Місця - Африка;

51958
знаков
0
таблиц
0
изображений

3 місця - Африка;

2 - Азія;

2- Латинська Америка;

2- Зах. Європа, Канада, Австралія, Нова Зеландія

1- Східна Європа.

Рішення по процедурних питаннях рахуються прийнятими, якщо за них подані голоси будь-яких 9-ти членів Ради. Для прийняття рішень по всім інших питаннях потребує не менше дев'ятьох голосів, включаючи голоса всіх постійних членів. Це означає, що достатньо 1-му або декільком постійним членам РБ проголосувати проти якогось рішення - і воно рахується відхиленим. У цьому випадку говорять про накладення вето постійним членом. Утримання постійного члена або неучасть його в голосуванні по загальноприйнятому правилу як вето не розглядається.

Відповідно до Статуту ООН РБ має винятково великі повноваження в справі запобігання війни і створення умов для мирного і плідного співробітництва держав. За останній час не було практично жодної важливої міжнародної події (виняток складає бомбардування американськими військовими силами Іраку без санкції ООН у грудні 1998 р.), що поставив під погрозу світ і викликав спори між державами, на який не оберталося би увага РБ.

РБ може приймати юридичні акти двоякого роду: рекомендації, тобто акти, що передбачають визначені методи і процедури, із якими державі пропонується координувати свої дії, і юридично обов'язкові рішення, виконання яких забезпечується примусовою силою всіх держав - членів ООН. Основною формою прийнятих РБ рекомендацій і обов'язкових рішень є резолюції, яких прийнято більш 700. Усе більш помітну роль останнім часом стали грати заяви голови Ради (їхнє число перевищило 100).

Таким чином можна виділити такі функції РБ ООН:

1.Загальні:

1.1. Дає рекомендації по прийомі нових членів ООН і кандидатуру Генерального Секретаря ООН;

1.2. Здійснює контроль за керуванням стратегічними територіями;

1.3. Визначає умови участі держав - не членів ООН у Статуті Міжнародного Суду ООН;

2. У випадку суперечки між державами:

2.1. Заявляє вимоги про мирне врегулювання суперечки;

2.2. Рекомедує процедури або засоби мирного врегулювання;

3. При порушенні миру, агресії:

3.1. Приймає рішення про кваліфікацію діянь як агресії;

3.2. Підписує угоди з державами - членами ООН про надання ними збройних сил;

3.3. Застосовує сформовані збройні сили для роз'єднання, спостереження і забезпечення безпеки;

4. У ситуаціях, коли є загроза миру:

4.1. Розриває дипломатичні відносини;

4.2. Припиняє економічні зв'язки;

4.3. Припиняє повітряні сполучення;

4.4. Припиняє залізничні сполучення;

4.5. Припиняє поштовий і телеграфний зв'язок;

4.6. Блокує порти;

4.7. Демонструє збройну силу й ін.

Для приклада, можна назвати декілька поточних операцій ООН по підтримці миру.

– Ірако-кувейтська місія ООН по спостереженню: діє з квітня 1991 р.по дійсний час; поточна чисельність - 1149 чоловік; приблизна сума щорічних витрат: 70 млн.діл.США.

– Тимчасові сили ООН у Лівані - діють із березня 1978 р. поточна чисельність - 5219 чоловік; приблизна сума за рік: 138 млн.діл.США.

– Місія ООН по спостереженню в Грузії - із серпня 1993 р. поточна сума: 5 млн.діл. США поточна чисельність: 55 чоловік.

Витрати ООН по підтримці миру фінансуються з її власних окремих рахунків на основі юридично обов'язкових для виплати внесків, що нараховуються всіма державам-членам.

Економічна і Соціальна Рада ООН (ЕКОСОС) також є одним із головних органів ООН, що під керівництвом Генеральної Асамблеї ООН координує економічну і соціальну діяльність ООН, спеціалізованих установ ООН, а також численних органів ООН. На ЕКОСОС покладені широкі різноманітні функції координації і розвитку співробітництва держав із різноманітним соціальним ладом в таких важливих економічних і соціальних областях їхніх взаємовідносин, як економічний розвиток, світова торгівля, індустріалізація.

