3. Об'ємно-планувальне рішення

 

Об'ємно-планувальне решение - загальне архітектурне рішення будівлі, що визначає характер, розміри, форми і відношення його приміщень у просторі та плані.

Будівля має прямокутну форму; запроектована без підвалу.

Запроектовано:

– висота 1-го поверху— 2,75 м;

– висота 2-го поверху-2,50м;

– висота всієї будівлі — 8,9 м;

– розміри в осях — 8,9 м (1–3) і 8,85 м (А-б).

Спроектований котедж призначений для мешкання у ньому 4 – 6 мешканців та має 2 рівні. На першому поверсі розташовується вітальня, кухня, санвузол, і більярдна, на другому поверсі:2 спальні, котельна, кабінет, майстерня та санвузол який обладнаний водопроводом і каналізацією. Вентиляція приміщень природна, здійснюється за допомогою вікон. Зв'язок між приміщеннями здійснюється через коридори. Вікна забезпечують необхідну освітленість приміщень у світлий час доби.

Об'ємно-планувальні показники

№ приміщення Наїменування приміщеннь Площа, м2
1 Тамбур 2.31
2 Санвузол(1 поверх) 4.9
3

Коридор (1 поверх)

Коридор (2 поверх)

14.8
4

Більярдна(1 поверх);

Дитяча(2 поверх)

11.2
5 Вітальня 23.7
6 Кухня 11.8
7 Спальня (2 поверх) 17
8 Спальня (2 поверх) 15.7
9 Котельна 2.94
10 Санвузол(2 поверх) 6.4
11 Майстерня 3.25

Загальна площа – 140 м2.

Житлова площа – 77,8 м2.

Площа, що доводиться на одного мешканця, – 28 м2.

Об'єм будівлі – 701,01 м3.

Об'єм будівлі, що доводиться на одного мешканця, – 140,2 м3

Функціональне зонування приміщень

Котедж - це обмежений простір. Кожне приміщення (або його частина) повинні відповідати своєму функціональному призначенню і бути правильно взаємозв'язані між собою. Наприклад, процес приготування їжі - це одна функція, а їда — інша. Але при цьому ці дві функції взаємозв'язані і повинні знаходитися поруч. Далі, сон - третя функція, приймати душ — четверта, ці функції теж знаходяться поруч. Тому при проектуванні житла розглядається правильне зонування, де тихі приміщення і приміщення близькі їм по суті (по функції) маються у своєму розпорядженні далі від галасливих приміщень (кухні, їдальні, вітальні). Щоб прихожа була зручна та відповідала своєму функціональному призначенню, в ній бажане розташування стінних шаф. Недалеко від входу повинна бути кухня, аби не йти з продуктами скрізь усю квартиру та аби був найбільш тісний зв'язок з їдальнею, оскільки ці приміщення знаходяться у прямій функціональній залежності. Їдальня знаходитися поряд з кухнею. Оскільки ці приміщення зв'язані між собою і відносяться до галасливої зони. Окрім зонування усередині дома є ще зовнішні чинники, що впливають на планування котеджу. Наприклад, однією стороною будинок виходить на галасливу дорогу, а інший - на тиху (у двір). Другий зовнішній чинник - розташування по чиннику світла, тобто орієнтація будівлі , з урахуванням цього спальні, дитяча і кухня орієнтована схід. У цьому проекті я максимально досяг зручності і комфорту для Вас і Вашої сім'ї, також передбачені зручні проходи, що забезпечують доступ до всього необхідного для людини.

Враховуючи, що людина у вільний від роботи час полюбляє займатися улюбленою справою (різьблення по дереву, виготовлення яких-небудь пристосувань для будинку і сім'ї), то їй необхідне якесь місце у будинку, де можна було б виконувати свої вироби і зберігати інструменти. Тому у даному проекті передбачена майстерня на другому поверсі.

Загальна кімната - загальна кімната покликана виконувати не лише які-небудь постійні функції, такі як функції денного відпочинку, роботи, занять по захопленнях, спільних розваг та ін., вона має бути завжди готова до таких навантажень, як прийом великої групи гостей або тривале перебування родичів і друзів.

Вітальня призначена для приймання гостей, активного відпочинку членів сім’ї та може бути кімнатою для вживання їжі.

