2. Прилади пуску

Стартер

Електричний стартер призначений для обертання колінчастого вала при запуску двигуна з кабіни. На сучасних автомобілях як стартери застосовують чотириполюсні електродвигуни постійного струму з послідовним вмиканням обмотки збудження відносно обмотки якоря.

Стартер має циліндричний корпус з полюсними башмаками, кришки, якір з колектором, щітки з щіткотримачами, вмикач і приводний механізм з муфтою. Обмотка якоря і обмотка збудження складається з проводів досить великого перерізу і малої довжини, тому в момент вмикання стартер споживає струм, який досягає до 300 – 900 а. Для створення великого крутного моменту на якорі при його обертанні в корпусі стартера встановлено чотири полюсні башмаки з обмотками збудження.

Стартер:

1 – вмикальний важіль; 2 – кільце; 3 – вмикач; 4 – обмотка; 5 – полюсний башмак; 6 – кришка; 7 – щіткотримачі; 8 – щітки; 9 – колектор; 10 – корпус; 11 – якір; 12 – шліцьовий кінець вала; 13 – шліцьова втулка; 14 – шестірня привода; 15 – кришка; 16 – муфта вільного ходу; 17 – пружина

Для з'єднання вала під час запуску двигуна під час запуску двигуна і негайного роз'єднання їх, коли двигун уже запущено, застосовують приводний механізм. Приводний механізм має вмикальний важіль, шліцьову втулку, пружину, кільце і муфту вільного ходу ж шестірнею. До муфти вільного ходу входить ведена

Приводний механізм стартера:

1 – шестірня; 2 – ведена обойма; 3 – пружина; 4 – плунжер; 5 – ролик; 6 – ведуча обойма; 7 – шліцьова втулка; 8 – буферна пружина; 9 – кільце.

і ведуча обойми. Для запуску двигуна стартером водій натискує через педаль на вмикальний важіль який повертається на осі і нижнім вилчастим кінцем, тиснучи через кільце і пружину, переміщує муфту по шліцях вала до маховика. При дальшому переміщенні важеля його п'ятка натискує на стержень вмикача і мідним диском замикає контакти. При замкнених контактах струм проходить через коло стартера, який почне обертати маховик разом з колінчастим валом двигуна. Після запуску двигуна маховик починає обертати шестірню. При цьому ролики муфти зсуваються по похилій поверхні вирізу хрестовини в глибшу частину. Ведена і ведуча обойми муфти роз'єднується і зусилля від маховика на вал стартера не передається. Таким чином, муфта вільного ходу не дає маховику передавати обертання на якір стартера після запуску двигуна, що усуває можливість розносу якоря. Привод стартера з дистанційним включенням має реле вмикання, тягове реле, важіль з вилкою, пружину і муфту вільного ходу з шестірнею привода. Тягове реле призначене для відведення шестірні стартера в зачеплення маховика і вмикання електричного струму в коло стартера. Тягове реле складається з корпусу, всередині якого знаходиться втягуюча і утримуюча обмотки, намотані на латунній втулці, яка служить сердечником електромагніта, двох головних клем, якоря з пружиною і рухомого контактного диска. З одного боку якір з'єднано з рухомим контактним диском, а другого – з важелем привода стартера.

Реле вмикання призначене для вмикання струму в обмотки тягового реле при запуску двигуна і автоматичного вимикання стартера після запуску. Реле вмикання складається з ярма, якірця, пружини, контактів і сердечника з обмоткою.