Освоєння природних ресурсів, міжнародний захист прав і свобод людини, положення жінок, народонаселення, соціальне забезпечення, наука і техніка, попередження злочинності і багато чого іншого. ЕКОСОС покликаний, відповідно до Статуту ООН, починати дослідження, складати доповіді, виносити рекомендації з питань міжнародного, економічного, соціального, культурного співробітництва держав, сприяти дотриманню і повазі прав людини, скликати міжнародні конференції і симпозіуми, підготовляти проекти конвенцій із питань своєї компетенції для представлення їх Генеральній Асамблеї, укладати угоди зі спеціалізованими установами ООН, що визначають їхні відносини з ООН, вживати заходів для одержання доповідей від них і інформації від членів ООН із питань, що входять у її компетенцію.

Вона повинна служити центральним форумом для обговорення міжнародних економічних і соціальних проблем глобального і міжгалузевого характеру і виробітку рекомендацій у відношенні політики по цих проблемах, контролювати й оцінювати здійснення загальної стратегії і виконання першочергових задач встановлених Генеральною Асамблеєю в зазначених областях, забезпечувати загальну координацію діяльності організацій і системи ООН у таких областях і проводити всебічні огляди політики в області оперативної діяльності у всій системі ООН, з огляду на необхідність забезпечення рівноваги, сумісності і відповідності першочерговим задачам, встановленим Генеральною Асамблеєю для системи ООН у цілому.

Рада по Опіці ООН діє під керівництвом Генеральної Асамблеї ООН і уповноважена розглядати звіти, надані владою, що управляє відповідною територією, приймати петиції і розглядати їх, консультуючись із керуючою владою, влаштовувати періодичні відвідини відповідних територій під опікою в узгоджені з керуючою владою терміни і починати згадані дії відповідно до умов угод про опіку.

Вона розробляє анкету щодо політичного, економічного і соціального прогресу, а також прогресу в області освіти, а керуюча влада кожної території під опікою, що входить у компетенцію Генеральної Асамблеї, подає останній щорічні доповіді на основі цієї анкети. У результаті визвольної боротьби більшість підопічних територій здобуло незалежність. Відповідно з 11 підопічних територій, що знаходилися у “веденні” Ради із самого початку її діяльності, у даний час залишилася одна - Тихоокеанські острови (під опікою США).

До складу Ради входять Росія, США, Великобританія, Франція і Китай, що у його роботі фактично не бере участь.

Міжнародний Суд ООН це головний судовий орган ООН.

Відповідно до Статуту ООН у 1945 році був заснований новий судовий орган - Міжнародний Суд. Відповідно до статті 92 Статуту ООН, Міжнародний Суд є головним судовим органом Організації Об'єднаних Націй. Його заснування означало реалізацію пункту 1 статті 33 Статуту ООН у тій частині, що передбачала в якості одного з мирних засобів дозволу міжнародних суперечок можливість організації судового розгляду. [4, ст.162]

Статут Міжнародного Суду разом із главою ХIV Статуту ООН, невід'ємною частиною якого він є, був розроблений на конференції в Думбартон-Оксе (1944 рік), у Комітеті юристів у Вашингтонові і на конференції в Сан-Франциско 1945 року.

За винятком незначних змін, велика частина яких носить чисто формальний характер, Статут Міжнародного Суду тотожний Статуту Постійної Палати Міжнародного Правосуддя.

Відповідно до Статуту, підписаному 26 червня 1945 року і вступили в силу 24 жовтня того ж року, Міжнародний Суд є головним судовим органом ООН.

Значення і місце Суду в рамках ООН добре відобразив у свої інаугураційні промови 18 квітня 1946 року, тодішній голова Генеральної Асамблеї Статуту Суду пан Спаак: "Шановні члени Суду! Я не ризикну заявити, що Міжнародний Суд є самим важливим органом ООН, але мені здається, можна підтверджувати, що немає іншого більш важливого органа. Звичайно, Генеральна Асамблея є більш численною, Рада Безпеки - більш ефективним, можливо діяльність ЭКОСОС більш постоянна і різноманітна. Ваша робота буде, скоріше менше помітною, але я переконаний, що вона виняткова по своїй значимості. Особисто я сподіваюся, що з кожним днем ваші обов’язки будуть ставати усе більш важливими." [5, ст.71]

Всі члени ООН є одночасно учасниками Статуту Суду, а не члени ООН можуть стати такими учасниками на умовах, обумовлених Генеральною Асамблеєю ООН за рекомендацією Ради Безпеки (стаття 13 Статуту ООН). Суд відкритий для кожної окремої справи і для інших держав-неучастников Статуту на умовах, обумовлених Радою Безпеки (стаття 35 Статуту).