Кухня - призначена для приготування та вживання їжі.

Спальня це кімната, для пасивного відпочинку (сну) членів сім’ї.

Коридори 1-го и 2-го поверхів - призначені для сполучень між приміщеннями.

Кабінет - призначений для робочої й творчої діяльності, не виключено також використання його для відпочинку.

Котельна - призначена для розміщення у ній опалювального устаткування (газового казана).

Санвузел - використовується для особистої гігієни членів сім’ї.

Хол, де розміщені сходи, слугує для зберігання верхнього одягу та взуття для сполучення між поверхами.

Тамбур – слугує для входу і виходу та виконує теплоізоляційну функцію.

 

4. Теплотехнічній розрахунок стінового огородження

Теплотехнічній розрахунок є обов'язковим при проектуванні опалювальних будинків різного призначення. Часто він є визначальним при призначенні товщини огороджуючих вертикальних або горизонтальних конструкцій.

Розробляємо варіанти утеплення стін. Для цього нам потрібні наступні параметри:

1. Район забудови – м. Луцьк.

2. Товшина стіни – 260 мм.

3. Матеріал стіни – монолітний залізобетон.

4. Норматівній опір теплопередачі для стін λ= 1,69 м2·єС /Вт.

5. Коефіцієнт теплопровідності монолітного залізобетону λ =0,56 Вт/м·єс.

6. Коефіцієнт тепловіддачі внутрішньої поверхні огороджуючих конструкцій αв =8,7 Вт/м2·єс.

7. Коефіцієнт тепловіддачі зовнішньої поверхні огороджуючих конструкцій αз =23 Вт/м2·єс.

8. Коефіцієнт теплопровідності мінераловатних матів λ =0,056 Вт/м·єс.

ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ:

1.Визначимо фактичний опір теплопередачі за формулою:

2. Термічній опір шару утеплювача з мінераловатних матів за формулою складе:

ΔR=1,8-0,984=0,816 (м2·оС/Вт)

3. Товщина утеплюючого шару складе:

δ =0,816·0,041=0,033 м

ТЕПЛОТЕХНІЧНІЙ РОЗРАХУНОК ПОКРІТТЯ

Розробляємо варіанти утеплення даху. Для цього нам потрібні наступні параметри:

1. Розрахункова температура повітря для будівлі tВ =19С.


Информация о работе «Архітектурно-конструктивний проект житлового будинку»
Раздел: Строительство
Количество знаков с пробелами: 42641
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
48558
0
0

... . 11. Жовква О.І. Класифікація православних духовних навчальних закладів // Програма 68-ї науково-практичної конференції. - К.: КНУБА, 2007. – С. 23. АНОТАЦІЯ Жовква О.І. Принципи архітектурно-планувальних рішень православних духовних навчальних закладів. - Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за спеціальністю 18.00.02 - Архітектура будівель і споруд. - ...

Скачать
68407
0
0

... нця XIX - початку XX ст. в цілому "міжнародною", без явно виражених намагань до регіональної і національної специфіки, що й визначило загальний "європейський" тип міста. Архітектурна спадщина Чернівців кінця XIX - поч. XX ст. являє собою надзвичайно велику мистецьку цінність і потребує подальших поглиблених досліджень. Центральна частина міста по праву може претендувати на отримання статусу "архі ...

Скачать
45412
0
1

... за межі Германію. Центрами класицизму в період правління прусських королів Фрідріха Вільгельма I і II були Берлін і Мюнхен. З самого початку класицизм в Германії мав подвійний характер. З одного боку, як і в інших* країнах, він був стилем архітектурних монументів, однозначно підлеглих античним канонам, з іншого - виявляв прагнення до гармонійного рішення зв'язки між призначенням і формою. Перше ...

Скачать
49298
3
5

... огороджувальні елементи задовольняти теплотехнічним та акустичним вимогам. В той же час розміри та розташування вікон повинно бути пов'язане з архітектурно-художнім рішенням фасадів та інтер'єрів житлової будівлі. Під час проектування житлової будівлі, базуючись на вимогах ДСТ 12214-95 обираємо наступні спарені вікна (рис. 2): Серія 1.136.5-16 марки: ОС 15-15; ОС 15-18; ОС 15-12; ОС 9-9. Обрані ...

0 комментариев


Наверх