Струм, що проходить по обмотці реле вмикання, намагнічує сердечник, створюючи магнітне поле, під дією якого якірець притягується до сердечника і замикає контакти, які вмикають струм у колах витягуючої і у тримаючої обмоток тягового реле стартера. Проходячи по цих обмотках струм створює сильне магнітне поле, яке витягує якір у середину сердечника. Як тільки шестірня зайде в зачеплення, рухомий контакт якоря замкне клеми і ввімкне коло стартера та акумуляторної батареї. Водночас рухомий контакт заколотить втягуючи обмотку тягового реле і варіатор і котушки запалювання;протікання струму у втягуючій обмотці припиниться і якір утримуватиметься тільки магнітним полем утримуючої обмотки, по якій проходитиме струм. Як тільки двигун почне працювати, струм генератора піде через обмотку реле вмикання в протилежному напрямі, зменшить намагнічування сердечника, і пружина якірця розімкне контакти реле вмикання, які вимкнуть коло тягового реле.

4. Освітлення і сигналізація

Освітлення і світлова сигналізація на автомобілі забезпечують безпеку руху транспорту в нічний час. Освітлення складається з приладів зовнішнього і внутрішнього освітлення. До приладів зовнішнього освітлення належать передні фари, підфарники, задні ліхтарі, центральний і ножний перемикачі освітлення, а до приладів внутрішнього – підкапотна лампа, плафони кабіни і кузова, щиткова і переносна лампи та перемикачі цих приладів. Приладами світлової сигналізацій називаються покажчики повороту, стоп сигнал і світло заднього ходу.

Фари. Автомобільні фари призначені для освітлення дороги спереду автомобіля. Вони встановлені в спеціальних гніздах передньої частини крил. Фара складається з металевого корпусу, оптичного елемента з корпусом і регулювальними гвинтами, патрона, лампочки двох обідків з прокладкою. Оптичний елемент напів розібраний. Він має скляний розсіювач, завальцьований зубцями в металевому рефлекторі. Між рефлектором і склом розсіювача встановлено гумову прокладку, яка не пропускає в себе пилу бруду і вологи.Внутрішня поверхня рефлектора вкрита тонким шаром алюмінію, що забезпечує добре відбивання світла.

Підфарники і задній ліхтар. Підфарники призначені для позначення габаритів автомобіля спереду. Їх вмикають для у нічний час і вдень під час туману або снігопаду. Підфарник складається з корпусу, скла, обідка з прокладкою, патрона і лампи. Задній ліхтар призначений для освітлення номерного знака, подачі стоп-сигналу і позначення габаритів ззаду вантажних автомобілів. Задній ліхтар вантажного автомобіля має корпус, обідок, патрон, двоконтактну лампочку або дві одноконтакні, заднє червоне і бічне безколірне скло.

Підкапотна лампа призначена для освітлення двигуна. Її встановлюють на передній панелі кабіни під капотом і вмикають повертанням патрона у корпусі.

Контрольно-вимірювальні прилади освітлюються лампочками, патрони яких встановлюють на щитку приладів з тильного боку. Кабіна вантажного або кузов легкового автомобіля і автобуса освітлюються плафонами.

Перемикачі освітлення і запобіжники. Центральний перемикач освітлення призначений для вмикання і вимикання фар, підфарників і заднього ліхтаря. Він знаходиться на передній панелі вмикання споживачів колодку з контакною пластиною переміщення за допомогою тяги з кнопкою, яка має три положення: у положенні коли споживачі вимкнені; у положенні коли вмикаються підфарники і задній ліхтар; у положенні коли вмикаються фари і задній ліхтар.

Вмикачі стоп-сигналу залежно від системи привода гальм мають гідравлічний або пневматичний привод. Вмикач стоп-сигналу з пневматичним приводом складає тряс з корпусу, кришки, гумової діафрагми, яка затиснута між корпусом і кришкою, пружини двох нерухомих контактів, які зовні закінчуються клемами для приєднання проводу і одного рухомого контакту. У вмикачі з стоп-сигналу з пневматичним приводом при гальмуванні автомобіля повітря під тиском з гальмового крана входить у корпус вмикача і , тиснучи на гумову діафрагму, прогинає її.