Компетенція Міжнародного Суду визначена в главі II (статті 34-38), а також у главі IV (статті 65-68) Статуту Суду. Ці глави Статуту встановлює межі компетенції Міжнародного Суду.

Компетенція Суду поширюється лише на суперечки між державами. Суд не може розглядати суперечки між приватними особами і державою і тим більше спори між приватними особами. Але і суперечки між державами можуть розглядатися лише за згодою всіх сторін. Таким чином, компетенція Суду є для держави не обов'язковою, а факультативною. Рішення про надання Суду лише факультативної компетенції було прийнято після дуже напруженої боротьби з достатньо численними прихильниками обов'язкової компетенції Суду на конференції в Сан-Франциско в першому комітеті 4-тій комісії більшістю голосів (31 проти 14).

Відповідно до статті 38 Статуту Міжнародний Суд застосовує:

а) міжнародні конвенції і договори;

б) міжнародний порядок;

в) загальні принципи права, визнані цивілізованими націями;

г) судові рішення і доктрини найбільш кваліфікованих спеціалістів у якості допоміжного засобу для визначення правових норм.

Крім того, Суд може розв'язати справу ex aequo et bono, тобто відповідно до принципів справедливості, а не по формальному законі, якщо сторони з цим згодні. [7, ст.121]

Секретаріат ООН це орган ООН, покликаний обслуговувати роботу інших органів ООН і здійснювати їхній рішення і рекомендації. Секретаріат ООН виконує адміністративно-технічні функції ООН, зокрема, готує деякі матеріали, перекладає, друкує і поширює доповіді, резюме й інші документи тощо.

3 Спеціалізовані установи ООН

Це міжурядові організації універсального характеру, що здійснюють співробітництво в спеціальних областях і пов'язані з ООН. Стаття 57 Статуту ООН перераховує з основні риси: міжурядовий характер угод про створення таких організацій широка міжнародна відповідальність у рамках їхніх установчих актів.

Зв'язок встановлюється й оформляється угодою, що полягає Економічною і Соціальною Радою (ЭКОСОС) і затверджуються Генеральною Асамблеєю ООН. В даний час існує 16 таких організацій. Їх можна розділити на такі групи:

– соціального характеру (Міжнародна Організація Праці МОП і Всесвітня Організація Охорони здоров'я ВОЗ);

– культурного і гуманітарного характеру (ЮНЕСКО - із питань освіти, науки і культури, ВОІВ - Всесвітня Організація Інтелектуальної Власності);

– економічні (ЮНІДО - по промисловому розвитку);

– фінансові (МБРР, МВФ, МАР - Міжнародна Асоціація Розвитку, МФК - Міжнародна Фінансова Корпорація);

– в області сільського господарства (ФАО - продовольча і сільськогосподарська організація, ІФАД - Фонд сільськогосподарського розвитку);

– в області транспорту і зв'язку (ІКАО - цивільної авіації, ІМО - морська, ВПС, МСЕ - спілка електрозв'язку);

– в області метеорології (ВМО). Міжнародна організація праці (МОП)

Найстарша міжнародна організація. Створена в Парижі в 1919 р. як автономна організація Ліги Націй. Її Статут у 1946 р. був переглянутий і приведений у відповідність з установчими документами ООН. Штаб-квартира ООН знаходиться в Женеві (Швейцарія).

Ціллю МОП є сприяння встановленню тривалого миру шляхом заохочення соціальної справедливості, поліпшення умов праці і життєвого рівня трудящих. МОП має представництва в столицях ряду держав-членів.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВОЗ)

ВОЗ - створена в 1946 р. на Міжнародній конференції по охороні здоров'я в Нью-Йорку. Її ціль - досягнення всіма народами можливо вищого рівня здоров'я. Основні напрямки діяльності ВОЗ:

- боротьба з інфекційними хворобами;

- розробка карантинних і санітарних правил;

- проблеми соціального характеру.

