4. Надання допомоги спортсменам
Повідомлення проміжного часу
1. Проміжний час і попередній час переможця можуть бути офіційно оголошені і/або показані. Цей час не повинен повідомлятися спортсменам особами, що знаходяться в зоні змагань, без попереднього затвердження відповідним суддею.
Надання допомоги
2. За винятком деяких ситуацій, жоден учасник не може надавати або приймати допомогу під час змагань. Допомога – це передача будь-якими засобами ради, інформації або пряма допомога. Сюди ж відносяться випадки, коли особи, що не беруть участь в змаганнях, або бігуни, або скороходи, що відстали на круг або більш, біжать поряд із спортсменами-лідерами або надають технічну допомогу.
На міжнародних змаганнях не вирішується використання спортсменами відео — або касетних магнітофонів, радіо, компактних дисків, радіопередавачів, мобільних телефонів або подібної апаратури в зоні змагання.
Будь-який спортсмен, що надає або приймає допомогу в зоні змагання під час змагань, отримує зауваження від Рефері і попереджається, що у разі повторного порушення він буде дискваліфікований. В цьому випадку в технічних видах результат, досягнутий до даного моменту, буде дійсний.
При виконанні цього Правила не вважається за допомогу наступне:
(а) поверхневий медичний огляд під час змагань медичним персоналом, призначеним Організаційним комітетом;
(б) усна або інший зв'язок, без використання технічних засобів, з обличчям, що не знаходиться в зоні змагання. Спортсмени, проте, не можуть тут же покинути місце змагання або вступити в діалог з особами, що знаходяться поза зоною змагання. Спортсмени, що перетинають внутрішню сторону доріжки або сектора, де проводиться змагання, вважаються за тих, що порушили це Правило.
Інформації про вітер
3.Вітряний флюгер має бути розташований біля зони відштовхування у всіх стрибкових видах, щоб показати спортсменові напрям і приблизну силу вітру.
Напої / освеженіє
4.У бігових видах на дистанціях 5000 м і довше Організаційний комітет може надати напої і губки для спортсменів, якщо цього вимагають погодні умови.
5. Дискваліфікація
Після другого попередження учасник знімається з дистанції. У бігових видах багатоборств учасники покидають доріжку після третього попередження. Учасник, що отримав попередження, повинен підняти руку вгору, підтверджуючи почуте попередження. На масових змаганнях другого і третього рівнів дозволяється стартувати з низького старту без колодок або з високого старту.
Якщо спортсмен дискваліфікований в ході змагання, в офіційних протоколах має бути зроблена посилання на Правило ІААФ, яке він порушив.
Учасник, ведучий себе неспортивно, може бути дискваліфікований. Якщо порушення вважається за серйозне, Директор змагання повинен доповісти про це у відповідний керівний орган для розгляду можливості застосування подальших дисциплінарних санкцій.
Протести
1. Протести щодо допуску спортсмена до участі в змаганнях повинні подаватися до початку змагань в Апеляційне жюрі або, якщо жюрі не призначене, то Рефері. Якщо питання не може бути задовільно дозволений до початку змагань, то спортсменові дозволяється брати участь в змаганні, не дивлячись на поданий протест, і питання передається на розгляд Ради ІААФ.
2. Протести щодо проведення змагань або показаного результату повинні подаватися протягом 30 хвилин після офіційного оголошення результату.
Організаційний комітет змагання відповідає за те, щоб фіксувався час оголошення всіх результатів.
3. Будь-який протест в першій інстанції має бути усно заявлений Рефері або самим спортсменом, або якоюсь особою, що діє від імені спортсмена. Щоб ухвалити справедливе рішення, Рефері повинен розглянути всі обставини, які він вважає за необхідні, включаючи вивчення плівки фотофінішу або офіційного відеозапису. Рефері може сам ухвалити рішення по поданому протесту або передати його на розгляд жюрі. Якщо Рефері відхиляє протест, залишається можливість подати апеляцію в жюрі.
4. У технічних видах, якщо спортсмен заявляє негайний усний протест проти незарахованої спроби, старший суддя на вигляді може, на свій розсуд, вирішити, щоб результат, показаний в цій спробі, був зафіксований, і збереглася можливість врахувати первинні результати всіх спортсменів.
