Шахтарський міський відділ освіти
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2
Шахтарської міської ради Донецької області
БІНАРНИЙ УРОК-ПОДОРОЖ
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПРИРОДОЗНАВСТВА
НА ТЕМУ „ЗАГАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ ПРО ДІЄСЛОВО
ЯК ЧАСТИНУ МОВИ. ТВАРИНИ ЛІСУ”
(3 КЛАС)
Підготувала
учитель початкових класів
загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 2
Слоквіна О. А.
м. Шахтарськ
ТЕМА. Повторення вивченого про дієслово. Тварини лісу.
МЕТА. Повторити, закріпити і узагальнити знання учнів про дієслово як частину мови та його граматичні категорії; поглиблювати знання учнів про тварин лісу; звернути увагу дітей на їх зовнішній вигляд, спосіб живлення; повторити правила поведінки в лісі; розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять, кмітливість; удосконалювати уміння ставити до слів питання і визначати частину мови, час дієслів, уміння красиво і правильно писати, вибирати на слух з тексту дієслова; підтримувати інтерес до вивчення рідної мови і показати її зв’язок з іншими науками, зокрема природознавством; виховувати екологічну культуру, гуманне і шанобливе ставлення до тварин.
ТИП УРОКУ. Узагальнення знань.
ВИД УРОКУ. Інтегрований урок української мови і природознавства.
ФОРМИ І МЕТОДИ. «Асоціативний кущ», «Кубування», «Вільне письмо», «Сенкан», «Порушена послідовність», робота в групах, в парах, «Вільне письмо», діалог.
ОБЛАДНАННЯ. Зображення поїзда, залізничної колії, їжачка, білочки, рудих мурашок і мурашника, зайця, конверти із завданнями, асоціативний кущ, таблиці із зображенням тварин, записи на дошці.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
- Добрий день, діти. У нас на уроці сьогодні присутньо багато гостей. Давайте привітаємось з ними. Сідайте, дівчатка. Сідайте, хлопчики.
- Давайте пригадаємо, яке сьогодні число? Який місяць по порядку? Який день? Яка погода? Чому зараз на вулиці саме така погода? (Тому що скоро закінчиться весна і почнеться літо).
- Так, зараз на вулиці справжня весна, все навкруг зеленіє, цвіте. А з приходом весни в усіх людей з’являється чудовий настрій, гарні мрії на майбутнє.
А у вас сьогодні гарний настрій? Посміхніться один одному. А тепер скажіть добрі слова своїм товаришам, від яких приємно і радісно на серці. У своїй душі віднайдіть чарівне тепло, зігрійте тих, хто поруч з вами. Я сподіваюсь, що ми зможемо створити ситуацію успіху на уроці. Щоб наша спільна робота була успішною, пригадаємо закони уроку.
Вести себе спокійно.
Не викрикувати.
Бути терплячими.
Дати можливість висловитися своїм товаришам.
Поважати один одного.
Працювати ви будете сьогодні в групах. Кожна група обрала собі керівника і секретаря.
Урок наш буде незвичайним. Ми проведемо його в Лісовій школі. І хоча на вулиці вже весна і ми з нетерпінням чекаємо літніх канікул, а в Лісовій школі заняття тільки розпочинаються. Поміркуйте, чому саме зараз? Лісові мешканці запрошують нас до себе в гості. Поїдемо?
Ми поїдемо поїздом. Але пам’ятайте, що ліс – домівка для багатьох тварин. Тому як треба вести себе в лісі? (Не галасувати, не кричати, щоб не турбувати мешканців лісу.)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Щоб наш поїзд рушив, треба прокласти залізничну колію, яка складається з двох рейок. В цьому нам допоможе те, як ви виконали домашнє завдання. Що було задано? (Вправа 254).
До якого українського імені подібне ім’я молдавського хлопчика Мітру? (Дмитро.)
Які дієслова в тексті ви знайшли і підкреслили?
Прочитайте продовження розповіді, яке ви дописали.