У 1977 р. ВОЗ поставила задачу досягнення до 2000р. усіма жителями Землі такого рівня здоров'я, який би дозволив вести продуктивний у соціальному й економічному плані спосіб життя. Для реалізації цієї програми розроблена глобальна стратегія, що потребує об'єднаних зусиль урядів і народів.

У рамках ВОЗ діють 6 регіональних організацій: країн Європи, Східного Середземномор'я, Африки, Північної і Південної Америки, Південно-Восточної Азії, західної частини Тихого океану.

Організація Об'єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО)

Заснована в 1945 році на Лондонській конференції. Штаб-квартира знаходиться в Парижі.

 ЮНЕСКО ставить своєю задачею сприяти зміцненню миру і безпеки шляхом розвитку міжнародного співробітництва в області просвітництва, науки і культури, використання засобів масової інформації, подальшого розвитку народної освіти і поширення науки і культури.

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ)

Заснована в 1967 році. Ціль організації - сприяти охороні інтелектуальної власності у усьому світі, а також підготування проектів договорів в області захисту авторських прав, розробка нової патентної класифікації.

Організація Об'єднаних Націй по промисловому розвитку (ЮНІДО)

Створена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 17 листопада 1966 року. С 1985 р. є спеціалізованим установам ООН. Месцезнаходження - Відень (Австрія).

Цілями ЮНІДО є сприяння промисловому розвитку країн, що розвиваються, прискоренню їхньої індустріалізації і надання помочі у встановленні нового міжнародного економічного порядку.

Вищим органом ЮНІДО є Генеральна конференція, що складається з усіх держав-членів.

Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР), Міжнародний валютний фонд (МВФ), Міжнародна асоціація розвитку (МАР), Міжнародна фінансова корпорація (МФК)

Всі чотири організації тісно пов'язані один з одним. У організаціях застосовується система зваженого голосування, при котрої кожна держава одержує кількість голосів пропорційно розміру капіталу, вкладеного в ресурси організації.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) був заснований у 1944 p. на конференції світових лідерів у Бреттон-Вуді. Головне завдання Фонду полягало в тому, щоб нормалізувати національну монетарну політику 30-х років у післявоєнний період. Будівництво доріг, мостів, комунікацій, енергетичних систем та інших основних будівельних споруд, зруйнованих війною в Європі, покладалось на Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

Якщо Світовий банк надає позики тільки країнам, що розвиваються, то до послуг і ресурсів МВФ можуть звертатися всі держави. Враховуючи, що міжнародна торгівля й інвестиції мають глобальний характер, кожна країна купує та продає іноземну валюту для фінансування експорту й імпорту. МВФ здійснює моніторинг таких угод і проводить консультації з країнами-членами щодо шляхів створення гнучкої стабільної монетарної системи. МВФ також надає технічну допомогу на рівні макроекономічного менеджменту та розширює фінансову допомогу кра'інам, котрі взяли на себе зобов'язання змінити економічну політику.

Головний напрям діяльності МВФ полягає у розробці економічної політики. Фонд слідкує за монетарною та фінансовою політикою своїх членів у тих аспектах, які можуть вплинути на їхню змогу фінансувати свій імпорт і експорт тобто на «платіжний баланс».

Фонд розробляє рекомендації під час регулярних консультацій із урядовими чиновниками щодо того, яких заходів слід вживати у політиці, щоб запобігги їм у майбутньому. Він надає позики країнам-членам, котрі мають короткочасні проблеми, пов'язані зі зовнішніми платіжними проблемами. Фонд прагне досягти повної конвертованості валют країн-членів у межах гнучкого курсу валют, який набув чинності у 1973 p.

Одже цілями МВФ є координація валютно-фінансової політики держав-членів і надання їм короткострокових і середньострокових позик для врегулювання платіжних балансів і підтримки валютних курсів.

 МФК і МАР, що є філіями Банку, створені головним чином для сприяння країнам, що розвиваються.