5. Апеляція в жюрі має бути подана протягом 30 хвилин після офіційного оголошення рішення, прийнятого Рефері. Апеляція має бути зроблена у письмовій формі і підписана відповідною офіційною особою від імені спортсмена. До апеляції додається депозит у розмірі 100 доларів США або еквівалент цієї суми, який не повертається, якщо протест не задоволений.
6.Апеляційне жюрі повинне проконсультуватися зі всіма сторонами, що брали участь в ситуації, включаючи Рефері і суддів. Якщо Апеляційне жюрі сумнівається з приводу ухвалення рішення, то мають бути взяті до уваги все наявні докази. Якщо ці докази непереконливі, вирішення Рефері залишається в силі.
6. Підсумок
Змішані змагання
На всіх змаганнях, що проводяться на стадіоні, не вирішуються змішані змагання між чоловіками і жінками.
Вимірювання
На змаганнях всі вимірювання проводяться сертифікованою рулеткою, що калібрується, планкою або приладом, оснащеним вимірювальним пристроєм. На інших змаганнях можуть бути використані рулетки з фибергласу. Точність будь-якого вимірювального інвентарю має бути сертифікована відповідним органом заходів і вагів.
Дійсність результатів
Жоден результат, показаний спортсменом, не вважається за дійсний, якщо він не був виконаний в ході офіційного змагання, організованого по Правилах ІААФ.
Відеозапис
На різних змаганнях, якщо це можливо, рекомендується використовувати як допоміжний документ офіційний відеозапис всіх змагань, який підтверджує точність результатів і випадки порушення Правив.
Залік
У матчах, де результат визначається по очках, система заліку має бути узгоджена всіма федераціями, що беруть участь в матчі, до його початку.
Список використовуваної літератури
1. Бондарчук А.П. Треніровка легкоатлета. — Київ, 1986.
2. Легка атлетика: Навчань. допомога для студ. высш. пед. навчань. закладів / А.І. Жілкин, В.С. Кузьмін, Е.В.Сидорчук. — М.: Видавничий центр «Академія», 2003. — 464 з.
3. Легка атлетика/А. Н.Макаров, В.З.Сиріс, В.П.Теннов. — М., 1987.
4. Легка атлетика / Під ред. Н.Р. Озоліна, Ст.І. Воронкина, Ю. Н. Прімакова. - М., 1989.
5. Легка атлетика в школі / Ж.До. Холодів, Ст.З. Ковалів, Р.А. Колод-ніцкий. — М., 1993.
6. Легка атлетика: Курс лекцій / Харк. держ. пед. ун-т ім.. Г.С. Ськовороді. – Харків: «ОВС», 2001. – 112 з.
7. Тер-Ованесян І.А. Подготовка легкоатлета: сучасний погляд. — М., 2000.
... рівня фізичного розвитку. Для оцінки стану фізичного розвитку використовувались контрольне вимірювання в швидкості, гнучкості, силі та витривалість. Метрологічний контроль рівня спеціальної фізичної підготовки в підготовчому періоді до змагань відбувався у систематизованому учбово-тренувальному процесі. 1.1 Структура учбово-тренувального процесу В процесі багаторічної підготовки юних бігунів ...
... з марафону почали брати участь бігунки з країн Східної Європи. У 1982 р. переможницею в змаганнях на Європейський кубок стала радянська спортсменка З.Іванова (2:38.58). 2.3 Перспективи розвитку жіночого марафону Ми очікуємо, що найближчим часом результати жінок наблизяться до результатів чоловіків, а існуюча нині тенденція проводити роздільні змагання остаточно відійде в минуле. Багато ...
... и 2 – 3 км соответственно. После завершения кроссовой дистанции важно приучать школьников не останавливаться, а походить до полного восстановления дыхания. Стрибки в довжину з місця Одним із видів легкої атлетики є стрибок в довжину з місця. Стрибки в довжину з місця включені в програму спортивних змагань з 1851 року. Стрибок належить до природного і швидкого способу долання перешкод: для ...
... вивихи спостерігаються в 8—10 разів рідше, ніж переломи. Травматизм у різних видах спорту неоднаковий. Природно, що чим більше людей займаються тим або іншим видом спорту, тим відносно більше в ньому травм. Щоб нівелювати розходження в кількості спортсменів, прийнято розраховувати число травм на 1000 що займаються — це так званий інтенсивний показник травматизму. Середнє число спортивних травм ...
0 комментариев