1. Поділяю волосся на проділ посередині від довжини чола до потилиці.
Волосся ліворуч від проділу закріплюю затискачем. Начісую волосся справа, від верхівки до основи шиї.
2. Протягую гребінь з тонким наконечником крізь пасма ліворуч, від лоба до верхівки, і витягаю чотири пасма наверх.
3.Утримую локони у лоба однією рукою, а інші пасма - іншою рукою.
4.Укладаю пасмо у лоба назад, а три інші пасма утримую зверху. Закріплюю у пишної основи шпильками.
5.Разчесую інші локони вниз поверх закріпленого шпильками пасма.
6.Протягую гребінь з тонким наконечником, щоб підняти локони нижче лінії укладання.
7.Поднімаю чотири локони гребінцем вгору, а решту волосся розчісую вниз.
8.Протягую локон у чола назад і закріплюю шпильками у пишної основи. Розчісую інші локони вниз поверх закріпленого шпильками пасма.
9.Знову протягую гребінь, щоб підняти локони.
10.Продовжую укладати волосся на лівій стороні таким же чином. Закріпляю плетіння рядом невидимок у краю пишної основи.
11.Перехожу до укладання справа. Волосся на чубчику закріплюю зажимом, а інші пасма зачісую назад.
12.Накручую волосся на палець, щоб укласти у формі черепашки, - вона буде приховувати ряд невидимок.
13. Закріплюю черепашку шпильками, залишивши кінці розпущеним над верхньою лінією мушлі.
14.Разчесую волосся вгору так, щоб воно лягло гладкою хвилею на маківці.
15.Разчесую чубок назад і вкладаю за правим вухом.
Догляд і зберігання інструменту
Дезінфекція - це захід спрямований на знищення мікробів.
Виконується двома способами: фізичним та хімічним.
Фізичний - кип'ятіння яке проводиться в спеціальній ємності і пропалюється над полум'ям спиртового пальника. Хімічний - занурення інструментів у спеціальні розчини. Вибір дезінфікуючих засобів, їх кількості та концентрації залежить від матеріалу з якого зроблений інструмент.
Хлорамін - кристалічна речовина білого кольору, добре розчинна у воді. В перукарнях використовується 0,5% розчин. Щоб приготувати цей розчин 5 гр. хлораміну розчиняється в 1 л. води, температура розчину 50-60 t. Розчин знаходиться на робочому місці з щільно прикритою кришкою. Формалін - безбарвна прозора рідина з різким специфічним запахом. Використовується 4% формалін. Дезінфікуються нові, що не були у використанні інструменти.
Етиловий спирт - для дезінфекції металевих інструментів. Після дезінфекції спирт слід профільтрувати через шар марлі чи вати. Міняти спирт слід один раз на три дні.
Карбонова кислота - кристалічна речовина з різким запахом, її кристали безбарвні але при взаємодії з повітрям забарвлюється в рожевий колір.
Безпека праці і особиста гігієна
Для безпеки праці на робочому місці проводиться інструктаж з техніки безпеки. Він включає в себе ознайомлення з обов'язками перукаря і вимоги пред'явлені до перукаря, правила організації праці з правильним обслуговуванням, користування інструментів і пристроїв, а так само з правилами поведінки у випадках небезпечних моментів у роботі. При монтажі, експлуатації і ремонті ел. обладнання необхідно дотримання правил технічної експлуатації і безпеки обслуговування електроустановок промислових підприємств.
Ел. обладнання, ел. апарати і ел. інструменти мають знаходитись в справному стані. Проведені кабелі до ел. інструментів не повинні торкатися вологих або гарячих поверхонь. При виявленні будь-яких несправностей робота з ел. приладами припиняється. Застосовуваний для виконання ел. робіт інструмент повинен мати ізолюючі ручки. У кожній перукарні повинні бути аптечки та інструкції по наданню першої допомоги.