Міжнародна фінансова корпорація на першому етапі своєї діяльності в Україні зосередила увагу на технічній допомозі малій приватизації. ваучерній приватизації та приватизащї у сільському господарстві, а також на післяприватизаційній підтримці шляхом випуску акцій. Передбачається, що після поліпшення загального клімату, пов'язаного з інвестиційним кліматом в Україні, МФК буде визначати приватні та приватизаційні підприємства для надання їм позик і (або) їх акціонування.

Міжнародна асоціація розвитку (MAP) заснована в 1960 p. як філія Світового банку. Головна особливливість її діяльності у тому, що вона надає безпроцентні позики найбіднішим країнам миру. Тільки ті держави, в яких річний прибуток на душу населення становить менше ніж 1 305 дол. США, володіють правом на позику MAP. Проте на практиці більшість позик MAP було надано країнам, які мають доход на душу населення 800 дол. США і нижче. Позики MAP, відомі як «кредити», мають 10-річний термін відстрочки й оплачуються протягом 35–45-річного періоду (відповідно до кредитоспроможності країни-одержувачаї. Грошові надходження, які потім MAP дає у борг, формуються за рахунок вкладів найрозвинутіших країн. Незважаючи на те, що MAP юридично є незалежною від Світового банку організацією, вона використовує його персонал і організаційно-технічні засоби.

Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО)

Створена в 1945 році в Квебеці. Організація ставить ціллю поліпшення харчування і підвищення рівня життя, підвищення продуктивності сільського господарства та ін.

Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (ІФАД)

Заснований у 1976 році на конференції ООН. Цілями Фонду є надання всебічної помочі в розвитку сільського господарства країнам, що розвиваються.

Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО)

Заснована в 1944 році на конференції в Чикаго. ІКАО створена з метою розвитку принципів і методів міжнародної аеронавігації, забезпечення безпеки польотів на міжнародних авіалініях, сприяння плануванню і розвитку міжнародного повітряного транспорту.

Міжнародна морська організація (ІМО)

Заснована в 1948 році на Женевській конференції з питань мореплавства. Створена з метою сприяння міжнародному співробітництву в області морських перевезень і морської торгівлі.

Всесвітня поштова спілка (ВПС)

ВПС - перша міжнародна організація (із 1874 р.) Текст установчої конвенції згодом багаторазово переглядався. Штаб-квартира - Берн (Швейцарія). ВПС ставить своєю ціллю забезпечення й удосконалювання поштових відносин. Всі країни - члени ВПС утворять єдину поштову територію, на якій діють три основні принципи:

1. Єдність території;

2. Свобода транзиту;

3. Однаковий тариф.

Міжнародна спілка електрозв'язку (МСЕ)

Створена у 1865 році на основі Міжнародної телеграфної конвенції.

Ціллю МСЕ є здійснення міжнародного співробітництва для удосконалювання і раціонального використання усіх видів електрозв'язку.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО)

Замінила в 1947 році Міжнародну метеорологічну організацію, що діяла з 1878 року. ВМО покликана забезпечувати міжнародне співробітництво в області метеорології.

Міжнародне агентство по атомній енергії (МАГАТЕ)

МАГАТЕ - міжнародне агенство по атомній енергії. Створена за рішенням ООН у 1956 р. у Нью-Йорку. Штаб-квартира - Відень.

Не має статусу спеціалізованого установи ООН. Відповідно до Статуту повинно подавати щорічні доповіді про свою діяльність Генеральній Асамблеї.

Організація ставить своєю ціллю сприяти розвитку міжнародного співробітництва в області мирного використання атомної енергії. Одна з головний функцій Агенства складається в застосуванні системи контролю (гарантій) із метою забезпечення того, щоб ядерні матеріали й устаткування, призначені для мирного використання, не були вжиті для військових цілей.

Контроль здійснюється на місці інспекторами МАГАТЕ. У добровільному порядку під гарантії Агенства поставили деякі свої мирні ядерні установки Росія, США, Великобританія, Франція і Китай. У зв'язку із санкціями за рішенням Ради Безпеки проти Іраку МАГАТЕ, починаючи з 1992 р. проводило інспекції військових об'єктів Іраку на предмет недопущення виготовлення ядерної зброї.

Конференція ООН по торгівлі і розвитку (ЮНКТАД)

Створена резолюцією Генеральної Асамблеї від 30 грудня 1964 року.