Ви дізнались, які квіти найбільше подобаються вашій мамі?
2. Щоб прокласти другу рейку, давайте складемо асоціативний кущ „Дієслово”. Для цього пригадайте все, що ми вивчали про цю частину мови.
Так що ж таке дієслово? Дайте визначення.
Молодці! Нарешті все готове до початку подорожі. (Самоконтроль).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Каліграфічна хвилинка.
- А тепер треба вибрати машиніста, який поведе наш поїзд. Машиністом буде той, хто красиво і правильно напише в зошиті число, „класна робота” і каліграфічне письмо.
П п Пп пп пр ир ро да природа
Природа – наш друг. Бережімо її!
Чому потрібно оберігати природні багатства?
Вимовте букви і звуки у слові природа. Скільки в ньому складів?
Яке друге речення за метою висловлювання? (Самоконтроль).
2. Словниковий диктант.
- Коли ми говоримо про культуру письма людини, то на що звертаємо увагу, крім того, що написано красиво? (На грамотність, орфографію).
- Так, письмо повинно бути не тільки красивим, а й правильним. Сьогодні я вам пропоную словниковий диктант із лісу. Тепер наш машиніст поведе поїзд. Побажаємо йому їхати без перешкод. Він писатиме слова на дошці, а всі учні в зошиті. (Дерева, дзьоб, колишуться, заєць, не руйнуйте, узлісся).
- Вам зрозумілі всі слова? Поясніть слово „узлісся”. (Край лісу, де дерева вже не ростуть, але зустрічаються кущі.)
- Складіть усно речення зі словами „не руйнуйте”).
- Молодці! Із завданням впорались. (Самоконтроль).
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
Швидко мчить наш поїзд. Пролітають за вікном луки, ліси і поля. Дуже скоро ми потрапимо до Лісової школи. З її учнями ми будемо повторювати, закріплювати і узагальнювати набуті знання про дієслово як частину мови та його граматичні категорії, а також поглиблювати свої знання про тварин лісу. Тож нам треба дуже добре підготуватися до зустрічі з лісовими мешканцями, щоб показати свої знання. А щоб в дорозі ми не нудьгували, давайте проведемо дослідження і повторимо все, що ми вивчали про дієслово. Обирати собі тему дослідження кожна група буде за допомогою методу „Кубування”.
V. Повторення, закріплення і узагальнення набутих знань про дієслово.
... школярів) стали показники сформованості пізнавальних інтересів учнів, на основі яких ми виділили 4 рівні (за Г.Щукіною). Результати експериментальної роботи підтверджують, що ефективність використання у початковій школі бесіди як методу навчання підвищиться за таких дидактичних умов: оптимальне використання бесіди у структурі уроку; доцільне формулювання запитань у змісті бесіди; поступове ...
... і відношення в класі виникають на основі другорядних, часто педагогічне небезпечних форм спілкування. Отже оптимальна організація педагогічного спілкування в навчальному процесі - актуальна проблема сучасної школи. За визначенням О.О. Леонтьєва "... оптимальне педагогічне спілкування - це таке спілкування вчителя із школярами в процесі навчання, яке створює найкращі умови для розвитку мотивації ...
... і засобів навчання, спрямованих на формування екологічної культури молодших школярів, органічне поєднання урочної, позакласної і позашкільної роботи.2. Дослідно-експериментальна робота здійснення екологічної освіти молодших школярів на уроках курсу «Я і Україна» у 2 класі 2.1 Аналіз навчальної програми з курсу «Я і Україна» (2 клас) Щоб з'ясувати, які екологічні знання передбачено у змісті ...
... на різних етапах уроку та з різними структурними компонентами навчальної книги, яка здійснюється як під керівництвом учителя, так і самостійно. Саме з цією метою ми розробили власну технологію використання підручника на уроках у початковій школі, яка буде нижче представлена у вигляді фрагментів уроків та пам’яток. 1. Робота з кожним із основних структурних компонентів навчальної книги: а) ...
0 комментариев