История болезни по хирургии - гангрена

11562
знака
0
таблиц
0
изображений

МОЗ УКРАЇНИ

ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ Д. ГАЛИЦЬКОГО

Кафедра факультетської та

загальної хірургії зав. кафедрою:

проф.Андрющенко В.П

викладач: Кордоба Б.М.

ІСТОРІЯ ХВОРОБИ

 

 

Куратор:

студент VI групи

ІІІ курсу

медичного факультету

 Резник Д.Л.

 

ЛЬВІВ 2000.

Прізвище, ім`я, по-батькові: Ведибіда Іван Лук`янович

Вік: 69

Стать: чоловіча

Місце проживання: вул Геда 3 кв 2

Де і ким працює: пенсіонер

Характер скерування в клініку: звернувся самостійно

Характер звернення за мед. допомогою: плановий

Термін госпіталізації:

Дата і година госпіталізації: 14.04.2000 10-50

Дата і година виписки

Кількість ліжко-днів:

Діагноз при скеруванні: Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, гангрена правої стопи та гомілки

Діагноз під час госпіталізації: Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, гангрена правої стопи та гомілки

Діагноз клінічний: Атеросклероз, оклюзія стегново підколінних сегментів, недостатність периферичного кровообігу ІІІ ст правої ноги, ІХС, атеросклеротичний кардіосклероз, артеріальна гіпертензія, серцева недостатність ІІ ст, синусова тахікардія.

Діагноз заключний:

основне захворювання: облітеруючий атеросклероз: оклюзія стегново-підколінних сегментів, недостатність периферичного кровообігу ІІІ ст правої ноги.

ускладнення основного захворювання: гангрена правої стопи та гомілки.

супутні захворювання: артеріальна гіпертензія, серцева недостатність ІІ ст, синусова тахікардія.

Операція: Двома дугоподібними розрізами у середній третині стегна викроюються 2 шкірно-фасціальних лоскути. Відсікається передня та задня група м`язів стегна.

Видаляється судинно – нервовий пучок, перев`язуютьсяартерія і вена, пересікається сідничний нерв. Формується кукса стегна, накладаються шви на шкіру, встановлюються дренажі, накладається асептична пов`язка.

Скарги.

Біль в нижній правій кінцівці , особливо під час ходьби. Час від часу з`являється переміжна кульгавість, парастезія і похолодання правої нижньої кінцівки. Хворий скаржиться на безсоння, загальну слабість., головний біль, головокружіння час від часу у хворого можуть з`являтися набряки під очима.

 

Anamnesis morbi

Вважає себе хворим 13 років. З 1987 року почалися тривалі підвищення артеріального тиску, що супрводжувалися головними болями і головокружіннями. З 1997 почали з`являтися болі в правій нижній кінцівці під ходьби, пізніше проявлялася переміжна кульгавість, похолодання і знижена чутливість правої ноги. В цей час було поставлено діагноз облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок. У 2000 році звернувся у залізничну лікарню після того , як на правій гомілці утворилася трофічна виразка і суха гангрена правої кінцівки.Лікувався 1,5 місяці, але стан погіршився і 26.05 2000 йому було проведено ампутація правої ноги в середній третині стегна.

Anamnesis vitae

Ведибіда Іван Лук`янович народився в м. Львові в 1930 році, був першою дитиною в сім`ї. В розумовому та фізичному розвитку не відставав від норми.

В школу пішов з 7 років. Працював на підприємстві, професійних шкідливостей не зазнавав. Житлово-побутові умови та матеріальне забезпечення задовільні.З інфекційних заворювань переніс вірусний гепатит.

Наявність венеричних захворювань та шкідливих звичьок заперечує. Вдитинстві хворів ангінами , а також простудними захворюваннями. Алергії у хворого не виявлено. Спадковість не обтяжена.

Status praesens objectivus

 

Загальний стан хворого – важкий;

свідомість - ясна:

положення в ліжку – пасивне, кульгає, користується інвалідним візком

тілобудова - правильна, конституція – нормостенік. Вага 62кг. Зріст 167 см.

вираз обличча – звичайний, міміка виражена добре.

Стан шкірних покривів та видимих слизових оболонок – шкірі блідорожева, суха, тургор збережений, на шкірі правої гомілки трофічна виразка., гомілка і стопа ціанотичні. Краї виразки нерівні.Слизові оболонки без змін.

Підшкірна клітковина - розвинена помірно. Час від часу бувають набряки під очима.

Лімфатична система - пальпуються тільки підщелепні лімфатичні вузли. Вузли не болючі, м`якої консистенції, не зрощені між собою і оточуючими тканинами.

Опірно-руховий аппарат – м`язи без змін, неболючі тонус збепрежений(крім м`язів правої нижньої кінцівки.) Суглоби не змінені , форма їх збережена.

Дихальна система – дихання ритмічне 15 разів у хвилину, іноді буває задишка.

Форма грудної клітки конічна, міжребеоні проміжки не розширені.

 Порівняльна перкусія легень - ясний легеневий звук.

Аускультація легень – дихання везикулярне; хрипи, крепітація і шум тертя плеври не визначається.

Топографічна перкусія:

лінія справа зліва

l.parasternalis 5 ребро -

l.medioclavicularis 6 ребро -

l.axillaris anterior 7 ребро 7 ребро

l.axillaris media 8 ребро 9 ребро

l.axillaris posterior 9 ребро 9 ребро

l. scapularis 10 міжребер`я 10 міжребер`я

l.paravertebralis на рівні остистого відростка


Информация о работе «История болезни по хирургии - гангрена»
Раздел: Медицина, здоровье
Количество знаков с пробелами: 11562
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
104786
29
14

... План обследования больного разрабатывается, исходя из предварительного диагноза с целью установления окончательного клинического диагноза и проведения дифференциального диагноза. При написании «учебной» истории болезни планируемые исследования должны уточнять настоящее состояние больного, прогноз тяжести течения и исхода заболевания, оценивать динамику местных изменений в патологическом очаге. ...

Скачать
47947
8
0

... нарушение питания миокарда.       ПРЕДВАРИТЕЛЬНЫЙ ДИАГНОЗ Основной: ЖКБ, хронический холецистит, обострение. Осложнение: Острый панкреатит. Сопутствующий: Гипертоническая болезнь 2 ст., ожирение 2 ст. ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНЫЙ ДИАГНОЗ Острый холецистит требует дифференцирования с Острым аппендицитом Язвенной болезнью желудка/ двенадцатиперстной кишки Правосторонней почечной коликой ...

Скачать
60082
2
0

... пневмонии, гангрены и нагноительных процессов в легких и плевре, смертельному кровотечению при проростании опухоли в аорту. Симптомы рака пищевода, возникающие вследствие распространения процесса на соседние органы и ткани, относят к поздним проявлениям болезни. При прорастании опухолью возвратных нервов у больных развивается охриплость голоса, поражение узлов симпатического симпатического нерва, ...

Скачать
183203
6
0

... ). 3.2.3. Лапароскопическая микрохолецистостомия в лечении больных острым холециститом. 1983 год (методическое письмо). 2.2.4.     Хирургическая коррекция синдрома укороченного кишечника. 1995 год. (методическое пособие). 2.2.5.     Наружные грыжи живота. 1999 год. (методические указания для студентов). 2.2.6.     Острый аппендицит. 1999 год. (методические указания для студентов). 2.2.7.     ...

0 комментариев


Наверх