Ціллю ЮНКТАД є сприяння розвитку світової торгівлі.

Програма розвитку ООН (ПРООН)

Створена на підставі резолюції Генеральної Асамблеї від 22 листопада 1965 року шляхом об'єднання Розширеної програми технічної допомоги ООН і Спеціального фонду.

Ціллю Програми є надання допомоги країнам, що розвиваються, у справі їхнього національного розвитку.

Програма ООН по навколишньому середовищу (ЮНЕП)

Створена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року.

Ціль Програми - налагодження співробітництво в справі захисту і поліпшення навколишнього середовища.


Висновок

Таким чином ми розглянули ООН як складний багатоступінчатий механізм, поява якої була зумовлена зростанням взаємозв'язків і взаємозалежності країн і народів, що особливо відчутно почало проявлятися вже у роки бурхливого розвитку капіталізму в другій половині XIX ст. Формування світових економічних відносин, технічний прогрес, розвиток залізничного і морського транспорту та міжнародних контактів породили проблему регулювання і стандартизації міжнародних зв'язків.

Питання про необхідність утворення спеціалізованих установ вперше обговорювалося на конференції в Думбартон-Оксі (1944 р.). Тут було вирішено, що ООН сприятиме розв'язанню міжнародних економічних, соціальних та інших гуманітарних проблем через певні міжурядові організа­ції.

На цьому грунті між 1944 і 1948 рр. виникли міжнародні фінансові організації, які почали відігравати важливу роль у міжнародних економічних відносинах: Міжнародний валютний фонд (МВФ), Міжнародний банк реконструкції й розвитку (МБРР), який очолив фінансову групу, куди увійшли Міжна­родна асоціація розвитку (МАР), Міжнародна фінансова кор­порація (МФК). Важливе місце у світовій торгівлі посіла також Генеральна угода про тарифи й торгівлю (ГАТТ). Ця міжна­родна організація, утворена 1948 р., не вважається формально Спеціалізованою установою, хоча за своїми рисами і цілями дуже схожа зі спеціалізованими установами ООН.

Хоча спеціалізовані установи ООН функціонують у певних сферах, діапазон деяких із них достатньо широкий і багатоплановий, що ускладнив завдання їх чіткої класифікації. І все ж щодо сфер діяльності можна виділити такі основні групи:

1. Фінансові: МВФ, МБРР, МФК, МАР, БАГІ, МФСР.

2. Економічні: ФАО, ЮНІДО.

3. Технічні: ІКАО, МСЕ, ІМО, ВПС, ВМО.

4. Соціальні: МОП, ВООЗ.

5.Гуманітарні: ЮНЕСКО, ВОІВ.

МОП, ФАО, ВООЗ та ЮНЕСКО умовно називали "Великою четвіркою". Після надання статусу спеціалізованої установи ЮНЇДО її також включили в цю групу провідних міжнародних організацій.

Я визничив, що основними принципами ООН є:

- суверенна рівність усіх її членів;

- сумлінне виконання зобов'язань за Статутом;

- розв’язання міжнародних суперечок мирними засобами;

- відмова від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави;

- забезпечення того, щоб держави, що не є членами ООН, діяли відповідно до принципів ООН, коли це необхідно для підтримки міжнародного миру і безпеки;

- невтручання у внутрішні справи держав;

- поваги основних прав і свобод людини;

- рівноправністі і самовизначення народів;

- співробітництва і роззброєння.

Також, прийом до членів Організації відкритий для всіх миролюбних держав, що приймуть на себе зобов'язання за Статутом і який можуть і бажають ці зобов'язання виконувати. Прийом здійснюється постановою Генеральної Асамблеї за рекомендацією Ради Безпеки.

Що до України то із 1994 p. почала реалізовуватися Програма економічних реформ в Україні, що прискорило налагодження співпраці з Світовим Банком. Світовий Банк зможе надавати Україні фінансову допомогу у розмірі 1 млрд.дол. США щорічно.

Нині фінансова допомога Україні здійснюється за такими на-прямками:

1.Реабілітаційна позика. Кошти спрямовуються на здійснення основних економічних реформ, включаючи лібералізацію цін і торгівлі; приватизацію державних підприємств; реформи сільського господарства та енергетики; підтримку макроекономічної стабілізації, а також фінансування потреб імпорту української економіки.

