежить 2 показники : 1. Вихідний ( кількість учнів ) 2 похідний кількість класів. Ці показники відображаються в кошторисі на дві дати 01.01. та 01.09 планового року. Кількість учнів на 0101 планового року приймається на рівні контингенту на 0109 поточного Кількість учнів на 0109 план року визначається з урахуванням повного переходу учнів із класу в клас. Кількість учнів 1 класів на 109 план року встаноілюється на основі перепису дітей в р-ні школи . Кількість учнів 10 класів визначається з урахуванням вступу до ПТУ та коледжів. Кількість класів визначається на кожну дату виходячи з номативів ноповненості одного класу 1-9 клас 35 учнів 10-11 кл – 25 учнів. Оскільки бюджетний рік не співпадає з навчальним крім показників на 0101 і на 0109 розраховується середній річний показник К = ( К0101 * 8 ) / 12 + ( К0109 * 4 ) / 12
Система ЗП вчителів
Вона скдається з таких частин : 1 Оплата навчальних годин 2) Зарплата за перевірку зошитів 3 Додаткові доплати ( клане керівництво, завідування кабінетом)
1. Основним елементом є оплата навчальних годин :
Ог = С * Г / Н : С- ставка зп вчителя , що встановл в залежності від освіти і кваліфікаційної категорії , Г – кілкість годин роботи в класі на тиждень, Нг – норма педагогічного повноваження вчителя на тиждень ( 1-4 класи 20 год 5-11 класи – 18 годин)
2. Доплата за перевірку зошитів встановлена для вчителів початкової школи та старших класів з таких предметів : мова і література , математика, іноземна мова. Сума допл визначається:
Оз = Нз * Г / Нг де Оз - оплата перевірки зошитів Нз - норматив оплати превірки зошитів з даного предмету .
3 Додаткові оплати встановлені за класне керівництво , завідування навчальним кабінетом, дослідними майстернями і ділянками, ведення позакласної факультативної роботи. Олзрахунок ЗП вчителів проводиться в спец документі – тарифікаційному списку . В його рядках відображаються дані по кожному вчителю , графи показують основні відомості і розрахунок ЗП : освіта і номер диплома , кваліфікаційна категорія , предмет , навчальне навантаження в розрізі 3 груп класів 1-4 5-9 10-11, сума оплати пед навантаження і доплати за зошити по кожній групі клісів, додаткові доплати ( по кожному виду). Підсумкова крафа – загальна сума за місяць. В Тарифікац списку суми підбиваються по вісх графах і рядках. Керівники шкіл отримують ЗП що складається з 2 частин ставка та оплата пед роботи. При цьому пед навантаження може бути не більше 2/3 від нормативу ( 12 годин)
Складання кошторису загальноосвітніх шкіл
Основною статтєю витрат по школі є ст1 “Фонд ЗП” близько 70- -80 % фінансування школи. Фонд зп складається з 3 елементів :
1 ЗП педагогічного персоналу 2 ЗП адміністрації 3 ЗП обслуговуючого персоналу . Фонд ЗП вчителів планується в розрізі 3 складових системи ЗП Планування фонду оплати пед навантаження здійсн на основі 2 показників : кількості пед ставок і середньої ставки ЗП. Фонд ЗП= кількість педставок*сер ставка Пед ставка – умовно розрахункова ставка , що відповіає нормативу педнавантаження. Кількість педставок розраховується по кожній групі класів := заг кількість годин пед навантаження / норматив педнавантаж. Загальна кількість годин зафіксована в тарифікаційному списку, і визначається виходячи з кілкості класів в кожній групі і обсягом годин за навчальним планом також враховується ділення класів на групи з окремих предметів. Сер ставка ЗП= сума оплати навч годин за тарифікаційним списком / кількість педставок по даній групі класів. Розрахункок річного фонду ЗП проводиться в розрізі 2 періодів за січень-серпень та вересень-грудень. Це повязано з тим ,щ з початком кожного навч року як правило змінюється кількість класів в кожній групі. Отже Фонд ЗП січень серпень=Кільк педставок на 01.01 по діній групі * 8 місяців * середня ставка на 0101 . Фонд ЗП вересень-грудень = Кільк педставок на 01.09 по діній групі * 4 місяців * середня ставка на 0101 Оскільки в школах зп вплачується 2 рази на місяць то до 1 періоду включ зп за 2 половину грудня. Фонд зп за перевірку зошитів планується в розрізі груп класів := середньорічна кількість класів в даній групі * сер витрати на перевірку на 1 клас , сер витрати = сума зп за перевірку зошитів , що визначена в тарифікації / кількість класів на 01.01 Додаткові доплати плануються в розрізі кожного виду доплат=відповідний пок-к * встановлений норматив оплати Класне керівництво=середньорічна кількість класів * встановлений норматив оплати Керівництво кабінетом = кількість кабінетів * встановлений норматив оплати Фонд ЗП адміністративного персовналу (директор,заступники, організатори масової роботи) Кількість посад заступн та організат залежить від кількості класів у школі Плануванн фонду ЗП директора та заступників=кількість посад* ср ставка зп . Ставки зп директора та його заступників залежать від кількості учнів у школі Плануванн фонду ЗП обслуговуючого персоналу =кількість посад* ср ставка зп Кількість посад визначається саніт-техн устроєм школи і загальних показників . Наступна стаття витарт у кошторисі школи ст2 Нарахування на зп ( пенс фонд – 32% від фонду зп, фонд соцстраху 4% від фонду зп) Ст 3 Канцелярські та господарські витрати .3.1 опалення ( при центр сисемі опалення витрати визнач на підставі угоди з постачальником , при місцевому опаленні врахування витрат ведеться на основі 2 показників: а) норматив теплозабезпечення враховуючи тривалість опалювального сезону б) встановлення цін на паливо Спочатку на підставі норм в теплозабезпечення розрах поьреби в паливі , потім на основі встановлених цін на паливо визначається сума витрат. Крім того враховується вартість діставки палива 3.2 Освітлення Витрати на освітлення визначаються 2 способами А) прямий розрахунок , виходячи з площі освтлюваних приміщень і встановлених нормативів освітленості. Пореби в електроен вирахов в КВт . Перемноживши потреби на тариф за 1 КВт отримаємо витрати на освітленя Б) Розрахунок витрат здійсн на основі кілкості осітлюваних точок= кількість точок * сер витрати електроен на 1 точку в поточному році * ториф за електоен в план році.3.3 Витрати на поточний ремонт вирахов на основі нормативів на 1 кв метр приміщень.Канцелярські витрати фін-ня на рівні попереднього року . Ст4 відрядження і службові розїзди . По цій статі можуть плануватися витрати на придбання поїзних квитків. Ст5 Виплата стипендій Ст6 Витрати на харчування . Вцілому ці витарти забезпеч за рахунко батьків. За рахунко б-ту можуть оплачуватися харчування окремих дітей груп подовженного дня . В регіонах потерпілих від аврі ЧАЕС харчування забезпеч за рахунок Чорноб фонду. СТ 10 Придбання медикаментів та перевезення матеріалів Ст 12 Придбання матеріалів та інвентаря . Планування здійснюється виходячи з встановл нормативів забезпеченості факт наявності , вибуття в плановому році зношеного інвент т а обладн . На підставі цих даних визнач потреба в придбанні . Норм потр= Наявність – вибуття. Сума витрат= неохідна кількість придбання – встановл ціни. Ст17 Інші витрати. Це витрати на підтримання навчального процесу.
Особливості фінансування шкіл-інтернатів
1). в ст 1 (фонд зп) виділ видатки на зп вихователів ( в звязку з цим не плануються видатки на класне керівництво ) 2) планування витрат на харчування (ст6) виходить з цілодобового забезпечення учнів харчуванням .Планування здійсн так : сер кільк днів перебув дитини на рік * кількість дітей * норматив витрат на харчування на 1 дітодень 3) в кошторисі передбач фін-ня (ст14) Придбання мягкого інвентаря та обмундирування взуття та одяг для дітейсиріт та змалозабезп сімей.
Особливості фінансування дошкільних закладів
1. Планування фонду зп здійсн за спрошеним методом= кільк посад* сер ставка зп
Кількість посад виховат та їх помічників встановл згідно нормативу на 1 групу. Норматив залежить від тривалості перебування дітей у закладіКількість іншого персовналу встановл за типовим штатним розкладом виходячи з чисельності дітей у даному закладі. Основною особливістю плануваня фонду ЗП є виділення коштів на заміщення працівників , що перебувають у відпустці. Сума ци витрат = заг кількість днів відпустки * середньозважена зп . Один вихователь має право на 36 днів відпустки. Заг кількістьднів відпустки = 36 * кільк вихователів.
3. Планування витрат на харчування = кількість дитоднів *вартість 1 дня
Особливість полягає в тому , що кількість дітоднів встановл на основі факт даних за передній період
Загальною особливістю для шкіл інтернатів і дитячих дошкільних закладів є встановлення часткового покриття витрат за рах-к батьківської оплати. Ця плата зарах-ся не на рах-ки даних закладів
________________________________________________________
13. Фінансуваня охорони здоровя________________________________________________________
14. Фінансування культури________________________________________________________
15. Фінансування соц забезпеченя________________________________________________________
... доходов и расходов федерального бюджета и поступлений из источников финансирования его дефицита. 9. Исполнение бюджета Исполнение бюджета – это важнейший этап бюджетного процесса по мобилизации и использованию бюджетных средств, в процессе исполнения которых участвуют органы исполнительной власти, финансовые и налоговые органы, кредитные учреждения, юридические и физические лица – ...
дной из сторон в них всегда выступает государство или его уполномоченный орган, органы местного самоуправления. Это обусловлено тем, что само государство в интересах общества осуществляет финансовую деятельность: организует поступление денежных средств в различные государственные денежные фонды, распределяет и использует их на социально-экономические программы и другие общественно необхо ...
... образованиям является и необходимым атрибутом, отражающим их организованность в соответствующую единицу — государство, автономию, административно-территориальное подразделение. Коллективными субъектами финансового права являются государственные и общественные организации, к числу которых относятся: органы государственной власти и управления; предприятия, организации, учреждения, ...
... ее развития; закрытие неконкурентоспособных, убыточных и потерпевших банкротство предприятий; внедрение в пр-во новой техники и технологии. Уровень безработицы минимален в странах политически стабильных, экономически развитых, с отлаженной системой социальной защиты. Меры по сокращению безработицы: (1) Трудоустройство непосредственно на предприятии путем создания новых рабочих мест ( ...
0 комментариев