Туреччина, Китай, Росія, США, країни Близького Сходу. До європейських країн (Великобританії, Італії та ін.) металу експортується дуже мало. тому то Європейський Союз виділяє малі квоти.
Чорна металургія України має сприятливі умови розвитку; якісну сировинну базу, високий науково-технічний потенціал, які дають можливість забезпечувати потреби народного господарства. За умови використання досягнень науково-технічного прогресу наша країна може стати великим експортером різноманітної металопродукції.
Верховна Рада України в 1995 р. схвалила «Концепцію розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року», в якій визначено напрями розвитку чорної металургії з урахуванням тенденцій змін внутрішнього та зовнішнього ринків. Концепція передбачає виведення з експлуатації морально і фізично застарілих металургійних агрегатів, нерентабельних виробництв, завершення будівництва та реконструкцію металургійних об'єктів, консервацію близько 30% надлишку металургійних потужностей (враховуючи можливе піднесення металоспоживаючих галузей країни). Особлива увага звертається на виробництво високоліквідних та конкурентоспроможних видів продукції, вдосконалення енерго-. мета-лозберігаючих та екологічно чистих технологій, скорочення енерговитрат на виробництво сталі, чавуну та прокату, поновлення виробничих фондів.
Важливою проблемою є використання матеріальної бази чорної металургії у зв'язку з виведенням об'єктів із ладу діючих. Ось як пропонують учені використати доменний фонд: з 18 печей, що їх намічено вивести з ладу діючих, більшість може працювати як газогенератори. У цих печах може вироблятися три десятки мільярдів кубометрів газу за рік. При цьому вони можуть переробляти низькоякісні сорти вугілля.
Необхідною умовою модернізації металургійних виробництв є вирішення проблеми інвестицій. Основою для них, як зазначається в Концепції. має стати акумуляція коштів самих підприємств. Доцільно централізувати кошти підприємств в єдиний фонд для здійснення технічного переозброєння галузі.
Іноземний капітал цікавиться нашою металургією, але поки що іноземних інвестицій дуже мало. З їх участю введено в дію нові потужні стани на двох металургійних та трьох підприємствах металовиробів. Деякі об'єкти реконструюються за контрактами безпосередньо з іноземними інвесторами.
У перетворення України в одного з найпотужніших у Європі виробників високоякісної і дешевої металопродукції великий внесок може зробити металургійна наука. Важливі центри цієї науки знаходяться в Україні.
Сотні непересічних технічних і технологічних рішень, напрацьованих в Україні двадцять, тридцять і більше років тому, давно запроваджені на заводах Європи, Америки. Азії, а в нас або забуті, або чекають свого часу. або втілені абияк. Наприклад, прогресивний метод безперервного розливання сталі, який давно застосовується в провідних країнах Америки, Європи та Азії, було напрацьовано і вперше випробувано в лабораторіях та на заводах Придніпров'я. За цим методом у світі вже виробляють понад 90% металу, а в колишньому Союзі — незначну його частину.
Дніпропетровські вчені ше у 70-х роках висунули ідею і освоїли но
ву технологію виплавлення корозієстійких сталей методом газокисневого рафінування в агрегатах конверторного типу. Цей метод не має аналогів у світі і є альтернативним методу виплавлення нержавіючих сталей, який поширений нині у світовій чорній металургії. Дніпропетровська технологія продуктивніша і менш витратна. Вона дає змогу використовувати дешеві вихідні матеріали, чавун і навіть залізорудну сировину. На основі цієї технології акціонерне товариство «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» освоїло випуск понад тридцяти марок корозієстійких сталей. У 1996 р. виплавлено майже 400 тис. тонн нержавіючого металу на рівні найкращих світових зразків. Він має попит у зарубіжних споживачів. На жаль, власне машинобудування не використовує високоякісну дефіцитну сталь. Україна має можливість стати потужним виробником нержавіючих сталей для світового ринку. Це може бути одним із шляхів відродження вітчизняної чорної металургії.
Чорна металургія як дуже складний виробничо-територіальний комплекс не може успішно розвиватися без раціональної її суспільної організації та науково обгрунтованого системного управління. Відособленість підприємств і ліквідація загальнодержавного спеціального управління стали головними причинами занепаду однієї з найважливіших галузей індустрії нашої країни. Тепер функції управління виконує Міністерство промислової політики.
Удосконалення управління металургійним комплексом неможливе без створення органу, який би займався науково-технічним прогресом у галузі. Для забезпечення комплексності і конкретності управління окремими виробництвами структура органу управління повинна мати підрозділи. які керували б спеціалізованими комплексами, що об'єднують виробничі підприємства однієї спеціалізації незалежно від форм власності (виробництво чорних металів, трубне, вторинна обробка чорних металів тощо).
... і комплекси, територіальні форми організації продуктивних сил та системи господарювання, соціальна інфраструктура тощо. Метою цієї науки є обгрунтування напрямів оптимізації розміщення продуктивних сил, підвищення економічної і соціальної ефективності їх функціонування, а також визначення перспектив розвитку. Важливо підкреслити, що ця головна мета досягається на основі таких розробок: наукового ...
... та невиробничою сферами. Принцип обмеженого централізму передбачає органічне поєднання інтересів країни та її економічних районів. 3. Фактори РПС Закономірності і принципи реалізуються на основі врахування факторів, що впливають на РПС. Факторами розміщення продуктивних сил називають усю сукупність умов для найбільш раціонального вибору місця розташування господарського об’єкта, ТВК, розмі ...
... років). Також розробляється комплексний прогноз економічного і соціального розвитку України (на 10-15 років). Економічне регулювання передбачає використання економічних регуляторів розміщення продуктивних сил і регіонального розвитку. До економічних регуляторів з боку держави належать податкова політика (види місцевих податків, ставки, пільги та об'єкти оподаткування); цінова політика, квоти та ...
... , ніж на Львівщині. Таким чином, в області склалася складна і негативна тенденція погіршення ситуації в сфері зайнятості населення. II Розділ. Аналіз факторів розміщення продуктивних сил 2.1 Основні показники соціально-економічного розвитку Львівської області Згідно з даними обласного управління статистики у І півріччі 2009 року проти І півріччя 2008 року випуск промислової продукції ...
0 комментариев