2.Позики на розвиток виробництва. Кошти спрямовуюгься на фінансування критичного імпорту, поточні затрати органів влади при передачі їм підприємств об'єктів соціальної інфраструктури.

3.Проекти інституційної перебудови. Кошти спрямовуються на підготовку спеціалістів, придбання обладнання, надання консультацій ключовим державним установам, включаючи - Міністерство фінансів, Національний банк, Фонду державного майна та Антимонопольному комітетові.

4.Проект фінансування фінансових установ. Кошти спрямовуються у вигляді кредиту окремим фінансовим установам для перекредитування приватним підприємствам, яким необхідні кошти, орієнтовані на експорт та інші види першочергової діяльності, поліпшення законодавства у цій сфері.

Резюмуючи вищевикладене, стає зрозумілим, що ООН – є дійсно найвпливовішою організацію у світі. Її механізм та численні органи є “регуляторам” економічних, соціальних, військових та ін. відносин без яких неможливо, на сьогодні, гармонійний розвиток усіх держав світу.


Список використаної літератури

1. Основные сведения об Организации Объединенных Наций. Видавництво «Юридическая литература», М., 1995.

2. Кожевников Ф.И., Шармазанашвили Г.В. ООН: организация, цели, практика. Москва, вид. Международные отношения, 1971 г.

3. Крылов С.Б. ООН. Москва, Госюриздат, 1958 г.

4. Международные суды и международное право (сборник обзоров). Москва, изд. Академии Наук СССР, 1986 г.

5. Международный Суд. Нью-Йорк, издание ООН, Департамент общественной информации.

6. Полянский Н.Н. Международный Суд. Москва, изд. Академии Наук СССР, 1951 г.

7. Энтин М.Л. Международные судебные учреждения. Москва, изд. Международные отношения, 1984 г.

8. Внешняя политика Советского Союза в период отечественной войны. Т.1 М.1970


[1] Внешняя политика Советского Союза в период отечественной войны. Т.1 М.1970

[2] п.3 ст.1 Статуту ООН

[3] ст.62 ЭКОСОС

[4] ст.10 Статуту ООН

[5] ст.11 Статуту ООН

[6] ст.12 Статуту ООН

[7] ст.13 Статуту ООН


Информация о работе «ООН»
Раздел: История
Количество знаков с пробелами: 51958
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
79576
0
0

... отражена в положениях 55-й статьи Устава, где сказано, что стабильность и благосостояние необходимы для налаживания мирных и дружеских отношений между нациями. Роль экономических функций ООН возрастала по мере того, как с течением времени выявлялась недостаточная эффективность операций по политическому урегулированию и обеспечению безопасности в силу отсутствия адекватных средств принуждения. ...

Скачать
161574
0
0

... средние века был накоплен определенный опыт неправового нормативного регулирования международных отношений, что впоследствии сыграло немаловажную роль в формировании классического международного права. Что касается подходов к разрешению вопроса обеспечения международной безопасности, то соответствующие попытки носили в основном локальный характер и отражались в договорах с крайне ограниченным ...

Скачать
62397
0
0

... що проводять уряди третіх країн. Наприклад, консультації США з Ізраїлем, Єгиптом і Сирією після війни 1973 р. до формування Других надзвичайних сил ООН і Сил ООН зі спостереження за роз’єднанням на Голанських висотах; неофіційні однобічні або багатобічні погрози застосування сили, наприклад, з боку США і колишнього Радянського Союзу під час війни на Близькому Сході у 1973 р.; а також офіційне або ...

Скачать
85997
0
0

... ”. Пiсля проголошення незалежностi України участь в дiяльностi Органiзацiї Об'єднаних Нацiй було визначено одним з прiоритетних напрямiв зовнiшньої полiтики нашої держави. Як одна з держав-засновниць ООН, Україна неухильно дотримується цiлей та принципiв Статуту Органiзацiї, робить суттєвий внесок в її дiяльнiсть у сферах пiдтримання мiжнародного миру та безпеки, роззброєння, економiчного та ...

0 комментариев


Наверх