Запобіжники обмежують максимальну силу струму в електричному колі під час замикання оголеного проводу на "масу". Це запобігає швидкому розрядженню акумуляторної батареї, тепловому руйнуванню ізоляції проводів і вмикачів або навіть пожежі. На сучасних автомобілях застосовують плавкі і термобіметалеві запобіжники.

Плавкі запобіжники змонтовані на панелі, закриті кришкою і встановлені під щитком приладів у кабіні. Вставки плавких запобіжників розраховані на струм певної величини і виготовлені з мідного лудженого дроту. Кожний запобіжник має два затискачі для приєднання проводів. Затискачі мають гнізда в яких розміщено планки з вставками. На кожній планці, крім вставки намотано по кілька витків.

Термобіметалеві запобіжники бувають одноразової і багаторазової дії.

Термобіметаловий запобіжник багаторазової дії. складається з корпуса і пружної біметалевої пластини з контактом на кінці. Цей контакт з пружної сили біметалевої пластини притискується до нерухомого контакту на корпусі, замикаючи коло фар і підфарників. Коли через запобіжник проходить струм більший від розрахункового, біметалева пластина нагрівається і, деформуючись, з різким клацанням розмикає контакт. Після остигання вона вирівнюється і знов замикає контакти.

Термобіметаловий запобіжник одноразової дії встановлюють у колах приладів освітлення, контрольно-вимірювальних приладів а ін. Розміщують його в нижній частині панелі приладів. Під час проходження струму, який перевищує розрахункову величину біметалева пластина, що знаходиться в корпусі, нагріваючись, з різким клацанням вигинається і розмикає контакти. Після усунення короткого замикання, щоб увімкнути коло, треба натиснути на кнопку і цим повернути б металеву пластину у початкове положення, при якому вона знову замкне контакти.

Покажчики поворотів призначені для попередження водіїв транспорту, пішоходів і міліціонера регулювальника про намір зробити повороти або інші маневри, пов'язані із зміною напряму руху автомобіля.

Найпоширеніші є світлові покажчики поворотів. Такий покажчик складається з електромагнітно-теплового переривника струму, сигнальних ламп у підфарниках, задніх і бічних фонаціях, контрольної лампи на щитку приладів і перемикача. Переривник струму складається з корпуса, всередині якого розміщено сердечник з обмоткою, опору, двох нерухомих, контактів і натягнутої ніхромової струни, що утримує якірець з рухомим контактом, розімкненим у неробочому стані, і додаткового пружного якірця з рухомими контактом. Обмотка сердечника ввімкнена послідовно до ламп пока


Информация о работе «Електрообладнання автомобиля (Электрооборудование автомобиля)»
Раздел: Технология
Количество знаков с пробелами: 15410
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
21245
1
0

... імпульси не простежуються, тоді це свідчить про несправність датчика і він вибраковується. 2 Формування технологічних вимог 2.1 Призначення, параметри і розміри 2.1.1 Лабораторний стенд призначений для дослідження та перевірки роботи датчика Холла, дає змогу досліджування: -  справності датчиків Холла -  дослідження порогу спрацювання датчиків Холла -  дослідження характеру вихідних і ...

Скачать
32890
1
14

... цієї коробки передач має бути випробувана повторно. 2.8 Перелік робіт, що необхідно проводити при ЩТО, ТО-, ТО-2, СТО після ремонту задньої підвіски Деу Ланос Рекомендуються наступні види технічного обслуговування автомобілів: - щоденне обслуговування (ЩО); - перше технічне обслуговування (ТО-1); - друге технічне обслуговування (ТО-2). Основним призначенням щоденного обслуговування є: ...

Скачать
39669
1
15

... Задание для курсовой работы предполагает ознакомление с существующими образцами спецмашины, описание этих образцов, описание технических характеристик спецмашины. 1. Технологическая часть Универсальный подвижный гидроагрегат предназначен для проверки гидравлических систем ВС в наземных условиях. Специальное оборудование УПГ-300: смонтировано в специальном металлическом кузове, устанавливаемо" ...

0 комментариев


Наверх