Електроапаратура і електроінструменти повинні відповідати наступним вимогам :
• Швидко вмикатися і вимикатися від ел. мережі, не допускати самовільного включення і відключення;
• бути безпечним в роботі і мати недоступні для випадкового дотику струмоведучі частини;
• Напруга електроапаратури має бути не вище 220 Вт.При встановленні електроапаратури майстер повинен перевірити, затягування гвинтів, що кріплять вузли і деталі, стан проводів, цілісність ізоляції;
• Майстру забороняється розбирати електроприлади на робочому місці, для чищення використовувати нагрівальні елементи;
• При роботі в перукарні необхідно проводити інструктаж з безпеки праці не рідше одного разу на рік.
Основне завдання гігієни в перукарнях-попередження поширення заразних захворювань, контроль за дотриманням санітарних правил і правил особистої гігієни.
Висновок
Великим досягненням майстра-перукаря є вміння створювати зачіски, що задовольняють найбільш вишукані і вимогливі смаки клієнток. Бажано, щоб майстер застосовував наймодніші моделі зачісок, не обов'язково, звісно, новітні види, які демонстрували на перукарських конкурсах-показах. Деталі зачісок протягом року неодноразово змінюються, але основна їхня риса зберігається; це розширює вибір модних ліній зачісок, які з успіхом можна застосовувати, з огляду на своєрідність зовнішності кожної жінки. Якщо ж мода докорінно змінює основну рису в зачісках, слід це безумовно взяти до уваги. Волосся рекомендується укладати таким чином, щоб розчісуючи його можна було ще змінити і зробити задуману зачіску більш досконалою.
Техніка розчісування і оформлення зачісок може бути індивідуальною. Можна, наприклад, після просушування волосся і зняття з них всіх пристроїв (бігуді, щипчики-затискачі, шпильки-невидимки, сітка) розчісувати їх двома щітками з волосся, щетини або штучного волокна, а потім оформляти зачіску гребінкою. Можна також розчісувати волосся спочатку дротяною щіткою, потім щіткою з щетини або штучного волокна, після чого будувати зачіску гребінцем. Деякі майстри після ретельного прочісування волосся щіткою, також щіткою оформляють зачіску, майже не користуючись гребінцем. Найголовніше - це відповідно підібрана зачіска, що створює враження природно покладеного волосся.
Для закріплення зачісок можна безпосередньо після прочісування волосся щіткою, злегка кропити їх лаком. Після закінчення причісування можна застосувати його трохи більше, проте не дуже багато, тому що волосся стане б жорстким, а зачіска
- неприродною і важкою. Кропити волосся слід з деякої відстані, щоб осідали на них як можна більш дрібні крапельки лаку. При виконанні цієї операції з близької відстані волосся покриваються неприємною глазур'ю. Доцільність і спосіб вживання препаратів варто добре продумати, щоб застосування їх принесло користь і підкреслило красу зачіски. Іноді трапляється, що клієнтка звертається д о майстру з проханням порадити їй, як доглядати за своїм волоссям. У такому випадку слід радити щоденне прочісування волосся щіткою протягом 5-10 хвилин (бажано 2 рази на день), щоб волосся придбало живий блиск і краще укладалося, а в разі виявлення ознак хвороби волосся клієнтку слід направити до лікаря.
Література
1. Гутыря Л.Г. Парикмахерское мастерство. - Харьков: Фолио,2005 -464с.
2. Битон Д. Суперпрически. Повседневные и праздничные пер. с англ. А. Чернец. - Харьков: Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2008 - 192с.
3. Панина Н.И. Основы парикмахерского дела. - Учебное пособие. – Москва, "Академия", 2008 - 62с.
4. Панченко О.А. Парикмахерское дело. Учебное пособие. - Ростов "Феникс", 2008. – 318 с.
5. Проставова Т.М. Искусство быть красивой. – Ростов "Феникс", 2004, 352 с.
6. Журнал "Стильные прически" - №8, 2008 год.
7. Моделирование причесок и декоративная косметика. Учебное пособие. 4-е издание / Т.А. Черниченко, И.Ю. Плотникова - Москва "Академия", 2009, 208.
... в трубці є отвір, через який повітряний потік проходит в зубці. Ця насадка призначена для виконання різних операцій, починаючи від сушки довгого волосся, кінчаючи остаточним оформленням зачіски і усуненням невеликих дефектів. За допомогою такого наконечника волоссю додається пишна хвиляста форма. Наконечник у вигляді щітки призначений для укладання короткого і середнього по довжині волосся. Так ...
0 комментариев